Gevonden en verloren voorwerpen. WEKELIJKSCH Distributie mededeelingen Burgerlijken Stand Binnenland gxooten omweg over Heuslden en Keizer sv eer moesten maken. Waarschijnlijk zal, wanneer "het verkeer nog' meer toeneemt, ook des nachts weer regelmjabigl geva ren worden. Momenteel moeten auto's, enz. via de Put steeg rijden; rijwielen f wanne er er geen ijs is in het Oude Maasje), over den Zomer dijk. Wanneer hier een noodbrug1 ziou gelegd worden, zou weer ge heel van den Zomlerdiji'k gébruik gemaakt kunnen worden. LAND VAN ALTENA. 1 Het tuijpbouwteeltplan voor '46 «al de oppervlakte tuinbouw beperken tolt die van 1940, en dus de oorlogs uitbreiding van het areaal ongedaajn maken. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat het gewicht, waarop een var ken voor slachting kan worden aange boden, verlaagd is tot 40 kg. De vraag naar biggen is thans gering. Dit komt door de veevoederprijzen en het uitblij ven van voldoende buitenlandsche gra nen. Volgens een beslissing van het Be drijfschap voor Vlas en Hennep zullen de prijzen met 161/2 pCt. moeten worden verhoogd, wat voor een gemiddeld merk als C uitkomt op f25 per baal. NIEUWENDIJK. Zooals bekend is hier ter plaat se een comité gevdïmd dat zich tot taak heeft gesteld het uitgeven van een her- denkingsboekje over den ramp van 12 Dec. 1944 en de voor en na dien da tum te Nieuwendijk geleden oorlogs weeën. Men is thans zoover, dat het boekwerk binnenkort verschijnen zal. Het historisch gedeelte, de beschrijving van de zware moeilijkheden waaronder wij leefden geperst door onze onder drukkers altijd weer beschoten door onze vrienden, als t^sschen twee vuren, is van de hand van Ds. Leene, die de zen toestand persoonlijk meemaakte. Ds. v. Krugten geeft een overzicht van de plechtige* teraardebestelling van het groot aantal gesneuvelden op 12 Dec. 1944. ïn het boek zijn mede opgenomen fo to's van alle oorlógsslachtoffers, aan den -Nieuwendijk gevallen. Het ontwerp van het geheel, dat zeer kunstzinnig is, berustte bij een familielid van een der gevallen illegale werkers. Wij twij felen niet of velen zullen zich een exem plaar van dit sierlijk uitgevoerd, diep treffend, waardevol werkje, aan willen schaffen. Uit den aard der zaak is de oplage beperkt. Degene die zeker wil zijn een boekje te ontvangen, bestelle dit voor 16 Febr. De opbrengst komt ten bate van de op te richten monumenten, waarvan er één geplaatst staat te worden op het massagraf en één in het centrum van het dorp. Dezer dagen werd in Tavenu een vergadering gehouden tot oprich ting van een varkensverzekering, Staande de vergadering gaven zich reeds een 25-tal personen als lid op. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. v. Putten, voorz.D. de Ruijter, secr.H. Kaassen, penningm.; A. Crezee en Joh. Colijn. Tevens werd een voorloopig reglement vastgesteld. Het Postkantoor is geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur v.m. en 's middags van 14.00 tot 15.30 uur. Zaterdags van 8.30 uur tot 's middags 13.00 uur. Tot bestuursleden van de Chr. gemengde zangver eeniging „Oefening Kweekt Kunst" werden gekozen, de heer J. Westerhoff, voorzitter C. van Dalen, 2de voor zitter; note]. J. de Ruiter, secreta- No. 9. M. v. d. Boogaard, Vught. Stand in cijfers: Zwart: 7, 9, 13, 17, 1 19, 20, 26, (7). Wit: 29, 31, 33, 34, 35, 38, 40, (7). Wit speelt en wint! Oplossing No. 8. (Nieuwkoop). De stand wasZwart2, 6, 8, 9, 16, 19, 20, (7). Wit: 21, 29, 38, 39, 42, 45, 47, (7). WitZwart 29-24! 19x30 gedw. Op 20x29 volgt 39-33 enz. 42-37 16x27 37-31 27x36 47-41 36x47 39-34 47x40 45 x 12 gewonnen. Goed opgelost door A. Thies te Veen. Correspondentie-adres - A. DE GRAAG,, Ridderstr. HEUSDEN. res seme j. *A. van Helden, pen ningm., 'de heer W. Boterblom, Alg!. Adjunt ;Mjevr. C. de Graaf- Vos en de heer Th. JEIbert. POEDEROIJEN. Bij de alhier gehouden stem ming in de Ned. •Herv. Kerk zijn tot kerkvoogden en notabelen herbenoemd resp. de heeren W. Bok, G. ten Ha gen en G. de Zeeuw. RAAMSDONKSVEER. Het orgel der R K. Kerk zal door een firma uit Weert worden gerestaureerd. De kosten zijn op f7500 geraamd. SLEEUWIJK. De collecte voor de diaconie bracht in de Geref. Kerk alhier ruim f 306 op. WIJK EN AALBURG. Alhier is een rijvereeniging op gericht met aanvankelijk 11 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: Chr. v. Wijk, voorz.A. K. Bou- man, secretaris; J. Vos, penningm.. De vereeniging draagt den naam „Beatrix". Nieuwe leden, ook van bui ten de gemeente, kunnen zich opgeven bij een der bestuursleden. WAALWIJK. Het gemeentebestuur heeft een ontwerp en begroatingi ge maakt voor de inrichting van een badhuis met 20 douche-cellen. Ge raamde kiosten f 16.000. WERKENDAM. Onze dorpsgenoot de heer G. Visser Wzn., welke juist zijn beroep naar Haastrecht heeft aangenomen, staat thans weder op het drietal te Wisse- kerke. Op Dinsdag 5 Febr. a.s. zal de damclub „Ons Genoegen" alhier te Har- dinxveld een wedsltrijd spelen tegen de damclub „Denk en Zet" van Hardinx- veld. Er bestaan plannen om het Geb. voor Chr. Belangen, dat door oorlogs omstandigheden was verwoest, wederom zoo op te bouwen, dat het weer voor vergaderingen enz. gebruikt zal kunnen worden. ZUILICIIEM. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar A. Konen-Ben schop. zijn zilveren huwelijksfeest. Dislrïbutiekring 231 ALMKERK TEXTIEL. In verband met de geringe textiel puntentoewijzing voor onder- en boven- kleeding kan momenteel alleen door inwoners van cle volgende gemeenten in beperkte mate een aanvraag ingediend worden .w. Almkerk, Veen, Eethen, Dussen en de Werken en Sleeuwijk. Slechts bij hooge uitzondering kandoor de overigen een aanvraag ingediend worden. Aanvragen voor huishoud- en woning inrichting-artikelen kunnen steecis aan gevraagd worden door oorlogsslachtof fers (en in urgente gevallen van slijtage. Dit dient te geschieden op naam van het gezinshoofd. De aandacht wordt er op gevestigd dat ""alleen ter plaatse van inwoning een aanvraagformulier kan worden af gehaald en ingeleverd. (Met inkt inge vuld s.v.p.). H. H. DETAILLISTEN. Aan het publiek mag alleen dan een bereidverklaring (alleen voor be- drijfskleeding en vakkleeding en huis houd- en woninginrichting artikelen) worden afgegeven, wanneer een bewijs van den distributiedienst overgelegd kan worden. Wiegbekleeding is uitsluitend ver krijgbaar op punten van de textiel- kaart, terwijl (wieg) lakentjes en sloop jes alleen aangevraagd kunnen worden door oorlogsgetroffenen. Deze worden geleverd op speciale vergunning zon der punten. In de plaats hiervoor mag b.v. geen witte katoen versteekt wor den. BEKENDMAKING. De aandacht van het publieüc wordt er nogmaals op gevestigd, dat monde linge en schriftelijke klachten voor Tex tiel, rijwielbanden, schoenen, klompen, rubberlaarzen en rijwielen niet in be handeling worden genomen. Tevens het persoonlijk bezoek bij den ambtenaar aan huis en het aanhou den op straat moet men achterwege laten. De kantooruren voor de zeer dringende inlichtingen zijn op Dinsdag en Vrijdag v.m. van 1011 uur te Almkerk. Aan iedere ambtenaar is het verboden distributie aangelegenheden thuis te behandelen. Distributiedienst WERKENDAM DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Uitreiking nieuwe bonkaarten. 3e periode. Zelfverzorgers: WERKENDAM, (Nutszaal): Maandag 4 Februari. DE WERKEN (Nutszaal) Dinsdag 5 etl Woensdag 6 Febr. Niet-zelfverzorgers DE WERKEN (Nutszaal): Donderdag 7 Februari. Telkens van 912 en 1.303.30 u. SLEEUWIJK (Kantoor de Bok): Vrijdag 8 Febr. van 912 u. huis nummers 1140 en van 1.303.30 u. huisnos. 141einde. De Zelfverzorgers dienen de bonnen van de bonkaarten 513 en 601 voor die artikelen, waarvoor zij zelfverzorger zijn, naar soort opgeplakt, in te leveren. Volledige en overzichtelijke inleve ring voorkomt moeilijkheden. Aangezien geen na-uitreiking kan plaats hebben, wordt met klem aange raden op tijd te komen. Distributiekring ZALTBOMMEL RUBBERLAARZEN. Aanvragen voor rubberlaarzen kun nen afgehaald en ingediend worden van 1020 Februari bij de reizende agen ten. TEXTIEL. Het is gebleken, dat vele personen uit de voorraden kleeding, verstrekt door de Shaef, niet geholpen konden worden. Sommigen konden op hun vergun ning niets passends krijgen, anderen konden bij' den verkoop op de schade- kaart niet slagen, weer anderen be schikten niet tijdig over voldoende geld middelen. Teneinde deze menschen nu in de eerste plaats en voor zoover mo gelijk te helpen uit de zeer gering© puntentoewijzing, is de volgende rege ling getroffen: (attentie, het gaat hier uitsluitend over onder- en bovenklee- ding). Voor ieder gezinslid van een gezin met schadekaart D, dat dringend be hoefte heeft aan Tleedng, woridt op een velletje papier geschreven: Naam, adres, woonplaats, geboorte datum, letter en nummer Tweede Dis tributiestamkaart, wat deze persoon ab soluut noodig heeft en of dit al of niet op een gewoon textielformulier is aangevraagd. Verder geen onnoodig commentaar opgeven, waarop meer is vermeld dan strikt noodzakelijk, wor den zonder meer terzijde gelegd (dus niet vermelden wat reeds is aange vraagd) b.v.: P. Jansen, TD no M 54321, A 133, geb. 16-2-'20, Hedel. Een overjas, een stel ondergoed, een paar sokken. Aangevraagd in Nov. 1945 of niet aangevraagd. Duidelijk schrijven. Deze opgave wordt verzonden aan het Distributiekantoor te Zaltbommel. In de linkerbovenhoek van de enve loppé de letter T. Men wordt verzocht alleen in ui terste noodgevallen een opgave in te zenden. Vergunning van de Shaef, waarop niet gekocht werd, moet worden bij gesloten (eventueel een bewijs van den winkelier). De termijn van inzending eindigt op Zondag 10 Februari. Alle opgav(en zullen worden gecon troleerd. Ónder deze regeling vallen ook die gezinnen, die momenteel nog. geëvacueerd zijn, echter alleen, wanneer ze -ingeschreven staan in een der tot den distributiekring Zaltbommel behoo- rende gemeenten, x VERLORENeen wollen das, zwart met wit. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. J. Boeren, Wijkschestr. N 15, Heusden. GEVONDEN: op de ijsbaan, een por- temonnaie met inhoud. VERLOREN: te Genderen, een por tefeuille met inhoud. Door de Duitschers achtergelaten een dresseerkar bij M. Smits, Babiloniën- broek (gem. Eethen), G 56. Inl. Post-Commdt. Mar. te Eethen. GEVONDEN, Zondag in de Rievel- steeg te Wijk, een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij H. van Helden, B 162, Wijk. Door de duitschers achtergelateneen pendule. Te bezien bij W. H. A. Millenaar-van Herwijnen te Bab.-Broek. VERLOREN:^een koperen plaat van een paardenhaam. Terug te bezor gen bij den voerman J. v. Kuik, C 26„ Aalburg. Laten liggen in de Nutszaal, een nagel schaartje. Dirk v. d, Stelt," Onderweg 215, Sleeuwijk. Degene, die 26 Jan. 1946 op de ijsbaan te Genderen bij vergissing een. bruine heeren jas heeft meegenomi©^ wordt beleefd verzocht déze terug "to bezorgen bij' H. Branderhorst, Groo- testraaf 157e te Veen. 's-GRAVENMOER. Over de maand December. Geboren: Karei J., z. van J. C. v. Dongen en B. Varossieau; Adriana M., d. van A. M. Treffers. Getrouwd: M. van Beek en M. P. HeyblomH. Smits en L. van Dongen. Overleden: Anna M. D. Simonis, echtgenoofe van L. v. Helden-Tucker Adriaan Beunis. WERKENDAM. Geboren: Willem, z. van L. v. Rijs wijk en D. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: Jan v. Heijst en Jan- nigje van den Heuvel. Getrouwd: Jan H. Ruijienberg en Selia Blokland. Overleden: Berdina J. de Keizer, echtg. van Gerrit Vink.' Zeven bonnen huisbrand gegarandeerd. Voor .Mjei a.s: hoopt irDe.ii de, aangewezen zieven kioLenlbonnen te hebben gehonoreerd. De honoree ring van de toegezegde achtste bon is nog' niet ziefcer. Binnenkort meer lucifers Hoewel de productie van lucifers in ons land nog niet steeds op volle toe ren komen kan, en de invoer in verband met de schaarschte aan deviezen de grootste beperking gebiedt, is het alge meen de positie van dien aard dat waarschijnlijk weldra kan worden over gegaan tot verhooging van het rantsoen» De Rijkspostspaarbank. Zooals bekend, mogen voorliqapigj geen spaarbankboekjes worden opge zonden aan de Rijkspostspaarbank ter bijschrijving van rente. Op de rekening- courant wordt de rente gewoon bijge- boekt. In vele gevallen kan thans te rugbetaling in geld, afschrijving voor storting per giro, inteekening op het grootboek 1946 en spaarcertificaten op de postkantoren geschieden. In enkele gevallen, waarin dit niet kan, moet bij een postkantoor een aan vraag worden ingediend onder inleve ring van 't spaarbankboekje. Uit het rapport van den C.C.D. te Waalwijk Te Sleeuwijk werd iemand uit Bus- sum aangehouden, die varkensvleesch Belg. shag, cigarettenpapier, lucifers, enz. vervoerde. Voor het vervoer van schapenvleesch werd tegen hem proces verbaal opgemaakt. Een metselaar uit Sprang-Capelle had clandestien geslacht. Bij hem werden 94 kg varkensvleesch en tevens 1 rund in beslag genomen. In Eethen trof men 21 schapen aan, welke niet waren geregistreerd. In Kaatsheuvel had een dame uit Hil versum 6 paar schoenen in het zwart gekocht, naar ze beweerde voor de Illegaliteit. Bij onderzoek kwam aan het licht dat deze zelfde dame voor hetzelfde euvel ook in bezettingstijd was aangehouden, waarna ze de hulp van Duitsche militairen had ingeroe pen. i 1

De Sirene | 1946 | | pagina 3