Aanvullende Bonnenlijst Voetbalsport JOH. VAN DER STELT Gz AALBURG EN HEESBEEN. Door de kerkeraden der Ned. Herv. Gem. alhier, is toezegging van beroep uit gebracht op Ds G. M. van Dieren te Hei en Boeikop. AALBURG. Bij de j 1. Dinsdag te 's-Bosch ge- houdon Rijkshengs'tenkeuring werd door de Stamboekcommissie voor 4 jaren goedge keurd „Avenir K 1663" van P. Bouman alhier. ALMKERK. I P%:M 3 vierde onder zeer groote belangstelling zijn 25-jarig ambtsjubileum als Directeur van het G. E. B. Tot ouderlingen en diaken der Ger. kerk alhier zijn resp. gekozen J. de Graaf, J. Kolff en J. Dibbits. De heer J. Dijs alhier, benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Kockengen, heeft voor deze benoeming bedankt. AMMERZODEN. Rectificatie. We vernemen nader dat van ontslagname van den burgemeester geen sprake is, in verband met dienstne ming bij de Stoottroepen en dit bericht dus uit de lucht is gegrepen. BABILONIëNBROEK. A.s. Zondag hoopt de heer J. Dekker, officieel afscheid te nemen als leider van de Zondagsschool. Alle leer lingen en oud-leerlingen worden daar bij uitgenoodigd. De bijeenkomst heeft plaats des avonds om 6 uur in het kerkgebouw. a.s. Zondag 27 dezer, zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer W. O. v. d. Beek werd aangesteld als organist van de Ned. Herv. Kerk alhier. Naar wij vernemen zal v. d. B. zijn functie als zoodanig neerleggen. Ds. Eysenga, Ned. Herv. predikant, heeft zijn intrede gedaan te Noordeloos, met als tekst Joh. 314 en 15; na bevesti ging door Ds Harkema van Wijk. Verder werd het woord gevoerd door ouderling J. Bikker, burgemeester Schakel, Ds. Harkema en Ds. Schrooten. Deze laatste als consulent en voorz. van den ring Vianen. 's-GRAVEN MOER Vrijdag 18 Jan. 1946 vergaderde de Chr. Boeren- en Tuindersbond, afd. '-Gra venmoer. Op deze vergadering voerde o a het woord dhr. v. Dijk, hoofdbestuurslid van de afd. Holland-Brabant In de bespre king die volgde, kwamen hoofdzakelijk 2 punten naar voren In de eerste plaats de kwestie van het emigratievraagstuk van jon ge tuinders naar Argentinië, welk punt na der door het hoofdbestuur onder oogen zal worden gezien. In de tweede plaats het oprichten van een ge?amelijke veiling, in samenwerking met de gemeenten Waspik en Sprang-Ca- pelle. Dit punt zal in de naaste toekomst verder worden uitgewerkt. De heeren W. Pruyssers en M Ne- derveen alhier, hebben een firma opgericht met het doel het in- en verkoopen van snijbloemen. GENDEREN. Ijs en weder dienende zal er a.s. Zaterdagmiddag om 3 uur Schoonrijden zijn op de ijsbaan te Genderen. (Zie ad» vertentie). J.l. Donderdag hield de Ned. Herv. Jongelingsvereen. ,,Eere zij God", in de Ned. Herv. Kerk alhier, haar 15e jaarvergadering. Om ongeveer 7 uur opende de Eere-Voorzitter, de WelEerw Heer Ds. Koele, de vergadering, door te laten zingen Ps 103 1 en 2, waarna hij voorging in gebed. Las ver volgens het schriftgedeelte Pr. 11 en 12 1 en sprak naar aanleiding hiervan zijn openingswoord. De Secretaris J. v. d. Mooren gaf een keurig jaarverslag, waaruit bleek dat de vereeniging zich in goeden welstand bevind met leed wezen sprak hij over het mede-lid C v. d. Kolk, dat het slachtoffer werd door het oorlogsgeweld. Hierna volgde de toespraken der afgevaardigden Het bijbels onderwerp over Luc. 19: 111, door A. v. d. Kolk Czn was keurig op zijn plaats en hierop volgde een drukke bepreking. Met groote stilte werd de voordracht van E v. Wijk, als titel ,,De 18* dooden", aangehoord. Hierna volg de gemeenschappelijk zingen, collec teeren en trakteeren, benevens een korte pauze Na heropening werd een impro visatie gehouden door een 8-tal leden, welke ook goed op zijn plaats was Met stilte werd de voordracht van A. v. d. Mooren aangehoord over ,,De ondergang der Titanic", waarop de vereeniging zong Nader mijn God". Het vrij onderwerp werd ten beste gegeven door M Walraven, over Jongelingen zijt gij sterk hierop volgde ook een leerzame bespreking. DoorJ.Klein- loog en Fr Kaljé werden nog voor gedragen ,,Het zoeklicht" en „Een benauwd oogenblik". Door de ver eeniging werd op keurige wijze het ernstige lied ,,De Heilige Stad" gezongen. Terwijl W. Walraven nog een prozastukje ten gehoore gaf over ,,Ons derde Lustrum", waarin hij alle jongens aanspoorde, die nog geen lid zijn der Jongelings vereen., om toch lid te worden. Aan het einde dankte Ds. Koele allen voor hun medewerken tot slagen van deze vergadering, waarna nog gezongen werd het 7e vers van de Avondzang en Ds. Koele met dankgebed sloot. De vereeniging kan met genoe gen terugzien op een geslaagden avond als deze. LAND VAN ALTENA. Op 16 en 17 Januari werden van wege de Chr. Boeren- en Tuindersbond in het Land van Heusden en Altena en den Bieschbosch praatdagen gehouden te Alm- kerk en Genderen. Deze vergaderingen wa ren druk bezocht. Mede aanwezig waren, de Inspecteur van Dienst Landbouwherstel, de wnd. Rijkslandbouwconsulent, de Rijks- veeteeltconsulent, de Rijkszuivelconsulent, en voor Bureau Oogstvoorziening de heer v. Hoven. De heer P. Wigboldus, voorz. van den Kring, opende beide vergaderingen met het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift, waarna hij voorging in gebed. Hierna gaf hij de leiding over aan den heer P. v. d. Heuvel, die met een viertal heeren, allen leden van het ^Dagelijksch Be stuur der Prov. Afd. Holland-Brabant aan wezig waren. Uit de besprekingen die volg den bleek weder hoe de Land- en Tuin bouw in dit gewest met vele en groote moeilijkheden te kampen heeft. De beant woording der gestelde vragen geschiedde door de verschillende Dagelijksche Bestuurs leden en mede door de aanwezige autori teiten. Nadat in Almkerk de heer Rip als secretaris van den Landelijken Bond op principiëele gronden had betoogd, dat ie dere Protestantsche Christelijke boer en tuinder behoort georganiseerd te zijn in de Christelijke organisatie, ging na het zingen van een psalmvers de heer Wip voor in dankgebed. Evenzoo werd de vergadering te Genderen beëindigd, waar Ds. Koele Herv. pred. de vergadering sloot met dank gebed. Beide vergaderingen mogen zeer ge slaagd heeten. Onder de getroffen boeren zijn on geveer 300 schapen van elders aangevoerd, verdeeld. MEEUWEN. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd og het volgende Teneinde het publiek eenige voorlichting te verstrekken omtrent de aanwending van hun geblokkeerde saldi, zal door de Coöp. Boerenleenbank „Meeuwen" op verschillen de plaatsen een speciale zitting wórden ge houden. Ieder die bankbiljetten van f 100. - inle verde of meer dan f 1000.op een boekje heeft staan, wordt aangeraden zich te melden. NEDERHEMERT. De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van de hulpactie „Nederland helpt Indië", heeft f415,70 opgebracht. In het verslag over de viering van Concordia's 25-Jarig jubileum, is per abuis de naam van een der sprekers verkeerd weer gegeven. Namens het N.V.H. sprak nl. mej. Schulz. NIEUWENDIJK. De Chr. Muziekvereen. „Crescendo", directeur de heer S. Kuiper te Drimmelen, gaf voor een talrijk publiek een goedge slaagde uitvoering in gebouw Tavenu. Zoowel de muzieknummers alsmede de op gevoerde samenspraken, werden zeer goed vertolkt. RIJSWIJK. De Jongel. Vereen, alhier herdacht onder groote belangstelling haar 25-jarig bestaan. SLEEUWIJK. - In de j.l. gehouden vergadering van de IJsclub „Hermine" alhier, werd o.m. gesproken over het rijden op de ijsbaan, voor deze officiëel is geopend. Nogmaals werd de leden er op ge wezen, dat de baan pas is geopend, wanneer de vlag is geheschen. Degene, die op de baan is, voordat deze officiëel is geopend, zal in het vervolg worden verbaliseerd. Aan de politie is verzocht, streng toezicht hier op te willen houden. WIJK EN AALBURG Teneinde misverstand te voorkomen, wordt er op gewezen, dat de leden der Oranjevereeniging a.s. Zaterdagmiddag als nog gelegenheid wordt gegeven om plaats te bespreken voor de uitvoering op 31 Ja nuari en 1 Februari. Indien geen plaats be sproken, kan geen toegang worden verleend. (Zie advertentie in dit blad) Blijkens advertentie in dit blad be staan er in deze gemeente plannen tot het het oprichten van een Damclub. Om hiertoe te geraken zal op Woens dagavond een vergadering worden gehou den in café Jan Bouman te Wijk, alwaar ook de heer A. de Graag uit Heusden te genwoordig hoopt te zijn voor het geven van eventueele richtlijnen om tot een der gelijke vereeniging te komenj Een dezer dagen was het 121/a jaar geleden, dat Mevr. van Helden geb den Boesterd als wijkverpleegster van het Groe ne Kruis haar taak te Veen, Wijk en Aal burg aanving Hoewel zuster den Boesterd sedert eenige maanden gehuwd is, en uit dien l oofde haar ontslag 'vroeg, neemt zij bij ontstentenis van een opvolgster haar werk nog eenigen tijd waar, zoodat zij dit jubileum ambtelijk kon vieren Veel is het Groene Kruis aan Mevr. v. Helden verschuldigd. Op voorbeeldige wij ze heeft zij haar arbeid verricht, soms on der zeer moeilijke omstandigheden. Men denke aan de deplorabele toestanden die in Wijk en Veen heerschten tijdens den oor logswinter 1944-1945. In het bijzonder bij de hulpverleeniiig aan slachtoffers van bom bardementen en granaatvuur heeft zij zich buitengewoon geweerd. Zoodra een nieuwe verpleegster in diensf zal treden, legt Mevr. v. Helden-den Boes terd haar werk definitief neer. Bij dit af scheid zal zij stellig ervaren, dat het Groe ne Kruis met zijn leden haar als wijkzuster noode ziet heengaan. WELL. De heer W. van der Schans is geko zen tot polder-ontvanger van den dorps polder Well en Ammerzoden en staat als No. 1 op de voordracht voor poldersecret Onder groote belanhstelling vierde het echtpaar W. van Genderen-v. Hees zijn zilveren huwelijksfeest. WERKENDAM. Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor goederen van de HARK moe ten zich schriftelijk wenden tot een der leden van het plaatselijk HARK-comité. Persoonlijke bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Op 16, 17 en 18 Januari jl. was het een jaar geleden dat de bewoners van den Biesbosch werden geëvacueerd. De men sehen en het vee werden opgejaagd om el ders niet te weten waar een onderdak te zoeken. De ellende en armoede welke zij tijdens het evacuefcren hebben ondervonden, is onbeschrijfelijk. Met weemoed en angst, dat Werkendam elk oogenblik het zelfde lot zou moeten ondergaan, zagen wij ze door onze straten trekken, voortgedreven als vee. Hier hoorde men een moeder roe pen om haar kinderen, ;daar hoorden we kinderen t uiten van koude en honger, doch daar had de vijand geen gehoor voor. Weg moesten ze om zooveel mogelijk te kunnen rooven. Gelukkig is het in Werkendam bij de angst gebleven. Een herademing was het voor de evacué's toen zij het bericht ont vingen, dat zij naar hun woonstee konden terugkeeren. Toen ze echter teruggekeerd waren, bemerkten ze pas wat er van hun woningen vernield en van hun goederen gestoten was en van hetgeen zij nog terug vonden was op een beestachtige wijze ver nield en vervuild. Het Hernvolk heeft hiermede laten zien tot welk peil het ge daald is. Al is het ook dat er veten in den Bies bosch nog dagelijks de moeite en last On dervinden van het door den vijand aange dane, thans zulten zij deze dagen dankbaar gestemd zijn dat zij weer in hun eigen ho me mogen verkeeren. voor de eerste helft van de 2de periode (20 Jan. t.m. 2 Febr. 1946). Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 602 725 250 gram jam, stroop, boterhampasta enz. 726 100 gram koffie 727 plm. 112 gram huishoudzeep 728 250 gram zachte zeep B 69 1 kg aardappelen B 70, C 70 1 éi Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 02 melk 1£ liter melk B 02, C 02 melk 3 liter melk 002 aardappelen 1 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 602 825 250 gram jam, stroop, enz. 826 1 ei 827 plm. 112 gram huishoudzeep 828 250 gram zachte zeep Bonkaarten LD, LE 602 D 02, E 02 melk 5 liter melk 502 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 10 2 rantsoenen rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 10 100 gram choc, of suikerwerken X 10 100 gram choc, of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen vanaf hedenmorgen 8 uur worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 28 Januari mag worden afgele verd. De eieren op de bonnen B 70, C 70 en 826 zijn verkrijgbaar bij een detaillist, die gewoon is eieren op rantsoenbonnen voor zieken te verkoopen. Ter aanvulling van het door de weers omstandigheden tijdelijk verlaagde aardap pelrantsoen voor personen van 4 jaar en ouder kan 2 kg uit de eerder verstrekte voorschotten worden genomen. Woensdag vergaderde de afd. der Chr. Hist. Unie in de Herv. Chr. school. De heer S. Kuiper opende na het zingen van Ps. 25:2 de vergade ring met gebed. Na voorlezing van een schriftgedeelte heette hij die aan wezigen hartelijk welkom. De opkomst viel mee. In tegenstelling met de par tij van den arbeid, die haar beginsel grond op de democratie, moeten wij ons als christenen gronden op het woord Gods. Daarom sprak hij er zijn blijdschap over uit, dat hedenavond een onderwerp behandeld zou worden, art. 56 der Ned. Geloofsbelijdenis. Dit on derwerp werd ingeleid door den heer C. Bouman. Hij behandelde dit onder werp in vijf gedeelten, waarbij hij uit liet komen, wat het beteekent, dat art. 1 van het Program van beginselen der Chr. Historische Unie, bij het beant woorden van de vraag, welke de in de Heilige Schrift geopenbaarde ordening Gods is, waarnaar, als regel, het gezag in de staat moet worden uitgeoefend, verwijst naar de Heilige uitspraken van de Schrift, naar de leidingen Gods, waargenomen in de geschiedenis der volken en naar het oordeel van de Chr. Kerk. Welnu, in art. 36 N. G. B. hebben wij een oordeel van de kerk voor ons. Zoodat het voor een ieder die de Chr. Hist, beginselen wil ken nen en beleven van groote beteekenis is om dat artikel goed te verstaan. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren S. Kuiper, K. C. de Boon en W. Groeneveld, en gekozen de heeren P. Sterrenburg, C. B. Bou man en A. Wijnja. Tijdens de verga dering traden enkele leden toe. Be sproken werd een collectief abonnement op het Chr. Hist, weekblad „Konin gin en Vaderland" te nemen. Omstreeks 10 uur werd deze zeer goed geslaagde vergadering door de hr. C. Bouman met dankgebed gesloten. Mej. S. de Lorm, onderwijze res aan de Herv. Chr. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Andel. De heer C. v. d. Stelt alhier is gekozen tot heemraad van het Wa terschap „Het Oudland van Altena". HEUSDEN. A.s. Zondag speelt het eerste elftal der v.v. Heusde/i, een competitiewedstrijd tegen R.K.D.V.C. 2 te Drunen. Deze wed- Rvw.y.Kv.v

De Sirene | 1946 | | pagina 2