OFFICIEELE BONNENLIJST Gevonden en verloren voorwerpen. Buitenland De gehouden simultaan-séance voor de damclub te Haarsteeg door dhr. A. de Graag j.l. Zaterdag, had tot uitslag: 24 deelkie.ners, alle gewonnen. Met ingang van Maandag 26 Novem ber a.s. wordt het gemeentehuis van het magazijn van den heer Joh. de Mol aan de Botermarkt, overgebracht naar de voorma lige M U.L.O.-School aan het Burchtplein. AALBURG. -De in de Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor den Gereform. Zendingsbond, heeft ongeveer f 68 op gebracht. AALBURG EN HEESBEEN. Door plotselinge onvoorziene ©mstandijhe.len, betreffende de woning van den predikant te Hoogeveen, is het afscheid door Ds. Trouwborst alhier voor onbepaalden tijd uitgesteld. ANDEL. De politieagent J. alhier, had een motoraanrijding, waarbij hij zooda nig werd gewond, dat overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk was. Het ligt in het voornemen om op de hoofdpunten in onze gemeente een straatlamp te plaatsen. De dankstond voor het gewas collecte bracht in de Geref. Kerk al hier ruim f 550 op. In de Ned. Herv. Kerk werden twee extra giften gecollecteerdf 50 voor de Kerkvoogdij en f 25 voor de Diaconie. In enkele kerkdiensten zal Ds. Klerkxs. Nea. Herv. Pred. alhier, be handelen de onderwerpen: God heeft een plan met ons volk, met Uw gezin, met Uzelf. In de eerste kerkdienst be sprak hijGod heeft een plan met onze kerk. ALMKERK. Een 5-jarig kind van de fam. v. T., kwam zoodanig van een stoel te vallen, dat het aan de gevolgen is overleden. BABILONIëNBROEK. Tot gemeentewerkman op d<e wegen van de gemeente Eethen is aan gesteld J. Lankhaar Pz. alhier. Onze dorpsgenoot die heer A. Dekker Jz. thans onderwijzer aan de D. L. school te Veen ijs met ingang van 1 Jan. 1946 benoemd tot Jioofd der school te Aalst (G.) BOMMELERWAARD. Met ingang van 15 Nov. is de jacht op hazen en fazanten gesloten o.a. in de gebieden van Brakel, Poederoijera, Ammerzoien, Haaften, Zuilichem, Zalt- bommel, Herwijnen, Gameren, Vuren, Nederhemert, Kerkwijk en Hedel. Stierenkeuringen zu'len gehou den worden 27 Nov. te Zaltbommel 8.30 u.Zuilichem 10 uur; Nederhe mert 11 uur; Ammerzoien 13 uur' en Kerkdriel 14 uur. CAPELLE. De laatsgehouden collecte voor het restauratiefonds van het Ned. Herv. kerkgebouw heeft ruim f 259 opge bracht. Tot diaken der Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse is benoemd de heer >V. van Beék. Voor de competitie le klas van den Ned. B.ljartbond, district Kaatsheu vel, speelde het le zestal van de biljart- vereen. „Het Kalme Spel" een uitwed strijd tegen „N.A.S." I te Kaatsheuvel en vgrloor met 251450. Het 2de zestal speelde voor de 2e klasse een thuiswedstrijd tegen B.V.V. I uit Kaatsheuvel en won met 300255. DRONGELEN. Meerdere personen kunnen nog niet naar deze gemeente terugkeerfen, omdat slechts één noodwoning geheel gereed is. De andere woningen wachten nog op afbouw. De veerpont Drongelen zal bin nenkort weer in de vaart worden ge bracht. zoodat dan de communicatie tusschen het Land van Heusden en Altena en het overige deel der prov. Noordbrabant, weer aanmerkelijk zal zijn verbeterd. j DUSSEN. De bouw van de Noodkerk zal spoedig zijn beslag krijgen. Verder wordt hier hard gewerkt aan noodwo ningen en noodstallen. Een tweetal N.S.B.'ers van het fort Bakkerskil wist te ontsnappen. Lang genoten de heeren echter niet van hun vrijheid, daar ze reeds spoedig weer werden opgepikt. In onze gemeente wordt een ac tie gevoerd om meerdere bijdragen te verzamelen voor het monument van wij len den heer Hoo(gerhe:den, die zijn le ven voor het Vaderland offerde. D RUNEN. De 17-jarige mej. van der Steen te alhier, kwam zoo ongelukkig met haar rijwiel te vallen, dat de rem in haar oog drong, waardoor zij op slag werd gedood. GAMEREN. Ds. R. Brands, Geref. Pred. alhier, heeft zich met de meerderheid van zijn kerkeraad vrij gemaakt van de synode besluiten. Met de minderheid is een minnelijke schikking getroffen inzake het houden van kerkdiensten. GIESSEN. Klompenbonnen kunnen eiken eersten Maandag der maand worden aangevraagd. Toegewezen klompenbonnen kunnen afgehaald worden steeds de tweede Maandag der maand. Een waar inconveniënt is, dat zelfs na herhaaldelijke oproep, voor de O.L. sch. zich geen schoolwerkster heeft aangemeld. Het is een moeilijkheid om deze kwestie tot een goede oplossing te brengen. LAND VAN ALTENA. Spoedig is een regeling te wach ten waarbij het mogelijk zal zijn auto banden aan te vragen voor paarden- tractie, bij de Rijksverkeersinspectie te Arnhem. Onder de boerenbevolking van Zuid-Holland zal de HARK een inzame ling houden van goederen, beschikbaar te stellen aan de boerenbevolking van de geteisterde gebieden. De afd. van het Vrouwelijk Hulp Korps, bestaande uit 15 dames en 5 Roode Kruis-mannen heeft, na eerst in het Land van Heusden en Altena gewerkt te hebben, een n euvve taak tot bestrijding van scabiès (schurft) te Gorkum aangevangen. Volgend jaar zal dr.ekwart van de normale behoefte aan kunstmest kun nen worden gedekt. Het Directoraat-Generaal van de Prijzen heeft, teneinde een intensieve bestrijdng van den zwarten handel, of „Gifhandel" mogelijk te maken diverse afdeelings-commando's opgericht, waar men aangifte kan doen. Tot de Afd. Den Bosch behooren o.a. Almkerk, Andel, Dussen, Eethen, Giessen, Heusden, Rijs wijk, Veen, De Werken en Sleeuwijk, Woudrichem, Wijk en Aalburg, Wer kendam. MEEUWEN. Ds. Hindriks komt voor op een tweetal voor de Geref. Kerk te Vlis-1 singen. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen, is de WeJ- Ed. Heer G. Booij, Hoofd der Chr. School alhier, benoemd aan een der Chr. scholen te Enschede. De heer Joris v. d. Stelt, is benoemd tot havenmeester te Kille. Voor het Land van Altena is een districtsbureau voor den weder opbouw van Boerderijen gevestigd al hier in café v. d. Heuvel. Het bureau is geopend op alle werkdagen van 912 en van 1417 uur, behalve Maandag en Zaterdag. J.l. Zaterdagavond gaf het Man nenkoor „Onderling Genoegen", direc teur de heer J. de Graaf, een goed ge slaagde uitvoering. Zoowel de zang alsmede de opge voerde samenspraken vielen bijzonder in den smaak. Morgen viert het echtpaar G. J. Visser-v. Loon zijn 40-jarig huwelijks feest. NEDERHEMERT. Vorige week ontving de Kerk voogdij van Mevr. Dr. Witkop-Hallo uit Friesland, een bedrag van 50, als bijdrage voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk op het eiland. Voornoemde Mevr. is een kleindoch ter van een vroegeren predikant van deze gemeente. Dit mooie bedrag is in dank aanvaard en het verdient aanbe veling dit voorbeeld te volgen, elk be drag is welkom, immers: vele kleine maken één groot bedrag, wat dan ook noodig is, gezien de verwoesting aan het kerkgebouw. Thans is men bezig om het koor, dat behalve glasschade niet zoo heel veel geleden heeft in verhouding tot het overige gedeelte, te repareerfen én in orde te brengen, zoodat daar voorloopig de kerkdienst gehouden kan worden. Het zal waarschijnlijk nog eenige ja ren duren voordat de geheele kerk gerestaureerd is, daar de toren en het gedeelte vlak bij den toren, grondig vernield is. RAAMSDONKSVEER. Door de Ned. Spoorwegen is een autodienst geopend Raamsdonksveer- Den Bosch. RIJSWIJK Aan den heer L. v. Toorenen- bergen alhier is eervol ontslag verleend als controleur der steunverleening. SPRANG. De echtelieden A. Hulst en J. v. d. Schans herdachten j.l. Zondag hun 25-jari ,e echtvereeniging. Tot ouderling bij de Ger. Kerk werd gekozen in de vacature Verdoorn, de heer Wachtels v. d. Berg en tot di aken, vacature Genuït-Jde heer 7. v Drongelen. De heeren W. J. v. Campen en W. Pruijssers zijn gekozen tot lid van het college notabelen bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Door den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle alhier, is een afd. opge richt van den Nat. Centr. Bond van Chr. Arb. in de Bedrijven van voedings- en genotmiddelen. Tot bestuurs'lpden van deze afd. Sprang-Capelle van Bak kersgezellen werden gekozen de h-eje- ren A. Brouwers, G. S. Both en J. Aerts. Door den heer A. Bos uit Rot terdam, hoofdbestuurder van genoem den Bond, werd het goed recht der Chr. Vakbeweging bepleit. WIJK. Daar er in ruim 5 maanden geen kerkdiensten gehouden konden worden door oorlogsomstandigheden en de kerk voogdij toch haar uitgaven heeft, werd er tijdens den dankdag een collecte voor dit doel gehouden, welke opbracht het bedrag van f 500,25. Zondag j.l. maakte Ds. Harkema be kend, dat er uit zijn vorige gemeente Noordeloos een bedrag van f 488,66 was binnengekomen, bestemd voor den we deropbouw van de kerk. Een woord van dank voor deze offervaardige ge meente is hier zeker wel op zijn plaatss Door den Ned. Herv. Zondags- scholenbond op Geref. Grondslag, zal voor Noordelijk Brabant en omgeving op Zaterdag 24 Nov. a.s. een Streekver- gadering worden gehouden in de kerk- zaal alhier. Aanvang 2.30 uur. Als spr. zal optreden den WelEd. Heer Blokland, hoofdbestuurslid van genoemden bond, over het onderwerp „De op- en uitbouw van onzen Z. S.-Bond." Van harte welkom zijn: leiders, helpers en helpsters van de verschillende Zondags scholen. WOUDRICHEM. Veilingbericht. Met ingang van 20 Nov. 1945 behoeft gele peen met meer te worden geveild en kan derhalve vrij verkocht worden. Ook koolrapen, met uitzondering van de teelt in de provincies Groningen en Friesland en de Bommelerwaard, behoeven niet meer geveild te worden maar mogen derhal ve wel ter veiling worden aangevoerd. Voor genoemde streken blijft het aan- voerverbod nog van kracht. AVELL. Er worde'n hier plannen ge maakt om tot oprichting tel komen van een Ned. Herv. Kerkkoor. WOUDRICHEM. Alhier heeft zich een voorloopig comité gevormd tot het oprichten van een afd. der N.-Brab. Mij van Land bouw. Om tot dit doel te geraken, zal heden Vrijdagavond in café Bergeijk alhier een openbare vergadering worden gehouden. Spreker den WelEd. Heer W. G. de Waard te Werkendam, voorz. van genoemde Maatschappij. WERKENDAM. Bij den Geref. Kerkeraad is een verzoek ingekomen voor adhaesiebetui- ging van 31 personen om prae-adviseur- schap der professoren op de Generale Synode af te schaffen. ZALTBOMMEL. -Voor deze gemeente zullen een drietal scheepsladingen hout aangevoerd worden. Nieuw Fransch Kabinet. Generaal de Gaulle »s geslaagd in de vorming van een nieuwe Fransche regeering, waarvan hij zelf als hoofd zal optreden. Hij is tevens opperbevelhebber en zal de lei ding op zich nemen van de Nationale Ver dediging. Het nieuwe kabinet telt 5 socialisten, 5 leden van de M. R. P. en 5 communisten, voorts een lid van de Un. Dem. Soc. Rep., een gemaijgde en drie technici. Voor de eerste helft van de 13e periode 1945 (25 Nov. t.m. 8 Dec. 1945) voor het Zuiden des lands. Bonkaarten KA, KB, KC 513 300 t.m. 306 800 gram brood 307, 308 200 gram bloem 309 400 gram suiker 310 100 gram suiker 311 125 gram boter. 312 "250 gram margarine 313 100 gram vet 314 200 gram kaas 315 150 gram vleesch 316, 317 2 kg aardappelen B 21, B 22 400 gram brood A 23, B 23 IV2 li er melk C 23 drie en een halve liter melk B 24 1 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 513 400, 401 800 gram brood 402, 403 200 gram bloem 404 250 gr. rijst, rijstebloem of kin dermeel of 250 gr. kinderbiscuits 405 500 gram suiker 406 100 gram suiker 407 250 gram boter 408 125 gram margarine 409 200 gram kaas 410 6 li.er melk 411 150 gram vleesch 412 1 kg aardappelen D 21, D 22 400 gram brood E 21 250 gram kinderbiscuits Inlegvellen A 14, B 14 100 gram kaas Toeslagkaarten M 513 M01 125 gram margarine MO2 800 gram brood M03 400 gram brood M04 100 gram vleesch M05 I1/2 kg aardappelen. Tabakskaarten, enz. T 01 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen cigaretten) V 01 100 gram chocolade of suiker werken of 2 tabl. Eng. choco lade a 56 gram X01 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen importcigaretten) De bonnen voor vleesch, melk en aardappelen zijn geldig tot en met Za terdag 1 Dec. a.s. Ditmaal ontvangen personen van 4 jaar en ouder wederom een k g. aardappe len per week meer. Deze extra hoevieél- heid van een kg per persoon, is bestemd om een voorraad te vormen. Men beware derhalve deze kg aardappelen. Ter compensatie van het lagere melkranilsoen in het Zuiden wordt we derom kaas beschikbaar gest(eld op de inlegvellen A 14 en B 14, met opdruk Zeeland, Noordbrabant:, Limburg, Gel derland, DK353, DK 308 of DK 370. Voor de week van 2 tot en met 8 Dec. a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen voor de artikelen vleesch. melk, aardappelen, bloem, biscuits, zout,' peulvruchten, tabak en versnaperingen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 November a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van 26 Nov. mag wor den afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden der Centrale Keukens moeten aldaar de bon nen 315 of 411 voor vleesch en bon 316 voor aardappelen worden ingele verd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij onder de zelfverzorgings- rege ing vallen, inleveren. Op de bonnen "TÖ1, X01 mogen In geen geval importcigaretten worden ver kocht. Deze dienen te woorden bewaard totdat te zijner tijd een nieuwe bon voor importcigaretten wordt aangewe zen. VERLOREN: een paar beenpijpen. Tegen belooning terug te bezorgen bij L. Pruijsen, Slikstraat 50, Werkendam. VERLOREN: een schapenwollen da- meswant. C. v. d. Giessen, Molenstraat 79, Woudrichem.

De Sirene | 1945 | | pagina 2