WEKELIJKSCH DAM PROBLEEM. Distributie mededeelingen Ingezonden. PUBLICATIE. No. 17 (diagram) (Het Damspel). Stand in cijfers: Zwart23, 24, 27, 34, 35, 36 (6). Wit: 25, 33, 38, 41, 42, 46, 50 (7). Wit speelt en wint! Oplossing No. 16 (De Graag). De stand was Zwart: 6, 8, 9, 13, 18, 19, 27, 36(8) Wit: 16, 24, 28, 29, 38, 39, 40, 47(8) WitZwart 28-23! 19 x 28 gedw. 16-11 6 x 17 47-41 36 x 47 29-23!! 47 x 19 23x12! Gewonnen. Correspondentie-adres A. DE GRAAG, Ridderstr., HEUSDEN den worden behaald. 'De uitslag was als volgt'Jacob Kant, 57 punten Neeltje Kant, J. de Groot en Bep Viveen, elk 50 punten Metje Kant, 49 'puntenLena Vi veen, 47 punten'Wouter Baks, 45 pun tenJanus Baks, 4.3 pun ten; Hienny Verdoorn 'en Frans Bakker, elk 42 'punten.. Een vertoond tableau, voorstel lende de jeugd, geschaard, om den troon van Oranje, oogstte zeer veel waardeering1 en het 'was een in druk-wekkend oogienblik, toen al le aanwezigen het ie couplet van het Wilhelmus zongen. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd, waarna het Hoofd der school een referaat hield over het onderwerp„Koers houden". Spreker schetste hierbij dat de stuurman, die zijn schip door de woedende .golven naar een veilige haven tracht 'te brengen, steeds zijn oog gericht houdt op het kompas, welk voorbeeld hij overbracht op het 'maatschappe lijk leven en dan deed uitkomen, dat daarin altijd Gods Woord als maatstaf' dient te worden geno men. Als men dit voor ooigen houdt, zamen altijd een veilige koers houden en ook op het ge bied van het onderwijs weten, aan welken kant men moet gaan staan. Het stemt tot glroote blijdschap, dat men ook vanwege de Ned. Hervormde kerk thans tracht den Bijbel op de openbare school in te voeren, aangezien deze voor geen enkel kind een gesloten boek behoort te zijn, doch ook d'an zal er toch nog steeds een g,rooit ver schil blijven, aangezien op de christelijke school het geheele on derwijs daarop is gebaseerd. De Voorzitter der Schoolveree- niging', de heer T. Wijnbelt, dank te den heer van den Hteptjdajmto voor de keurige wij zie, waarop hij zijn onderwerp heeft uiteengezet en sloot vervolgens den avond met dankgebed. ZUILICHEM. Vrijdagavond 29 Maart i.l. vergaderde in de Geref. Kerk te Zuilichem de Chr. Nat. Kiesver- eeniging. Deze vergadering open de de heer N. Borreman met schriftlezing en gebed. Aan de or de was vaststellen van het huis houdelijk reglement en verkiezing van een definitief bestuur. Gekozen werden N. Borreman, voorzitter. A. v. d. Bogerd P.Az., secretaris. J. D. Fuijkschot, pen- ningm. A. v. Vugt en A. van Bra- kel Azn. Naar de deputatenvergadering werden afgevaardigd, J. D. Fuijk schot en A. v. d. Bogerd. Bii de rondvraag werd die hoop uitgespro ken, dat het bestuur de jSamien- spreking piet de S.G.P. tot een goed einde zal brengen in verband met de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. De heer B. v. Veen gaat voor in dankgebed. Maandagavond werd alhier een ledenvergadering gehouden door Oranjevereen. „Trouw aan Oranje". De Voorzitter opende de vergadering, waarna de secretaris de notulen las van de vergadering Van 7 Febr. 1946. Deze potuien werden onveranderd goedgekeurd. Met al gem. s te mimen werd beslo ten bevrijdingsfeest te vieren in Augtustus, terwijl 3 'Mei, des avonds een openluchtdienst zal worden ge houden (als de weersomstandig heden dit toelaten) en anders in de hooipers. Zaterdagavond d.a.v. zal, zoo mogelijk, een bpenlucht- film worden gegeven. Kan het be stuur hierin niet slaglen, dan zal er door de fanfare „Door „Eens gezindheid" een concert worden gegeven. Distributiekring 231 ALMKËRK Textiel, Serviesgoed, Metalen Keukengerei en Houten Meubelen. In verband met stopzetting! van de uitreiking Speciale punten Voor textiel ([uitgezonderd voor a. s. Moeders tot 13 'April) wordt be kend gemaakt, dat alle aanvragen die hierop betrekking hebben, ver vallen zijn verklaard. Een evên- tueele nieuwe regleling! is niet be kend. Alle in omloop zijnde speciale punten verliezen na 30 April hun geldighe:d. Voorts kunnen oorlogs getroffenen, voor zoover nog niet geholpen door Commissie Voor ziening Almkerk, aanvragen indie nen voor Serviesgoed, M;etalen Keukengerei en Houten Meubelen. Het afhalen en ind:.en,en van be treffende form, kan geschieden op de bekende zitdagien (zie bekend making) en wel voor de maand April uitsluitend voor de houders van de Schadekaart D'. Omtrent de houders van die scha dekaart C volgt een nadere me dedeel in g. Bij het afhalen van Form, die nen de Schadekaarten, de stam kaarten en persoonsbewijzen van echtgenoot en echtgenoote over gelegd te worden. Aan bovengenoemde regelingzal stipt de hand worden gehouden. De Directeur van het D.K. 231 te Almkerk maakt bekend dat de uitreiking schoenenbon nen voor Woudrichem, die in de vorige publicatie was gesteld op 22 April 1946, zal plaats hebben op 25 April 1946 in verband met de Paschen. Distributiekring 251 WAALWIJK Distributie van schoenen. De Directeur van den Diistri- butiekring 251 Waalwijk maakt be kend In het tijdvak ,van 8 tot 19 April 1946 zal in de tot den dis tributiekring Waalwijk behoorende gemeenten in de daarvoor gebrui kelijke uitreiklokalen, op de hier onder aangegeven dagen en tij den de uitreiking plaats vinden van scbcenenbonnen aan personen, die in het bezit zijn van een Twee de Distrbutiestamkaart (I -D. 1 c.cj. Nood Tweede Distributiestamkaart (NTD) waarvan het nummer als laatste cijfer het voor de maand April aangewezen enter ^.draagt, mits deze personen den leefüjd san 10 maanden hebben here sinds 1 Januari 1945 &ee11. voor gewone c.q. beroepsschene hebben ontvangen. Kinderen, geboren op of Januari 1945. die den. leef J io maanden hebben bereikt komen eveneens- onmiddellijk in aanmer king voor een schoenenbon, dus ook indien het laatste cijfer van hun TD c.q. NTD-nummer niet is aangewezen, mi.ts zij nog geen bon hebben ontvangen. Wellicht ten overvloede zij er op gewezen, dat bovenstaande ca tegorieën yan personen geen aan vraagformulieren MD. 333-04 meer behoeven in te dienen. Bij het afhalen van de schpe- nenbonnen dienen belanghebben den hun TD c.q. "NTD met het daarbij behoorende inlegvel (GA t.m. GE 6051 pver te leggen. Bij het uitreiken dier schoenenbon zal bon 614 van het inlegvel worden verwijderd. Onderstaand uitrelkingsschema is alleen geldig voor de maand April, telkens wanneer een nieuw cijfer wordt aangewezen, zal dezerzijds een nieuw rooster worden bekend gemaakt. i Ver dier wordt in aansluiting! op het omtrent bovenstaand onder werp reeds vanwege het CDK ge publiceerde de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat voor verschillende bijzondere categorieën van personen, zooals o.a. voor a.s. moeders een afzonderlijke rege ling is getroffen, volgens welke deze categorieën eveneens vooreen bon in aanmerking kunnen komen, zonder dat hun T.D. c.q. NTD het aangiewezen cijfer draagt. De regeling, dat deze categorieën aan vraagformulieren MD. 333-04 moe ten indienen blijft van kracht;op de plaatselijke distributiekantoren kunnen inlichtingen hieromtrent wor den i n gewonne n Voor werkschoenen wordt de be staande regleling yoorlioopig ge handhaafd, terwijl die bepaling, dat personen, die van werkschoenen worden voorzien door bedrijven, ziooals P.T.T., Nederlandsche Spoor wegien enz., ook thans voor ge wone schoenen in aanmerking: kun nen komen. Deze „personen 'kun nen dus eveneens, wanneer het cij fer van hun TD1 is aangiewezen een bon voor gewone schoenen ontvangen volgiens bovenomschre ven regleling. Uitreikingsschema HeusdenDonderdag 11 April 1946, n.m. 13.3°16 uur. Sprang-Cap. Vrijdag 12 April 1946, v.m. 912.30 uur, letters A t.m. L; n.m. 13.3°uur, letters M t.m. Z. Waspik: Disdag 16 April '46, v.m. 912.30 uur, letters A: t.m. L; n.m. 13.3016 uur, letters M t.m. Z. Appelmoes voor kinderen. In aansluiting op het onlangs verschenen persbericht betreffende de aanwijzing van bon E. 35 voor het koopen van 1 liter appelmoes worden de detaillisten er op ge wezen, dat zii de in ontvangst ge nomen bonnen E 35 piet bij den plaatselijken distributiedienst moe ten inleveren, doch deze, geplakt op opplakvellen, dienen door te geven aan hun grossier. De grossier dient de ontvangen bonnen eveneens door te geven aan zijn fabrikant. Nadat de detaillisten zijn herbe- voorraad kan tot aflevering aan het publiek worden overgegaan. Distributiekring ZALTBOMMEL Uitreiking nieuwe inlegvellen, Textielkaarten, Enquêteformulieren Brandstoffen. Maandag 8 April te Brake! voor de letters L t.m. Zl Dinsdag 9 April te Zuilichem voor de letters A t.m. R Woens dag 10 April letters S t.m1. Z v.m. Uitreiking schoenenbonnen. Voor stamkaarten met eindcij fer 3- De uitre king voor de rechtheb benden zal plaats hebben in de hieronder vermelde gemeenten Ammerzoden, Maandag 8 /Ipril A t.m. M; Vrijdag! 12 April N t.m. Z. Nederhemert, Woensdag 10 Apr. A t.m. Z. Kerkwijk, Donderdag ji April A t.m. Z. Poederoijen, Maandag' 8 April A t.m. Z. Aalst, Dinsdag 9 April A tim.Z. Wat moet de persoon met eind cijfer 3 op 4in stamkaart moe- brengen, voor het in ontvangst nemen van de schoenenbon 1. Stamkaart. 2. Het bii de stamkaart behoo rende nieuwe inlegvel G 605. Ieder persoon moet voorts, daar hii een keuze kan doen, <in de stamkaart met het eindcijfer 3 een briefje leggen, b.v. Jongensschoe nen maat of Meisjesschoenen maat of Heerenschoenen maat of Damesschoenen maat Uiteraard mag er dus maari voor één persoon een opgave gedaan worden. D'e kinderen geboren op of na 1 Januari 1945, die den leeftijd van 10 maanden reeds bereikt heb ben, komen eveneens onmiddel lijk in aanmerking voor een schoe nenbon, onder overlegging! van de stamkaart. Bonaanwijzing voor petrolaum. Voor het tijdvak van 1 t.m. 30 April 1946 zijn aangewezen voor het betrekken van 4 liter petro leum per bon. a. Kook doeleinden bonkaart UA 510: de bonnen „29 Petroleum" t.m. „32 Petroleum" bonkaart UB 510: de bonnen „29 Petroleum" en „31 Petroleum"; bonkaart UC 510: de bon „68 Petroleum". b. Verlichtingbonkaart UD 510: de bon „123 Petroleum",. Teneinde het publiek voorlich ting te kunnen geven bii de keu ze van een architect en dientenge volge mede te kunnen werken aan het in contact brengen van de ver schillende gedupeerden met de voor een dergelijk werk in aan merking komende architecten/heb ben de Wederopbouw-instanties in het Land van Heusden en Al te na een .Adviescommissie Architecten- Keuze in het leven geroepen. Dr. T. W. v. Vuiure pit Dus sen, een inwoner en zelf gedupeerde, is bereid gevonden het voorzitter schap van deze Commissie te aan vaarden. Verder bestaat de Com missie uit een vertegenwoordiger van den Bond van Nederl. Archi tecten, kring Dordrechtden ar chitect A. Nieuwpoort uit Slie- <4recht en architect W. Wijmstra namens de kring' Utrecht van den B.N.A. Oorlogsgetroffenen die plannen tot wederopbouw of herstel in be werking willen geven, doch geen architect kennen wien zii hun op dracht durven toe te vertrouwen, kunnen van deze Commissie ad vies ontvangen. De Commissie is inmiddels met haar werkzaamhe den aangevangen. Het adres luidt Advies-Commissie Architecten- Keuze p.a. Streekbureau v.d. We deropbouw, Verlaat C 15, Alm kerk. Wenscht men voorlichting, dan schrijve men dus aan dit pdres. Door het Streekbureau v.d. We deropbouw in het Land van Heus den en Altena wordt een 'verzame ling foto's en ansichten etc. aan gelegd van door den oorlog: ge troffen gebouwen en/of gebouwen complexen. Teneinde deze verzameling zoo volledig mogelijk te kunnen ma ken worden de lezers verzocht, wanneer "zii iets op dit gebied heb ben te missen, dit toe -te zenden aan het Hoofd van het treekbu reau, Verlaat C 15 te Almkerk. Eventueel te maken geringe koe ten voor afdrukken van foto's pf aankoop pf afstaan van ansichten kunnen zoonoodig worden vergoed.

De Sirene | 1946 | | pagina 3