Konijnententoonstelling Plaatselijk Nieuws KERSTSPEL VAN HARRY POLL den uit Gelderland zijn achtergebleven. Verder wordt aan verschillenden den weg gewezen om hun recht te krijgen. De Regt uit Poederoijen vraagt om een extra-toewijzing voor kunstmest voor den Bommelerwaard: Dé heer de Graaf van Dientst Land- bouwherstel deelt mede, dat er reeds maatregelen zijn getrobffen, dat de ge troffen gebieden een extra-toewijzing kunstmest zullen krijgen. Spr. wijst er voorts nog op, dat vele gedupeerde boeren over veel te weinig contanten beschikken. In de geteisterde gebieden zijn de bedrijven niet nor maal. Daar heeft men geen loopende in komsten, zooals in andere streken des lands. Hij zou daarom de Stichting' willen verzoeken, om den Minister te vragen voor deze streken eenige soe pelheid te betrachten bij het deblokkee- ren van gelden. Nog een andere zaak wordt door den heer de Graaf naar voren gebracht Wat wel ergelijk is, dat de arbeiders bij de D.U.W. werken extra loonen krij gen en ook extra-loonen vopr schoenen,; en rijwielen en daarenboven nog hoo- gere loonen. Onze menschen die wer kelijk nog werken in dezen tijd, kriji- gen geen schoenen en ook geen rijwie len. Dit is een toestand, die schande lijk is. Niet dat ik de D.U.W. arbeiders dit extra niet gun, maar waarom onze menschen daarvan uitgesloten. Hierin moet verandering komen. Dit kan zoo niet. De Voorzitter deelt mede, dat de Stichting voor den Landbouw, voor wat betreft het verzoek om soepele de-' blokkeering voor de gedupeerde boe ren zich tot den Minister zal wenden. Wat het andere punt betreft, hierom trent heeft de Stichting reeds een scherpe brief tot het Ministerie gericht.* Jorissen vraagt nog hoe men met deze prijzen voor de landbouwproduc ten de huidige loonen kan betalen. De Voorzitter deelt mede, dat reeds maanden is gewerkt om deze prijzen omhoog te krijgen. Omstreeks 15 Jan. verwacht spr. de nieuwe prijzen voor 1946. De heer v. Maaren uit Herwijnen zegt, dat wij boeren er met D.U.W. en allerlei commissies niet komen. Daar zal anders aangepakt moeten worden en veel door de boeren zelf. Laten we zorg dragen, dat met onze belangen niet wordt gesold. Laten we er' voor opkomen, dat is onze plicht. De voorzitter sluit zich geheel aan bij deze woorden. Laat elk zijn plicht doen, maar gezamenlijk onze belangen dienen. Dhr. Becker wijst er op, dat er nog zoo weinig samenwerking i9 tusschen de Landbouworganisaties. De Voorzittier antwoordt^ dat tus schen de organisaties momenteel harte lijke en eerlijke samenwerking is, zoo wel voor het geheele land, als provin ciaal en ook meestal plaatselijk. Hierna sluiting. DER PLUIMjVEE- EN KONIJNEN- FOKVEREENIGING ELSHOUT EN OMSTREKEN TE ELSHOUT. Zaterdag en Zondag 12 en 13 Jan. hield bovengenoemde vereeniging haar eerste na-oorlogsche Winterten toonstelling, Zaterdagmiddag waren ve le leden der vereeniging en eenige be langstellenden bijeengekomen in café M. v. Huiten, Heusdenscheweg 16 te Els- hout, waar de tentoonstelling was on dergebracht. Het was circa half 4 toen de voorzitter het woord nam. Hij heetite de aanwezigen hartelijk welkom. Ver volgens gaf hij een overzicht van den loop der gebeurtenissen sinds de laatste tentoonstelling, in de zomer van 1944 gehouden. De konijnenstand hier in de omgeving heeft nog al veel door de oorlogshandelingen en diefstal geleden en vele kostbare fokdieren zijn zoo doende verloren gegaan. Toch hebben eenige leden nog wel wat kunnen red den. De kwaliteit der bijeengebrachte dieren was dan boven het middelmatige. Men heeft dan ook de beste verwachtin gen voor het a.s. fokseizoen. Na nog dank te hebben gebracht aan den Keurmeester, den heer J. Boers, uit Tilburg en aan allen die aan den opbouw en inrichting van deze ten toonstelling hadden medegewerkt, ver klaarde de voorzitter de tentoonstelling voor geopend. De tentoonstelling heeft zich in een gToote bel angsttelling van het publiek mogen verheugen, hetgeen gezien de tentoongestelde dieren, alleszinds be grijpelijk is. De uitslag is als volgt: Klasse rammen oud. VI. reus Haaskl. G.I. Eereprijs Mooi VI. Reus Ram Haaskl. Te koop f 50. Eigen. C. M. J. Verhoeven, Heusden. Fr. Hangoor Kon. grijs II IB. Te koop f 25. Eig. C. M. J. Verhoeven te Heusden. Fr. Hangoor Kon. grijs I G, Eereprijs, Mooiste Fr. Hangoor Ram te koop f 35. Eig. C. M. J. Ver hoeven te Heusden. Gr. Chinchilla I Z.G. Eereprijs Mooi ste Chinchilla. Eig. H, v. Tilburg, Wijk en Aalburg. Witte Weener I G, Eereprijs, mooiste ram. W.W. Eig. A. v. d. Berg, Heus den Witte Weener II G. Eig. P. v. Ges tel. Haarsteeg. Te koop f 25.BI., van Beveren IG. Eig. Th. Elshout, DrunenGouwenaar I ZG. Eig. C. Wit- lox, Waalwijk; KL Zilver M. Geel I G, Eere prijs. Mooiste KL Rassen. Eig. G. Elshout-Pulles, Drunen. Klasse Voedsters, oud. VI. Reus Wit II vg. Eig. Th. v. Ges tel, Haarsteeg; VI. Reus Kon. Grijs IIIB. Eig. Th. v. Gestel, Haarsteeg. Te koop f35; Fr. Hangoor Kon. Grijs IG. Eig. C. Witlox, Waalwijk; Fr. Hangoor IJzergr. I ZG. Eigen. C. Witlox, Waal wijk. Eereprijzen: Mooiste voedster; mooi ste konijn; mooisté voedster Fr. Hang oor mooiste van zw. rassen. Fr. Hangoor IJzergr. IIG. Eig. C. M. J. Verhoeven, Heusden; Gr. Chin chilla II VG. Eig. H. v. Tilburg te Wijk en Aalburg; Weener Wit I G. Eig. Th. Elshout, Drunen; BI. v. Beveren, III B.G. Eig. G. Elshout-Pulles, Dru nen; Gouwenaar II VG. Eig. C. Witlox, Waalwijk; KL Zilver M. Geel G. IG. Eig. G. Elshout-Pulles, Drunen; KL Zilver tyl. Geel II G. Eig. G. Elshout, Pulles, DrunenRex Blauw I G. Eig. G. Elshout-Pulles, Drunen. Klasse Rammen, Jong. VI. Reus, Wit I G. Eig. Th. van Gestel, Haarsteeg; VI. Reus Kon. Grijs III B. Eig. C. Pulles, Elshout; VI. Reus Kon. Grijs II VG. Eig. Th. v. Gestel, Haarsteeg; Fr. Hangoor IJzergr. Ill B. Eig. P. Willemse, DrunenGouwenaar I ZG. Eereprijs. Mooiste ram, Midden rassen. Eig. C. Witlox, Waalwijk; Rex Blauw II VG. Eig. G. Elshout-Pulles, Drunen. Klasse Voedsters, Jong. VI. Reus ihCon. Grijs II VG. Eig. Th. van Gestel, Haarsteeg; Fr. Hangoor IJzergr. II G. Eig. P. Willemse, Dru-. nenFr. Hangoor IJzergr. IG. P. Willemse, Drunen; Gr. Chinchilla I G. Eig. H. v. Tilburg, Wijk en Aalburg; Gr. Chinchilla III B. Eig. H. v. Til burg, Wijk en Aalburg; Weener Wit I G. Eereprijs, mooiste voedster, mid denrassen. Eig. A. Nelis, Drunen; Wee ner Wit II VG. P. v. Gestel, Haarsteeg; Gouwenaar II G. Eig. C. Witlox, Waal wijk. Klasse Rammen, Jeugd. Weener Wit I G. Eig. W. v. d. Wiel, Haarsteeg. Te koop f40; Gr. Chin chilla B. Eig. Nic. Verhoeven, Drunen. Te koop f 15; Rex Blauw I G. Eig. G. Elshout-Pulles, Drunen. Klasse Voedsters, Jeugd. Weener Wit G I. Eig. W. v. d. Wiel, Haarsteeg. Te koop f 40Weener Wit B/Eig. W. v. d. Wiel, Haarsteeg. Te koop f20; Weener Wit III G. Eig. W. v. d. Wiel, Haarsteeg; Weener Wit II G. Eig. P. v. Gestel, Haarsteeg; BI. Rex G I. Eig. G. Elshout-Pulles, Dru nenBI. Rex G II. Eig. G. Pulles- Elshout, Drunen. Tijdens de voorbije feestdagen werd telkenmale met buitengewoon veel suc ces te Den Bosch opgevoerd het Kerst spel in drie bedrijven „Rond de Krib be", van de hand van den Brabantschen schrijver Harry Poll, die dit spel des tijds schreef ten dienste der R. K. Di ocesane Jeugdbeweging. Het werk geeft op zeer origineele wijze een uitbeelding van het Evange lisch Kerstverhaal, waarbij spel en de clamatie van de schoonste Kerstpoëzie uit de Ned. litteratuur zoowel religieuse verdieping als kunstzinnige verheffing tot stand brengen. De omlijsting met muziek op aanwij zing van den auteur was zeer treffend. Velen in Brabant's hoofdstad hebben dan ook een hoogstaanden Kerstavond beleefd dank zij het devote spel „Rond de Kribbe." HEUSDEN. Donderdagavond werd in hotel „Central" een ledenvergadering gehou den der Heusdensche Winkeliersvereen. De wnd. voorzitter de heer Verschuur opende de vergadering met een kern achtige toespraak, waarin hij de leden een gelukkig jaar wenschte en voor al succes in zaken. Spreker memoreerde de hernieuwing van de Heusd. Winkeliersvereeniging en spoorde allen aan tot eendrachtig samenwerken. Hierna las de secreta ris de notulen der vorige vergadering van 22 Oct. 1945v welke onveranderd werden goedgekeurd. De ingekomen stukken werden ver volgens vlot afgewerkt. Bericht van verhindering was inge komen van een 11-tal leden. Wegens ontslagname van den voor zitter K. Gielis, werd als bestuurslid gekozen Fr. Schreuder, welke de be- benoeming onder dank aanvaardde. Bij de rondvraag werd besloten de winkelsluiting, het herstellen der Heus densche maandmarkt en de contante be taling tot een volgende vergadering aan te houden. Nadat de voorzitter er de leden op wees, dat men met onvermoeide acti viteit aan den opbouw van Heusden moet blijven werken, sloot de wnd. voorzitter deze geanimeerde vergade ring. AALST. Maandag 14 Jan. vergaderde de afd. Aalst-Nederhemert van den B.O.G. voor de derde maal dezen winter in de O. L. School. Bij afwezigheid van den voorzitter, opende de tweede voor zitter deze vergadering. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke na een kleine opmerking wierden goedgekeurd. De afgevaardigden van de gehouden Algemeene Vergadering van den B.O.G. te Arnhem, brachten hierover bij monde van G. Koolhaas, verslag uit. Diverse ingekomen stukken werden hierna behandeld. Als afgevaar digden naar de Ringvergadering, wel ke gehouden zal worden te Geldermal- sen op 8 Febr. a.s. werden aangewe zen G. Koolhaas, R. v. Ooijen en W. v. Tricht. Met algemeene stemmen werd besloten den heer Rüger tot adviseur te benoemen. Vervolgens werd een inleiding ge houden door T. Oomen over „Voor waarden voor Aardappelselectie", en door R. v. Ooijen over „Ontwatering". Op beide onderwerpen volgde een leer zame bespreking. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het aanschaffen van eén aard- appelsproeimachine. Dit werd echter vooreerst nog voor onmogelijk gehou den. Er werd nog medegedeeld, dat de in de vorige vergadering ge Kozen be stuursleden de functies onderling als volgt verdeeld hebben. J. Roseboom, le voorz.; Adr. v. Ballegooijen, 2e voorz.; G. Koolhaas, secretarisT. Oomen,, penningmeester en C. Haasakker, lid. De volgende vergadering is voorloopig vastgesteld op 29 Jan. Hierna sluiting. Dinsdag 15 Jan. is alhier een Reis vereeniging opgericht met aanvan kelijk 17 leden. Als bestuursleden wer den gekozen C. Haasakker, voorz. H. Wijnstekers, secretaris; C. Loef, pen ningmeester; M. v. Driel Hz. en A. C. v. d. Meijden, leden. Het inleggeld werd vastgesteld op f 1,contributie 50 ct. per maand. Reislustigen kunnen zich gedurende de ze maand nog opgeven bij één der bestuursleden. ANDEL. De collecte voor de kerk bracht in de Geref. Kerk alhier in December op ruim f 128. Een waar inconveniënt voor de Geref. Kerk alhier is, dat de koster voor zijn functie heeft bedankt en geen enkele gegadigde zich voor de betrek king heeft aangemeld, weshalve de ker- keraad een beroep doet op allen, die daarvoor in de termen vallen, hun me dewerking te verleenen voor de te ver richten kosterwerkzaamheden. ALMKERK. J.l. Woensdag omstreeks 1 uur had tegenover het café v. Dijk alhier, een ongeval plaats dat, naar omstan digheden vrij goed afliep. Terwijl mej. de Graaf en den heer v. Strien, dis tributie-beambten, de onvoorzichtigheid hadden het één nacht ijs te probeeren, zakten beiden plotseling naar 'de diepte. Gelukkig wist de heer de Ruijter, wel ke op het hulpgeroep was komen toe snellen om hen de behulpzame hand te bieden, beiden op het droge te bren gen. Wij willen hopen, dat dit een les mag zijn, dat in het vervolg de ouderen de kinderen niet meer voor zullen gaan, om zich te wagen op één nachtsijs. Naar wij vernemen zullen de oud-leden van de Herv. Meisjesvereen. „Arbeid Adelt", binnenkort uitgenoo- digd worden tot het bijwonen van een gezellig avondje, in verband met het 40-jarig bestaan van genoemde vereeni ging. Diegenen, welke hun adres nog niet hebben opgegeven, Tunnen dit als nog ten spoedigste doen bij zuster Harshagen, presidente der vereen. AMMERZODEN. Naar wij vernemen gaat burge meester v. Erp onze gemeente verlaten, doordat hij dienst heeft genomen bij de Stoottroepen als le luitenant, met de bestemming naar Ned.-Indië. Hoewel'wij hem deze promotie gaar ne gunnen, zien w;ij hem rpet groot leedwezen vertrekken, daar wij zijn werkkracht in de gemeente erg zullen missen. Hij heeft al veel na de bevrij ding tot stand gebracht. BABILOMëNBROEK. In ons blad van 14 dezer, waar in vermeld is de uitslag van de ijs- wedstrijden van de ijsclub „Juliana", is abusievelijk vermeld, dat de 2e prijs is behaald door D. v. Wijlen met Mej. N. Walraven, dit moet zijn: A. v. Wijk met Mej. N. Walraven. We willen de eer geven aan hem, die ze toekomt. BOMMELEKWAARI). Voor het verwerken van cement (behalve aluminium-oenment), betonar- tikelen, bordex, buildingboard, asfalt en teerproducten (behalve mastiek), die bonloos verkrijgbaar zijn, moet een ver gunning voor verwerking worden aan gevraagd bij het Hoofd van het Streek- bureau Neder-Betuwe en Bommeler waard. Glasaanvragen moeten voortaan op A.G. formulieren no. 178 bij den P. B. van den Wederopbouw worden ingediend. De formulieren zijn op de ze bureaux verkrijgbaar. Enkele dames uit het St. Anna- Pension te Geldrop hebben in een schrij ven, bestemd voor de Padvinders te Woerden, die niet minder dan 51 kat ten transporteerden naar Kerkdriel iin de Bommelerwaard, haar dank uitge sproken voor de uitstekende zorgen, tijdens het vervoer der dieren. Tevens verzoeken zij de padvinders haar het adres op te geven, zoodat zij in Maart of April, wanneer zij nesten met jonge poesen hebben, dezen naar Kerkdriel zouden kunnen zenden. CAPELLE. Bij het spelen op een wagen van den vrachtrijder de J. had het dochtertje van J. V. liet ongeluk met het hoofdje bekneld te geraken tusschen den wagen en het afdak, waar de wagen onderstond, met gevolg, dat genees kundige hulp noodzakelijk was en door Dr. Gerlach verleend werd. 1 Tijdens de predikantsvacature wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier 's morgens leesdienst gehouden, terwijl de namiddagdienst om beurten geleid wordt door een Ringpredikant. Voor' de hoofdklasse van de competitie van den Ned. Biljartbond, district Kaatsheuvel, speelde de Bil jartvereniging „H.K.S.", gevestigd in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers, een uitwedstrijd te Kaatsheu vel tegen K.O.T.B en verloor met 665—584. DOEVEREN. Als leden van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd Ids ouderling L. L. Colijn en als di aken G. Boll Azn. Beiden hebben hun herbenoeming aangenomen. DUSSEN. Tot leden van de Commissie van Beheer der Geref. Kerk zijn ge kozen de heeren G. Teuling, P. Neder- veen, A. v. Dijk, G. d. Peuter en L. v. Tilborg. rw In de Geref. Kerk alhier werd een extra gift gecollecteerd van f 100 voor de kerk. Daar het klooster met de R.K. school alhier een puinhoop zijn ge worden, zullen de Eerw. Zusters van Liefde uit Tilburg hier niet 'meer te- rugkeeren. GIESSEN. Een groep arbeiders is te werk gesteld bij de verbetering van den Hoofdgraaf, bestaande in verbreeding en egaliseering van het wegdek. s-GRAVENMOER. Daar het gemeentebestuur niet kan voorzien in de vacature, welke zal ontstaan door het vertrek van Mej> Heëtveld, als onderwijzeres aan de O. L. school, werd als tijdelijk benoemd Mevr. Enneman. Een zekere Snoeren uitshet na burige Dongen bezat een auto, welke hii had laten herstellen. Bij het starten met den zwingel, kwam de auto ineens op gang, waardoor Snoeren tusschen de auto en een paal van het electrisch licht bekneld raakte. De heer Snoeren moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis in Breda worden overge bracht. Men verondersteld dat de auto bij het starten direct in de tweede ver snelling is gevallen, waardoor hij 'is gaan rfjden.

De Sirene | 1946 | | pagina 2