Gevonden en verloren vcorwerpen. Correspondentie Plaatselijk Nieuws Het komt herhaaldelijk voor dat be richten en advertentie's te laat komen, om nog te worden opgenomen in een bepaald nummer. Voor het nummer van Vrijdag be- hooren deze binnen te zijn Donderdag middag 2 uur. Voor het nummer van Maandag, 's Zaterdagsmorgens 10 uur. Naar aanleiding van de advertentie, opgenomen in ons nummer van 2 No vember en volgens welke advertentie dansliefhebbers zich konden opgeven bij Mej. Joke Vink, Oudendijk, gem. JVoudrichem, deelen wij mede, dat Mej. Vink onkundig was van de inzending en deze advertentie dus op een mis plaatste grap berust. Een grap, die voor den inzender vermoedelijk niet straffeloos zal afloopen. DE REDACTIE. Rijks tuinbouw voorlichtingsdienst De registratie voor Dienst Landbouw- herstel, van de door den oorlog be schadigde of verloren gegane vrucht- boomen, het verloren gegane fruit oogst il944, alsook groenteproducten en scha de aan glas enz., wordt beschouwd als voltooid. Diegenen, waar deze schade niet is opgenomen, kunnen dit alsnog doen op de volgende zitdagen (ook particu lieren) Dussen, café VermeulenWoensdag [14 November van 24 uur. Almkerk, café v. Dijk (ook voor Waardhuizen)Vrijdag 16 November van 24 uur. Hank, gem. Dussen, café Leemans: JVoensdag 14 November van 1012 u. Nieuwfendijk, café v. d. Heuvel ÜVoensdag 14 Nov. van 24 uur. Werkendam, café de Waal: Donder dag .15 Nov. van 1012 uur. Sleeuwijk, café Kolff: Donderdag [15 November van 24 uur. Oudendijk, café de Waal: Woensdag [14 November van 1012 uur. Andel, café Bouman(ook voor Gies- sen en Rijswijk): Woensdag 14 Nov. van 24 uur. Veen, café de Waal: Donderdag 15 Nov. van 24 uur. Meeuwen, café Smits (ook Dronge- len): Woensdag 14 Nov. van 910 u. Eethen, gem.huis: (ook voor Dron- 'gelen: Woensdag 14 November van ill12 uur. Genderen, café v. Wijk: Woensdag [14 November van 13 uur. Wijk, Perzikstraat B 19 (ook voor Aalburg, Doeveren en Heesbeen: Don derdag 15 Nov. van 1012 uur. GEVONDEN: een kinderpetje. Terug te bekomen bij M. Mans, Korte Steeg C 100, Aalburg. GEVONDENdoor de duitschers achtergelaten, witte fornuiskachel. Te 'bezichtigen bij den Post-Com- mandant der Kon. Marechaussée te Wijk en Aalburg. HEUSDEN. Een dezer dagen werd in café P. Leijten, een vergadering gehouden van de voormalige R. K. Kies vereen.j afdeeling van de R. K. Staatspartij. De vereeniging werd heropgericht, en alle aanwezigen gaven zich op als lid. Het oude bestuur trad in z'n.geheel af, en stelde zich niet meer herkiesbaar. Vijf nieuwe bestuursleden werden door de vergadering gekozen. Zij verdeelden de functies onderling als volgt: A. Verschure, voorzitter; J. F. v. d. Broek, secretaris; R. de Wit, penningmeester P. v. Ooijen en G. v. Eeuwijk, leden. Als afgevaardigde naar de Staten- kringvergadering werd gekozen de Ed. 'Achtb. Heer A. van Delft, wnd. Bur gemeester. Er werd besloten een actie te beginnen om zoo veel mogelijk nieu we leden te werven. Moge de R. K. Staatspartij, evenals in het verleden, weer veel en nuttig Werk tot stand brengen voor God, Koningin en Vaderland. AALBURG. De familie H. Wijgers alhier, ontving het verblijdend bericht, dat hun zoon H. Wijgers uit het kamp Fu- kuoka is bevrijd en zich in goeden welstand in Manilla bevindt. tANDEL. Van den heer H. Bouman, wer den door onbevoegden een paar beste geiten in het weiland geslacht. Aan gifte bij de politie is gedaan. Ds. G. Bouwmeester, eertijds pred. der Geref. Gem. alhier^ is door de Synode aangewezen om bij voorko mende zwarigheden, inzake de leerbe- slissingen, advies en voorlichting te verstrekken aan andere gemeenten. A.s. Woensdag zal het kinder koor alhier zijn eersten zangavond hou den onder leiding van den heer Van 1 peren. Daar vele gemeenteleden meer voelen voor een avonddienst, en ook vaak beter in de gelegenheid zijn de ze te bezoeken, overweegt de kerke- raad der Ned. Herv. Kerk, de inge voerde middagdiensten wefcr door avonddiensten te vervangen. De extra-collecte voor de kerk voogdij, bracht in de Ned. Herv. Kerk alhier het mooie bedrag van ruim f 120 op. ALMKERK. Zooals wij in een vorig nummer reeds mededeelden, is hier ter plaatsio een voetbalvereeniging opgericht met een zeer groot aantal ledfen onder den naam van A.V.V. Dit was voor de sportvrienden een groote vreugde. Nu komt het bestuur eerdaags met een lijst langs de huizen om donateurs te wer ven voor de vereeniging. Wij hopen, dat velen daarop zullen teekenen en medewerking zullen geven, op de wijze zooals de heer T. L. Snoek dit gedaan heeft, die n.l. zoo bereidwillig geweest is een terrein beschikbaar te stellen; Inwoners van Almkerk, wij rekenen ojp U. Het bestuur is als volgt samenge-< steld: W. v. Straten, voorzitter; A. v. Vugt, 2e voorzitter; A. Vink, secreta ris; N. N. Colijn, 2e secretaris; G. v. Varik, penningmeesterW. Buijzer, 2e penningm.J. Dibbits, algem. plaats vervanger. Hoofd van de keuze-commissie is de heer A. v. d. Wiel, die tevens aan de leden verzoekt om Donderdag 15 Nov. 1945 om 7 uur aanwezig te zijn in café Dekker.. Zaterdag 3 Nov. is een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen Viö^n, de uitslag was 11. De Christel. Gem. Zangvereen. Hallelujah" is weer herleefd met ruim 60 leden. Zij heeft hare re.petïtie's witter aangevangen. Als bestuur fungeeren de heeren: S. v. Rijswijk, N. Romijn, J- Eeuwijk, H. de Peuter, en A. Ver schoor. De leden willen ijverig studee- rgn, do.ch de cultuurmenschen hebben haar instrument vernietigd. Wie helpt in dezen op billjjke conditie? De tijdelijke gemeenteraad al hier is door het kiescollege als volgt samengesteld: J. B. Branger, Ant. Burg hout, H. Crezee, C. G. de Jong, J. de Jong, P. L. Koekkoek, Jac. Kolff, M. Ouwerkerk, A. B. Snoek, P. v. d. Wal en J. de Witt. Opgemerkt dient te worden, dat de heer W. Noor loos Wz., lid van het keiscollege, tegen bovengenoemde sa menstelling is. riet echtpaar M. J. v. Steenis- Schouten herdacht onder groote belang stelling zijn 40-jarig huwelijksfeest. Verscheidene boomgaarden zoo wel hier, als in de omgeving van onze gemeente, zijn door het inundatifewater waardeloos geworden. De boomen wor den grootendeels voor brandhout ver kocht. BOM31ELER WAARD. Teneinde te voorkomen, dat ve len dezen winter zouden moeten evacu- eeren, wanneer niet hun woning vol doende zou zijn gerepareerd tot bewo ning, wordt bij de tuinders een glas- in/ameling gehouden. Ingesteld is een commissie tot zuivering van het P.T.T.-personeel o.a. te Zaltbommel, Brakel, Gameren, Haaf- ten, Herwijnen, Zuilichem, Aalst, Bru- chem, Nieuwaal, Poederoijen, enz. In deze commissie hebben o.a. zitting de heeren A. Mulder, stationschef te Zalt bommel en J. v. Steenis, kantoorbedien de P.T.T. aldaar. BRAKEL. De heer C. v. Tuyl heeft dezer dagen een nieuwe graanmaalderij al hier geopend. BABIf.ONIëNBROEK. Doordat een 3-tal personen tij dens de evacuatie overleden zijn welke fitting in het kerkbestuur hadden, zijn er verscfTiriende stemmingen gehouden. In de plaats van wijlen J. Haspels is benoemd A. Vos Cz., in de plaats van W. Lankhaar: L. A. v. Andel, bei den kerkvoogd, resp. secr. en penn. Tot nieuwe notabelen zijn gekozen: TP. de Graaf, J. v. Rijsbergen en J. de Graaf Az. In de plaats van ouderling G. N. v. d. Beek is gekozen H. J. v. d. Brugge, doordat diens plaats zoo doende openkwam is tot diaken geko zen J. v. Andel Pz. Allen hebben hun benoeming aangenomen. Na een gedwongen rustperiode is ook de Gem. Zangvereeniging „Wol- harding weer aan het repeteeren. Zé is aanvankelijk begonnen met 40 leden. De voorz. de heer C. Prinsen heette alle leden hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat de Vereen, zulk een rust niet meer zou meemaken. Het oud-lid A. Lankhaar, dat door oorlogsgeweld gevallen is, wordt her dacht. Daar Notulen en Reglement door den oorlog is ver oren gegaan, is de juiste datum niet te noemen, doch dit weten wij, aldus de voorzitter, dat de heer H. Dekker meer dan 25 jaren onafgebroken lid tevens bestuurslid der vereeniging geweest is. CAPELLE. De bïljartvereen. „Het Kalmei Spel", speelde j.l. Zaterdag met haar 2e zestal thuis voor de competitie, He-' gen „Nooit Volleerd" uit Kaatsheuvel en won met 354235. Maandagavond d.a.v. speelde het le zestal voor de le klasse een wedstrijd te Kaatsheuvel tegen D.E.S. 1, welke wedstrijd werd verloren met 292450, terwijl het 2e zestal dien avond voor de 2e klasse eveneens een uitwedstrijd speelde te Kaatsheuvel tegen Trouwe Opkomst 1 en verloor met 276360. Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. alhier, dat tengevolge van inslaan de granaten den vorigen winter zooda nig beschadigd was, dat het een jaar aan den Dienst is Onttrokken geweest en in welke periode de kerkdiensten! geruimen tijd werden gehouden in het kerkgebouw der naburige Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk en de laatste weken in het vereenigingsgebouw „El- thato", is thans voorloopig hersteld, zoodat de kerkdiensten weer hierin kun nen plaats hebben. De algeheele restauratie van het kerk gebouw zal pas plaats vinden, wanneer voldoende materialen hiervoor te krij gen zijn. Intusschen zullen de plannen voor de eigenlijke restauratie dooreen, architect nader worden uitgewerkt. Met den bouw van noodwonin gen te dezer plaatse zal eerstdaags een begin worden gemaakt. De eerste scheepsladingen met de benoodigde ma- tèrialen "hiervoor zijn reeds de haven binnengekomen. Tot onderwijzer aan de Chr. school in de Nieuwstraat is benoemd de heer J. C. v. Hoven te Woudrichem. De v.v. „Wit-Zwart" spteelde een vriendschappelijken wedstrijd te Waspik tegen de v.v. van dien naam en verloor met 42. De „Wit-Zwart" junioren wonnen met 51 van de, „N.E.O."-junioren uit Sprang. Inde plaats van de heeren' W. A. v. Nieuwenhuijzen en P. A. Heur- ter alhier, die als zoodanig bedankt hebben, zijn tot voorzitter en secretaris van de Oud-leerlingenvereen. der Nuts ULO-school te Waalwijk „O.L.V.U.L.O" benoemd de heeren J. Muis en S. van Adelberg. Nadat vorige week de veerpont uit de Maas alhier gelicht is en naar de scheepswerf is overgebracht, heeft men ook thans de veerpont te Dron- gelen gelicht. Het is te wenschen dat door herstel van de veerpontverbin dingen hier, de communicatie met het Larttl van Heusden en Altena verbe teren zal. DUSSEN. Ds. J. Hindiriks, Geref. Pred. alhier is op een tweetal geplaatst van beroepen predikant te Maarssen. EETIIEN. Op Donderdag 15 Nov. a.s. des avonds om 7 uur, hoopt de afd. Eethen van het Ned. Bijbelgenootschap haar jaarvergadering te houden. Als spre ker treedt op de WelEerw. Heer Ds. Harkema van Wijk met het onderwerp: „Atoombom en Evangelie". Waardoor de oorlog, de afdeeling, ontstaan uit de oude grote afdeeling Almkerk, nog hooit een jaarvergadering heeft kunnen houden, hoopt het bestuur op een goe de inzet nu ze begint in de plaats, waaraan ze haar naam ontleent. Wie ee- nigszins kan houde dezen avond vrij. De Burgemeester van Eethen maakt bekend, dat op Donderdag 15 Nov. a.s. des namiddags om 2 uur in café „De Zwaan" te Denderen, door een vertegenwoordiger van de Nederl. Middenstandsbank N.V. te ^-Hertogen- bosch een uiteenzetting zal worden ge geven over "de mogelijkheid van cre- dietverleening aan kleine middenstan ders, die door de oorlogshandelingen in "hun zaken zijn getroffen. Iedereen die belang stelt in deze credietverleening wordt uitgenoodigd de ze vergadering bij te wonen. Na de uiteenzetting zal door den vertegenwoordiger zitting worden ge houden om eventueel credietaanvragen te behandelen. De Burgemeester van Eethen maakt bekend, dat blijkens verstrekte inlichtingen op 16 November 1944 een j>ersoon genaamd Anthonius Johannes Meeuwes, geboren 18 Maart 1915 te Den Helder, van beroep 2e stuurmanx getracht heeft om in deze gemoente de Maas over te zwemmen. Zijn kleeren en fiets heeft hij bi| een boerderij, naam en adres onbekend, in de buurt van deze gemeente afge geven en is waarschijnlijk ongekleed overgezwommen of verdronken. Het signalement luidt: Slank per soon, lang omstreeks 1.70 M., zwart haar, tamelijk gaaf gebit, droeg waar schijnlijk donkeddauw colbertcostuum en had waarschijnlijk oranje zijtasschen over zijn bagagedrager hangen. Personen, die nadere inlichtingen om trent bovenstaande persoon kunnen verschaffen, worden verzocht zich daar toe op de gemeente-secretarie te ver voegen. GIESSEN. De samenstelling van den ge meente a ad is we;r als vroeger: G. Hak, Ant. v. Herwijnen, Joh. v. Herwijnen, Joh. Jungerius, H. A. Kant, H. v. d. Schuit en O. van Vught. •-GRAVENMOER. Van gemeentewege is men thans begonnen met het ophoogen van het Emmalaantje. Dit laantje, dat één van de meest gebruikte wegen van 's-Gra- venmoer is, was het laatste jaar door de geallieerde tanks heelemaal stuk" gereden. Thans hoogt men het met kolengruis op. Alhier is opgericht een politieke studifccliub. Alls lieden traden toe 9 heeren en 5 dames. Men is voornemens om de 4 weken te vergaderen. Mej. Rietveld, onderwijzeres aan de Openb. School alhier, werd in ge lijke functie benoemd te Delft. De veiligheid hier ter plaatse wordt er niet beter op. Vooral voor vrouwen en meisjes, daar een aanrander 's avonds de wegen onveilig maakt. Uitbreiding van het politiekorps zou wel gewenscht zijn. Ter gelegenheid van het feitx elft een jaar geleden ons dorp wench bevrijd, werd aan alle schoolkinderen een boekje uitgereikt, getiteld „Vrij." Ons dorp zit momenteel zonder kapper, daar de evacué, die zich hier tijdelijk als kapper had gevestigd, thans weer naar zijn oude woonpjlaats is teruggekeerd. Alhier is 20 vierk. meter glas aangekomen uit het Westland, voor herstel der door oorlogsgeweld getrof fen woningen. Dit is echter niet vol doende om alle glasschade te hers feilen. GORINCHEM. Uit de haven alhier is een oude kerkklok opgehaald, dateerend uit het jaar 1643. r Deze klok, welke vermoedelijk door de duitschers was gestolen en bij het transport in genoemde haven terecht gekomen, heeft een gewicht van 2212 kg. De herkomst is onbekend en daar om heeft men de hulp ingeroepen van den bekenden beiaardier J. Vincent te Bussum, die wellicht over deze klok inlichtingen kan verschaffen, opdat de plaats, waar zij moet hangen, weer kan worden gevonden. De klok draagt het volgende opschrift: „Voor dat vijer ben ick gevlooten, Peter van Trier ende Johannes sijnen zoon hebben mij gegooten in het jaer 1643 Hendrick Vonck van Linden, Jan Gerretsen ende Aert de Wit, kerekmeesters in der tijt. O Godt u woort seer groot van machten luyt klaerder dan eenigh me- tael, geeft ons de genaed ende krach ten om die te houden altemaal. D. Cornelius Wachendorfs u.d.m. in Lyenden. Voorts is met witte verf op d« klok aangebracht 2212 kg 3/1536. LAND VAN ALTENA. Aan het Bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvoeder, is opdracht ge geven het hooi voor de geïnundeerde veehoudersbedrijven, zoo spoedig mo gelijk te verdeelen. De veehouders wordt medege deeld, dat de achterstallige uitbetaling van het reeds gevorderde vee, in vrij geld zal plaats hebben, voor zoover de vordering heeft plaats gehad na Augustus 1945. De Kampcommandant der Inter- neeringskampen in het Land van Heus den en Altena, deelt mede, dat de po litieke gevangenen vanaf 1 Nov. één maal per maand bezoek mogen ontvan gen en ook eenmaal per maand een briefkaart mogen verzenden en ont-t vangen.

De Sirene | 1945 | | pagina 2