OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws HEUSDEN. Zooals wij reeds in een vorig num mer mededeelden, zal Maandag 5 Novem ber voor Heusden in het teeken van rouw staan, omdat op dien datum, een jaar ge leden, niet minder dan 134 burgers hun leven moesten laten onder de puinhoopen van ons mooie stadhuis, dat door de mof fen werd opgeblazen. Maandag zal voor de ingezetenen zijn als een Zondag. Winkels zijn gesloten*. Rouw diensten zullen worden gehouden als volgt 9 uur: Katholieke Kerk Putterstraat, H. Mis met drie heeren. 10 en 10.45 uur. Herv. Kerk, Noodkerk, Bewaarschool..^^^,^^;^ f Om half 12 u. zal door den wnd. Burge meester den Heer A. van Delft, nabij de puinhopen van het Stadhuis een gedachte nisrede worden uitgesproken. Na deze rede worden alle belangstellen den van alle gezindten verzocht, zich naar de Protestantsche begraafplaats te begeven, waar door Burgemeester v. Delft een krans zal worden neergelegd op het massagraf. Ds. Vogel zal daarbij een kort woord spre ken en de plechtigheid met gebed sluiten. Om half drie begeven wederom alle belangstellenden van alle gezindten, zich naar de Katholieke begraafplaats, waar even eens een krans zal worden gelegd op het massagraf en ook een kort woord zal wor den gesproken. I Na deze plechtigheid zal ook op het graf van de Poolsche vliegeniers, die met de eerste Pinksterdag 1944 nabij het Bernsche stoom gemaal met hun vliegtuig zijn omgekomen een krans worden neergelegd. De burgerij van Heusden, zal naar wij vertrouwen, op 5 November blijk geven van groote eensgezindheid, bij de herden king van hen, die hun leven moesten laten alvorens onze bevrijding werkelijkheid werd. Immers wij kunnen en mogen onze dooden niet vergeten, naar hen zal steeds onze eerste gedachten moeten uitgaan. Bij deze gedachten en herdenking blijven verschil van godsdienst en meening, geheel op den achtergrond, dan geven wij blijk te zijn, leden van een gezin. Aan den heer Joh. de Mol alhier, is op zijn verzoek door Z.D.H. Bisschop van 's-Hertogenbosch eervol ontslag verleend als Secretaris-Kerkmeester in de Parochie Heusden, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten in deze hoedanigheid. De heer de Mol heeft deze functie 23 jaren vervuld#^fejü M l Het Comité, dat zich tot taak heeft gesteld zijn dankbaarheid te toonen voor de hulp, die andere gemeenten aan de inge zetenen van Heusden in hun grooten nood hebben geboden, heeft een aantal prachtige goederen ontvangen voor Amerikaansche verkoop en het rad van avontuur. De heeren Johannes Mattheus Buijs, Thomas Martinus Buijs, Gijsoer- tus de Kort, Roelof Nieuwenhuis, Cliris- tiaan Oldendorp, Gerardus Johannes v. Ooijen en Marinus Wijnstekers, zijn can did aat gesteld voor den gemeenteraad alhier. Op Dinsdag 6 Nov. om 10 uur zal in een openbare zitting worden beslist over de geldigheid van de ingeleverde can- didatenlijst en de handhaving van de daar op voorkomende candidaten. Op het Consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, werden op 29 Oct. 36 zuigelingen ter onderzoek aange boden en wel uit Heusden 18, Oud- heusden i. Herpt 6, Hedikhuizen 1, Heesbeen 1, Aalburg 4, Wijk 2 en Veen 3. Volgende zitting op 13 November. Bij de damclub werd Maandag j.l. de laatste ronde van de voorwed strijd competitie 'gespeeld. Er r-esten nu nog drie inhaalpartijen, n.l. Schaap- de Graag, Kalden-Bax en Deurloo-Jon- ker, welke op de e.v. speelavond (in verband met den rouwdag) op Dinsdag half 8 a.s. worden afgespeeld. Nu waren de resultaten le .groep: Bax-Schaap en Klerks- Nieuwkoop remise, de Graag wint van Kalden. 2e groep: Klaren wint van te Vruch ten, waardoor eerstgenoemde defini tief de bovenste plaats beziet. 3e groep: Fitters-v. d. Donk, remise, v. Driel wint van de Waard. Deze groep is uitgespeeld, de eindstand luidt: Ant. Fitters 4 2 2 0 6 W. van Driel 4 2 1 1 5 A. v. d. Donk 4 2 1 1 5 P. Verbeek 4 1 2 1 4 A. de Waard 4 0 0 4 0 ANDEL. De heer Geels, hoofd der Chr. school alhier, is in gelijke functie be noemd te Slikkerveer. De. heer Geels ontving ook een be noeming tot hoofd aan een Chr. school te Schiedam. Men is thans bezig met het restaureeren van de beide door oor logsgeweld en door de moffen verniel de lokalen der Chr. School alhier. De N.V. Ratin te Den Haag zal medewerking verleenen aan de ratten en muizenplaag verdelging in de ge teisterde gebieden in dien zin, dat zij een gratis uiteenzetting zal geven van de te benutten verdelgingsmiddelen te gen "dit ongedierte. Het feit der Kerkhervorming zal a.s. Zondag in een dienst in de Ned. Herv. Kerk alhier worden herdacht. Door den Commissaris der Ko ningin zijn benoemd tot leden van het kiescollege ter verkiezing van den tij- delijken gemeenteraad, de volgende personen: Joh. Visser, E. S. v. Klei,. L. Geels, J. Verwijs Gz., D. de Waal, G. Pieterse, B. Verschoor, W. H. Ver steeg, H. de Fijter, T. Tankens, M. Schouten, Chr. v. Rijswijk, W. Naayen, G. Schouten Jaczn., Joh. v. Duist, G. Crielaard Jr., jGerrit van Duist, J. H. Redert, Arn. v. d. Vliet Arnzn., H. Verschoor en Peter; Schouten. Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. wordt er gelegenheid gegeven zich gratis te laten behandelen tegen scabiès of schurft. AALST. De betrokken familie ontving het verblijdend bericht, dat P. Smits„ na een krijgsgevangenschap van 3 jaar, en 6 maanden uit het beruchte Tjiden- kamp, bevrijd is. CAPELLE. Voor het examen Handelskennis L. O. slaagde te Haarlem onze vroe gere dorpsgenoot de heer J. Quirijns Jzn., thans onderwijzer bij het ULO- onderwijs te Almelo. De oudste zoon van den Ed. Achtb. Heer Burgemeester A. Smit werd de hoogste Poolsche onderscheiding voor persoonlijken moed en dapperheid uit gereikt. DESSEN. Gisteren herdacht dhr. P. Wijt- vliet den dag, dat hij 40 jaar werk zaam was als kantoorhouder bij den P. T. T. GEERTRUIDENBERG. Uit Purmerend afkomstig is dezer dagen te Geertruidenberg een schip ge arriveerd met 94 stuks rundvee aan boord, waarvan ,37 melkkoeien. Het vee is bestemd voor die stallin gen, die het meest berooid zijn, hetzij door moffendiefstal, hetzij door oor logsgeweld. De stallen zullen worden aangevuld tot 75 pCt. van het toege stane bedrijfsmaximum. 's-GKAVENMOER. In de serie Winterlezingen, wel ke elk jaar in de Geref. Kerk alhier wordt gehouden, trad 25 Oct. j.l. ali hier op, Ds. Ros, Geref. Pred. te Sleeuwijk, met het onderwerp „Koning Opidus". Mej. K. Versteeg alhier, slaagde vpor het diploma Middenstandscursus. LAND VAN ALTENA. Landbouwers, die voor 1 Mei 1945 een rund of kalf hebben geleverd en hiervoor nog geen betaling of bon. hpbben gehad, kunnen zich om inlich tingen hieromtrent wenden tot den PBH. Door den Insp. van het Noord- brabantsch Varkensstamboek zijn dezer dagen in het zuiden van Brabant een 50-tal fokvarkens aangekocht, bestemd voor de leden der Stamboekvarkensfok- vereen. „Land van Heusden en Altena en Biesbosch", welke vorige week op de bestemde plaatsen zijn aangekomen. We hopen dat deze aankoopen voor de betrokkenen gunstige resultaten mogen afwerpen. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat het te koop aanbieden, ver- koopen, afleveren of gebruiken van tuin dersglas voor andere dan tuinbouw- doeleinden, zonder daartoe verleende schriftelijke vergunning verboden is. NIEllwENDIJK. Tot onderwijzers aan de Chris telijke school alhier zijn benoemd de heeren W. D, v.d Kley te Berg ambacht voor vast en M. A., Visser te Sleeuwijk, voor tijdelijk. De Geref. J.V. j,De Zaaier" alhier vergadert thans in twee afdee- lingen in het gebouw „Tavenu". Hedenavond om 7 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Prof. K. Dijk, sprekende over de leer- geschillen. Het postkantoor is geopend des morgens van 8.3012 u. en des na middags van 2 tot half 4. Des Zater dags is het geopend tot nam. 1 uur. NEDERIIEMERT. Bij het bezoek van H.K.H. Prin ses Juliana aan het getroffen gebied van den Bommeler waard, op Vrijdag 19 October j.l. bracht H.K.H. nadat Zij Zaltbommel, Rossum, Alem, Velddriel, Kerkdriel, Hedel en Ammer^oden be zocht had,, ook een bezoek aan het Ei land Nederhemert. Hoewel het bezoek niet was aangekondigd was het toch bekend geworden. I3e vlaggen waren uitgestoken en wapperden vroolijk op den plechtigen zcnnigen middag. Reeds om 4.30 uur kwamen er belangstellen den naar het Eiland, doch zij zouden nog wat geduld moeten hebben, want tengevolge van den omvang van het gebied dat door H.K.H. bezocht werd, was het ongeveer kwart over zes, toen de Koninklijke auto voor het huis van den Burgemeester, dat tevens als ge meentehuis dienst doet, stopte. Toen H.K.H. uit de auto stapte, werd Zij door het talrijke publiek toe gezongen met 2 coupletten van het Wil helmus, hetwelk H.K.H. zichtbaar ont roerd aanhoorde. Het was een plechtig oogenblik, toen op het thans zoo rus tige Eiland, in den sprookjesachtigen avond, deze eenvoudige en spontane zanghulde opklonk. Hierna werden door den heer de Fockert, voorzitter van het Districtsbe- stuur H.A.R.K., aan H.K.H voorgesteld de heeren* Roseboom, voorzitter v^n de plaatselijke H.A.R.K.-commissie en Bur gemeester van Ommeren. In een der kamers van het Burge meestershuis, welke eenvoudig, doch stemmingsvol versierd was, werd ver volgens het geheeie plaatselijke HARK- comité, door den heer Roseboom aan H.K.H. voorgesteld, waarna H.K.H. be langstellend informeerde naar den toe stand ter plaatse. Ook werden door Mej. Tjeenk Wil link van het Landelijk Volksherstel ver schillende vragen gesteld en aanteeke- ningen gemaakt. Daar het inmiddels donker was ge worden werd van een bezoek aan de vernielde gebouwen, afgezien. Na ongeveer een kwartier nam HKH. afscheid van de aanwezigen. In den gang van het Burgemeestershuis nam H.K.H. vervolgens afscheid van de hee ren welke Haar rondgeleid hadden. Hierna stapte H.K.H. in de auto om huiswaarts te rijden. Op 18 Oct. j.l. werden door den Burgemeester van Nlederbermert,' als leden van den tijdel ijken gemeente raad benoemd verklaard de heerenJ. Roseboom, R. J. Oomen, C. Oomen, G. de Gaaij, J. G. Slegh, C. v. d. Werken en M. Verhey. OUDENDIJK. De heer J. C. v. Hoven alhier werd dezer dagen benoemd tot onder wijzer aan de Chr. Lag. School te Capelle. RAAMSDONKSVEER. Toen 'n landbouwer bij de brug van Keizersveer aan het ploegen was,, kwam plotseling een landmijn bloot. De mijn werd door een Hollandsch sol daad vervoerd, maar kwam daarbij tot ontploffing. De beide genoemde per sonen, alsmede nog twee moffen, die hielpen bij het opruimen, werden zoo danig gewond, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer nood zakelijk was. 1 RIJSWIJK. Tot presidente van de her-opge richte Geref. Meisjesvereen. alhier, is gekozen Mej. J. Schmidt. VEEN. Als leden voor den tijdelijken gemeenteraad alhier zijn gekozenM. Honcoop, J. G. N.* Schreuders, M. Smits, H. v. Helden, Jac. v. d. Pol,, J. G. den Dekker (nieuw) en Joh. van Ballegooijen (nieuw). De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor Gemeentekas en noodlijdende personen, bracht ruim f 90 op. WOUDRICIIEM. Naar wij vernemen heeft de heer IJ. M. Kentie om gezondheidsredenen, ontslag gevraagd als kassier der Coop. Boeren Leenbank. Tot tijdelijk kassier is benoemd de heer W. de Zeeuw alhier. y Tot leden van het kiescollege voor den tijdelijken gemeenteraad in deze gemeente zijn benoemd de volgenj de personen: M. A. Egberts; Jan Borg,' DJz.L. A. v. d. Giessen; Arie Bras;' Ph. Struik; H. v. Stokkum; C. Mj Schaap; E. Groeneveld Jr.; J. Spoor Rzn.W. Viveen Jzn.; J. H. F. Baks;! A. T. Vos; W. J. v. Beem; Joh. Viveen Rzn.; W. Mol;" Y v. Straten L.Gzn. i W. de Groot Hzn.J. H. Verhoeven; Cornelis Viveen Czn. Jr.; Arie van der WielG. Werther. Voor het tijdvak van 28 October tot en met 10 November 194d. Voor de week van 4 t.m. 10 November. Bonkaarten KA, KB, KC 512 118 250 gram "bloem 119 200 gram zout 120 250 gram jam 121 250 gram peulvruchten 122 ong. 225 gr. huishoudzeep 123 1 doosje lucifers 124 150 gram vleesch 125, 126 2 kg aardappelen B 06 T kg aardappelen A07, B07 li/2 liter melk C 07 3V2 liter melk Bonkaarten KD, KE 512 213 250 gram bloem 214 200 gram zout 215 250 gram jam 216 ong. 225 gr. huishoudzeep 217 150 gram vleesch 218 1 kg aardappelen 219 6 liter melk Toeslagkaarten M 512 M 46 aardappelen U/a kg aardappelen M 46 vleesch 100' gram vleesch Tabakskaarten Q 413 04 1 rantsoen importsigaretten. Op de geldige broodbonnen kunnen de bij de detaillisten nog aanwezige voorraden Eng. biscuits worden ver kocht, waarbij 400 gram brood gelijk wordt gesteld met 400 gram Eng. bis- éuits. Zooals uit de bonnenlijst blijkt is voor kinderen van 4 jaar en ouder één kg. aardappelen extra ter beschikking gekomen. Dit extra rantsoen is bestemd voor winteropslag. Op de voor jam aangewezen bon kan behalve 250 gram jam ook 250 gram stroop of kunsthoning worden ver kocht ofwel 150 gram hagelslag. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 2 Nov. a.s. van des middags 12 uur worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met in gang van Maandag 5 Nov. mag wor den afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden der Centrale keukens moeten aldaar de bon- ben 125 voor aardappelen en 124 of 217 voor vleesch worden ingeleverd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk en aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk en aardappelen. WERKENDAM. Ds. E. van Wieringen, Ned. Herv. Pred. alhier, heeft voor hef: beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Fijnaart bedankt. Het bouwen van de Noodkerk voor de Geref. en Herv. Gem. is ge gund aan G. v. Noordennen en E. v. Houwelingen te Hoornaar voor massa f 18.000. Het schilderwerk is opgedragen aan de fa. A. d. Vries te Hoornaar. Het Noodgebouw zal 750 zitplaatsen be vatten. Het Instituut „Mido" is voorne mens naast haar andere cursussen ook een cursus te geven in enkel boekhou den. Dit is een nieuwe cursus die ie dereen kan volgen. ZALTBOMMEL. Vanaf heden zal weer scherpe controle geoefend worden, of de re gelen van het verkeer opgevolgd wor den. De datum van overplaatsing van dhr. A. Mulder als stationschef naar Amstelveen is uitgesteld tot nader order. De afvaart met naast elkaar lig- gencle schepen blijft voor het bruggen- complex alhier, verboden. De opvaart met zulke schepen is tot twee-breed toe gestaan. ZUILICHEM. Met ingang van 15 Oct. j.l. is de heer C. Hobo weer in functie als burgemeester. Daar hij in Mei van dit jaar vanwege het M.G. gestaakt was als burgemeester van Zuilichem en Ga meren. werd zijn functie in eerstge noemde gemeente waargenomen door den heer N. Borreman, hoofd der Chr. School te Zuilichem. Morgen hoopt het-echtpaar D. v. d. Linden-Brienen zijn 40-jarig hu welijksfeest te vieren.

De Sirene | 1945 | | pagina 2