Aanvullende Bonnenlijst Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws Schade-Enquête Commissie te 's Bosch. Aflevering van melk door veehouders aan zuivelfabrieken. Het Bedrijfschap voor Zuivel maakt bekend Veehouders/melkleveranciers, die hun melk aan een andere fabriek wenschen te leveren dan zij tot op heden doen, kunnen daartoe een verzoek richten tot de Provinciale Af deeling' van bet Bedrijfschap. Dit verzoek moet mede onderteek end worden door de melkfabriek aan welke men zijn leveranties voortaan zou willen doen. Vermeld dienen voorts te wordennaam, woonplaats, adres en aantal melkge vende koeien van den veehouder/m el k- leverancier, naam en adres van de fa briek aan welke thans geleverd wordt en van de fabriefc aan welke men wenscht te gaan leveren. Aan deze ver zoeken zal zooveel als mogelijk is wor den voldaan, behoudens die gevallen, waardoor als gevolg v.d. inwilliging van het verzoek economisch niet verant woorde transporten zouden moeten plaatshebben. Veehouders, die behoor den tot de leveranciers van een inder tijd gesloten fabriek zullen als regel verplicht zijn bij heropening van dit bedrijf tot en met 11 Mei 1946 hun le vering te hervatten. Een door hen aan gevraagde verandeing zal eerst op 12 Mei 1946 kunnen ingaan. Voor het Wes telijk consumptiemeikgebied (le en 2e zone) geld het volgende: a. melkveehou ders, die aan een bedrijf in de z.g.n. eerste zone afleveren, kunnen nog niet van afnemer veranderenb. melkvee houders, die aan een bedrijf in de z.g. tweede zone afleveren, kunnen nog niet overgaan naar een bedrijf in de eerste zonec. melkveehouders buiten het Wes telijk consumptiegebied kunnen nog niet overgaan naar een bedrijf in de eerste of tweede zone. Zonder toestemming van het Bedrijfschap mogen geen wij zigingen in de melkte veringen worden gebracht. Invasiegeld keukenpersoneel massavoeding. Zij, die in Rijksdienst hebben ge werkt in centrale, fabrieks- en werk verruimingskeukens kunnen in aanmer king komen voor het z.g. „invasie- geld". De voorwaarden zijn, dat ziji 30 September 1944 in de keuken werk zaam waren en 15 Oct. 1945 nog in Rijksdienst waren. Aanvragen worden schriftelijk ingewacht door het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, Oostduinlaan 2, te 's-Gra- venhage. Op de enveloppe moet worden vermeld „Invasiegeld personeel Keu kens." Na 4 Mei 1946 ingekomen aan vragen worden niet meer in behande ling genomen. Nummertoewijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatsdl'ijike dis tributiediensten in de week van 24 Februari t.m. 2 Mjaart de vol gende numtmerooupures zullen uit reiken jam 690; thee 691, 692; brood 666 (Am. bloem), 667 v(Inl. bloem), 668 (reductie) melk 693, 694; waschpoeder 695; aardappe len 696, 697 eieren art. 37. De toeslag bedraagh voor jam 50 pet., voor de overige artikelen waarvoor de evenredige bevoorrading' ge?dt 10 pet De .toewijzingen voor thee worden uitgereikt op basis van 3 x het aantal ingeleverde rantsoenen van .de bonnen 736 met verreke ning van de twee nog niet afgere kende voorschotten. Voorts moe ten de bonnen 737 en 836 voor zuidvruchten worden ingeleverd. Er wordt geen toewijzingen uitge reikt, doch er zal verrekening van het voorschott plaats vinden. Bo venstaande nummertoewijzingen, met uitzondering1 van die voor melk en aardappelen zijn geldig voor detaillisten van 3 t.m. 16 Maart, voor grossiers van 3 f.m. 30 Maart. De toewijzingen voor melk en aard appelen zijn geldig van 3 t.m. 9 Maart. De Secretaris der Schade Enquête commissie te 's-Hertogenbosch vestigt de aandacht van belanghebbenden op het feit, dat alle oorlogsschade aan onroerend goed bedrijfsuitrusting, bedrijfsvoorraad voor zoover geen schade aan landbouwbedrijven) en huis raad (ook van landbouwers) enz. VOOR 1 MAART A.«. moet zijn aangegeven voor zij/n rayon aan zijn bureau Vughterdijk 49- te 'sHertogenbosch. Zonder aangifte wordt geen Rijksbij drage verleend, terwijl evenmin de mo- lestverzekeringsjnaatschappijen in dat geval tot uitkeering zullen overgaan. De aangiftetermijn wordt niet meer verlengdte laat inkomende aangiften worden niet meer behandeld. Na de registratie der aangiften wordt een nummerkaart toegezonden het heeft geen zin mijn bureau omtrent de tijd van toezending vragen te stellen. HEUSDEN. In het verleden was Heus- den een plaats van beteekenis. De juiste datum van zijn stichting is niet bekend, doch Oudenhoven deelt in zij,n geschiedenis van Stad en Lande van Heus den mede, dat Heusden reeds in 839 door de Noormannen werd belegerd, het had toen dus reeds beteekenis. D'e oude gebouwen die Heusden telde spraken van zlijtn grootheid. De R.K. Middenstandsvereeni- ging) alhier hoopt door eenigfe spre kers den groei en bloei en daar na de toekomstmogelijkheden van onze plaats te doen belichten. Als eerste spreker hoopt Dinsdagavond 26 Februari pater Dr. Hegman Ord. Praem. van de Abdiji van Berne te Heeswijk op 'te treden in hotel' Central, met het onder werpt „Heusden en omgeving in het licht der geschiedenis". Pater Heijman is geen onbe kende op het terrein van de oude geschiedenis van onze omgeving. Wijf vertrouwen dan ook, dat het onnoodig is om deze lezing aan te bevélen, zijn naam belooft reeds een leerzamen en interessanten avond. (Zie advertentie). In de j.l. gehouden verga ring van de afdeeling Heusden van de R.K. Volkspartij!, werden voor de vlotor loopi ge candidaat s tellin g van leden voor de Tweede Ka mer, de volgende personen naar voren gebracht1Dr. Be el, 2. F. van Vliet, 3. P. yan Haaren. 4. J. v. d. Berg, 5. jMjrf. N. v. d. Heuvel, 6. Fr. Hoogers, 7. W. van Gent, 8. Prof. Dir. J. de Quay, 9. Dr. J. W. die Kort, 10. ]Mr. Fr. Teulingls. Voor de Prov. Staten kwamen de volgende personen naar voren 1. A. v^r1 Delft, wnd.i .Burg, te Heusden; 2. L. van Wagenberg1, Industrieëel te Heusden; 3. Chr. van Herpt, landbouwer te "Herpt (giem, Heusden) 4. Fr. Smolders, Wethouder Waalwijk' 5. Mj. Wa genberg, Vlïjimen. Het water in de rivier de Maas, dat de laatste dagen reeds aardig was wegjgjevloeid, is door den stormwind van Vannacht en vandaag weer sterk opgleloopen, zoodat alle steigers weer onder wa ter staan. In haar clublokaal Hotel „Cen tral" zette de damclub V.D. haar on derlinge competitie voort. De partijen hadden den volgenden uitslag: Groep 1 KaldenKlaren 20 Schaapte Vruchten 20 DeurlooJonker 20 de GraagNieuwkoop 20 Groep 2: v. Drie!Sakes 11 FittersKuis 20 Timmermansv. d. Donk 20 Maandag a.s. voortzetting om 7 uur. Woensdag a.s. zal de eerste van de nog resteerende twee belangrijke wed strijden tegen A.D.A. gespeeld wor den te Ammerzoden. AALBURG EN HEESBEEN. Ds. G. M. v. Dieren te Hei- en Boeicop heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. AALST. "Vorige week herdacht de Gem. Zangvereen. ^,T.O.G.I.D.O." alhier, haar 12i/9-jarig bestaan. Op 14 Febr. was een openbare vergadering belegd in de L. School, waar als spreker optrad de heer Geurts van Barneveld, met als onderwerp: Afschaffing crisis wetten". Voor slechts matige belangstelling begon spr. met op te merken, hoe in 1932 het varkensbesluit als eerste cri sismaatregel aangekondigd werd, het welk uitgroeide tot een groot aantal wetten en maatregelen, zooals wij die kennen en gekend hebben. Gevolg hier van was, dat volgens spreker niet minder dan plus minus 28000 con troleurs en Plaatsel. Bureauhouders aangesteld werden, die ons land weke lijks een bedrag van anderhalf milli- oen gulden kosten. Bovendien ontstond aldus spr., dikwijls vriendjespolitiek en hopeloos geknoei van ambtenaren met frauduleuze slachters en zwarthandela ren, met gevolg dat de boeren zoo veel mogelijk lijdelijk verzet pleegden en de ambtenaren v^el tegenwerKing ondervinden. In Barneveld is thans een comité opgericht, bestaande uit 4 per sonen, die door het geheele land spreek beurten vervullen. De bedoeling hier van is, dat overal commissies worden ingesteld, welke handteekeningen ver zamelen, om zich hiermede in een adres tot Z.Excellentie Minister Mansholt te richten met het verzoek algeheele af schaffing der crisismaatregelen. Ook hier werd een commissie ge vormd, waarin zitting nam£n G. A. v. d. Werken en K. de Noo. Vijf personen stelden zich nog beschikbaar om de georganiseerden, die niet aanwezig wa ren, te bezoeken. Spr. vroeg ten slotte nog een vrijwillige bijdrage en spoor de allen aan te zamen langs dezen weg te trachten bevrijd te worden van de knellende banden der crisis wetten. De heer Adr. v. Öo^jen heeft voor" zijn benoeming tot overling bijl de Ned. Herv. Kerk bedankt. CAPELLE. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers werd j.l. Donderdag 14 dezer 's avonds 8 uur de jaarver gadering van de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" gehouden, die druk be zocht was e£i onder leiding stond van dhr. Adr. M. Verheijden. Na een openingswoord van den voor zitter en het voorlezen van de notulen van. een tweetal vorige ledenvergade ringen bracht de heer W. J. v. Nieu- wenhuijzen als secretaris een verslag uit over den toestand en werkzaamhe den der vereeniging over de laatste twee jaren, waarin hij o.m. memoreerde het 35-jarig bestaan op 6 Nov. 1945 en het bedanken door den heer Norb. Snijers te Raamsdonksveer als direc teur van de zangvereen^, terwijl in treffende bewoordingen het door oor logsgeweld om het leven gekomen wer kend lid, de heer C. Visser, werd her dacht. Blijkens het financiëel overzicht van den penningmeester, den heer M. H. van Dongen, sloot de rekening over 1944 met een voordeelig en die Óver 1945 met een nadeelig saldo. De reke ningen en verantwoordingen over beide jaren werden nagezien en in orde be vonden door een commissie, waarin zitting hadden Mej. A. Kerst en de heer H. Kommers. De aftredende bestuursleden, dehee- ren G. A. S. de Bas en W. van den Boogaart, werden bij acclamatie herko zen. Van de rondvraag werd nog door verschillende leden gebruik gemaakt en hierbij werd o.a. besloten de contri te verhoogen en een voorstel om oud directeur Snijers tot lid van verdien ste te benoemen werd met algemeene stemmen aangenomen. Na sjuiting van het huishoudelijk gedeelte dezer vergadering bleef men nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen. DUSSEN (Hank), Aan dhr. P. V. uit Waspik, die bij het op de veerpont stappen met zijn fiets niet erg voorzichtig wasy ontglipte dit vehikel, dat in de rivier terecht kwam. Eerst na lang dreggen kori cfe fiets weer opgehaald worden. GENDEREN. Hedenavond (Donderdag) hoopt de Geref. Vfeis j es vereeniging „Bid en werkt", haar jaarverga dering te houden in het school gebouw alhier. De Weleerw. Heer Ds. Koe le alhier, is consulent geworden, van de Herv. Gemeente van Aal burg en Heesbeen. Dhr. Heijstek alhier is benoemd tot assistent op de Zuivelfabriek „Sa menwerking" te Giessen-Nieuwkerk. 's-GRAVENMOER. Het water in de polder van 's Gravenmoer is nog niets geval len, doch gaat met de eb en vloed gewoon op en neer. Het gat is nu ongeveer 2530 Meter breed, terwijl het zoo diep is, dat de dijk gelijk met het land is weg geslagen. De geheele polder, tot voor de eerste helft van de 3e periode (17 Febr. t.m 2 Maart 1946). Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 603 051 Algemeen 250 gr. jam, stroop, enz. 052 100 gram cacao 053 100 gram koffie 054 112 gram h houdzeep 055 2 doosjes lucifers B 15 Reserve 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 08 melk, \M liter melk B 08, C 08 melk, 3 liter melk 018 aardappelen, 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 603 551 Algemeen 250 gr jam, stroop, enz. 552 100 gram cacao 553 112 gram h.houdzeep 554 2 doosjes lucifers Bonkaarten LD, LE 602 D 08, E 08 melk, 5 liter melk 518 aardappelen, 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 14 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 14 100 gram chocolade of suiker werken X 14 100 gram chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 Februari a.s. wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 25 Februari mag worden afgeleverd. De lucifers op bon 055 en 554 Alge meen zullen in verband met de be voorrading van den handel eerst in den loop der week verkrijgbaar zijn. aan de groote weg), staat gjeheel1 onder water. De bewoners, n.l. 1 tuinders gezin, moeten met een bootje van en naar hun huis roeien. De schade aan de tuinderij en neemt nog1 steeds toe. Eerst waren alleen de gewassen onder de ramen weg), doch nu gaan de palen, waarop de ramen rusten, in den drassigen grond ook weglzakkén, waardoor de ramen komen te vallen en veien zoo stuk gaan. De gteheele schade van het dichtmaken van het gat in den dijk en de schade aan jde tuinderijen, wondt op 20 a 25 dui zend gulden geraamd. De J.V. en M.V. van de de Chr. Geref. Kerk alhier hielden op 14 Febr. j.l. in een feestelijke ver gadering met genoodigiden hun jaarvergadering. HERPT. De verloting ten bate van de R.K. Voetbalvereen. „Herptsche Boys", zal gehouden worden a.s. Zaterdag 23 Febr., des avonds 8 uur, in café J. Verhoeven alhier. LAND VAN ALTENA. Alle oorlogsschade aan den land bouw moet vóór 1 Maart zijn geregi streerd. De provinciale regelingen dien aangaande zijn vervallen. Door Dienst Landbouwherstel zal voortaan den len en 3en Dinsdag van iedere maand zitting worden ge houden op de reeds eerder bekend gemaakte plaatsen en uren. NIEUWENDIJK, Tot hoofd aan de Chr. School alhier is benoemd de WelEd. Heer de Jager, thans hoofd aan de Chr. School te Oude-Wetering. Zaterdagavond zal in gebouw Tavenu een groot historisch spel wor den opgevoerd, door de Chr. Zang- vereeniging te Drimmelen. Medewerking wordt verleend door de Chr. Muziek- vereeniging „Crescendo" alhier. Het ge heel staat onder leiding van den heer S. Kuperis te Drimmelen. De heer J. v. Del zen heeft we gens vertrek naar Alblasserdam, be dankt als bestuurslid van de Chr. Mu- ziekvereeniging „Crescendo" alhier. NEDERHEMERT. Op Zaterdag 16 Febr. j.l. hield de Werkiiedenvereen. „Helpt Elkan der" haar algemeene jaarvergadering. Na het openingswoord door den voor zitter, den heer Biesheuvel, bracht de

De Sirene | 1946 | | pagina 2