Geyonden en verloren voorwerpen. Officiëele mededeelingen Distributie mededeelingen <xm, B. en W. onaangenaam te zijn, doch alleen dat B. en W. ook in dit opzicht doen wat mo gelijk is. De Voorzitter antwoordt op punt e., dat het rijk geen gjeld beschik baar stelt voor schuurtjes £)ij nood woningen. B. en W. hebben reeds alles gedaan om de noodwoningen afgewerkt te krijgen. De heer Van Biezen adviseert om aan te dringen op den bouw van uniforme schuurtjes. Zooals het nu plaats vindt door de betrokkenen zelf, begint het oé een woonwagen kamp te gelijken. Misschien is door de bemiddeling van den Wederop bouw iets te bereiken. De Voorzitter wil nogeens pip- beeren of in dien zin iets te be reiken valt. De heer v. Biezen zou andere •gemeenten willen uitnoodigen in deze richting ook stappen te doen. De heer Nieuwe steeg meent, dat als het doorgaat, zooals het thans geschiedt, het een schande wordt. Als er van den zomer hout komt, zouden misschien uniofrme schuur tjes kunnen worden gebouwd. De Voorzitter heLooft ook deze zaak te onderzoeken. Wat punt f. betretft, daarmede zijn B. en W. het eens', Zij Zullen dan ook het betreffende verzoek tot het distributiekantoor te Alm- kerk richten, om ik wijk C 2 maal Zitting te houden. *De heer vafci Daal zag gaarne, dat wat meer spoed werd betracht met de afwerking van de niood- Wioningen. De heer Snoek meent, dat spijkers worden gezocht op laag water. j i De Voorzitter vraagt, waarom in December door het vorige college van B. en W. dan niet op afwer king is aangednonjgen. De heer van Daal Zegt, dat dit toen gebeurd is, er werd toen gje- zegd, dat ze 15 December gjereed zouden zijn en nu 26 Februari is dit nog niet het geval. Wethouder v. Honsewijk merkt op, dat het huidigle college van B. en W. nu in korten tijd klaar Zo umoeten maken, wat het vorigie college in een jaar niet gereed heeft kunnen krijgen. De heer van Biezen zegt, dat het niet de bedoeling is B. en Wi. een verwijt te maken, alleen dat er wat meer gedaan wordt. Spreker vraagt wat de bewoners nu voor huur moeten betalen, daarop is nog niet geantwoord. De Voorzitter antwoordt, dat de huur zal varieeren tusScben de 2 en 3 gulden. De heer v. Biezen zegt, dat ook nog vergeten is het punt betref fende de neringdoenden. De Voorzitter meent, dat als 'B. en W. daarop ingingen, zii dan slechts het persoonlijk belang zou den dienen. Mten dient zich hier voor te wenden tot de politie of de Kamer van Koophandel. De heer v. Daal vraagt hoe of het staat met het urgentieplan iyioor het Land van Heusden en jAltena. De Voorzitter antwoordt, dat voor Dussen 12 arbeiderswoningen en 4 middenstands woningen zijn toegewezen. M Dussen mag even wel niet gebouwd worden voordat de nieuwe weg gereed is (en dit zal nog wel even duren. De heer v. Daal vraagt, hoe of het staat met de gemeentebegfoo- Voorzitter antwoordt, dat hier alles verloren is gegaan, vandaar dat het gereedmaken van de be grooting langer duurt, dan in an dere gemeenten. ,De heer van Daal betreurt het, dat niemand van het gemeentebe stuur tegenwoordig is geweest bij het afscheid van Ds. Hmdriks,die steeds bij alle gelegenheden, de gemeente betreffende tegenwoor dig was. De Voorzitter meent, dat het hier slechts een particulier belang be trof. De heer v. Daal is het daarmede niet eens. Er zou door tegenwoor digheid een bewijs geleverd zijn van prettige samenwerking, hoe beter die is, hoe beter voor de gemeente. Ook gisteren, bii de overdracht van het Hospitaalschip, was de gemeente Dussen niet ver tegenwoordigd, terwijl zulks met an dere gemeenten wel het geval was. De Voorzitter zegt, dat Dussen vertegenwoordigd was door den gemeente-secretaris, den heer Snij ders. De heer v. 'Daal meent, dat de Secretaris niet beschouwd kan wor den als vertegenwoordigende het gemeentebestuur. Wethouder v. Honsewijk zegt, geen uitnoadiginjgj te hebben ont vangen ,was dit wel het geval ge weest, dan Zou Lij er zeker zijn geweest. De heer v. Daal verkeerde in de meening, dat het ge mieent ebestuur was uitgenoodigd, is (dat niet zoo, dan neemt hii zijn woorden terug. De heer Nieuwsteeg jyll onder de aandacht van B. en W. bren gen, het gemis ,van een wijkver pleegster m de gemeente. De Voorzitter zegt boe, ook dit in de vergadering van B. en W. onder de 00gen te zullen zien. 'De heer v. Biezen zegt, dat hij' de eenige is geweest, die aan 'het ver- zoék van B. en W., om; eventueel e vragen van tevoren schriftelijk in te dienen, heeft voldaan, door de weersomstandigheden was de heer v. Daal en zijh persoon verhin derd iop tijd aanwezig te zijn, hii vernam daarom) g|aarne, dat de Voorzitter even in het kort mede deelde, wat er voor hun 'komst is behandeld. De Voorzitter voldoet daaraan. De heer v. Biezen zegt, dat in de vorige vergadering, die gepresi deerd werd door den heer Koek koek, deze als loco-burgtemeester afscheid nam. Spr. had verwacht, dat reeds toen tot den heer Koek koek, die zooals algemeen bekend is, zoo buitengiewoon veel voor de glemeetite heeft gedaan, woorden van dank zouden zijn gericht. Nu dat in deze vergadering blijkbaar obk niet is gebeurd, vraagt spr. toestemtming om eenige woorden van dank aan diens adres te miogen richten er is wel gesproken over zoeken van spijkers pp laag water, doch dit is niet zijn bedoeling, al leen meent hij dat den heer Koek koek wel een woord van dank'toe komt. 1 De Voorzitter wil de gevraagde toestemtming wel verleenen, Boch sluit dan eerst de openbare verga dering. Buitenland Spaansche troepen aan de Fransche grens. De correspondent te Hendaye van het A.F.P. meldt, datt vele eenheden van "het Spaansche le ger, waaronder ook Marokkaan- sche troepen, aan de Fransche grens zijn aangekomen. Men zal zich herinneren, dat Reuters cor respondent te Gibraltar onlangs melding maakte van het passeeren van Spaansce troepen uit Marok ko door Algericas. A.F.P. meldt voorts, dat de grens reeds practisch gesloten is. De Spanjaarden zouden een Fransche actie verwacht hebben en de Spaan sche politie houdt de menschendie uit Hendaye komen tegen. De Fransche spoorwegarbeiders heb ben het verkeer met Spanje reeds stopgezet. Numm er to e w ij zingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in de week van 3 t.m. 9 Mrf. a.s. nummercoupures zullen worden uitgereikt voor: Versnaperingen 699, 700; Suiker 701; Brood 702, Am. bloem); 703, (Inl. Bloem); 704, (Re ductie); Bloem 705, 706; Rijst 707; Boter 708; Margarine 709, 710; Kaas 711, 712; Melk 714, 715; Vleesch, ontv.bewijs met vleeschzegelsvleesch- waren, Artikel 52; Aardappelen, 716, 717. De toeslag bedraagt voor versnape ringen, suiker, bloem, rijst, kaas. 50 pCt.# voor boter, melk en vleeschwaren 10 pCt. De toewijzingen voor^ boter worden uitgereikt op basis van o maal het aantal ingeleverde rantsoenen, de toewijzingen voor "bloem op "basis van een half maal het aantal ingeleverde rantsoenen. Dte bonnen 033 en 533 voor kaas moeten op afzonderlijke opplakvel- len en met een afzonderlijk ontvangst bewijs worden ingeleverd. Ten aanzien van deze bonnen vindt geen voorschot herziening plaats. De diensten zullen voor deze bonnen toewijzingen 713 uit reiken. Restantbonnen 033 en 533 kun nen tezamen met de bonnen 034 en 534 worden ingeleverd. De bonnen 710 en 806 voor Engelsche chocolade moeten tezamen met de gewone bonnen voor versnaperingen worden ingeleverd. Het destijds verstrekte voorschot Engelsche chocolade zal verrekend worden. 'Boven staande toewijzingen, behalve die voor melk en aardappelen zijn geldig voor de detaillisten van 10 Maart tot en met 23 Maart 1946, voor grossiers) van 10 Maart tot en met 6 ApriJ. De toewijzingen voor melk en aardappelen zijn geldig van 10 t.m. 16 Maart. De toewijzingen 702 en 703 z5|n reeds gel dig in de week van 3 t.m. 9 Maart. De reductiebonnen zijn geldig van 3 t.m. 30 Maart. Grossiers in lucifers ontvan gen toewijzingen 043, 044, 045 of 046 op basis van 2 maal het aantal ingèle- leverde rantsoenen van de toewijzingen 685 en 686, waarbij van de coupures 619 en 620 een onbeperkt aantal rant soenen kan worden ingeleverd. Hoeveel vleesch op bon van 100 gram Het Centraal Distributiekantoor deelt naar aanleiding van desbetreffende ver zoeken mede, dat op een bon voor 100 gram vleesch de volgende hoeveelheden vleesch of vleeschwaren gekocht kunnen worde rr: Versch rund-, kalfs-, varkens-, scha pen vleesch zonder been 100 gr.versch paarden vleesch 150 gr.; vleesch inblik 4 oz. (plm. 112 gr."); meat and vegeta bles 8 oz. (plm. 225 gr.); versdhej tong, lever of hart van runderen, scha pen, kalveren, varkens en paarden 175 gr.versche zwezerik van runderen of kalveren 265 gr.; varkenskluiven, ver sche uiers van runderen, versche nier van runderen, kalveren, varkens en scha pen 330 gr.staart van runderen en kalveren 430 gr.varkenspooten 665 gr.; gerookt en/of gekookt rund-, kalfs- varkens-;' schapen-, paardenvleesch, ge rookte worst, gebraden gehakt, corned beef 100 gr.; bloedworst, vrij; knak worst, gekookte worst 130 gr.; lever artikelen, ton&en worst, nierbrood 165 gr.zure zult 200 gr. Bon 06 Schoanreparatie. Bon 06 der lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen en/of rubber-zolen materiaal. Het aan tal voor elke reparatie benoodigde bon nen is aangegeven op de bij den schoen hersteller aanwezige lijst. Men moet de zen bon eerst bij den schoenhersteller inleveren, wanneer deze de reparatie binnen c.a. 14 dagen kan verrichten. Bon 06 leder blijft geldig en kan in combinatie met reeds aangewezen en nog aan te wijzen bonnen worden ge bruikt. Petroleum. Zij, die in het bezit zlijln van een pe- troleumkaart voor kookdoeleinden of verlichting, kunnen op onderstaande bonnen dezer kaarten gedurende de maand Maart de daarachter vermelde hoeveelheden petroleum koopen. Op bon 25 t.m. 28 der kaart UA 510; vier liter op bon 25 en 27 der kaart UB 510; vier liter, op bon 67 der kaart UC 510 vier liter en op bon 121 en 122 der kaart UD 510 drie liter. Wear kunstterpentijn. Met ingang van 1 Maart komen schil dersbedrijven en bedrijven met eigeel schilders wederom in aanmerking voor kunstterpentijn. Bonnen voor kunst terpentijn zullen in den vervolge door de plaatselijke distributiediensten wor den uitgereikt tezamen met de bonnen voor lijnolie en wel voor een even groo- te hoeveelheid. De uitreiking geschiedt op vertoon van het bewijs van lidmaat schap van de vakgroep schildersbedrijf. VERLOREN: een zilveren broche, met Delftschblauwe steen, van Gorin- chem naar Veen. Tegen flinke belooning terug te be zorgen bij A. C. M. Honcoop, Groote straat 157, Veen. Distributiekring 231 ALMKERK Belangrijk. Met ingang van 1 Maart is een nieu we regeling getroffen, betreffende het uitgeven en innemen van formulieren voor het aanvragen van klompen, schoe nen, rijwielen, banden, rubberlaarzen, textiel, keukengerei, serviesgoed en houten meubelen. Deze regeling is als volgt: Het uitgeven van formulieren ge schiedt eiken eersten Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Za terdag van iedere maand. Het innemen van formulieren ge schiedt elke tweede Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Za terdag van iedere maand in de bekende uitreiklokalen. Op Maandag te Almkerk van 8.30 10.30, Hank van 1.302.30, Dussen van 3.305.30. Dinsdag te Werkendam 9.3012, Sleeuwijk van 24 (zonder Kille). Woensdag te Woudrichem van 911 Giessen en Rijswiijk van 12.30, Uit wijk van 3.30—4.30. Donderdag te Andel van 1012, te Veen van 24 u. Vrijdag te Eethen van 1012, te Wijk van 2—4 u. Zaterdag te Nieuwendijk en Kille van 911 uur. Aan deze regeling wordt streng de hand gehouden. Alle voorgaande regelingen hierom trent komen hiermede te vervallen. Tenslotte wordt het publiek er op at tent gemaakt, dat zonder overlegging van de eventueel benoodigde beschei den t.w. stamkaart, verklaring van on dertrouw, huurcontract e.d. geen for mulieren worden afgegeven. Commissie Voorziening Almkerk. Met ingang van 1 Maart is de Com missie Voorziening Almkerk, welke be last was met de distributie van meube len en huishoudelijke artikelen in het Land van Altena opgeheven. Na deze datum, worden de werkzaamheden, voor zoo ver noodig, door den distributie- dienst overgenomen. Dislribuliekring 251 WAALWIJK Brood voor instellingen. Aan instellingen, die per distrubitie- periode meer dan 400 rantsoenen brood krijgen toegewezen, zullen in het ver volg nummercoupures „100" worden uitgereikt.. Een rantsoen van deze coupures geeft recht op het koopen van 100 gram brood. Op deze nummercoupures wordt de aanduiding „Inst." alsmede het code nummer geplaatst, terwijl tevens de be-' gindatum van geldigheid hierop wordt vermeld. Deze coupures geven recht op het koopen van brood gedurende twee weken na den op de coupure vermelden datium. Extra rantsoenen wegens bijzon deren arbeid. Personen, werkzaam in beroepen of bedrijven waar z.g. zeer zwaren, zwaren, langd'urigen, giftigen of vuilen arbeid wordt verricht, komen voor de 4e peri ode 1946 (17 Maart13 April) weder om in aanmerking voor toeslagkaarten c.q. rantsoenbonnen. Zelf verzorgers voor een der artikelen melk of vleesch komen niet voor extra Rantsoenen in aanmerking, terwijl zelf- verzorgers voor het artikel aardappe len toeslagkaarten zullen ontvangen, waarvan de aardappelbonnen zijn ver wijderd. De naamlijsten, vergezeld van de toe- slagbewijzen, alsmede de nieuwe aanvra gen dienen vóór Dinsdag 5 Maart a.s. op het plaatselijk distributiekantoor te worden ingeleverd. Omtrent het afhalen der toeslagkaar ten c.q. rantsoenbonnen zullen betrok kenen t.z.t. bericht ontvange/z. Mededeelingen van de Commissie Voorziening Waalwijk. Namens de Commissie Voorziening Waalwijk, Distributiekantoor, Kamer 20 worden allen, die nog eenige vordering op bovengenoemde Commissie hebben en tot op heden geen rekening indien den, verzocht zulks te doen uiterlijk 6 Maart a.s. bij het kandoor van den heer C. P. v. d. Hoven, Accountant, Grootestraaft 59 te Waalwijk. Ingaande 1 Maart a.s. zullen de* werkzaamheden van genoemde Commis sie definitief beëindigd zijn.

De Sirene | 1946 | | pagina 2