OFFIGIEELE BONNENLIJST Door den overvloedigen regen val en het mede daardoor wassende water, zijn ook hier alle uiterwaarden ondergeloopen. De polders ondervin den nog weinig last, daar zoowel het electrische gemaal te Aalst als het stoom gemaal te Nederhemert dag en nacht in werking zijn. CAPELLE. Het HARK-comité voor de ge meente Sprang-Capelle heeft ©en dezer dagen aan daarvoor in aanmerking ko menden en die bij het Comité een daar toe strekkend verzoek hadden ingediend kleeding en schoeisel kunnen uitreiken en zoodoende weer ©enigermate den nood gelenigd, waarin, volgens inge komen verzoeken, nog velen verkeeren. Daar de aanvragen de voorraden sterk overtroffen, kon niet aan ieders verlangen worden voldaan, Wanneer men de moeilijkheden, waar voor het comité zich geplaatst ziet en die naar het beste weten tracht op te lossen, ernstig overweegt, zal men inzien, dat men den voorzitter, van het HARK-comité op z:jn spreek uur niet met onrechtvaardige klachten, de uitdeelingen betreffende, moet las tig vallen, zooals na vorige uitdeelin-> gen meermalen is voorgekomen. Naar wij vernemen, zal in het vervolg noch bij den voorzitter, noch bij één der leden van het comité gelegenheid bestaan met dergelijke klachten aan te komen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. J. T. Doornenbal te Kesteren. Dhr. W. v. d. Bogaart, hoofd der O. L. school in de Kom, is benoemd tot hoofd der O. L. school C te Almelo. Tijdens den hoogen waterstand als gevolg van het stormachtige weer ontstond j.l. Zaterdagmorgen een gat in de Westelijke kade langs de haven, Waardoor een gedeelte van den Buiten- polder tusschen de Capelsche en Vrouw- kensvaartsche haven overstroomde. Voor de jaarlijksche verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier bestond j.l. Zaterdagmiddag groo- te belangstelling. Als gevolg hiervan werden hooge prijzen besteed. De uitvoering van de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje", welke was vastgesteld op Woensdag 20 en Don derdag 21 Febr. a.s., kan wegens ziekte van den directeur, niet doorgaan. GENDEREN. Dezer dagen had de arbeider v. B. het ongeluk, bij het dorschen met zijn arm bekneld te raken en wel zoodanig dat Dr. Schimmel overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Bij dhr. W. v. Dijk alhier is een lam geboren met dubbele achterpooten. Het lam is oveiigens normaal gezond. Dinsdagavond j.l. hield onze Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja", haar 18de jaarvergadering. Alle leden voor zoover niet wettig verhinderd waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met het zingen van Ps. 68 vs. 10 en gebed. Verder heet de voorzitter allen van harte welkom, memoreert in korte trekken het voorbijgegane jaar, en daar we vorig jaar wegens evacuatie niet in staat waren onze jaarlijksche vergade ring te houden, nu onzen oprechten dank tot God uit mloet gaan, dat we nu hier weer santen zijn. En dat geen onzer door het oorlogsgeweld is getrof fen moet ons tot ootmoedige dankbaar heid stemmen, daar er toch bij vele vereenigingen slachtoffers te betreu ren zijn. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden aandachtig aange hoord, waaruit bleek dat de vereeni- ging er niet ongunstig voorstaat. Gezien echter de hooge aanschaffingskosten van een orgel, dat dopr de bezetters ont vreemd is en de verloren gegane mu ziekstukken door brand enz. is er nog heel wat noodig, de vereeniging weer op het oude peil terug te brengen. Tot bestuursleden werden herkozen: L. Krop, le voorzitter; T. v. Mersber- gen, 2e voorzitterC. v. Mersbergen, secretaris en G. Branderhorst penning meester; A. v. Hemert en L. v. d. Beek, comm. van orde, waarvan een waarnemend voor Andr. Vos, welke door langdurige ziekte verhinderd is. Voorts werd het geheel afgewisseld door tractatie, voordrachten en samen spraken, welke in letterlijken en fi guurlijken zin zeer goed in den smaak vielen. Het geheel was een gezellige avond. Ds 2e voorzitter sloot met het zingen van Ps. 150 vs. 1, dankzegging en gebed. 's-GRAVENMOER. De Geref. J. V. Pred. 12: la alhier, herdacht in een feestelijke bij eenkomst met begunstiger» en andere genoodigden, haar 72-jarig bestaan. De feestavond was voorbereid door een uit de J. V. benoemde feestcommissie, die een woord van dank toekomt, dat zij alles zoo goed had geregeld. Om ruim 7 uur op Woensdag 6 Febr. j.l. opende voorzitter Borstlap de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord. Vervol gens werd overgegaan tot het afwerken van het programma, o.a. voordrachten, samenspraken, verslagen van secretaris en penningmeester, twee inleidingen,, nl. JDavid en Saul" en „De zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde"een reciteer wedstrijd voor de jongere leden van de vereeniging en een wedstrijd voor het publiek. In de pauze volgde tractatie. Om half 12 sloot Ds. Oostra deze in alle opzichten geslaagden avond. Onze dorpsgenoot J. G. Verha gen, slaagde voor het Praktijk-examen Boekhouden. IIERPT. Aangemoedigd door het succes met de revue „Wat zeg je daarvan"? heeft de R.K. Voetbalvereen. „Herpt- sche Boys" besloten op 23 en 24 Febr. a.s. opnieuw een groote uitvoe ring te geven. Onder regie van den heer W. Kuis zal opgevoerd worden het tooneelspel in drie bedrijven „Haat" van Bob Bettina. De heer de Man zorgt weer met zijn pianospel voor de muzi kale afwisseling. Bovendien zal een ko mische voordracht en een groote komi sche spektakel scène den avond vullen. NIEUWENDIJK. Dhr. H. v. Breugel, schrijver bij de P.T.T. ten Postkantore alhier, is bevorderd tot bureelambtenaar derde klas. De Ned. Binnenl. Strijdkrachten afd. Nieuwendijk, houdt op Zaterdag 16 Febr. een afscheidsavond in ge bouw Tavenu. Onze vroegere dorpsgenoot de WelEerw. heer Ds. C. v. Breugel,, Geref. Pred. te Lekkerkerk, ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Zuidland. Wegens het vertrek van dhr. G. Booy, als hoofd der Chr. School al hier, is tot wnd. hoofd benoemd de heer J. Klop. POEDEROIJEN. Wegens den hoogen waterstand is de buitenpolder Munnikenland ge heel onder water geloopen. SLEEUWIJK. Onder gr:oote belang|stellin!g vierde het echtpaar H. A. d. Dek ker-I pp»el zijn gouden huwelijks feest. i i 14 Febr. a.s. zial v;oior den Chr. Vrouwenhond alhier optre den ds. Harkema uit Wjjj(k. 1 VEEN. Woensdag 20 Febr. a.s. hoopt Ds. v. d. Berg van Krabbendijke alhier voor de Geref. Gem. op te treden, ten einde biddag te houden. De diensten zijn 's morgens 9.30 u., 's middags 2.30 u. en 's avonds 6.30 u. WASPIK. Dhr. P. Berkelmans is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Oud- Gastel. Mej. J. Ossen, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is in gelijke be trekking benoemd te Driel bij Arnhem. WELL. Onder groote belangstelling vier de het echtpaar W. v. Genderen-Hees zijn zilveren huwelijksfeest. WIJK. Zondag werd van den kansel be kend gemaakt dat de collecte voor het herstel der kerk f 261.94 heeft opge bracht. Naar wij vernemen hoopt de fanfare „Oefening en Uitspanning" al hier op Zaterdag 16 Febr. een uitvoe ring te geven. In deze uitvoering zal in het kort het 40-jarig bestaan van de vereeniging worden herdacht. WIJK EN AALBURG. Op Woensdag 20 en Zaterdag 23 Febr. a.s. hoopt de Oranje-Garde Vendel Wijk en Aalburg, een propagan- vergadering te houden in het Vereeni- gingsgebouw te Wijk. Door dhr. Luitte, secretaris van het Bondsbestuur zal een propaganda-rede worden gehoudende adspirant-leden zullen opvoeren een zang- en declamatie-spel. Na de pauze opvoering van het hi storisch Oranjespel „In naam van Oranje", door Gardisten. Het geheel belooft een mooie, leerzame avond te worden. (Zie advertentie). -Ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Beatrix, gaf den 31en Jan. en den len Febr. de Oranje- vereen. „Wilhelmina" voor hare leden en op 2 Febr. voor niet-leden een feest avond, waarop zij met recht trot?sch mag zijn, daar deze avonden schitte rend zijn geslaagd. Op alle avonden werd voor uitver kochte zalen het Romantisch Historisch Tooneelspel „De Spion van den Prins" door de Tooneelvereen. „Kunst en Ge noegen opgevoerd." Een van de meest dramatische dagen uit onze historie werden daardoor be licht en de wonderbare redding uit ban- gen nood door den nog zoo jeugdigen Prins van Oranje in herinnering ge bracht. De soberen, naar het lichaam zwakken Prins, als Kapitein-Generaal in zijn hoofdkwartier te Bodegraven een eenvoudige herbergkamer, waar bo ven uit een dakvenster de statenvlag wapperde, aan het hoofd van een saam- geraapten troep huurlingen ter sterkte van 30.000 man, en daar tegenover den prachtlieven machtigen zonnekoning be velvoerend over het beste leger van Europa ter sterkte van 120.000 man. Welk een zware taak werd den Prins op de schouders gelegd. De Fransche koning had zijn hoofdkwartier te Zeist. Verschillende blauwe tenten met witte leliën waren voor zijn edellieden in een halven cirkel opgeslagen. In het midden van de andere, afgescheiden stond op een verhevenheid een v©el grooteré tent, prijkende met een vergulde kroon en met de Koninklijke vlag van Frank rijk. Kostbare tapijten dekten de ruimte in en om de Koninklijke tent. Was het wonder dat de regeering ra deloos was, toen de Fransche troepen reeds de Hollandsche steden Oudewater, Woerden en Naarden hadden bezet. En toch, de Prins heeft met Gods hulp het gansche wonder verricht: ons land te redden. Het stuk werd op meesterlijke wij'ze vertolkt door de leden van „Kunst en Genoegen". Voor de beide dames niets dan lof. De uitbeelding van hun rol len was in één woord af. Op natuurlijke wijze bewogen Zij zich over het too neel. De rol van den Prins in de prachtige kleeding van dien tijd en met het ge- pruikte hoofd, werd schitterend ver tolkt. Aan optreden, stembuiging en ge lijkenis, kortom aan alles voelde men* zoo moet de Prins geweest zijn. Dq Burgemeester van Dordrecht was een uitstekend magistraat^, kalm, waardig, voortreffelijk in zijn rol. De niet-Prins gezinde oud-burgemees ter was goed. De secretaris van Dord recht was de rechte man op de rechte plaats. Het zou te veel plaatsruimte vorderen zoo rol voor rol te beschrijven. Laten we volstaan met te zeggen, dat allen zonder onderscheid zich zeer ver dienstelijk van hun taak hebben gekwe ten. De rollen werden goed gekend. De oostuums waren prachtig. Kapwerk en grime buitengewoon. De burgemees terskamer was op uitnemende wijze ver zorgd door den voorzitter en penning meester van de Too neel vereen. Hulde. Rest ons nog te zeggen dat de Voor zitter van de Oranjevereen. in zijn ge voelig welkomstwoord in herinnering bracht de duitsche terreur en de knech ting van ons volk en dat we nu weer onder het geliefde Huis van Oranje in: volle vrijheid kunnen ademhalen. De regisseur van de T. V. gaf een korte uiteenzetting van den tijd en de omstandigheden waarin en waaronder het stuk speelt. Met groote aandacht en in spanning werden de handelingen op het tooneel gevolgd. Roerend was het, wanneer bij het einde van het laatste bedrijf, als de Prins zich voor het raam in het Burge meestershuis vertoont, het volk buiten; het Wilhelmus aanhief, waarop allen ini de zaal spontaan ons geliefd volkslied' meezongen,. Voor alle moeiten werd als blijk van waardeering namens de Or. Vereen, aan den heer A. P. Roza, die als regis seur optrad, een boek aangeboden, wat door hem in dank werd aanvaard. De laatste avond werd voor het comité „Nederland helpt Indië" een collecte gehouden die het mooie bedrag van f 130 opbracht. Met trots kan de Oranjevereniging „•Wilhelmina" op de zoo goed geslaagde avonden terugzien. WERKENDAM. Met ingang van 4 Febr. j.l. is de autobusdienst Werkendam-Dordrecht weer in bedrijf gesteld. Onze gemeentel is hiermee dus ook naar de Noord-* zijde uit haar isolement verlost. De bussen vertrekken uit onze ge meente elke twee uur, te beginnen des morgens 5 min. voor 8 u. en eindigen de 's avonds 5 min. voor 8. De heeren D. A. Brienen, loco burgemeester en W. G. de Waard, oud wethouder zijn weer in hun fundties gerehabiliteerd. voor de eerste helft van de 3e periode (17 Febr. t.m. 2 Maart 1946). Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 603 040 tm. 046 Algemeen 800 gr. [brood 038, 039 Algemeen, 200 gr. bloem 037 Algemeen, 400 gram suiker 035, 036 Algemeen, 250 gr margarine 034 Algemeen, 100 gram kaas 033 Algem., 100 gr. kaas (extra rants.) B 13 Reserve, 800 gram brood B 14 Reserve, 1 hg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 021, 022, 023 vleesch, 100 gr. vleesch 017 aardappelen, 2 kg aardappelen A 07 melk, lx liter melk B 07, C 07 melk. 3 liter melk BonkaartenlKD, KE 603] 540, 541 Algemeen, 800 gram brooa 538, 539 200 gram bloem 537 Algemeen, 500 gram suiker 536 250 gram boter 535 125 gram margarine 534 100 gram kaas 533 100 gram kaas (extra) D 13, D 14 Reserve, 400 gram brood E 13 Reserve, 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE|602 521, 522, 523 vleesch, 100 gr. vleesch 517 aardappelen, 1 kg aardappelen D 07, E 07 melk, 5 liter melk Tabakskaarten enz. T 13 2 rants, rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 13 100 gram chocolade of suiker werken X 13 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 23 Februari a.s. Voor de week van 24^Febr. t.m. 2 Maart a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, koffie, cacao, tabak, versnaperin gen, huishoudzeep en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 15 Febr a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 18 Febr. mag worden afgeleverd. Op de bonnen 033 alg (extra rants.) en 034 alg zal voor de helft 40 plus (waaronder eventueel begrepen bui- tenlandsche kaas) en voor de helft 20 plus kaas worden afgeleverd. Met ingang van 4 Febr. j.l. is de veerdienst Kop van 't Land-Wer-< kendam gewijzigd als volgt: Dagelijks' van Kop van 't Land van 7.30 uur tot en met 21.30 uur om het half uur. Dagelijks van Brabantschen oever van 7.45 uur tot en met 21,45 uur om het half uur. De dienst wordt met een motorboot voor personen en personen met rijwiel of motorrijwiel onderhouden. De sprei, welke eertijds door de Vereen. Het Groene Kruis verloot werd en gewonnen door Mevr. Stapen- séa en weer aan de vereen, werd te ruggeschonken, zal op de eerstvolgende vergadering weer worden verboot ten bate van het Groene Kruis. Loten zijn verkrijgbaar bij C. B. Bakker, Sigarenmagazijn, Hoogstraat, al hier. ZUILICIIEM. Dp 7 Febr. j.l. hield de Oranje- vereen. „Trouw aan Oranje" alhier haar jaarvergadering. De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom, spreekt er zijn voldoening over uit, dat ondanks het slechtje weer, nog zooveel leden aanwezig zijn. Hij vindt het echter jammer, dat heel wat oude ren verstek hebben laten gaan. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging ruim 300 le den telt. Een prachtig resultaat. Op financiëel gebied staat de vereeniging er ook niet slecht voor. Het kassaldo bedraagt ruim f 800. Het reglement wordt na een kleine wijziging vastgesteld. Wegens het bedanken van den secre taris den heer P. J. v. d. Bogerd, wordt in diens plaats gekozen de heer G. Schrieken en tot commissaris dhr. J. J. v. Wijk. Na de mededeeling van den voorzit ter, dat er de volgende maand weer éb

De Sirene | 1946 | | pagina 2