Gevonden en verloren voorwerpen. Aanvullende Bonnenlijst Distributie mededeelingen I De secretaris van het HARK-co- ïnité alhier, is vanaf heden voor dit doel, uitsluitend des Maandags van 10 tot 11 uur des v.m. ten gemeentehuize te spreken. Op andere dagen is hij voor HARK aangelegenheden niet te spreken. Hiervan zal onder geen beding worden afgeweken. Woensdag 21 dezer, trad alhier voor de Herv. en Geref. Gemeente op, Ds. den Hertog van Noordwijkerhout, welke voor een stampvol kerkgebouw onder ademlooze stilte, in den breede e^n uiteenzetting gaf over het concen tratiekamp te Dachau, alwaar spreker 3 jaren is opgesloten geweest. Ter afwisseling zong het Herv. Kerkkoor onder leiding van den heer v. Iperen van Rotterdam, enkele zangnummers, Welke op keurige wijze werden uitge voerd, niettegenstaande dit koor slechts enkele weken geleden opgericht. Voor de Herv. en Geref. Gem. alhier sprak Ds. Den Hertog van Noord wijkerhout over zijn verblijf in het con centratiekamp te Dachau. Op 4 Dec. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de schoenmakerij van den heer W. Sprangers alhier werd op gericht. Genoemde zaak, welke reeds enkele jaren door zijn zoon C. H. Spran gers is overgenomen, geniet wel de grootste reputatie in het Land van Al- tena. BRAKEL. Met ingang van 20 Nov. 1945 is de heer W. j. Pos alhier, wederom met alle eer in functie gesteld als Bur gemeester der gemeenten B rakel en Poederoijen. Wij feliciteeren beide ge meenten met deze benoeming en zijn de volle overtuiging toegedaan dat de heer Pos, zooals hij dit altijd voorheen deed, veel goed kan en zal doen, in het belang van de gemeenten. Met ingang van 1 Dec. is de heer J. de Weerd alhier aangezocht om op te treden als correspondent van den Regeeringsvoorlichtingsdienst te dezer plaatse. Elke week zal op Donderdag van 6—7 uur ten .zijnen huize spreek uur worden gehouden, waar een ieder met al zijn wenken, grieven, klachten en suggesties terecht kan. CAPELLE. Dnze muziekvereen. „Kunst na Arbeid" bestaat Zaterdag 1 Dec. 25 jaar, een gebeurtenis, die niet onop gemerkt voorbij kan worden gegaan. Immers in deze kwarteeuw heeft de vereeniging blijik gegeven, dat zij alle reden van bestaan heeft, en mede ten gevolge van het feit, dat, wanneer een beroep op haar gedaan werd bij feeste lijke gelegenheden, zij immer bereid was haar volledige medewerking te verlee- nen, heeft zij de sympathie van zeer velen verworven. Vijf en twintig jaren heeft „Kunst na Arbeid" zich als vereeniging kunnen handhaven, ondanks moeilijkheden, waar voor zij zich meer dan eens geplaatst zag. Doch deze moeilijkheden heeft zij steeds weten te overwinnen, dank zij de leiding van bestuur en directeur, die bij het verloopen van het getij steeds de bakens tijdig wisten te verzetten en dank zij het vertrouwen, dat de wer kende leden in de leiding hadden. Dat dit zilveren jubileum op bijzon dere wijze herdacht wordt, is dus al leszins te begrijpen, temeer nog, omdat de vereeniging na de bevrijding, on danks het verlies van een achttal in strumenten door brand en diefstal, weer met ijver de hand aan den ploeg heeft geslagen en thans onder de bezielende leiding van haar directeur, den heer J. v. d. Nieuwenhuizen uit Loon op Zand, de inzinking tengevolge van be zetting en oorlog weer te boven komt. Heden Vrijdag zal dit jubileum door bestuur en werkende leden door het houden van een feestvergadering in het repetitielokaal bij den heer E. Cové aan de Nieuwevaart worden gevierd, terwijl het in het voornemen ligt in den loop van December een jubileum uitvoering te geven. Het ongeveer 5-jarig zoontje van Ds. H. K. v. Wingerden is jJL Za terdag spelenderwijze in een achter de pastorie liggende turfput geraakt en daarin jammerlijk verdronken. De droefheid der ouders laat zich beter begrijpen dan beschrijven. 's GRAVENMOER 'Op 21 Nov. ƒ.1. werd door het bestuur der Chr. School alhier een avond belegd met ouders en leden der schoolvereeniging. De avond werd gevuld met bijdragen van de verschil lende leerkrachten en vereenigingsleden terwijl de kinderen enkele stukjes zon gen. In de pauze werd getracteerd op thee met koekjes. Het geheel was ©en mooie avond en het bestuur kan er met genoegen op terugzien. De zaal was goed bezet, in de eerste plaats met leden van het Ned. Roode Kruis en verder met belangstellenden. Wegens prijsopdrijving werd bij de vischhandelaren K. v. D. en D. F. alhier een partij van 61 kg kabel jouw in beslag genomen. Tegen de hande laren werd procesverbaal opgemaakt. Hedenavond vergadert de A. R. Kiesvereen. in de Geref. Kerk. In die vergadering zal optreden de heer van Ruller van Barendrecht, redacteur van „Trouw", met als onderwerp ,.De les van het verzet." HEESBEEN. In verband met de verwarming, zal gedurende de winterwaanden niet in het kerkgebouw, doch in de oude consistorie kerkdiensten worden gehou den. LAND VAN ALTENA. Met ingang van 1 Dec. is het verboden varkens te vervoeren boven 25 kg. Er zal een strenge controle geoefend worden. Enkele eigenaars van grienden in den Duil hebben voor bewoners van !het Land van Altena, brandhout uit Ideze grienden beschikbaar gesteld. POEDEROIJEN. Toen de fam. M. v. d. Werken alhier dezer dagen uit haar slaap ont waakte bleek er te zijn ingebroken en een radiotoestel ontvreemd. Na aangif te bij de politie, kon dank de speurders geest van marechaussée van Giessen sfpoedig den aanvankelijken dader wor den gearesteerd en het vermiste worden achterhaald. Het bleek een zekere M. uit Zaltbommel te zijn die spoedig een volledige bekentenis aflegde. Voorzeker een verrassing voor de fam. v. d. Werken dat zij denzelfden dag weer in het bezit van het vermiste werden gesteld. Vanwege de Tuinbouwvereen. wordt alhier een cursus gegeven in land- en tuinbouwboekhouden. De lei ding berust bij het personeel der N.V. Veiling Zaltbommel. Het schteepdragen der suiker bieten is opgedragen aan den heer Adr. Kolbach Niczn. voor 160 gulden per last. RIJSWIJK. Maandagavond is alhier opge richt een Fok- en Controlevereeniging Het bestuur is samengesteld uit de hee- ren W. Schaap, voorz.P. A. Wester- laken, secr.-penningm., J. C. Bron, C. Zwart en A. Kant. De statuten, liuishou- delijk reglement, instructief voor de fokkerij en den stierhouder werden, vastgesteld. Het ledental bedraagt 27 mpt een gezamenlijke melkvieestapfel van plm. 200 koeien. Door de ooop. Zuivelfabriek „Alte na" te Nieuwendijk, daartoe aangezocht door enkele veehouders, werd volledige medewerking toegezegd. Zoo zal de melkcontrole geheel worden geregeld en uitgevoerd door de fabriek, op de zelfde wijze als dit voor andere plaat sen uit de omgeving gebeurd. Primeering van dekstieren werd in uitzicht gesteld. Elk streven, dat tof verhooging der productiviteit van den veestapel leidt, zal zoo sterk mogelijk Worden gesteund en bevorderd, te meer daar de veehouders eenparig besloten hun melk ter verwerking te blijven leveren aan de fabriek te Nieuwen dijk. 34 leveranciers hebben dit reeds schriftelijk aangevraagd. Toen de voorzitter met de directeur der fabriek te Nieuwendijk ter verga dering verscheen, met het advies de melk voorloopig te leveren aan de, V. Z. te Heusden, was dit voor allen een groote teleurstelling. Inmiddels is door het bestuur der fokvereen. een stamboekstier aangekocht in het Westen van Brabant, waarvoor medewerking verleende burgem©estér Bax en den heer J. C. Wink uit Wijk. jurylid voor de stierenkeuringen vanwege de Groningsche Regelingscom missie voor de rund veefokkerij. De vergadering onder leiding van den heer W. Schaap, stond in het teeken van groote saamhoorigheid en droeg een zeer coöperatief karakter. VEEN. Tot notabel van de Herv. Gem. alhier is herkozen D. Verdoorn, geko zen werd H. J. de Boer. WOUDR1CHEM. De 20-jarige J. C. Havelaar geraakte op de Vischconservenfabriek van de Fa. Wijnbelt en Co alhier zoo danig met zijn hand bekneld tusschen een machine, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling ^pioest stellen. Een zijner vingers werd zoo goed als afgerukt. De heer A. R. Bloemen alhier is benoemd tot ambtenaar bij de Rijksin spectie voor de Bevolkingsregisters te s'-Gravenhage. Vrijdagavond hield de heer W. G. de Waard, voorz. der N.Br. Mij. v. Landb., te Werkendam, in café Bergeijk alhier een lezing waarbij enkele actueele onderwerpen werden belicht. Deze avond was georganiseerd door een vl. comité, bestaande uit de heeren J. Daim, C. M. Schaap en H. de Lorm, terwijl tevens de heer A. B. Snoek, lid v. h. Dag. Best. te Almkerk, tegenwoordig was. Het hoofddeel van deze avond was, het oprichten van een afd. der Mij. Van de aanwezigen gaven zich bijna al len als lid op, zoodat de oprichting ge?n moeilijkheden gaf. In een volgen de vergadering zal een bestuur gekozen worden en zal een en ander nader wor den geregeld. WERKENDAM. 1 Dec. a.s. hoopt het echtpaar J. Groeneveld-Kamsteeg zijn gouden hu welijksfeest te vieren. De inhoud van de collectebus ten bate van het Ned. Roode Kruis, die bij de gratis-verstrekking van sigaret ten op de tafel stond, bedroeg f 143.44. Dit bedrag wordt aan de plaatselijke afd. v(an het Ned. Roode Kruis afge- afgedrtagen. Op 21 Nov. j.l. wend in de Herv. School de eerste vergadering! gehouden door voorstanders van de Chr. Hist. Beginselen. De opkomst was zeer matig te noemen. Dit nam evenwel niet weg, dat de besprekingen die wer den gevoerd, buitengewoon interssant genoemd kunnen worden. Op 28 Nov. is een tweede vergade ringen gehouden en werden besprekin gen gevoerd in verband met de a.s. ver kiezingen. ZALTBOMMEL. De heer H. Reijnen alhier, is geïnstalleerd als Opperwachtmeester bij de Kon. Marechaussée en Groepscom mandant van de groep Zaltbommel. Het ligt in het voornemen de afd. Zaltbommel van de Ned. Padvin- dersvereeniging weer op te richten. GEVONDEN: een leeren want. Te rug te bekomen bij W. v. Helden, Engstraat, Heusden. VERLOREN: op den weg van Wijk naar Veen, een manchetknoop, vervaar digd van een kwartje en een dubbel tje. Terug te bezorgen bij J. Nieuwkoop Korte Steeg C 103, Aalburg. GEVONDEN: een kinderwantje. Jac. v. Oord, Hoogstraat 48, Werkendam. GEVONDEN: een paar oliepijpen en een zakje. Zevenhuizen 77, Werkendam. VERLOREN: een bruine oeintuur. Ali Meerburg, Hoekeinde 145, Sleeuwijk. VERLOREN: een autovelgring. Te gen belooning terug te bezorgen bij Gebr. Hakkers, Werkendam. VERLOREN: een handbeschermer van een fiets. G. Paans, Sleeuwijkschendijk, 27, Werkendam. VERLOREN: een zilveren horloge. Tegen belooning terug te bezorgen Inl. C. B. v. Driel, Hoogstraat, Wer kendam. VERLOREN: een jongenswant, beige met zwart en een oeintuur. Wed. Cornet, Uitbreiding 34, Werkendam. VERLOREN: een kinderwantje. P. Visser, Kade 114, Werkendam. VERLOREN: een taschje met inh. Dhr. Hak, Laantje, Werkendam. WEGGEDREVEN: een roer van een aak. A. de Keijzer, Polder Welgelegen, Werkendam. WIE WEETwaar Antje Vrind haar roode parapluie heeft laten staan of aan wie uitgeleend. GEVONDEN: een paar sokken met handdoek, een waschhandje en tanden borstel. Terug te bekomen bij C. Burg hout Doorn, Almkerk. VERLOREN: vanaf de Laagt naar de Geref. Kerk te Almkerk, een paar schapenwollen wanten. Terug te bezor gen bij H. Roubos, Almkerk E 39. GEVONDENeen grijze heerenhoed. Terug te bekomen Kon. Marechaussée te Veen ACHTERGELATEN: een spiraalma tras van ledikant. Te bezichtigen bij J. Vos, Hooge Maasdijk 38, Veen. ACHTERGELATEN: 1 fornuiskachel, 1 naaimachine, 1 divan, 1 hangklok en een schilderij. Inl. Kon. Mar. te Veen. GEVONDEN: een inlegvel GA 508 No. Distributie Stamkaart Noordbrabant 29117; een hangslot, daaraan 3 sleutels; een kinderpetje. Voornoemde voorwer pen zijn terug te bekomen bij den Post- Comm. Kon. Marechaussée te Eethen. Voor de eerste helft van de 13e period© (25 Nov. t.m. 8 Dec. 1945) voor het Zuiden des lands. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB, KC 513 318 125 gram biscuits 319 250 gram bloem 320 200 gram zout 321 250 gram jam 322 250 gram peulvruchten 323 100 gram chocolade of suiker werken 324 150 gram vleesch 325, 326 2 kg aardappelen 327 225 gram huishoudzeep A 25 2 doosjes lucifers B 25 1 kg aardappe'en A 26. B 26 IV2 liter melk C 26 3ijk liter melk Bonkaarten KD, KE 513 413 125 gram biscuits l 414 250 gram bloem 415 200 gram zout 416 250 gram jam 417 100 gram chocolade of suiker werken 1 418 150 gram vleesch 419 1 kg aardappelen j 420 6 liter melk 421 225 gram huishoudzeep J Toeslagkaarten M 513 M06 1/2 kg aJardappelen Tabakskaarten, enz. T 02 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 02 100 gram choc, of suikerwerken X 02 100 gram choc, of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 30 Nov. a.s. "van des mid dags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van 3 December mag worden afgeleverd. DeZe week wordt wederom een kg aardappelen per persoon meer verstrekt aan personen van 4 jaar en ouder. Deze extra hoeveelheid is bestemd om een voorraad te vormen. Men beware deze kilogram aardappelen. Bij deelneming aan maaltijden der Centrale Keukens moeten aldaar de bon nen 324 of 418 voor vleesch en bon 325 voor aardappelen worden ingele verd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij onder de zelfverzorgings- rege'ing vallen, inleveren. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Uitreiking Bonkaarten Voedingsmiddelen Ie periode 1946. In het tijdvak van 3 t.m. 22 Dec. 1945 zal de uitreiking plaats vinden van bonkaarten voor voedingsmiddelen KA t.m. KE 601, voor de le periode 1946. Bij het afhalen van bovengenoemde bescheiden dienen de Tweede Distri butiestamkaarten c.q. Nood Tweede Dis tributiestamkaarten met de ^daarbij be- hoorende inlegvellen (GA t.m. GE 508J, uitgegeven in den Distributiekring Waalwijk, te worden overgelegd. Uitgereikt wordt: aan houders van inlegvellen GA 508, GB 508, GC 508, GD 508 en GE 508, tegen inneming van resp. bon A t.m. E 512. bonkaarten KA t.m. KE 601. Zelfverzorgingsregeling. De regeling voor zelfverzorgers, voor zoover zij deze uitreiking betreft, zal nog nader worden bekend gemaakt. Zittingsrooster HEUSDEN. Normaalverbruikers. Woensdag 5 Dec. 1945 voor de letters A t.m. KDonderdag 6 Dec. voor de letters L t.m. Z. Zelfverzorgers: Vrijdag 14 Dec. voor de letters A t.m. K; Zaterdag 15 Dec. voor de letters L t.m. Q; Maandag 17 Dec. voor de letters R t.m. Z. SPRANG-CAPELLE (Geb. Chr. Belan gen (Bruggetje) wijken A, B. C 1 tm. 35 en D 1 t.m. 115. Normaalverbr.Woensdag 5 Dec. voor de letters A t.m. K voormiddags en de letters L t.m.' Z namiddags. Zelfverzorgers: Woensdag 12 Dec.

De Sirene | 1945 | | pagina 2