Gevonden en verloren voorwerpen. UITVOERING Gemengd koor „Volharding" Roosendaals Klaverzaad. Te koop; Prima Rattenvanger, TOON de MËTiCO prachtige aangekleede poppen, heeft nog een mooie poppenwagen „'T VENSTER" L. J. VEERMAN te Heusden WEKELIJKSCH DAMPROBLEEM. Distributie mededeelingen Ingezonden. Binnenland Advertentiën „FILMMANIAKKEN" te Babiloniënbroek QENDEREN, Kerkstraat, B 121 Te ongeveer 10.30 uur sloot ou derling v. Kapel dezen mooien en leer- zamen avond met dankgebed. De M. V. kan met genoegen op dezen zoo goed geslaagden avond te rugzien. WIJK EN AALBURG. Op de gehouden vergadering van de „Oranje Garde" Vendel Wijk en Aalburg, werden de volgende be stuursleden gekozen: v. d. Werff, le voorz.; J. v. Loon, 2e voorz.; C. v. Giessen, le secr.Fr. v. Tilburg, 2e secr.H. Grevenstuk, le penningm.; J. Bouman, 2e penningm.; E. de Graaff, HopmanMevr. de Graaff-Kleinloog, Algem. Adjuncte en" C. v. Giessen, Vaandrig. Tevens werd opgericht een afdeieling van de pijpers, onder leiding van Gre venstuk en een declamatieclub onder leiding van Mevr. v. d. Werff. 2e Paaschdag zal een groep Gac^ disten deelnemen aan de afstandsmarsch te Zwijndrecht, uitgeschreven door het Vendel Zwijndrecht. WERKENDAM. Maandag j.l. behandelde de heer S. Kuiper voor de aangesloten veree- nigingen van den Herv. Jeugdraad het onderwerp „Jeugd en Politiek". Hij behandelde dit op eenvoudige wijze. Na den oorlog is er allerwege ontred dering. De opbouw is in actie. Voor, de geestelijke opbouw wordt evenwel zoo weinig gedaan. Spr. herinnert hier bij aan Nehemia. Daarna werd de In dische kwestie besproken en het plan van den Arbeid. Tenslotte werden nog enkele punten van het Urgentieprogram besproken om daarmee de vooruitstre vende politiek der C. H. U. aan te toonen. Op dit onderwerp volgde een geanimeerde bespreking. Gezien de vele vragen die nog gesteld werden en het reeds laat was geworden, werd be sloten over niet al te langen tijd weder samen te komen om de besprekingen voort te zetten. Het was een leerzame avond, waarbij vele duisterheden op gehelderd werden. Dinsdag j.l. hield de A. Rev. Kiesvereen. „Nederland en Oranje", een druk bezochte vergadering in de con sistorie der Geref. Kerk alhier. Door ziekte van den voorzitter opende de Alg. Adjunct de heer J. Visser op de gebruikelijke wijze de vergadering. De voorzitter deelde mede, dat de spre ker van dezen avond de WelEd. Heer J. v. Herpen uit Sprang-Capelle niet kon komen, omdat hij de trein gemist had. Verder kwam aan de orde can- didaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, welke op advies van hooger hand werd gesteld. Naar aanleiding van een bestuursvoorstel in zake de gemeentraadsverkiezingen deed de voorzitter mededeeling van een be spreking van het bestuur met het be stuur der Chr. Hist. Kiesvereen., welke gunstig genoemd mag worden. Het be stuur werd gemachtigd te handelen naar goedvinden inzake het uitkomen met een of twee lijsten. In verband hiermede deed de voorz. ook mededeeling van een bespreking met het bestuur der A. R. Kiesvereen. te Sleeuwijk, betreffende een op te richten A. R. Kiesvereen. in De Wer ken. De verg. betreurde het, daar Wer kendam en De Werken bij elkaar be- hooren voor Wat het vereenigingsleven betreft en wat al ruim 60 jaren zoo is geweest. Vele leden zullen geen lid willen worden van een nieuwe vereen, in De Werken als die vereeniging er kenning heeft, dus blijven dan .onge organiseerd. Het bestuur zal doen wat ze kan opdat er geen splitsing komt. Bij de rondvraag vroeg de voorz. óf de leden nog namen wisten van per sonen welke met de verkiezingen niet thuis zouden zijn en die dan met vol macht moeten stemmen. Werkendam telt veel schippers en personen die op rijs- werken, en derg., dus niet altijd thuis No. 15 van C. Schaap te Heusden. Stand in cijfers: 8, 10, 11, 16, 18, 33, 38 (7); Wit: 21, 27, 30, 32, 43, 44, 49, (7). Wit speelt en wint! Oplossing no. 14 (Druif). Stand was: Zwart, 8, 15, 20, 21,23,25, 31, (7). Wit24, 30, 32, 34, 42, 45, 49, (7). 42-37 20x40 37x17 25X34 49-44 40x49 45-40 49x12 40x7 Goede oplossing van H. v. Andel te Andel. Correspondentie-adres A. DE GRAAG, Ridderstr., HEUSDEN zijn. Daarna wordt de vergadering met dankgebed gesloten. ZALTBOMMEL. 16 Maart a.s. hoopt het echt paar A. Slosser-v. Batenburg zijn 40- jarig huwelijksfeest te vieren. Distributicdienst ALMKERK BELANGRIJK. Met ingang van Dinsdag 19 Maart zal de uitreiking van rantsoenbonnen voor a.s. Moeders, ziekenbonnen, enz. plaats hebben te HANK iederen Dins dag van 912 en van 12.30 uur, te DUSSEN iederen Woensdag van 912 en van 12,30 uur. Ingang 20 Maart. Agentschap WIJK In het bericht in ons vorig nummer, betreffende het afhalen van extra zaep, staat vermeld dat schilders in aanmer king komen voor spiritus, dit moiet zijn: terpentlijn. Distributiekring 251 WAALWIJK De groot-, zoowel als de kleinver bruikers uit de hieronder genoemde groepen, kunnen, indien zij nog geen aanvullende verstrekkingen ontvingen, hetwelk op de identiteitskaart is aan- gdteekend door afkruising van de des betreffende perioden, op de hieronder vermelde plaatsen, dagen en uren, de nog toegestane toewijzingen brandstof fen in ontvangst komen nemen. Bij het afhalen van deze brandstof- fentoewijzingen dient de identiteitskaart te worden overgelegd. 1. Verbruikers uit de groepen Clb D2 en Xlla komen in aanmerking voor een aanvullende verstrekking van twee maal het perioderantsoen (voor de 5e en 6e periode). 2. Verbruikers uit de groep „C.V. Woningen" komen in aanmerking voor een aanvullende verstrekking van zes maal het periode rants oen (voor de 7e t. en m. 12e periode). 3. Verbruikers uit de groepen Cla, C2a, C2b, C4, Dl, XII, ^Xllïa, XlIIb, XV, en „Groote Pensions" komen in aanmerking voor een aanvullende ver strekking van viermaal het perioderant soen (voor de 5e t.m. 8e periode). 4. Verbruikers uit de groep Bib komen in aanmerking voor een aan vullende verstrekking van éénmaal het perioderantsoen (voor de 9e periode). 5. Verbruikers uit de groepen B2a, B2c, B3, C2a (banken), Xla, XIc, XlIIa (banken), en „Groote Pensions" ko men in aanmerking voor een aanvullende verstrekking van tweemaal het periode- rantsoen (voor de 9e en 10e periode). Banken alleen, indien zii zijn ingescha keld bij de geldsaneering en Zijn aan gesloten bij een der bedrijfsgroepen. 6. Verbruikers uit de groepen Bla en X komen in aanmerking voor een aanvullende verstrekking van tweemaal het perioderantsoen (voor de 10e en 11e periode). 7. Verbruikers uit de groepen B3 (kerken) komen in aanmerking voor een aanvullende verstrekking van vier maal het periode rantsoen (voor de 9e t.m. 12e periode. Deze categorie even wel niet, indien zij voor verwarming gebruik maken van stookolie, gaSl.öf electriciteit. 8. Van de verbruikers uit de groep E-rood kpmen alleen telefooncentrales en schakelstations voor een aanvul lende verstrekking van tweemaal het pe riode-rantsoen (voor de 10e en 11e periode) in aanmerking. 9. Verbruikers uit de groep B2b (flatgebouwen en andere centraal ver- warmde woningcomplexen) komen in aanmerking voor een aanvullende ver strekking van éénmaal het periode-rant soen (voor de 9e periode). Uitreikingsschema HEUSDEN, heden (Maandag 18 Maart van 24 uur. SPRANG-CAPELLE op Woensdag 20 Maart a.s. van 912 uur. WASPIK, Woensdag 20 Maart a.s. van 24 uur. Geachte Redactie, Nogmaals maak ik - gaarne gebruik van Uw welwillendheid, een hoekje in Uw blad af te staan over mijn ingezon den stuk van 19 Febr. j.l. Ik kreeg twee aanvallers. De eerste goot zijn fiolen van toorn in een ano niem schrijven over me uit, dat ik reeds den volgenden morgen per post ontving, via het verschijnen van Uw blad op Maandagmiddag, in Dussen gestempeld was, en dus van herkomst uit deze plaats. Ook hij vindt het schandalig wat daar in Drongelen ge beurd is. maar kan het blijkbaar niet velen dat iemand als ik mijn critiek laat hooren. Hij verwijst zulk vuil als ik ben naar Bakkerskil. Heldhaftig niet waar? Het schijnt de gewoonte te zijn van enkele Dussenaren om als lafaards iemand in den rug aan te vallen, om zoodoende op den achtergrond te blij ven. De anonieme schrijver, hiij noemt zich „Picollo", zal waarschijnlijk wel verwant zijn aan mijln vroegere aan vallers die eerst van mijn diensten profiteerden, en daarna op „Heldhaf tige" wijze valsche aanklachten tegen me indienden. Wanneer „Picollo" ook tot dit soort lieden behoort en de aanhef van zijn briefkaart rekent hem daartoe, alsook zijn handelwijze dan oogst hij toch niets anders dan verach ting van het publiek, zooals zijn voor gangers. Ik daag U daarom uit, kom uit uw schuilhoek, want ik vrees nie mand, die ik niet eerlijk mlijn levens gedrag bloot zou durven te leggen. De tweede aanvaller mag het dan niet met me eens zijn, hij durft in ieder geval zijn naam te noemen. Hoe wel ik dan ook gewoonlijk scherp in mijn critiek ben en probeer de dingen precies te zeggen, wat wel eens vij andschap tengevolge heeft, omdat men de waarheid niet kan velen, zal ik ditmaal met den toon van ernst u pro- beeren te overtuigen van uw ernstige dwaling, mijnheer Scheffer. Allereerst, hoe komt u er toe de verdediging ter hand te nemen voor iemand en het begane feit, wanneer u daarvan niets gezien hebt Ik meen de kruitdamp te ruiken in het laatste ge deelte van u betoog, dat ik een anti aanhanger van een misschien zeer ge liefde „partij van den arbeid zou zijln". Daarover straks. Maar dan is het toch dwaasheid om een arbeiderspartij te willen verdedigen, door aan alle ver keerde dinge,n in het kamp der arbei ders gedaan, zoo'n uitlegkunde te ge ven, dat u wat krom is, nog recht wilt praten. U doet het voorkomen, dat het woordi „Jehova stond boven het zwarte spooky althans dat dit laatste in de verte op den achtergrond stond. Al zou dit waar* zijn, dan voelt ieder weldenkend chris ten dat uw fijne geest gepoogd heeft om met opzet, ongeoorloofde, onheili ge dingen niet alleen goed te praten, maar zelfs zoodanig uit te leggen dat er zelfs sommigen zeggen, wie zou er gelijk hebben. Om deze laatste is het me vooral te doen en alle twijfel weg te nemen. U mijnheer Sch. maakt zich aan een vreeselijke zonde schuldig, om de werken satans te doen willen voor komen als vindingen van den Engel des Lichts. Wat toch is het geval. Ik schreef vorige maal, dat achter het woord „Jehova" een zwarte spookge daante stond. Dus niet op den achtter- grond of onder het woord „Jehova". Ziedaar de slimheid van den heer Sch., die een oppervlakkige lezer misschien ontgaat, maar een nauwgezette niet. Alzoo met opzet een verkeerde uitleg aan deze zaak willen geven. Tot zoover hierover genoeg. Wat uw vrees betreft, die u voor mij koestert voor een aanhanger van een anti-arbeiderspartij, Mijnheer Sch., de arbeiders hier iw-^Altena kennen we wel. Ik leef met hen op goeden voet, en ik roep hen allen toe, wacht u voor valsche eenheid waar men u berooven wil van de blijde glans van het geluk van den arbeid. Een chris tenarbeider poogt op uw manier niet God te loven, maar prijst z^ïjn Schep per door te werken als het dag is, niet op ongeoorloofde wijze voor klei nigheden in een nu ontwrichte maat schappij in staking te gaan, geen lie derlijke ^en onwelvoegelijke taal vrou wen en meisjes na te roepen, wat he laas maar te veel gebeurt. Zijn naaste te helpen, daar waar het mogelijk is niet 100 steenen, maar 200 te vers jou- h,^n' .\\etende dat zoovele bewoners uer zitten te snakken naar een eigen woning. Ik wen sch de arbeiders een goed bestaan toe, maar dan moet ook de arbeider zijn roeping bewust zijln, en iets van den geest kennen van de ar beiders op het veld van Boaz, die hun heer toevoegden: „De He-ere zegene U." Dan zal ook de welvaart herrij zen over onze zwaar getroffen streek,! waarover ik zeker zwartgallig ben als de toekomst zoo wordt dat hier de boerenbevolking geen arbeiders op het land kan krijgen, omdat ze er niet zijn, of te duur, omdat Wederopbouw te vreden is met tijdverspilling voor hoo- ge loonen. Daarom moet het voor een christenarbeider een moeilijke taak zijn bij den Wederopbouw op zijn post te blijven, als hij ernst maakt met zijn levensroeping. Dan zal hij in de eene hand de troffel moeten voeren en de andere het zwaard, zooals de bouw lieden van Nehemia. Dan geen sym bolen noodig mijnheer Sch., die niet bij machte zijn om uw vermeende denk beelden te veraanschouwelijken, maar Gods lof rijst dan uit het hart omhoog, vanwaaruit de uitgangen des levens zijn., Dussen. B. v. HOVEN. Max Blokzijl terechtgesteld. Zaterdagmorgen is het doodvonnis vol trokken van Max Blokzijl. De executie had in allen eenvoud, zonder publieke belang stelling, plaats VERLOREN: een huissleutel. Terug te bezorgen bij T. v. d. As sem, Lange Steeg C 61, Aalburg. GEVONDENeen bruinlederen hand beschermer. Terug te bekomen "bij C. v. Vuuren, melkrijder, Oudendijk. te geven door 't Op ZATERDAG 23 MAART 1946 AANVANG 7 UUR Opgevoerd zal worden Tooneelstuk in 4 bedrijven 18 HET BESTUUR TE KOOPeen partij 6 TH. DE WILT, B 13, HERPT. reu. Te bevragen bij P. C. v. d. Heijden, Perzik B 10, Wijk bij Heusden. 5 o n t vi n g z o o j u is t 12 „hoe is het mogelijk" MAANDBLAD met internationale inhoud. Een tijdschrift, dat den lezer een keuze biedt uit artikelen en boeken, in en buiten Nederland geschreven. Uitgegeven door de Amerikaan- sche, Engelsche en Nederlandsche Voorlichtingsdiensten. Prijs 50 cent per nummer. De nos. 3, 4 en 5 zijn nog ver krijgbaar in den Boekhandel van de Firma

De Sirene | 1946 | | pagina 3