Gevonden en verloren voorwerpen. ANDEL. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School alhier zijn be noemd Mevr. de Graaf-Kleinloog te Wijk en Mej. M. W. Beukenkamp te Sleeuwijk. De fanfare alhier gaf een uit- - voering die flink bezocht was. Ook werd een tooneelstuk opgevoerd Het geheel had een gezellig ver loop. 1 De 80-jarige ds. A P. Lan- ting, eertijds Geref. predikant al hier, thans em -pred. te Heemstede, heeft de acte van vrijmaking ge- teekend. De directeur der Chr. Lagere Landbouwschool alhier, dhr. W. Bronkhorst, is zoover hersteld, dat hij zijn lessen weer heeft hervat. ALMKERK. Tot bestuursleden der fok- en contróle-vereeniging V.Z.OD. alhier, werden gekozen voor de afdeeling Almkerk-Dorp, de Heeren G. de Jong, J Dibbits en M. Ver schoor. Voor de afdeeling Uppelsen- Dijk, de heeren A. B. Snoek, A C. van Breugel en O. Walraven Voor de fok- en contróle- vereeniging V.ZO.D. afd Almkerk- Dorp werd in de Wijk (Drente) aan gekocht de dekstier „Willem". Va der Alidus 21888 S Moeder Martha 9. 108184 S. eigenaar H Schoon velde te Schoonvelde. Opbr. M. 2 j. 2 m 3612 K.G melk 4.50 procent vet in 357 dagen. Aankoopsom f 6250.—. Alhier bestaan plannen tot stichting eener huishoudschool. BABILON lëNBROEK. Op de ijsbaan van „Juliana" alhier werden vorige week verschillen de wedstrijden georganiseerd. De uitslagen waren als volgt Dinsdag, ringrijden voorparen le prijs A Verhoeven, Dussen met mej. P. Vos, Meeuwen2e prijs W O v d. Beek, alhier met mej T Vos, Meeuwen3e prijs B Koops, Dussen met mej. B. v Tilburg, Meeuwen; 4e prijs A. Straver Wz alhier met mej. H. Vos, Meeuwen. Woensdag, rijden met hindernissen le prijs M. Lankhaar met mej. H. Hoeflaken 2e D. de Waal, Andel met mej. P. Hoeflaken; 3e A. Straver Wz. met mej. B, v. Tilburg, Meeuwen; 4e J. v. Gammeren, Drongelen met mej A. Muskens Donderdag, 15 ronden van 500 m le prijs Ant. Verhoeven, Dussen 2e S v Strien, Lage Zwaluwe3e C. Burghout, Almkerk en 4e B. Koops, Dussen. Verder w'erden nog enkele troost prijzen uitgereikt aan de deelnemers die het laatst afvielen na de hoofd winnaars. De prijzen op de korte baan van 500 meter werden behaald als volgt r le A. Verhoeven, Dussen; 2e S. v. Strien, Lage Zwaluwe2e A Koops, Dussen. Zaterdag 19 Jan. had een wedstrijd plaats voor schoolkinderen Vele mooie prijzen werden beschikbaar gesteld en wie geen prijs kon winnen kreeg een troostprijs, waarvoor de kinderen zeer voldaan waren. Het geheel had een gezellig verloop zoedat de ijsvereeniging op gezellige dagen mag terugzien. BOMMELERWAARD. Tuinders, die eenruiters lever den aan den Technischen Dienst te Zaltbommel en die alleen de glas- waarde hebben uitbetaald gekregen kunnen de geleden bedrijfsschade opgeven bij den P. B. H., in wiens district zij behooren. Voor 1946 kan op een bijzon dere teeltvergunning een vastge stelde oppervlakte vroege aardap pelen worden geteeld. Tevens kan een nacultuur worden toegestaan van witlofvrortelen, bloemkool, spruiten, dubbele stamprincessen, savoye- en boerenkool. CAPELLE. De v.v. Wit-Zwart organiseert op Woensdag 30 en Donderdag 31 Jan. a.s. in haar clublokaal bij den heer E. C. Cové aan de Nieuwe vaart voor haar leden en donateurs een twee tal ontspanningsavonden, waaraan mede werking zal worden verleend door de tooneelvereeniging „O. O. G." uit Waalwijk, die zal opvoeren het blijspel in drie bedrijven: „Gebroeders Kal koen". Tot hulp-agent bij het Politie korps te Katwijk is benoemd onze dorps genoot Joh. Rosenbrand. De laatst gehouden bijzondere collecte ten bate van het restauratie fonds der Ned Herv. Kerk te dezer plaatse heeft ongeveer f 290 opge bracht. Voor dit doel is thans on geveer f 9300 bijeen. De Ned. Herv Knapenvereen. op Geref. Grondslag, die langen tijd in ruste is geweest, heeft het ver- eenigingswerk weer hervat. De wekelijksche vergaderingen, die oorspronkelijk steeds des 's~Zon- dagsavonds plaats hadden, worden nu 's-Maandagsavonds gehouden. Voor de Hoofdklasse-compe titie van den Ned. Biljardbond, district Kaatsheuvel, speelde de biljardvereen. »Het Kalme Spel« in haar clublokaal bij den heer P. Pruissers een wedstr. tegen »K O.T.« A uit Kaatsheuvel en verloor met 571—633. In het vereenigingsgebouw »Elthata« werd jl Maandagavond een vergadering gehouden van den Ring 's-Grevelduin-Capelle e o. van Ned Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag. Voor een aan dachtig gehoor hield Ds. A Vroeg in de Weij uit Loon op Zand een lezing over »De Generale Synode en de nieuwe koers in onze kerk De heer Boswinkel, Postcom- mandant der Kon. Mar. te dezer plaatse, is overgeplaatst naar Tete- ringen Het plaatselijk H A.R K -comi té voor de gemeente Sprang-Capelle heeft wederom goederen ter ver deeling ontvangen. Doordat alle oude aanvragen vervallen zijn, die nen oorlogsgetroffenen, die voor kleeding in aanmerking wenschen te komen voor 1 Februari a.s. een schriftelijke aanvrage in te dienen bij het H.A.R K.-comité DUSSEN. De Geref. Kerk zal overgaan tot het zelfstandig beroepen van een predikant. LAND VAN ALTENA. Vrijdag 11 Januari hield de Stichting i9401945 een vergade ring te Woudrichem van medewer kers voor het Land van Altena. In het bestuur werden gekozen Ds E. van Wieringen, Werkendam, voorzitter Barth te Nieuwendijk, secretarisG. van Rijswijk, Sleeu wijk, penningmeester O. Bouman, Andel; A van Gennip, Hank; Ds Harkema, Wijk J. Kuipers, Wou drichem B. Ockers, Meeuwen en L. van Torenbergen, Rijswijk. Tevens werd besproken het plaat sen van een monument voor de gevallen slachtoffers in het Land van Altena. Tot een definitief besluit is men nog niet gekomen. Telken jare zal in de eerste week van de maand Mei door het geheele land een collecte worden gehouden voor bovengenoemde Stichting. In het Land van Altena zijn er 11 gezinnen die door de Stichting in hun levensonderhoud worden voorzien. Bij de rondvraag werd gevraagd of er op elke bijeenkomst een collecte kan worden gehouden. Hierop werd geantwoord dat voor elke te houden collecte in het Land van Altena de goedkeuring moet worden verkregen van bovenge noemd bestuur, doch alleen aan die vereenigingen of samenkomsten zal daartoe vergunning worden gegeven, welke niet in strijd zijn met het doel der Stichting. In het Land van Heusden en Altena is 3000 H.A. land door de moffen geïnundeerd. Daar de land bouwers eerst zeer laat in het eva- cuatiegebied mochten terugkeeren, kon de onkruidbestrijding niet ra dicaal zijn, zoodat dit probleem ook in 1946 urgent zal zijn. Zonder aankoopvergunning zijn thans verkrijgbaar gesteld de landbouwgereedschappen, als schof fels, hakken, harken en schrepels. Voor de periode I Dec. 1945 tot 1 Sept. 1946 zal wederom een aanslag in de verplichte levering van rundvee opgelegd worden. Pluimveehouders, die 10 of minder kippen hebben, behoeven geen eieren in te leveren. De pachtwaarde-vergoeding voor ontruimde landbouwgronden, zal door Landbouwherstel worden uitgekeerd aan de gebruikers en niet, zooals aanvanke lijk was meegedeeld, aan de eigenaren rechtstreeks. - De P.B.H. kan, zoo noodig in lichtingen verschaffen over het herstel en eventueel te verleenen voorschot bij agrarische schade. Schade door oorlogsomstandigheden geleden aan vlas- en contractzaad moet worden opgegeven aan den P.B.H. van den P. V. C., in wiens district de schade geleden is. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat voor het dorschien geen dorschbriefjes meer behoeven te wor den ingevuld en opgezonden door loon- dorschers. De teler is vrij in het bepa len van de hoeveelheden, welke hij uit eigen oogst wil behouden. De rest moet verkocht aan de handelaren, lid van de vakgroep Groothandel in Gra nen. Wat de noodwoningen betreft schijnen deze nogal mee te vallen, al zullen ze tengevolge van de betonnen vloeren, den eersten tijd wel vochtig zijn. Wel doet zich het ontbreken van bergruimte voelen en de stalling voor varken en geit. De vooruitzichten op het gebied van de pluimveeteelt zijn zoodanig,, dat, naar raming binnen een goed jaar kip en ei w:er een belangrijke plaats in onze voedselpositie gaan innemen. Medegedeeld wordt, dat de aan koopvergunningen voor paarden zijn ver vallen en de aankoop van paarden thans vrij is. Tevens is het vervoerver- bod van paarden beneden 1 jaar ver-> vallen. MEEUWEN. Onze dorpsgenoot Ant Burg- houts, behaalde bij het gehouden examen te Utrecht het diploma Fruitteelt. Hij genoot zijn opleiding bij F.NI. voor pract. wetenschap pen te Utrecht. NIEUWENDIJK. Door de fok- en controle- vereeniging alhier werd een dek stier aangekocht genaamd ,,Silvanus Alidus" N.RS.JV. Reg. 385566 D, eigenaar A G. Dekker te Koekange. Op br. Moeder 2 j. 11 m. 3267 K.G. melk met 4.24 pCt. in 330 dagen. NEDERIIEMERT. De tooneelvereeniging alhier, hoopt op 2 Februari a.s. haar eerste uitvoering te geven. Er zal een too neelstuk en een blijspel opgevoerd wor den. RAAMSDONKSVEER. De overspanning van de spoor brug over de Donge, tusschen Raamsdonksveer en Geertruiden- berg, is hersteld door de N.V. Tankfabriek te Geertruidenberg, een fabriek die niet op zulk werk is ingesteld Een pracht prestatie dus Het groote voordeel is, dat het te herstellen bruggedeelte dus niet behoefde te worden vervoerd SLEEUWIJK. Onder voorzitterschap van Dr. van Leeuwen, werd dezer dagen in café Sprenger de jaarvergade ring gehouden der Sleeuwijksche IJsclub. De notulen, door den Secr de heer Beukenkamp, gelezen, wer den goedgekeurd en vastgesteld. Het financiëel overzicht van den penningmeester W. Duizer, gaf een beeld van goed beheer. De heer Duizer stond dezen avond in het centrum der belangstelling, daar hij zijn zilveren jubileum als bestuurslid herdacht. In zijn 25- jarige loopbaan als bestuurslid, waarvan vele jaren als penning meester, is de heer Duizer als 't ware aan de ijsclub vastgegroeid Een ijsclubbestuur zonder Duizer is voor ieder dorpeling ondenkbaar. Aan de welverdiende lof, welke de voorzitter hem in zeer waardee- rende woorden deed geworden, wil len wij ons gaarne aansluiten. Hij heeft getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende heer de Roon her kozen, terwijl in de vacature G. van Oord werd gekozen de heer Joh. Vos. Daarna volgde een verloting van een tweetal eenden en een konijn. De gelukkigen in deze waren mej. A van der Koppel, P. Vos en de jubilaris. De jubileerende heer Duizer uitte zijn dank, voor de goede woorden hem door den voorzitter toegevoegd en tracteerde de vergadering bij deze hulde Het was jammer dat niet meer leden aanwezig waren, daar de ver gadering een buitengewoon gezellig karakter droegTe ongeveer 10 uur sloot de voorzitter de vergade ring, na dank te hebben gebracht aan de aanwezigen, voor hun ge toonde geanimeerde belangstelling. Leden onzer IJsclub, verzuim nimmer dergelijke vergaderingen. Zij schenken U zeer zeker groote voldoening. WIJK EN AALBURG. Blijkens de advertentie in dit blad, bestaan er plannen tot het oprichten van een Rijvereeniging. Daartoe zal op Woensdagavond a.s. in het café van D. van Wijk te Aalburg een vergadering worden gehouden. Ook personen buiten de gemeente zijn welkom. Jl. 23 Januari is alhier opge richt een afd. van de C.J.B.T.B. met aanvankelijk 15 leden,. Wij hopen, dat velen tot deze vereeniging zullen toetreden, opdat «Algemeen belang« zal groeien tot nut van den land- en tuinbouw. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij een van de onderstaande per sonen, die in het bestuur zitting hebben J. Groeneveld, voorzitter N. van Loon, secretarisG. v. d. Bogaard, penningmeester H. de Waal, alge meen adjunct. WERKENDAM. Zaterdag 12 Jan. j.l verga derde een commissie, bestaande uit de heeren burgemeester J. de Bruij- ne, D. Versteeg, Gorinchem, Ds. E. van Wieringen, D. Visser en C. B. van Driel, Werkendam ter bespre king over het plaatsen van een grafmonument voor de gevallen illegale strijders K. P. v d. Zande en A v. Driel op de begraafplaats te Werkendam Besloten werd aan diverse vakmenschen opdracht te geven voor het maken van een ontwerp. Tevens werd medegedeeld dat over het noodige geld beschikt kan worden. Woensdag jl. gaf de heer Pellikaan van Almkerk een simul taan séanse tegen de damclub alhier. Hij wist van de 18 borden er 8 te te winnen, 6 remise te spelen en moest er 4 verliezen. In de Geref. Kerk werd voor de diaconie gecollecteerd een bedrag van ruim f471, voor de kerk ruim f 414. De postduivenvereen. «Tot Weerziens« alhier, heeft besloten om vluchten te doen houden vanuit België en Frankrijk met jonge post duiven. GEVONDEN: Een lederen want met vinger en duim, onder Veen. Terug te bekomen bij J. H. Verhoeven, Hooge Maas dijk 85, Veen. VERLOREN: Van Wijk naar Dussen, 1 bos jonge boomen, voor Nieuwensteeg, Dussen. Opgegeven bij J. v. Gammeren, Veldslraat 122, Rijswijk (N.-Br.) VERLOREN: een portemonnaie, in houdende 2 zilveren guldens, 3 ver- snaperingskaarten, 1 toeslagkaart en wat pasmunten, in de Grootestraat te Veen. Tegen belooning terug te bezorgen bij C. J. Timmermans, Grootestraat 157 a, Veen.

De Sirene | 1946 | | pagina 2