OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws De heer v. Wijk zegt, dat er een komt van 1500 ton, de ioude was slechts berekend op 500 ton. De heer Bouman vraagt, of het materiaal van de oude brug nog te verkoopen is. v De heer v. Wijk antwoordt, dat dit zoo goed als geheel vernield is, de duitschers hebben het met zware tanks stuk gereden. De heer Roza dringt aan, pm de nieuwe brug, indien mogelijk, iets terug te brengen, ze lig!t nu wel wat te veel langs den weg. De heer v. Wijk merkt op, dat wat ze nu breeder wordt, van die wegzijde af zal komen. Alen zal evenwel nog! eens bekijken, of met deze opmerking Rekening is te houden. Met algemeene stemmen wordt hierop ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. Het aanlegsteiger te Wijk ver keerd in een deplorabelen toestand. B. en W. vragen een crediet van maximulm f 2000 voor herstelling. De aanlegplaats kost ieder 'jaar geld, doch voor de ingezetenen valt ze moeilijk te missen. De raad 'is het met dit laatste eens pxi (ver leent met algemeene stemfcnen het gevraagd crediet. (Slot in 't volgend nummer Candidaatstelling Prov. Staten. Lijst van candidaten in den kieskring IV Heusden, voor de op 29 Mei 1946 te houden verkiezing van de leden van de Prov. Staten van Noordbrabant. De navolgende candidaten werden als no. 1 geplaatst op de respectievelijke lijsten. In het nummer van Maandag a.s. zal de volledige lijst worden afgedrukt. Staatkundig Gereformeerde Partij W. v. d. Werken, Klundert. Anti-Revolutionnaire Partij: A. D. v. d. Schans, Andel. R. K. Volkspartij: J. W. Heesbeen, Waalwijk. Partij van de Vrijheid: A. B. Snoek, Almkerk. Partij van den Arbeid: J. Kuypers, Woudrichem. Christelijk Historische Unie: D. W. v. d. Put, Zevenbergen. HEUSDEN. Te beginnen met Zondag 14 Aprif, des morgens om 10 uur, zullen de godsdienstoefeningen der Ned. Herv. Gemeente alhier weer gehouden worden in het kerkge bouw. Dit is wel een zeer verheugende gebeurtenis voor de gemeente, die gedurende 10 maanden in twee gedeelten de diensten moest bij wonen in de Chr. bewaarschool. Het stemt tot dankbaarheid, dat de zwaar getroffen kerk nog .in zoo korten tijd weer voor jde ge meentelijke samenkomsten kon wor den bruikbaar gemaakt. Dit is pu geschied door het bouwen van een muur over de geheele breedte der kerk, terwijl de ramen van glas zijn voorzien en het dak .voorloo- pig is gerepareerd. Het ligt in de bedoeling Heus- den'o kerk, welke tot een der mooi ste bouwwerken behoorde, weer in haar ouden vorm te restaureeren. Binnenkort zal een geheel nieuw kerkorgel worden geplaatst. A s. Maandagavond. 7.30 uur, zal in Hotel .Concordia" een belangrijke vergade ring worden gehouden, vanwege deNeder- landsche Steenkolenmijnen, waartoe alle jonge mannen uit de omgeving worden opgeroepen. (Zie adv. volgend nummer.) ANDEL. Ds. P. Bakker, Geref. pred. alhier, heeft het beroep naarStrijen aangenomen. ALMKERK. Voor gemeente-rekening zul len 16 urgentie-woningen worden gebouwd. 9 Mei a.s. zal hier de Clas- sisvergadering der Geref. Kerken worden gehouden. AALST. Onder leiding van Opepr- brandmeester J. Opstel ten werd vo rige w-eek Vrijdag een oefening gehouden met de motorbrandspuit der gemeente Poederoijen, welke alhier gestationeerd is. Alles func tioneerde naar behooren. Onze dorpsgenoot de heer W v. d. Werken, is benoemd tot hulpcommies, met als standplaats Pindorp (N.B.). Vorige week is alhier een Anti-Re v. Kies ver een. opgericht, met aanvankelijk 17 leden. 'Er ,is een voorloopig: bestuur gekozen. CAPELLE. In de week van 15 tot en met 20 April a.s. zal in de gemeen te Sprang-Capelle vanwege dever- eeniging „Het Groene Kruis" een huis aan huiscollecte worden ge houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Nederl. Gentr. Vereen, tot bestrijding der Tuber culose. Als men in aanmerking neemt, dat in ons land reeds een .groot aantal T.B.C. lijders waren en dat dit aantal tengevolge van de te rugkeer van vele patiënten uit Duitschland en thans weer met hen, die uit Indië repatrieeren, schrik barend is vermeerderd, zal men begrijpen, dat voor dit doel zeer veel geld nqodigi is. Het js daar om de «dure plicht van allen, die gezond en sterk zijn, deze lijders te steunen.. 1 De i,n de Ned. Herv. Kerk alhier tijdens den bidstond voor het gewas glëhouden collecte'bradht ongeveer f 146 op en die voor de Zondagsschool vereen, ruim f112. Voor de Ned. Herv. Jeugd ver eenigingen trad j.l. Maandag 8 dezer, «des avonds hjalf acht iji ge bouw „Eltihato" als' spreker op. Ds. P. Bouw uit Woubruggie. 'Met de meeste aandacht werd die ^pre ker, «die sprak over „Onze jeugd in dezen tijd", door de aanwezigen gevolgd. DUSSEN. De Geref. Kerkeraad heeft het voornemen over te g|aan tot het beroepen van een eigen pre dikant. GENDEREN. De Herv. Manne n veeniging „Gedenk 't Woord", zal geduren de de zomermaanden niet vergade ren en wel van' April tot Sep tember. Aan de Goop. Stoomizuivel- fabriek „Op Jtoop van Zegen" al hier, hebben zich ruim 30 nieu we leden aangemeld. LAND VAN ALTENA. Maandagavond 18 Maart j.l. hield de Stamboek Varkensfokvereeniging .Land van Heusden en Altena en Biesbosch", in café van Dijk te Almkerk haar 15e algemeene ledenvergadering, welke zeer druk bezocht was. In zijn openingswoord heette de Heer J. A. van der Schans allen hartelijk welkom. Hij hoopte op de medewerking van allen om de agenda in het belang der vereeniging af te werken. Hierop werden door den Secretaris notu len en jaarverslag gelezen, welke beiden zon der op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Het lid der financieele commissie Dibits, bracht een gunstig rapport uit, de inkomsten over 1945 bedroegen f3789.68, de uitgaven waren f3454,06, het ledental bedroeg plm. 250. Daarop volgde Bestuursverkiezing. Als lid werd gekozen de heer O. Walraven te Almkerk. Met algemeene stemmen werd be sloten om in 1946 weder een fokdag te hou den, als ver moedel ij ken datum werd genoemd 18 Mei. Het vroeger genomen besluit subsidie dek- beeren werd herzien en belangrijk gewijzigd. De Voorzitter deelde nog mede, dat bin nenkort een groote wijziging zal plaats heb ben in de Provinciale Vereeniging. Bij de rondvraag werd er nog op gewe zen, dat het terrein voor den fokdag te klein werd. De Voorzitter deed toezegging te probeeren een grooter terrein machtig te worden. Na een gratis verloting sloot de Voorzitter met een woord van dank voor de trouwe opkomst, de vergadering. NIEUWENDIJK. J.l. Zaterdagavond gaf de recite er vereeniging „Hou en Trou" een uitvoering in gebouw Tavenu. Het programma werd keurig afge werkt, jammer dat de opkombt zoo gering was. A.s. Vrijdagavond half acht hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Ras van Klundert. A.s. Zaterdagavond om half acht houdt de Chr. Schoolvereeni- ging, haar voorjaars ledenvergade ring in de consistorie der Geref. Kerk. Behalve de jaarverslagen, zal de heer v. d. Kley, [onderwijzer der school een lezing houden. SLEEUWIJK. In October 1944 werd de groote Gorkumsche veerboot, de „Gorinchem V", die den dienst on derhoudt Gorkum-Sleeuwijk, bij den ingang van het Sleeuwijksche Gat, in den grond geboord. (Thans zijn twee bokken, de „Ajax" (de grootste van Europa) en de „He racles gearriveerd, om het ge vaarte, dat zelf al 411 ton weegt, waarbij nog een paar honderd ton binnen gespoeld zand komt, te lich ten. Het werk wordt uitgevierd door v. d. Tak's Bergingsmij. te Rotterdam. POEDEROIJEN. 1(Het groot giebrek aan on derwijzers blijkt wel hieruit, dat dhr. Westhreenen, hoofd der O.L. school alhier, het nieuwe cursusjaar alle acht klassen alleen voor zijn rekening krijgt. RIJSWIJK. Dis. A. P. Heiner, Geref. predikant alhier, hoopt 12 Mei a.s. wegens vertrek naar Zevenhuizen, afscheid te nemen van zijn ger meen te. Tot consulent der Ger. Kerk alhier is aangewezen, ;ds. P. flak ker te Andel. SPRANG. Dinsdag 16 April, des nam. 8 uur, zal in de Ger. Kerk door het Ger. Kerkkoor, met medew. van het Ned. Herv. Kerkkoor, een Pas sie-A vondgehouden wo rd en Dirigente is Mevr. L. Verhoeven- van Gent uit Waalwijk. A4 ede wer king wordt verleend door 'den 15- jarigen Henk Bück, jongens-sopr. Toeglang vrij. 16 Apr. zal alhier een Groen van Prinsterer-avond gehouden wor den, met als spreekster MjejDr. D'. Hoogenddjk uit Voorburg Z.H. Vrij idaglavónd kwam de N. H. Knapenvereen. op G.G. Sa muel'in feestelijke jaarvergade ring bijeen. Het was voor de jeuigd «een leerzaam en gezellig1 samenzijn. WELL. Ds. A. C. Di. van, den Bosch, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, «ontving, een benoeming tot predikant-voorganger van de recht zinnige evangelisatie te Naaldwijk. In het café de Hopwaag bii A. van Geffen werd Woensdag 3 April een Vergadering gehouden om te trachten de 'Orarijevereen. weer «op te richten. Peter Groene- veld L.Azn. voorheen bestuurslid opende de vergadering en zétte .uit een, waarom men hier bijeen was, waarna de heer van Hemmen het woord kreeg!, die aan spoorde lid te worden, waaraan de aanwezigen gevolig gaven. Er werden 10 candidaten opgegeven, waaruit 5 bestuursleden werden ge kozen, die onderling hun functie's verdeelden en weiVoorzitter, N. J. van Hemmen; secretaris, P. Groeneveld L.Azn.penningmees ter, Jobs. MansK. Bouman en v. Veen alg. bestuursleden. Besloten werd de contributie per eerste lid uit een huisgezin op f 1.50 te stellen, terwijl de pverige leden van datzelfde gezin f 1 zullen betalen. Men kan ook jeder afzonderlijk lid rijn en dan f 1.50 betalen. Besloten werd de vereeniging den naam te geven van V.V.V. „Voor Vorstenhuis en Vaderland". Daarna werd gezongen het eerste en zesnde couplet van het Wilhel mus, waarna de vergadering werd gesloten. Het bestuur kwam na der bijeen om de feestelijkheden te bespreken ter gelegenheid van den 4en Mei. Voor' de le helft van de 5e periode (14 tm 27 April) Bonkaarten KA, KB, KC 604 173 t m. 178 Algemeen 800 gr. brood 179 Algemeen, 200 gr bloem 180 Algemeen, 100 gr. gedr. Zuidvr. 181 Algemeen, 400 gram suiker 182 Algemeen, 250 gram margarine 183 Algemeen, 125 gram margarine 184 Algemeen, 100 gram vet 185 Algemeen, 150 gram kaas B 38, Reserve, 1600 gram biood C 38, Reserve, 800 gram brood B 39, Reserve 2 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 604 107, 108, 109 vleesch, 100 gr. vleesch 110 vleesch 200 gr. vleesch 103 aardappelen, 2 kg aardappelen A 25 melk, 2 liter melk B 25, C 25 melk, 3^ liter melk Bonkaarten KD, KE 604 679, 680 Algemeen, 800 gram brood 678 200 gram bloem 677 Algemeen, 500 gram suiker 676 100 gr. gedr. Zuidvr. 675 250 gram boter 674 125 gram margarine 673 100 gram kaas D 37, D 38 Reserve, 400 gram brood E37 Reserve, 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE|604 607, 608, 609 vleesch, 100 gr. vleesch 603 aardappelen, 1 kg aardappelen D 25, E 25 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 23 2 rantsoenen tabaksartikelen j(geen import cigaretten) V 23 100 gram chocolade of suiker werken X 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import cigaretten) De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 20 April a.s. Voor de week van 21 tm 27 April zullen nog bonnen worden aangewe zen voor melk, aardappelen, jam, cacao, tabak, versnaperingen, lucifers en zachte zeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 April a s worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 15 April mag worden afgeleverd. VEEN. De fanfare „Wilhelmina" al hier heeft haar repetities weder aan gevangen, aanvankelijk met 16 le den. Getracht wordt dit aantal op gevoerd te krijgen en worden jon gelui opgewekt zich als lid op te geven bij het bestuur. WOUDRICHEM. De vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19461947 ligt ,tiot en met 29 April a.s. op de secre tarie voor een" ieder ter jnzage. Tot «en met 20 April ,a.s. is een ieder bevoegd bii het Gemeente bestuur verbetering; van 'de kie zerslijst te vragen op ^gtrond,. dat hii zelf of een ander in strijd met de wet, daarop voorkomt, ni«et vo-or- v bomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezinlgj aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemimien. 1 -Met het bouwen van de aan deze gemeente toegewezen nood woningen is een aanvang gemaakt. De werkzaamheden worden uitge voerd door de Firma P. van Stra ten en Zonen alhier. WERKENDAM. Ds. E. van Wieringen, 'Ned. Herv. predikant alhier, heeft als zoodanig een beroep ontvangen naar Overschie. De leerlingen van de Reho- bothschool alhier, mochhten door middel van den heer G. Versen- daal, onderwijzer aan deze school, kleeding', kousen en schoenen van uit Amerika in ontvangbt nemen. Bij pvereenkomst zijn aan Gebrs. de Klerk alhier, opgedra gen de onderhoudswerken van de Amer en een gedeelte van [het Hol- landsch Diep.

De Sirene | 1946 | | pagina 2