OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws bemiddeling van het Nederlandsche Roo- de Kruis. Ook aan onze afdeeling, die Heus- den en het geheele Land van Heusden en Altena omvat, zijn enkele peetschap pen toegewezen aan het Curagaosche Roode Kruis. nen ontvangen, moeten gebrek aan iets hebben en tevens „oorlogsslachtoffer" zijn, door één of meer van de volgende oorzaken(bijvoorbeeld) le. De vader of moeder moeten door bombardement omgekomen zijn. 2e. De vader moet in den oorlog gesneuveld zijn, of overleden tengevolge van wonden of ziekte in militairen dienst of krijgsge vangenschap opgeloopen. 3e. De vader of kostwinner moet in gevangenschap geweest zijn en de moeder door ziekte of ongeval overleden, of de ouders moeten niet de beschikking heb ben over voldoende middelen voor het onderhoud der kinde ren. 4e. De ouders moeten gevlucht of geëvacueerd zijn of het huis verwoest door een bombarde ment of oorlogshandelingen. 5e. De kinderen moeten gewond zijn door een oorlogshandeling. 6e. De gezondheidstoestand moet ernstig geschokt zijn tengevolge van ondervoeding of een andere oorlogsoorzaak. Alleen kinderen van 0 tot en met 14 jaar kunnen voor een peetschap in aanmerking komen. Kinderen, woonachtig in Heusden en het Land van Heusden en Altena, van welke men meent, dat zij in aanmer king komen voor een peetschap kan men schriftelijk opgeven vóór 10 Fe bruari a.s. aan het secretariaat, Pel- schestraat 74, Heusden. Hierbij dient men duidelijk naam, adres en leeftijd van het kind te ver melden, benevens de y omstandighedietn waardoor het kind oorlogsslachtoffer is. HEUSDEN. De vereeniging voor Zieken- hu i s verple gin g voor het Land van Heusden .en Altena,^, hield Zater dag j.l., in café Central, pp de Vischmarkt, een algemeene leden vergadering. De opkomst der leden was bedroevend. Door de oorlogs omstandigheden, was .dit de 'eer ste ledenvergadering sedert twee jaren. Uit het jaarverslag bleek, dat het jaar 1943 een verlies van f708.46 en 1944 een winst van f838.66 opleverde. In 1943 was het aantal ziekenhuisopnamen ab normaal groyt? in 1944 normaal. In de controlecommissie werden herkozen de heeren Mj. de Graaff te Wijk en W. S traver Jbe Babi- lonienbroek en gekozen voor Heus den, de heer D>. Hus. De aftredende bestuursleden, de heeren E. V. d. Beek te Genderen, J. K. Haase te Drongelen en G. van Rijswijk te Dussen werden her kozen. Voor Wijk werd gekozen de heer A. Versluijs. Besloten werd het aantal ligda gen van 35 op 42 te brengen en de vergoeding voor autovervoer op f 20.voor een personenauto en f 30.voor een ziekenauto per opname. Besloten werd tenslotte nog de eerstvolgende aligemeene vergade ring' in de gemeente Andel te houden. Alle dienstplichtigen uit de ze gemeente zijn goedgekeurd. De simultaan-séance Zaterdag j.l. door dhr. A. de Graag te Roosendaal gehouden, had tot uitslag16 gespeeld, waarvan 10 gewonnen en 6 remise. Puntenverhouding 26 6, percentage 81. AALBURG. Woensdag 6 Febr. hoopt Ds. G. M. van Dieren uit Hei- en Boeicop, beroepen predikant van Aalburg en Heesbeen, des avonds om half zeven in de Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan. Na het einde van den kerkdienst zal er gelegenheid zijn, om met den beroepen predikant kennis te maken. ANDEL. Het afscheid van dhr. L. Geels, hoofd der schooi alhier en de installatie van dhr. O. Mos als opvolger, is bepaald op heden Vrijdag. Maandagavond werd afscheid geno men van de Knapen en Meisjesvereen. in een daartoe apart belegde avond. Den scheidenden voorzitter werd een enve loppe met inhoud aangeboden. AALST. Wegens bedanken van A. J. Kok is als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk be noemd de heer A. van Ooijen Lz. en in de vacature E. P. van Ooijen ais diaken den heer A. J. Kok. Bij den landbouwer E. C. van Balle- goijen werd reeds begin vorige week een schapenlam geboren. Voorwaar een vroege lentebode. ALMKERK. 1 Febr. a s. hoopt het echtpaar W. v. Varik-de Bok zijn 40-jarig huwelijksfeest te vieren. De heer S. Willemse, hoofd der Herv. School alhier, heeft bedankt voor de benoeming als zoodanig te Aalten (Geld.). BABILOMëNBROEK. Zondag 27 Jan. in den namiddag- dienst van de Ned. Herv. Kerk, had het afscheid plaats van den organist de heer W. O. v. d. Beek, welke zijn functie 40 jaren heeft vervuld. N het beëindigen van den dienst, die geleid werd door Ds. Hoeufft vati Velsen, welke den jubilaris toe sprak, gevolgd door den President-Kerk voogd den heer W. Straver en door Ou derling v. d. Brugge, welke sprekers dhr. v. d. Beek nog een langdurige rust toe- wenschten. Tenslotte werd den jubilaris door de ge meente nog toegezongen de bekende ze genbede van Ps. 121 4 Des avonds had het afscheid plaats van den heer J. Dekker als leider van de Zon dagsschool alhier, die deze functie ook 40 jaren heeft vervuld. Na een les, welke aan de kinderen door den jubilaris werd gege ven, eindigde spr. door een kort relaas te geven van wat door hem deze 40 jaren is verricht, hoe hij verschillende kinderen heeft zien komen en zien gaan en hoewel hij, in vele dingen is tekort gekomen, hoopt hij, dat het zaad door hem gezaaid niet ledig zal wederkeeren, maar zal doen wat Hem behaagt. Hierna gaf hij de leiding over aan zijn opvolgers, dhr. de Graaff en mej. N. v. d. Brugge. Verschillende sprekers voerden het woord. Dhr. P de Graaff sprak als a.s. leider en welken liet toezingen Ps. 121 4; J. v. d. Brugge als leerling, A. v. d. Beek en mej. Lankhaar als oud-leerlingen, W. Straver als Pres.-Kerkvoogd en ten slotte Ouderling v. d. Brugge, die het schoone werk schetste dat de jubilaris heeft verricht, waarna deze nog werd toegezongen de bekende zegen bede Ps. 134 3 en waarop met dankge bed en het zingen van Ps. 150 1 werd gesloten. Ouderling v. d. Brugge sprak nog een enkel woord tot de gemeente en deelde mede dat aan H. M de Koningin was ver zocht om een onderscheiding voor beide jubilarissen. Aangezien dit echter wat laat was aangevraagd, is hierop nog geen ant woord ontvangen, maar spr. twijfelde er niet aan of hierop zou goedgunstig beschikt worden. De gemeente zong hierop de eerste twee verzen van het Wilheimus. Van de gelegenheid om beide jubilarissen de hand te drukken werd door allen in het kerkgebouw gevolg gegeven. j.l. Zaterdag werden op de ijs banen van „Juliana" alhier wederom wedstrijden gehouden, ditmaal voor schooonrijden met paren. De uitslag was als volgt: le prijs G. Verhoeven, Almkerk met mej. Vos, Meeuwen; 2e B. Koops, Dussen met mej. T. Straver alhier3e W. de Graaff, alhier met mej. P. Vos, Meeuwen4e W. v. d. Beek met mej. N. v. d. Brugge, beiden alhier. Maandag had de heer P. Lank haar Mz. alhier, het ongeluk van een kar te vallen met het gevolg dat: hij zijn knie brak, welke door Dr. Aanen van Wijk werd verbonden en die tevens overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk vond. Dinsdag had de heer J. de Rooij alhier, werkzaam bij de Godshuizen te Heusden, het ongeluk in zijn been te hakken, hetwelk door Dr. Schimmel uit Heusden werd verbonden. CAPELLE. De heer W. van den Boo gaart, hoofd der O.L. school in de Kom-, komt onder no. 1 voor op de voordracht ter benoeming van een hoofd der school bii het O.L. onderwijs te Almelo. EETHEN. De bibliotheek van Eethen en Dron gelen heeft weer boeken gekregen en nu kan er weer begonnen worden met uitgeven en wel voor Eethen, eiken Donderdag van 3,30 4,30 u. nam op het Gemeentehuis. Drongelen, Vrijdagavond van 6,30-7,30 uur, bij H. Vos, Drongelen. Aangezien de opruimingsploeg voor achtergelaten munitie in het begin der vol gende week opnieuw in deze gemeente komt, wordt iedereen verzocht ter secretarie aangifte te doen, indien er nog munitie of onontplofte projectielen op erf of land aan wezig zijn. 's-GRAVENMOER. De Chr. Jeugdcentrale vergaderde Donderdag 24 Jan. onder voorzitterschap van den heer F. Quist. Besloten werd o.m. de bibliotheek door aankoop van nieuwe boeken zoo spoedig mogelijk uit te breiden, en om, indien eenigszins mogelijk nog in de volgende maand een film voor de in woners van 's-Gravenmoer te vertoonen. Het 72-jarig bestaan der Ger. J. V. Pred. .12: la", zal door haar in een feeste lijke vergadering met begunstigers en an dere genoodigden worden herdacht op 6 Februari a.s. LAND VAN ALTENA. Op Maandag 28 Jan. werd in café Dekker te Almkerk een vergade ring gehouden om tot oprichting te komen van een vereeniging vajn warm- bloedpaartdenfokkers in het Land van Altena en den Biesbosch. Deze verga dering werd gehouden op initiatief van een commissie uit de verschillende land bouworganisaties. Aanvankelijk gaven zich 53 fokkers als lid op. Statuten en huishoudelijk reglement worden vast gesteld. In het bestuur werden gekozen: A. B. Snoek te Almkerk, W. Snoek te Nieuwendijk, L. A. v. Eethen te Andel, P. Wigboldus, Hooge Polder^ Bies bosch, A. v. Honsewijk te Dussen, A. D. v. Buuren te Meeuwen, G. v. d. Beek te Genderen, J. C. Wink te Wijk en A. Vink te Oudendijk. NIEUWENDIJK. Het zioontje van den heer H. Keiler had het cxngieluk door het ijs te zakken, jzijii vriendjes, die dit aanzagen, snelden toe, en wisten hem te redden. De vereeniging van Konij nen en Pluimveehouders alhier, heeft op een j.l. gehouden Verga dering besloten, de vereeniging welke tijde ijk gedurende de Duit- schie bezetting was opgeheven, weer te hervatten. "Nieuw fokmlateriaaJ kon door middel van een andere vereeniging te Krimlpen a.d. Lek worden aangekocht. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom'. Secretaris is de heer LI. Kroon. OUDENDIJK. Mej. M. A. Suy dendorp, onder wijzeres aan de Neutraal Bijz. School alhier, slaagde dezer dagen voor het le ged. Hoofdakte. Donderdag 24 Jan. 1.1. had al hier in café v. d. Wiel een druk bezoch te vergadering plaats van afgevaardig den van de verschillende plaatselijke vereenigingen om te komen tot oprich ting van een Vereeniging tot Stichting en instandhouding van een Vereni gingsgebouw. Het initiatief voor deze stap was genomen door de besturen van de Oranjevereen. „Wilhelmina en de Mu- ziekvereen. „Kunst na Strijd". De heer L. Vennink, voorz. der Oran jevereen. was verzocht op dezen avond leiding te geven, zoodat deze met een woord van welkom opende. Hij gaf daarna een overzicht van de voorafge gane besprekingen, waarbij men una niem van de wenschelijkheid en nood zakelijkheid doordrongen was. Voorts oesprak de voorz. de verschillende mo gelijkheden, ook de afgevaardigden kwa men met plannen voor den dag. Het was echter niet mogelijk reeds dadelijk een beslissing te nemen, zoodat besloten werd een voorloopig comité te kiezen, hetwelk tot taak zal hebben ine en vol gende algemeene vergadering met na dere voorstellen te komen. In dit v.l. comité kregen zitting mej. M. A. Suy dendorp en de heeren L. Vennink, W. J. v. Reem, Aart Vink en H. de Lorm. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. SLEEUWIJK. De fam. Koppelaar alhier, ontving het ontzettend bericht, dat haar eenige zoon, Nicolaas, op 3 Nov. 1942 is overleden. Het s.s. Hobbema, waar hij aan boord was, is door den vijand getorpedeerd. Dhr. J. v. Strien is afgetreden als ouderling van de Gcref. Kerk alhier. Mej. Pelikaan heeft wegens huwelijk ontslag gevraagd als onderwijzeres. voor de 2e helft van de 2e periode (3 t.m. 16 Februari 1946). Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 602 763 t.m. 769 800 gram brood 761, 762 200 gram bloem 760 400 gram suiker 759 250 gram margarine 758 125 gram margarine 757 100 gram vet 756 100 gram kaas 755 2 doosjes lucifers B 79, B 80 400 gram brood B 78 1 kg aardappelen B 77, C 77 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 602 013, 014, 015 vleesch 100 gr. vleesch 016 vleesch 8 oz. (225 gr.) meat and vegetables 009 aardappelen 1 kg aardappelen A 03 melk IV2 liter melk B 03, C 03 melk 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 602 868, 869 800 gram brood 866, 867 200 gram bloem 865 500 gram suiker 864 250 gram boter 863 125 gram margarine 862 100 gram kaas 861 1 ei 860 2 doosjes lucifers D71, D 72 400 gram brood E 71 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 602 513, 514, 515 vleesch 100 gr. vleesch D 03, E 03 melk 5 liter melk 509 aardappelen 1 kg aardappelen^ Tabakskaarten enz. Til 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 11 100 gram suikerwerken X 11 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 9 Febr. Voor de week van 10 t.m. 16 Febr. a.s. zullen nog bonnen worden aange wezen voor melk, aardappelen, jam> thee, tabak, versnaperingen en ge droogde zuidvruchten. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 1 Februari a.s. van des mor gens 8 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 4 Febr. mag wor den afgeleverd. Op bon 016 vleesch is uitsluitend ver krijgbaar 8 oz. (is plm. 225 gram) meat and vegetables, meat and vegetable with beans, meat and vegetable ration, meat and vegetable ration with beans, meat and vegetable stew, minced beef and vegetables, pork and vegetables, pork and beans, beef stew, Irish stew, meat hash, Chili con carne, corned beef hash, pork and soya-links, thick vegetable stew. Op de bonnen voor kaas zal voor de helft volvette of 40 -f- kaas (waaronder eventueel begrepen buitenlandsche kaas) en voor de helft magere of 20 -f- kaas worden geleverd. Ter aanvulling van het verlaagde aardappelrantsoen kunnen de laatste 2 kg uit den gevormdeu' voorraad worden gebruikt. De eieren op bon B 77, C 77 en 861 kunnen worden betrokken bij een de taillist, die eieren op rantsoenbonnen voor zieken pleegt te verkoopen. WIJK. Op het op 29 Januari j.l. gehouden Kappers Vakexamen te Breda, slaagde voor het heeren vak als eerste candidaat, de heer H. A. Grevenstuk alhier. WIJK EN AALBURG. Voor de uitvoeringen te geven door de Oranjevereeniging „Wilhelmi na" alhier op 31 Januari en 1 Febru- ri, zijn alleen nog plaatsen beschikbaar voor de uitvoering op heden Vrijdag. WERKENDAM. Onze vroegere dorpsgenoot de heer G. Visser Wzn. heeft het beroep naar Haastrecht aangenomen, terwijl hij voorde beroepen naar Spijkenisse en Westmaas heeft bedankt.

De Sirene | 1946 | | pagina 2