Voetbalsport Officieele mededeelingen Distributie mededeelingen Binnenland LAND VAN ALTENA. Vanwege den Prov. Voedsel- commissaris voor Noordbrabant, werd Woensdag te Almkerk een vrijwillige taxatiemarkt gehouden voor paarden. 'De aanvoer bestond in hoofdzaak uit anderhalf jarige ruins, die werden overgenomen voor een prijs van 700 tot 900 gulden per stuk. Werkpaarden waren zeer gering aangevoerd, ze deden van f 1000—f 1200 per stuk. Veulens waren niet aangevoerd. Er bestond voor deze markt veel animo. Landbouwers, d.'e dringend be hoefte hebben aan een paard, kunnen zich tot den P.B.H. wrenden voor een aanvrage voor het verkrijgen eener aan koopvergunning voor een paard. De in deze streek welbekende heer H. Voogd,, heeft aan H. M. de Koningin verzocht, aan H. M. ten be hoeve van het Koninklijk Huis-Archief te mogen aanbieden een aantal geze gelde leenbrieven, afgegeven op het Slot te Buren door den Griffier van den Koning-Stadhouder. Dhr. Voogd ontving daarop een zeer erkentelijk schrijven van den Intendant van H. M. de Koninging, waarin o.m. stond: De leenbrieven zullen een plaats vinden in het Archief van H. M. de Koningin en geven een zeer welkome aanvulling van de reeds bestaande col lectie. In een ten gemeentehuize te Sleeuwijk gehouden vergadering van Burgemeesters, artsen en vertegenwoor digers van Roode- en Groene Kruis verenigingen in het Land van Heusden en Altena werd de wenschelijkheid be sproken om te komen tot de oprichting van een stichting ter behartiging van de sociaal-hygiënische belangen voor het Land van Heusden en 'Altena. Be-i sloten werd tot samenstelling van een 4verkcomité, teneinde deze aangelegen heid nader onder de oogen te zien, be staande uit twee burgemeesters, artsen en twee bestuursleden van Grfoönfe Kruisverenigingen. Besloten werd tot het aanvaarden van een aanbod Van het Ned. Roode Kruis tot het beschikbaar stellen van een hospitaalsphip voor" het getroffen gebied. Bezitters van boomgaarden moe ten nu de planttijd der boomen daar is, er op letten, dat de jonge boompjes niet komen te staan op een plaats, waar een zware laag in den grond aanwezig isdit houdt de ontwikkeling der boomen tegen. NIEUWENDIJK. De Geref. Jong. Vereen. ,,De Zaaier", afd. A. en B., vergadert eiken Zondag, de Meisjesvereen. ,,Ruth", Donderdagsavonds in de consistorie. Er bestaan plannen tot het plaatsen van een monument op het massa-graf der gevallenen op 12 Dec. 1944, te Kille. Waarschijnlijk zal dien dag in de Geref. Kerk een rouwdienst gehouden worden. Gedood werden door granaatvuur 14 personen en gewond 19 personen, waarvan er nog 3 overleden. Naar we vernemen is de heer Joh. v. Breugel Cz., benoemd tot bo de van de Vereen, voor Ziekenhuisver- hier. RIJSWIJK. De Jeugdvereen. alhier verga dert voortaan de eene week Zaterdags avonds, de volgende week Zondag na den middagdienst. Van huisslachtingen moet min stens 4 dagen tevoren aangifte worden gedaan ten gemeentfehuize. Hierop zal streng toegezien worden. SPRANG. Tot leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn ge kozen de heeren H. Bogers, H. de Bie, C. v. Caem Dzn. en Jac. Molengraaf. UITWIJK. Het hakken van de grienden is thans begonnen. Het dikkere hout zal, als brandhout dienst doen. De prijzen van het griendhout zijn hoog. VEEN. De heer K. Rees, Chr. Onder wijzer te Wijk, zal deaen winter voor de Herv. Jongel. Vereen, een reeks lezingen houden. WOUDRICHEM. De heer G. Ruis is aangesteld als hulp-agent bij de gemeente-pohtie te Rotterdam. De sluiswerken alhier, die door de moffen onklaar waren gemaakt, zijn thans weer hersteld. Het herstelwerk bepaalt zich nu nog slechts tot het in orde brengen van de kade langs den kolk. i t i WERKENDAM. De Burgemeester vag Werken dam en De Werken c.a. brengt ter kennis van de ingezetenen, dat vorde ringen op de Duitsche weermacht, we gens vergoedingen voor ingebruikne ming van onroerende goederen, van ge vorderde roerende goederen of voor inkwartiering e.d., ongeacht of daar voor reeds rekeningen bij hem zijn inge diend, voorloopig niet mogen worden uitbetaald. Het verdient echter aanbeveling, dat deze vorderingen (waaronder dus val len: vergoeding voor inkwartiering, het weiden van paarden, voerloonen, be- wakingsloonen, weekgelden, welke door de weermacht verschuldigd waren e.d.) worden geregistreerd, voor het geval later nog een regeling tot vergoeding van deze bedragen mocht worden ge troffen. Ook van leveringen van goederen aan de weermacht of op regelmatige wijze tot stand gekomen vorderingen van goe deren door de weermacht, waarvan nog geen betaling heeft plaats gehad, wa re registratie gewenscht. Voor die gevallen, waarvan reeds aangifte gedaan is bij Landbouwherstel of bij de Schade-Enquete:Commissie, behoeft geen opgave meer te worden ingediend. De noodige formulieren van aangifte zijn ter secretarie verkrijgbaar. De fam. Heijstek alhier ont ving een eigenhandig schrijven van Arie M. Heijstek, sergeant-instructeur Ka- derschool te Magelang, dat hij zich, na een krijgsgevangenschap van 4 jaar in godjben welstand bevindt te Manilla. Ds. W. C. Lamain te Rijssen heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier bedankt. WAALWIJK. Het Bestuur van Waalwijks Be lang heeft besloten een verzoek tei richten tot den Rijkswaterstaat, inzake het verkeer met het Land v. Altena, via den weg Waalwijk-Drongelen, de brug over het Zuiderkanaal en het vervoer per pont over de Bergsche Maas en daarvoor adhaesie te verzoe ken aan het Gemeentebestuur en andere officieele instanties, zoowel als voor haar adres aan de Ned. Spoorwegen voor een allerspoedigst herstel van de spoorwegverbinding 's-Hertogenbosch Lage Zwaluwe. Het monument voor Burgemees ter Moonen c.s., die door de moffen zijn gefusileerd, zal vermoedelijk op het Raadhuisplein opgericht worden. De directeur-generaal van on derwijs is in principe bereid medewer king te verleenen tot uitbreiding van de Nijverheidsschool alhier met een afd. voor de Bouwvakken. ZALTBOMMEL. Het bestuur van het bemid delingsbureau voor kraamverzorging deelt mede, dat er voor a.s. moeders! gelegenheid bestaat, zich te laten in schrijven eiken Dinsdag van 1012 en 24 uur. Het doel van dit bureau is een deskundige verzorging van moe der en kind. CAPELLE. De v.v. ,,Wit-Zwart" zal dezen win ter uitkomen in de 4e klasse van den Ned. Voetbalbond afd. H. In deze afd. zijn mede ingedeeld WSC 2, RKC 2 en RWB 2 uit Waalwijk, DESK 2, Kaats heuvel, Uno Animo, Loon op Zand, RKDVC Drunen en Veersche Boys, te Raamsdonksveer. De Directeur van het Centraal Dis tributiekantoor te Vught maakt bekend: Verltnging geldigheid bonnen voor koffie en biscuits. De geldigheid van de bonnen 110, aangewezen voor koffie en 10S en 204 aangewezen voor biscuits, is verleqgd tot en met 24 November a.s. Versnaperingen en gebak voor bijzondere in- stellingen. In het tijdvak van 18 t.m. 24 Novem ber a.s. zullen aan bijzondere instellin gen worden uitgereikt nummercoupu res 307C voor 100 gram chocolade- of suikerwerken, of 2 tabletten Engel-, sche chocolade a 56 gram, per rantsoen en 308C voor 70 gram gebak per rantsoen.. Deze nummercoupures zijn geldig voor deze instellingen van 25 Nov. t.m. 8 December a.s. en voor gros siers van 25 Nov. t.m. 22 Dec. a.s. Distributiekring 251, Waalwijk DISTRIBUTIE VAN HARING. In den distributiekring Waalwijk is bon 18 van de aanvullende noodkaarten WA, WB, WC, WD en WE geldig verklaard voor het koopen van 400 gram gezouten haring. Deze haring zal plaatselijk door de erkende vischhandelaren worden ver kocht, terwijl in die gemeenten waar geen erkende vischhandelaren zijn ge vestigd, de verkoop zal geschieden op de gebruikelijke plaatsen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de aangewezen bon slechts geldig is op de hieronder aangegeven koopda gen: HEUSDEN, 12 November 1945. SPRANG-CAPELLE, 13 Nov. 1945. WASPIK, 14 November 1945. ZEEP VOOR ARTSEN VERBONDEN AAN POLIKLINIEKEN, CONSUL- TATIEBUREAUX E.D. Ten behoeve van de aan poliklinieken, consifltatiebureaux en wijkgebouwen verbonden artsen zal met ingang van de 10e periode 1945 extra zeep wor den verstrekt. Per behandelenden arts zullen twee rantsoenbonnen Engelsche huishoud zeep per 3 perioden worden verstrekt. Ter verkrijging van deze extra rant soenen dient de directeur of het hoofd der inrichting een schriftelijk verzoek tot den distributiedienst te richtlen. Mededeelingen van den DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. Agentschap Wijk. RANTSOENBONNEN De zitdagen van de rantsoenbonnen zullen met ingang van 12 Nov. 1945 gewijzigd worden en zullen plaats vin den als volgt: WIJK c.a.: eiken Dinsdag van 9 tot 12 u. voor a.s. en jonge moeders. Groene rKuisgebouw. EETHEN: eiken Woensdag van 9 tot 12 uur. Gemeentehuis. WIJK c.a.: eiken Donderdag van 912 uur voor ziekenbonnen. Groene Kruisgebouw. VEEN: eiken Vrijdag van 912 tiur. Café de Waal. Hier zal streng de hand aan worden gehouden en de diverse oproepmgen komen hiermede te vervallen. ZWARE ARBEID. Het inleveren van de naamlijsten voor de 13e periode kan geschieden voor Wijk en Veen op Dinsdag 13 Nov. tusschen 9 en 12 uur te Wijk in het Groene Kruisgbeouw. Voor Eethen op Woensdag 14 Nov. van 24 uur op het gemeentehuis. Personen, die werkzaam zijn in Land en Tuinbouw, behoeven deze lijst niet in te leveren, daar dit seizoenarbeid is en tot Febr. 1946 stop staat. FORMULIEREN. Geen Textielformulieren verkrijgbaar. Alleen a.s. Moeders kunnen op de daarvoor vastgestelde zitdagen en uren formulieren afhalen. Formulieren voor Rijwielbanden kun nen de eerste tien dagen van iédere! maand afgehaald en ingeleverd worden op de daarvoor vastgestelde zitdagen. Formulieren voor schoenen kunnen aangevraagd worden op de daarvoor bestemde zitdagen, als volgt: le week van A t.m. F. 2e week van G t.m. L. 3e week van M t.m. R. 4e week van S t.m. Z. ATTENTIE. Heeft men reeds formulieren voor Schoenen, Textiel, Banden en Rijwie len ingediend, dan blijven deze geldigi, en kan men geen twefde aanvraag indienen. AFDi HANDEL. Aan detaillisten, behoorende tot het Agentschap Wijk, wordt bekend ge maakt, dat een ieder, die niet in het bezit is van een Codekaart zich Woens dagavond tusschen 6 en 8 uur moet vervoegen op het Distributiekantoor, voor het opmaken van procesverbaal van Vermissing. Elke detaillist moet in de maand December zijn Codekaart kunnen aan- toonen voor het verkrijgen van eventu- eele coupures enz. enz. Tot Agent van bovengenoemd Agent schap is benoemd de heer A. Vink, v.h. ambtenaar bij den Distributiedienst te Woudrichem. Koningin in het vaderland terug. H. M. de Koningin is Donderdag" per vliegtuig uit Engeland teruggen keerd, na in Londen afscheid genomen te hebben van den Koning en de Ko ningin en de Engelsthe Kopj/niklijke familie, en na haar persoonlijke za ken geregeld te hebben. Prinses Alioe; en Koningin Mary bezochten H. M. de Koningin in haar hotel. Op het vliegveld Blackbush werd H. M. uit geleide gedaan door den ambassadeur te Londen, jhr. Michiels van Verduynen, en den adjudant van den Engelschejti Koning. Het vliegtuig, dat bestuurd werd door den piloot Van Dijk, landde om streeks kwart over twee op het vlieg-, veld Valkenburg. j De oorlogsschade aan woningen in ons land. Gerekend naar het aantal woningen, komt men tot de volgende verhoudin gen van de oorlogsschade in Nf der- land. Van iedere 100 Nederlandschei woningen zijn er: 4 totaal verwoest, 2 zwaar beschadigd en 14 licht bescha digd. De totaal cijfers zijn: aantal woningen op 31-12-'44 2157046 totaal verwoest 87224 zwaar beschadigd 43259 licht beschadigd 292163 In de schadeopgave zijn begrepen: defensieschade, ooriogsgeweldschade, ge rekend van vóór 10 Mei 1940. Tevens is in deze berekening opge nomen de schade veroorzaakt door de innundatie en de vernielingen door de burgerij. Het nieuwe Lingegemaal te Hardinxveld ge opend. Z.Exc. de Minister v. Openbare Wer ken en Wederopbouw, heeft dezer da gen het nieuwe Lingegemaal, aan de Sluis te Hardinxveld officieel geopend. Door zijn kwaliteiten is het 't sterkste gemaal ter wereld. Het kan per seconde 4060 kub. meter water verplaatsen en is ge oemd naar Mr. Dr. G. Kolffy voorzitter van het Waterschap „De Be neden-Li nge." Het probleem der Linge-stroomge- bieden is door dit gemaal definitief opgelost en zoowel te hoog als te laag water in dat gebied, wordt nu door het nieuwe gemaal geregeld. Vrijwilligers in de Suikerfabriek. De staking bij de Friesch-Groning- sche Beetwortelsuikerfabriek duurt nog steeds voort. Wel melden zich gere geld werkkrachten, die eerst den arbeid: gestaakt hadden, weer aan. Er wordt overwogen, om binnen enkele dageni weer te gaan draaien met werkwilligen.- Er zijn uit allerlei kringen aanmeldin-i gen binnengekomen. Behalve arbeiders ook studenten, leerlingen van de MTS en de Zeevaartschool en zelfs leden van de rechtelijke macht. De moffen pikten onze sleepbooten in. Het was vooral in de maand Septem ber 1944, dat de moffen het begrepen hadden op de Nederlandsche sleepboo ten, vooral omdat de spoorwegen toen begonnen te staken, of al in staking, waren gegaan. Tallooze sleepbooten werden bruut- weg door hen in beslag genomen en in dienst gesteld van de duitsche weer-, macht. Verschillende sleepbooten wa-; ren door de eigenaars onklaar ge-, maakt, en ook hadden ze zooveel mo gelijk materiaal van boord gehaald. De bemanning dook onder of wei gerde te werken voor den bezetter. Wat de moffen ook deden, wat zei ook aanboden, de meeste eigenaars wei4 gerden de booten weer bedrijfsklaar1 te maken en ze weer van personeel tel voorzien. I Gevolg was, dat de mof nu zelf het roer der sleepers in handen moest ne4 men, en onder deze stuurlui wiarifera' heel wat ondeskundigen. Toen de capitulatie volgde, bemerk te men wel, zooals trouwens overal,, dat de booten door moffen waren be zet geweest. Bij de meeste was natuurlijk een flin ke reparatie noodig. We behoeven al niet verder te zien, dan naar de SleeU- wijksche veerboot, al is dit dan geen sleepboot, om te weten, hoe moffen! met andermans vaartuigen omspringenl Gelukkig zijn evenwel een groot dee® der booten weer bedrijfsklaar en kun nen ze medehelpen om ons land tel doen herrijzen. Ook uit de Maas van: Heusden-Woudrichem zijn sleepbooten door de moffen opgepikt en weggevoerd om voor eigen doeleinden te worden gebruikt. i li

De Sirene | 1945 | | pagina 3