Plaatselijk Nieuws H A.R.K.- goederen. Candidaatstelling Prov. Staten. Leden van het Hoofdstembureau. Haag'. Daar er vele bedrijfstakken zijn, waar de arbeiders verstrek kingen in natura ontvangen, voel de de vergadering er voor, om po gingen aan te wenden, dat voor suikerbietentelers en arbeiders een bescheiden suikertoew. wordt toe gewezen. Misschien dat dit voor arbeiders aantrekkelijk zal zijn, om in de bieten te gaan werken. Daar de tuinbouw nog met bijzondere moeilijkheden te kampen heeft, worden de heeren G. J. G. ,Bron, W. Nieuwentiui zen en L. v. 'tSant afgevaardigd om deze aangelegen heden met het Hoofdbestuur op te nemen. Besloten werd om de oprichting van een Bedrijfsvereen. voortgang te doen vinden. De heer G. de Jong te Almkerk zal hier uitvoe ring aan geven. Besloten werd om de voigjende vergadering D.V. te houden op 26 April op het gem. huis te Eethen. Nadat de heer B. G. Koekkoek was voorgegaan in dankgebed, sloot de Voorzitter deze vergade ring. Het komt den laatsten tijd meer malen voor, dat personen, die, toen zij niets meer bezat-en en door de H.A.R.K. aan het aller, nood zakelijkste werden geholpen, thans nu zij in de gelegenheid geraken voor het gebruikte goed' nieuw aan te koopen, het door de H.A. R.K. gleschonkene gaan verkoopen. Op zichzelf is daartegen natuur lijk niets te doen, dioch is zulks wel juist? Vooral in een tijd nu er nog tal van Nederlanders zijn, die in een kippenhok -of in -een bunker moeten huizen en zich op alle moi- gelijke manieren nog moeten be helpen. Om zich van de waarheid hiervan t-e overtuigen behoeft men heusch nog niet zoo heel ver bui ten onze omgeving t-e gaan zoe ken. Het meubilair en de goederen zijn aan de H.A.R.K. geschonken om ons tie helpen en wij zijn er mee geholpen geweest, daarvoor behooren wij dankbaar te zijn. Kun nen wij die dankbaarheid niet het beste toonen, door de ontvangen goederen aan de H.A.R.K. terug te geven, die ze dan pp haar beurt weer kan schenken aan die men- schen die nog van alles verstoken zijn. Op deze manier helpen en steunen wij onze medelandgenoo- ten, die nog steeds in de aller moeilijkste omstandigheden verkee- ren. Lijst van candidaten in den kies kring IV Heusiden, voor de op 29 Mei 1946 te houden verkiezingen van de leden van de Prov. Staten van Noordbrabant. Staatkundig Gereformeerde Partij: 1 W. v. d. Werken, Klundert. 2 G. Kornet, Werkendam. 3 C. de Frel, Dinteloord 4 Adr. Ros, Sprang-Capelle. Anti-Revolutionnaire Partij '"1 A. D. v. d. Schans, Andel 2 Dr. K. Hartsuijker, Bergen op Zoom 3 C. G. de Jong, Almkerk. 4 A. Mabelis, Breda. 5 G. Buiten, Eindhoven. 6 J. v. Woerden, Raamsdonk. 7 J. C. Visser, Werkendam. 8 C. A. v. Drimmelen, Klundert. 9 J. C. Wink, Wijk en Aalburg. 10 J. Koster, Raamsdonk. 11 L. J. Vogelaar, Andel. 12 A.A. de Jong, Dinteloord. 13 Mr. G. A. Bax, Rijswijk. 14 G. J. v. d. Slikke, Roosendaal. 15 G. v. d. Beek LGzn., Eethen 16 H. Leusink, Bergen op Zoom. 17 C. W. Wachtels v. d. Berg, Waalwijk 18 B. P. Maris, Fijnaart en Heijningen 19 P. Dekker, Eindhoven. 20 A. W. v. Sprang, Fijnaart en Heij ningen. R. K. Volkspartij: 1 J. W. v.Heesbeen, Waalwijk 2 A. A. P. Kamp, Drunen. 3 M. v. Dongen, Waspik. 4 F. C. Smolders, Waalwijk. 5 Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, Drunen 6 M. A. v. Wagenberg, Vlijmen. Partij van de Vrijheid: 1 A. B. Snoek, Almkerk. 2 L. P. Malland, Dinteloord. 3 Mr. W. A. J. v. d. Hurk, Breda. 4 W. v. d. Werff, Oisterwijk. 5 J. G. Th. Linssen, Breda. 6 J. A. Colenbrander, Breda. 7 A. H. Lugard, Eindhoven. 8 P. B. Klip, Oss. Partij van den Arbeid: 1 J. Kuypers, Woudrichem. 2 B. Diesbergen, Eindhoven. 3 G. J. P. Cammelbeeck, Eindhoven. 4 Z. Th. Fetter, Eindhoven. 5 C. J. v. Lienden, Eindhoven. 6 J. Spoor Rzn., Woudrichem. 7 J. W. Gulden, Breda. 8 C. J. M. Smits, Helmond. 9 H. J. v. Houten, Breda. 10 J. F. L. Krugers, Tilburg. 11 A. Jongbloed, Breda. 12 B. Veth, Eindhoven. 13 C. J. Janssen, 's-Hertogenbosch. 14 A. H. J. v. d. Braak, Esch. 15 N. J. v. Pelt, Tilburg. Christelijk Historische Unie: 1 D. W. v. d. Put, Zevenbergen. 2 S. Kuiper, Werkendam. 3 D. Lankhuijzen Szn., Raamsdonks-j veer. 4 M. F. Visser, Sprang-Capelle. 5 Joh. J. v. d. Dries Hzn., Zevenbergen. 6 J. J. v. Ooijen, Breda. 7 J. J. Peuniger, Bergen op Zoom. 8 J. Faber, 's-Hertogenbosch. 9 M. v. Rijswijk, Andel. 10 J. A. Dekkers, Willemstad. 11 P. M. Tutein Nolthenius, Breda. 12 P. Nap, 's-Hertogenbosch. 13 R. Eland, Zevenbergen. 14 A. P. v. d. Hil Jaczn., Willemstad. 15 Y. M. Kentie, Woudrichem. 16 P. Grootenboer, Zevenbergen. 17 Mr. C. Verhoeven, Waalwijk. 18 C. Schipper, Dinteloord. 19 C. den Engelse Rzn., Fijnaart. 20 L. v. Dis Wzn., Fijnaart.. De Ged. Staten van Noord-Bra bant; gelet iop artikel 33 der Kies wet h ebben beslot envoo r het jaar 1946, buiten den Voorzitter, aangewezen in artikel 33, derde Lid der Ki eswet, als leden, en plaats vervangende leden van het hoofd stembureau ter verkiezing van le den van de Provinciale Staten van Noordbrabant, in den Kieskring IV, Heusden, tot ledJen te benoe men de hierna volgende eprsonen 1. D. A. van der, Schans te Ee then; 2. J. J. W. van Hout te Vlijmen; 3. C. B. J. Landweer te Wijk -en Aalburg; 4. Mr. L. H.A. Verhoeven te Heusdentot plaats vervangende leden: 1. J. A.Duijne te Heusden2. J. M. B-uijs te Herpt; 3. Chr. A. J. van Herpt te Herpt. HEUSDEN. Onze trouwe giasfitter, de heer H. Meenhiorst, die dezer da gen zijn 7osten verjaardag vierde, glaat met 1 Mei a.s, het giasbe- drijifl en onze gemeente verlaten en zich vestigen in Rotterdam. Ge durende een reeks van dertig jaren, waarvan verscheidene zeer moei lijke, heeft de heer Meenh-orst de Maatschappij „Hellevoetsluis" en eveneens 'de ingezetenen van Heus den gediend. Wij w^enschen hem nog verschei dene jaren toe, opdat hij van zijn welverdiende rust nog ruimschoots zal mogen genieten. Als zijn tijdelijken opvolger is aangesteld de heer Tijn. In de vergadering van de Oranjevereen. op 2 April, werd irjej. Z. Kuijpers tot bestuurslid gekozen inplaats van den heer Carpay, die Heusden heeft verla ten. Besloten werd tot het houden van een optocht op 4 Mei, den dag, waarop dit jaar in heel Ne derland de herdenking van onze herkregen vrijheid zal worden ge vierd. Versierde wagens, groepen enz. van groot en klein, zijn har telijk welkom. Het inleggeld bedraagt f5. 't Bestuur werd gemachtigd in be paalde gevallen dit geld terug te geven. Hierbij werd vooral ge dacht aan kinderen, die mee wil len doen. De jury zal gevormd worden uit het bestuur der Oranjevereen. De prijzen zijn resp. f40, f30, f20' f 10. 't Bestuur kreeg de bevoegd heid tegen oneerlijke mededinging te waken en alles, wat 0e optocht zou kunnen ontsieren, te weren. Bericht van deelneming zal op nader vast te stellen datum moe ten worden ingeleverd. Er werd ook nog een Voorstel aangenomen, om tot vorming van buurtcommissies te komen, tenein de Heusden een feestelijk tintje te geven, daar versiering van teder huis onder de tegenwoordige om standigheden haast ondoenlijk is. Volksspelen zullen gehouden wor den voor personen van 15 jaar en daar boven. Nog werd overeen gekomen een lampion-optocht te houden De schoolkinderen zullen getrac- teerd worden. Op Goeden Vrijidbgl, 19 April a.s. yan 17.15 18 uur, zal de Brabantsche schrijver Harry Poll', optreden voor den Katholie ken Radio Omroep. In een Passie- progtamma met stemmige, muzi- sale omlijsting, zal 'hjiji een voor dracht geven over het Passievers in de Nederlandsche litteratuur en daarbij een aantal illustratieve ge dichten declameeren. Dinsdagavond 9 April speel de de Biljartvereen. K.O.T. alhier, een vriendschappelijke wedstrijd te Waspik tegen K.O.T. van Was pik, in het café van den heer P. Roovers aldaar, met uitslag als Volgt K.O.T. Waspik: C. Montens 121, B. Groenendijk 150, P. Klijin ,150, J. Gijsman 150, P. Rooversi 150. K.O.T. Heusden G. Sprenkeling 150, J. F. de Moor 105, A. Laros 149, P. Timmerimlans 111, A. Noo- ten 139. Verschil 67 oar. in voordeel van K.O.T. Waspik. Hoogste serie G. Sprenkeling' 29 car. Maandag speelde de dam club V.D. haar eerste wedstrijd te gen Excelsior II om1 het kampioen schap ie klasse van Noordbrabant. Ondanks het gevoelig verlies dat de damclub pas trof, doordat Kal den moest bedanken als lid we gens overplaatsing, is het mogen gelukken een mooie overwinning te behalen. Wanneer die voortee kenen niet bedriegen, zal V.D. zich een plaats in de hoofdklasse gaan verwerven. Heusden nam de lei ding1 door overwinningen van te Vruchten en de Graag (4o) maar direct was het al 44. Het werd vervolgens 64, 75, 9(5, 106, waarna Jonker met een mooie overwinning de club deed winnen 126; de laatste partij werd ver loren, de eindstand werd dus 12 8. De gedetailleerde uitslag is als volgt Excelsior II V.D1. J. Craane-A. de Graag o2 J. Hobbelen-B. Klerks 0—2 W. v. Esch-A. Nieuwkoop 1 1 H. v. d. Dungen-C. Schaap 2o H. v. NimWegen-C. Bax 11 J. Glaudemans-J. Klaren 2o P. Gruyters-J. Deurloo 2o J. Kieviets-G. Jonker 0—2 H. v. Grinsven-Fr. te Vruchten o2 W. Kitselaar-J. Timmermans o2 812 voor V.D. Maandag a.s. komt Excelsior naar Heusden. Aanvang half acht in hotel „Central". Ieder belang stellende is welkom. ANDEL. De Nationale feestdag, 4 Mei, zal op sobere wijze gevierd worden. De schooljeugd zal wor den getracteerd, terwijl er 's avonds een concert zal gegeven worden. Vrijdagsavonds zal er een herden kingsdienst gehouden worden. Op 16 April a.s. wordt hier een ledenvergadering der vereen. „Een school met den Bijbel" ge houden. Behalve jaarverslag van den secretaris, bestuursverkiezing enz., zal dhr. G. Vos behandelen hpt onderwerpKind, Huisgezin en School. ALMKERK. J.l. Woensdag vierde het echtpaar B. de Vette-v. d. Assem, onder groote belangstelling zijn 55-jarig huwelijksfeest. Van vroeg in (Jen morgen, tot laat in den avond, kwamen van pile zijden fe licitaties voor de oudjes binnen. Eir heerschte tot laat in den avond een gezellige drukte. Wij hopen, dat deze krasse oudjes nog vele •jaren voor hunne kinderen ge spaard mogen blijven. Op de j.l. Donderdagavond alhier gehouden ledenvergadering van de Oranjevereen. werden tot bestuursleden herkozen de heeren A. B. Snoek, C. den Boer, W. Paans en A. v. Herwijnen. 1 Nadat het programma van 4 Mei door den voorzitter was medege deeld en eveneens het plan van Augustus a.s., werd besloten na 30 April a.s. geen nieuwe leden meer aan te nemen. Tevens werd besloten het groote feest niet op 31 Aug., doch op 5 Sept. te hou den. BRAKEL. Op 17 April a.s. hoopt de kleine Meisjesvereen. „Het Mos terdzaadje" alhier, haar jaarver gadering te houden. BABILONIëNBROEK. De Weleerw. Heer v. Put ten, candiidaat en hulppr. te JCam- pen, heeft de toezegging van be roep naar deze gemeente aange nomen. CAPELLE. Voor de leden van de Ned. Herv. jongelingisvereeniIgingen uit deze omgeving werd j.l. Dinsdag 9 April, des avonds half pcht in de Ned. Herv. Kerk te. Waspik, uitgaande van die Classiicale Jeugd commissie een Jeugdappèl gehou den, dat door verschillende jon geren, doch ook ouderen, werd bij gewoond en waarbij J>s. G. Lans uit Vlaardingen als spreker op trad. Met stille aandacht werd de rede van dezen begaafden spreker door allen beluisterd. In de zaal van dien heer Ant. vpn Dijk aan het Bruggetje te Vrij hoeve-Capelle, werd Woensdag 10 April 1.1., des avonds half acht een pr opa ganda v e r giadiering gehoud en door de landelijke rijvereeniging „De Margrietruiters". De heer J. Fraanje uit Barne- veld hield een lezingi over „Warrn- bloedpaarden", welke interessante, leerzame causerie met lichtbeelden, welke een kijk gaven op alles wat ons land geeft op paardengebied1, zooals concours hippique, tentoon stellingen, keuringen e.d„ nader werd toegelicht. Tot predikant bij de Ned:. Herv. gemeente te dezer plaatse is beroepen, Ds. Brasser te Bru- chem en Kerkwijk. Bij het te 's Bosch gehouden examen typen, slaagde o.m. onze dorps gienoote, Mej. J. van den Hoek Ad. D sVr o e gin de w eijpredder Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Groot Ammers bedankt. DOEVEREN. Onze geachte predikant, Ds. I. cie Tombe, ontving een toezeg ging van beroep naar Bladel. DUSSEN.. Toen de fam. v. B. hout in de kachel wierp, kwami een licht- patroon, dat er tusschen zat, tot ontploffing. De kachel scheurde en de ruiten,der ramen sprongen. 's-GRAVENMOER. De Chr. Jeugdcentrale is zeer actief. In de eerste plaats werd op Maandag 9 April j.l. een avond belegd met de geheele jeugid van 's Gravenmoer, waar plannen wer den gemaakt om ook hier te 'ko mmen tot oprichting van een O ran-

De Sirene | 1946 | | pagina 2