VERLOVINGSKAARTJES OFFICIEELE BONNENLIJST Officiëele mededeelingen Bekendmaking Plaatselijk Nieuws GRATIS FIRMA L. J VEERMAN - HEUSDEN Zij, die zich vanaf heden op ,DE SIRENE" abon- neeren ontvangen de num mers tot 1 April a.s. Van de Vereen, voor Chr. Volks onderwijs te Nederhemert N.Z. kwam het verzoek binnen om een jaarlijk- sche toelage volgens art. 103 der L.O. Wet, van f1331, per jaar, hetgeen goedgekeurd werd. Tevens werd verzocht om een bij drage van f 1703,76 voor de nood zakelijke reparatie aan de Bijz. School tengevolge van de oorlogsschade. Ook op dit verzpek werd goedgunstig be schikt. In overleg met de Commissie voor Volksgezondheid werd de huurwaarde der noodwoningen in het voormalige schoolhuis aan de Z.z. voorloopig vast gesteld op f 2,50 tot f 3 per week. De Voorzitter merkt op dat de hui zen thans echter in bijzonder slechten toestand verkeeren, daar het dak niet dicht is. Er zijn echter nieuwe pan nen aangekomen, zoodat spr. hoopt: dat dit nu veranderd zal worden. Toen deze huizen betrokken werden, had de wederopbouw verklaard dat de wonin gen in orde waren, doch dit bleek niet het geval te zijn. Dhr. v. d. Werken informeert of het waar is dat de bijbehoorende re genput nu als W.C.-put gebruikt wordt en waar de bewoners thans water ha len. De Voorzitter zegt dat dit inder daad het geval is en dat de bewoners thans water bij een ander halen, doch er zijn door den Wederopbouw pom pen besteld. (Slot in T volgend nummer). Vergadering van den tijdeliijken raad der gemeente EETHEN op Vrijdag 8 Maart des n.m. 4 uur. Met den Voorzitter* zijn alle leden aanwezig als deze de vergadering met het formuliergebed opent. Aangezien de heer C. H. v. Everdingen op de vo rige vergadering niet aanwezig was, legt deze thans de vereischte eedien af. De Voorzitter wenscht hierop dhr. v. Everdingen geluk en zegt overtuigt te zijn, dat hij! als voorheen prettig met hem zal kunnen samenwerken. Hij hoopt dat den gezamenlijken arbeid zal mogen strekken tot heil van de ge meente, die zoo zwaar is getroffen. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen is een bericht dat de huurprijs voor houten noodwoningen f 3, die voor betonnen f 2,50 p. week zullen bedragen^ Verzoek van Mej. Prins, om ontslag als onderwijzeres aan de O. L. school te Eethen, wegens haar benoeming te Gorinchem. Den Voorzitter spijt het, dat Mej. Prins gaat vertrekken in den tijd, dat ze ia de gemeente is werkzaam ge weest, heeft ze de waardeering geoogst van de hoofden der scholen in Dron- gelen ein Eethen, van de ouders en het gemeentebestuur. Temeer is haar vertrek te betreuren, wijl het niet ge makkelijk zal vallen om een plaatsver vangster te krijgen. Besloten wordt het gevraagde ontslag met ingang van 15 Mei eervol te verleenen. Besloten werd de gem.-begrooting* 1944 geldig te verklaren voor 1945. Benoeming leden voor de Burgerl. Armbesturen. Voor Eethen werden herbenoemd de heeren J. Branderhorst en A. V. v. Riel, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van dhr. Uytho- ven wordt gekozen dhr. J. Hieter. Voor "Bab.-Broek worden de aftre dende leden G. H. Straver en A. Vos herbenoemd. 'Voor Genderen wordt het aftredende lid D. v. Gammeren herbenoemd, terwijl in de vacature ontstaan door den zoo noodlottig om het leven gekomen heer M. v. Wijk, wordt benoemd de heer E. G. v. d. Beek. Voor Drongelen wordt de aftredende M. de Haan herbenoemd en voor den overleden heer M. v. Mersbergen. wordt benoemd G. H. v. Mersbergen Mzn. Verzoek om subsidie voor de aan- aanschaffing van een torenuurwerk te Heesbeen. Het kerkbestuur is in de gelegenheid een goed torenuurwerk te koopen voor f 1100. B. en W. stellen voor in de aanschaffingskosten een sub sidie te verleenen van f 550. De heer v. Everdingen wil gaarne zijn stem geven aan dit voorstel, doch dringt er op aan, dat er de voorwaarde aan wordt verbonden dat het architec tonisch aanzien van den toren, geen nadeelige verandering mag ondergaan. De Voorzitter meent dat men hiarover niet ongerust behoeft te zijn, het toe zicht hierop is zeer streng tegenwoordig. Dhr. v. d. Heuvel vraagt voor wiens rekening de kosten van het onderhoud komen, waarop de Voorzitter ant woordt dat deze voor rekening van het kerkbestuur blijven. De gemeente verkrijgt het recht te bepalen dat het uurwerk den wettel ijken tijd zal aange ven. Met alg. stemmen wordt hierop het voorstel van B. en W. aangenomen. Dhr. v. Buuren vraagt of nu ook de andere dorpen weer een torenuurwerk zullen krijgen. De Voorzitter zegt dat dit zeer ze ker de bedoeling is, vermoedelijk zal dit echter nog wel een heelen tijd du ren. B. en W. zouden willen pro- beeren tijdelijk electrische klokken te krijgen en die op bepaalde -plaatsen in ieder dorp doen aanbrengen. Dhr. Gouda acht deze minder doel matig in verband met het feit, dat de electriciteits voorziening nogal eens een keer tijdelijk wordt onderbroken. Men zou dan genoodzaakt zijn deze klokken telkens weer op gang te doen bren gen. De Voorzitter zegt toe met deze op merking rekening te zullen houden. (Slot in 't volgend nummer). Uitbetaling toeslag bedrijven op de lichte gronden en kleine bedrijven. Zooals bekend, ontvangen bedrijven op zand- en veendalgrond een toeslag van f 70 per ha bouwland en wordt aan landbouwers met bedrijven op zand- veendal-, löss-, laagveen-, rivierklei- en hoogveengronden, kleiner dan 8 ha, een bedrag uitgekeerd, dat varieert, al naar gelang de grootte van het bedrijf, tusschen f 100 per ha. bij een bedrijfs- grootte van 1 ha en f 2 per ha bij een bedrijfsgrootte van 7,9 ha. Er1 wordt hard gewerkt om zoo spoedig mogelijk tot uitbetaling te kun nen overgaan. In enkele provincies zal dit zeer spoedig kunnen geschieden, in andere zal het door het ontbreken van voldoende gegevens wat langer duren. Indien er tegen het vastgestelde bedrag bezwaren zijn, kan binnen 14 dagen na den datum van uitbetaling een verzoek ipt herziening van de be rekening schriftelijk worden ingediend bij den Provincialen Voedselcommissa- ris. Zij, die geen toeslag ontfvangen en meenen hiervoor wel in aanmerking te komen, kunnen een maand na den datum waaróp de mandaten zijn uitge schreven, een bezwaarschrift indienen. Deze datum zal in de vakbladen wor den bekendgemaakt. De bezwaarschriften zullen dan door een provinciale adviescommissie wor den behandeld, waarna de Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening zal beslissen. Van den totalen toeslag zal f 600 in contant geld worden uitbetaald, ter wijl de rest op geblokkeerde rekening wordt overgeschreven. Zwarthandelaren en cpllaborateurs ontvangen geen toe slag. Zij, die als slechte belastingbe taler bekend staan, ontvangen het ge- heele bedrag op hun geblokkeerde re kening". Prijzen akkerbouwproducten. De Minister van Landbouw, Vissche rij en Voedselvoorziening maakt bekend, dat thansv oor een aantal akkerbouw producten de prijzen als volgt zijn vast gesteld. De prijzen zijn thans: Suikerbieten f37,50 per 1000 kg. Chichorei f 47,50 per 1000 kg. Karwijzaad f70,p er 100 kg. Bruin mosterdzaad f 80 p. 100 kg. Geel mosterdzaad f 40 per 100 Kg. Koolzaad f 45 per 100 kg. Blauwmaanzaad f 85 per 100 kg. Burgemeester en Wethouders van HEUSDEN maken bekend: dat zij, die op of na 1 September 1945 binnen deze gemeente zijn ver huisd, hiervan 'ten spoedigste, doch ui terlijk vóór Woensdag 20 Maart a.s. aangifte moeten doen ter gemeente-se cretarie, onder opgave van oud en nieuw adres, datum van verhuizing en het aantal personen dat verhuisd is. Persoonsbewijzen en Tweede Distributie stamkaarten moeten worden medege bracht. Bovendien wordt er nogmaals op ge wezen, dat ieder verplicht is, ook bij verhuizing binnen de gemeente, hiervan onmiddellijk mededeeling te doen ter gemeente-secretarie. Burgemeester en Weth. voornoemd, A. v. DELFT, wnd. Burgem. J. M. BUIJS, Wethouder. Heusden, 13 Maart '46. Wij kunnen U weer leveren in Envelop Komt U eens kijken? Drukkerij - Tel. 19 HEUSDEN. Morgen, Vrijdagavond zal er in de Bewaarschool alhier, een vergade ring van Chr. Hist, en Anti-Rev. plaats hebben. Punt van behandeling: „Bespre king van de te volgen gedragslijn bij, de a.s gemeenteraadsverkiezing". (Zie advertentie). Ten bate van het comité van Dankbaarheid, zal door „Heusden's Too- neel" op Vrijdag en Zaterdag a.s. in café „De Gouden. Leeuw" alhier, een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden ,,'n Huis vol herrie." ALMKERK. Tot notabelen der Herv. Gem. alhier zijn gekozen de heeren M. T. v. As, W. Noorloos en Ant. v. d. Plas. Onze vorige predikant Ds. v. d. Akker, thans pred. der Herv. Gem, te Sliedrecht, heeft een beroep ontvan gen naar de Herv. Gem. van Over schie. AALST. Hedenavond zal in de Geref Kerk alhier de jaarlijksche ouderavonc van de school met den Bijbel gehou den worden. Alle ouders en belang stellenden zijn hartelijk welkom. Op de gehouden vergadering van de B.O.G., afd. Aalst-Nederhemer is besloten om te trachten een z.g, werktuigenvereeniging op te richten. Hiertoe zal hedenavond in café v Dijk een vergadering worden belegd. Assistent Stuvers van Hedel zal hierbij aahwezig z'ijn om een en ander nader toe te lichten. De bedoeling is, nuh- tige werktuigen op landbouwgebied voor gezamenlijk gebruik aan de schaffen. Belanghebbenden verzuimen niet deze vergadering bij te wonen. De ouderavond der O. L. school zal gehouden worden op Vrijdag 15 Maart des avonds 7 uur in genoemde school. Ouders en leden van Volkson derwijs zijn hartelijk welkom. BRAKEL. Bij het gehouden examen aan de Technische Hoogeschool te Delft, slaagde de heer O. v. Zanten alhier, voor Electrotechnisch ingenieur. BOMMELER WAARD. Het ligt in het voornemen om volgende week in de Classis Bommel een kerkblaadje te laten verschijnen. Voorloopig zijn als medewerkers aan gesloten de predikanten, resp. consu lenten der gemeenten Haaf ten, Hellouw, Gameren, Nieuwaal, Zuilichem, Brakel, Poederoijen, Aalst, Nederhemert, Bru- chem en Kerkwijk. Het blad, dat voor loopig om de 14 dagen zal verschij nen, draagt de naam „Philalethes", d.i. Waarheidlievend. Als hoofdredacteur zal voorloopig optreden Ds. A. P. v. d. Kooij te Aalst. Er heeft zich een comité ge vormd, om tot oprichting van een school voor Uitgebreid Lager Onder wijs, in het Westelijk deel van de Bom- melerwaard te geraken. Het onderwijs aan deze school zal uitgaan van de Christelijke beginselen. Terwijl bij een voldoend aantal leerlingen, misschien reeds dit jaar tot opening van deze school kan worden overgegaan. Dins dag 19 Maart hoopt het voorloopig comité een vergadering te houden in de Geref. Kerk te Zuilichem, waarin door een predikant het doel der bijeenkomst nader toegelicht zal worden en de ver- eeniging zal worden opgericht. Ook zal een bestuur worden geko zen en zullen de statuten worden vast gesteld. Alle belangstellenden zijn wei- kom. Dhr. J. J. Vissers, Inspecteur HARK te Zaltbommel, is door den Com missaris der Koningin benoemd tot di stricts functionaris van de Bommeler- waard voor de „Stichting Herstel Gel derland 1945." voor de eerste helft van de 4e periode 17 t.m. 30 Maart 1946). Bonkaarten KA, KB, KC 604 119 t m. 125 Algemeen 800 gr. brood 126 Algemeen, 200 gr bloem 127 Algemeen, 400 gram suiker 128 Algemeen, 125 gram boter 129 Algemeen, 250 gram margarine 430 Algemeen, 125 gram margarine 131 Algemeen, 100 gram kaas A 31 Reserve 1 ei B31 Reserve, 800 gram brood B 32 Reserve, 2 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 604 091, 092, 093 vleesch, 100 gr. vleesch 087 aardappelen, 2 kg aardappelen A 19 melk, \H liter melk B 19, C 19 melk, 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 604 619, 620 Algemeen, 800 gram brood 621 200 gram bloem 622 Algemeen, 500 gram suiker 623 250 gram boter 624 125 gram margarine 625 100 gram kaas D31, D 32 Reserve, 400 gram brood E31 Reserve, 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 604 591, 592, 593 vleesch, 100 gr. vleesch 587 aardappelen, 1 kg aardappelen D 19, E 19 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 19 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 19 100 gram chocolade of suiker werken X 19 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 23 Maart a.s. Bon B 32 is geldig t./m. Zaterdag 30 Maart a s. In de week van 24 t/m 30 Maart zal geen bon voor deze groep afzonderlijk worden aangewezen. Voor de week van 24 Maart t.m. 30 Maart a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, thee, tabak, versnaperingen en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 15 Maart a.s worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 18 Maart mag worden afgeleverd. Op de bonnen voor kaas zal voor de helft magere of 20-f- kaas en voor de helft volvette of 40-f kaas (waar onder begrepen buitenlandsche kaas) worden geleverd. BABILONIëNBROEK. Volgens bekendmaking zou de Wel- Eerw. Heer "Ds. Harkema uit Wijk, voor de Ned. Herv. J. V. „Obadja" alhier optreden met als onderwerp „Jeugd en Huwelijk". Door omstan digheden kan dit echter niet doorgaan en is deze lezing uitgesteld tot Don derdag 21 Maart a.s. te houden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Een ieder is Van harte welkom en wij sporen U van harte aan dezen leerzamen avond bij te wonen. CAPELLE. Ds. A. Vroeg in de Weij, pred. bij de Herv. Gem. a.d. Loonschendlijk, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Elburg bedankt. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Willemstad is benoemd de heer J. J. C. Verhoeven Azn. De Onderl. Tuinbouwver. houdt morgen, Vrijdagavond in het Stations koffiehuis van dhr. P. Pruijssers een al- gemeene ledenvergadering. -Vanwege het Plaatselijk Bureau in district 46 zal in de gfemeente Sprang-Capelle wekelijks zitting wor den gehouden in het café van den heer Ant. v. Dijk aan het. Bruggetje en wel des Maandagsmiddags van 24.30 u. De Ned. Herv. nKapenvereen. zal op Dinsdag 19 Maart e.k. des avonds in Elthato in jaarvergadering bijeen komen. Onder overgroote belangstelling vierden de echtelieden M. Wagemakers- v. Berkel, wonende aan den Winterdijk j.l. Vrijdag 8 Maart te midden van hun kinderen en kleinkinderen den dag, waarop zij voor 40 jaar door den band des huwelijks werden verbonden.

De Sirene | 1946 | | pagina 2