Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws BIESBOSCH HEUSDEN. Dinsdagavond hield het Departement Heusden van het Nut zijn laatste avond in dit seizoen. Om 7 uur zou de film vertoond worden JfHet Lied van de Aarde", welke film om 9 uur zou worden herhaald. De eerste op voering werd een mislukking, aangezien de film beschadigd was en dus geen duidelijke beelden en goed geheel op het doek kwam. Om het publiek schadeloos te stellen werd om 9 uur de film „Taboe", die afspeelt op de eilanden in de Stille Zuidzee, vertoond. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K. Hoogheid Prinses Juliana, maakte de Heusdensche fanfare Dinsdagavond een fakkeloptocht, wat veel publiek op de been bracht. Bij den wnd. Burgemeester werd halt gehouden en een serenade gebracht. Zaterdagavond hield die Par tij van de Arbeid een lezingl in hotel „Het Wapen van Amster dam" alhier. Ir. Z. Th. Fetter, die als eer ste spreker zou optreden, was ver hinderd, Z'oodat alleen de lieer C. J. v. Lienden, Lid van, de Twee-1 de Kamer en wethouder der ge meente Eindhoven, als spreker op trad. Spr. begon met het ontstaan van De Partij van den Arbeid te schetsen. Ge C'hr. Democratische Unie, de Sociaal Demorctasichie 'Arbei ders Partij en de Vrijzinnig! De- mecratische Bond hebben zich in de Partij van de Arbeid tot één Partij vereenigtd, terwijl zich daar bij hebben aangesloten een deel van de Katholieke Christofoor- gtroep en vroegere leden van de Christelijk Historische Unie. Hierna zette spr. het doel en streven van die Partij uiteen, om tenslotte op te wekken, om ook in Heusden te komen tot de op richting van een plaatselijke af- deeling. Slechts 2 personen ga ven zich hiervoor op. De opkomst was trouwens ook zeer 'gering1. Uit de aanwezigen gjingi eenstem op, die de meening verkondigde, defi hifoeia rfóg'térft eftbg*bÖÏUira^ he id heeft verworven, zoodat men daarom dan ook piet zooveel be langstelling toonde. Men zal trach ten door brochure's en lectuur de ze bekendheid te stimuleer en. AALST. Op een inspectietocht door het geteisterde gebied, bezocht de Com missaris der Koningin in Gelderland ook ons dorp. Er werd o.a. een bezoek ge bracht bij de fam. Sterk. De Oranjevereen. „Trouw aan Oranje" organiseert bij gelegenheid der herdenking van tie bevrijding op den nationalen feestdag twee filmvoorstel lingen, *s middags half vier voor kin deren en 's avonds half 8 voor volwas senen. Deze voorstellingen worden ge houden in de „Juliana-Hoeve" van de Gebr. Haasakker. Vertoond zullen wor den o.a. oorlogsfragmenten, Koninklijk bezoek aan Brabant enz. en als hoofd nummer „De Vloot waarop wij dien den". De fanfare Prins Hendrik zal medewerking verleenen. ALMKERK. Ds. v. Krugten, Ned. Herv. predikant alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Herv. Gem. te Rotterdam-Vreewijk. De schorsing van den E.A. Heer H. Blok, Burgemeester dezer gemeente, is vanaf 29 April j.l. opgeheven. Van af dien datum heeft genoemde zijn functie als zoodanig weer aanvaard. ANDEL. In verband met de plechtige herdenking der oorlogsslachtoffers op 3 Mei a.s. zal in deze gemeente eein stille omgang worden georganiseerd, met als beginpunt de plaats aan het Boveneind, waar het laatste slachtoffer notaris. G. Hollestelle is gevallen. (Zie verder advertentie. Opnieuw heeft de politie in de Biesbosch een lijk gevonden. Enkele kleeren lagen nog ter plaat se, o-a. een lederen vest metlanr| ge mouwen. Het zooveelste slacht-^ offer van Duitsche terreur. CAPELLE. De herdenking van de be vrijding1, zal in de gem. .Sprang- Capelle plaats hebben qp Zater dag 4 Mei a.s. l Om 8 uur 's morgens zullen de vlaggen half stok worden uitgesto ken. 's Namiddags kwart voor drie zullen de plaatselijke vereenigin gen, die de.elnemen, aan de ^stille omgang", zich opstellen te Sprang aan de kruising Tilburgsche weg en te Capelle bij het station Ca- pelle-Nieuw evaart om vandaar zich Ge begeven naar Vrij hoe ve-Capel- le. yvaar op oen terrein naast het gemeentehuis bii een tijdelijk ge ïmproviseerd gedenkteeken diege nen zullen worden herdacht, die vóór, tijdens of na de bevrjjdiqg's- dagen als slachtoffers van net oor logsgeweld zijn gevallen. Na het in acht nemen van één minuut stilte zal het jpDuziiek ge zei- schap „Kunst na Arbeid" het Wil helmus spelen, waarna een drietal -sprekers een kort herden'kingis- woord, afgewisseld met zang van de gemengde zanjgjv er een i gingen ,,'tRiozeknqpje", „Hallelujah" en ►„Excelsior", zullen uitspreken. Ten slotte zal het muziekkorps „Sirena" nog één of meer koralen uitvoeren. Na het beëindigen van deze plechtigheid zullen dg vlaggen in top worden gehesclien. DOEVEREN. Onze geachte predikant, Ds. de Tombe, heeft het beroep naar de gemeente Bladel aangenomlen. DUSSEN. Vrijdagavond 8 uur, zal in de Chr. Ger. Kerk een herdenkingsdienst gehouden worden, in verband met het feit, dat het een jaar geleden is, dat wij bevrijd werden. In dezen dienst hoopt voor te gaan de heer F. v. Helden uit Veen. Aan die ze gemeente is een aantal schoenen toegewezen door die Comlmdssie Voorziening van het Land van Heusden en Altena. De schoenen zijn op schadekaart ver krijgbaar gesteld 'bij Wed. Suik er- buyk. N Onze dorpsgenoot, de heer H. v. Anrooy, is met ingang van bij de belastingen, met als stand plaats Dus sen. EETHEN. Dinsdagmiddag vond op het gemeen tehuis alhier de installatie plaats van de ge zinscolonne voor de gemeenten Eethen, Veen "en Wijk en Aalburg. In ons volgend nummer hopen wij hier over een volledig verslag te geven. 's-GRAVENMOER. Die bibliotheek der Chr. Jeugdcentrale alhier zal Donder dag 2 Mei a.s. worden gesloten. Alle lezers dienen te zorgen, dat die avond alle boeken worden in- geleverd. Donderdag 25 April j.l. sprak Ds. J. Fok'kema te Delft alhier, voor de A.R. Kiesvereen. In een gloedvolle rede, bracht spreker verschillende actueele vra gen naar voren en sprak over het beleed der regeering en het pro gram van actie der A.R. Partij. Op Woensdag 24 April i.l. sprak voor de jeugd van 's Gra venmoer, Ds. Fokkema te Delft, met het onderwerp Jeugd in de branding. HERPT. In de Maandag j.l. gehou den vergadering van het water schap Herpt en het Herptsche veld, werd als secretaris-penningm. be noemd onze dorpsgenoot, de heer Gijs de Wilt. HANK. De heer A. v. Velthoven al hier is benoemd tot eersten as sistent aan het Gew. Arbeidsbu reau te Dordrecht. LAND VAN ALTENA. Door Dienst Landbouw Herstel zal alleen den eersten Dinsdag van ie dere maand zitting worden gehouden van 912 uur in café Meijer te Wijk en van 24 uur Gemeentehuis te Eethen. NEDERHEMERT. Vrijdag j.l. bracht de Com missaris der Koningin in de Pro vincie Gelderland oen officieus be zoek aan het Eiland Nederhemert. De Commissaris bezichtigde eerst de ruïne van het Kasteel Neder hemert. Daarna werd hij ten ge meentehuize ontvangen door den Burgemeester, den Ed.Achtb. Heer C. W. v. Omimeren. Vervolgens werd de ruïne van de NIH. Kerk bezichtigd. Deze week zal er in deze gemeente een lij stencollecte gehou den worden ten bate van de Stich ting 19401945. Terwijl a.s. Zon dag in beide predikbeurten een extra-collecte zal worden gehou den ten bate van hét comité „Ee- reschuld en Dankbaarheid". RIJSWIJK. Na een spreekbeurt van Donker en Kuypers j.l. Zaterdag1- avond, is hier een afd. opgericht v^n de Partij van den, Arbeid met aanvankelijk 18 leden. SPRANG. Op den herdenkingsdag, Za terdag 4 Mei e.k., hoopt men des avonds 7.30 uur in .het Ned. Herv. Kerkgebouw een gemeenschappe lijke samenkomst te houden, waar bij zullen optreden Ds. At 'VroegL indewey van Loonsehendij k enDs. J. J. E. Westera van Vfijlh.rCa- pelle. Eienige C'hr. zan gve r een i gi n- gen hcjpen haar medewerking te verleenen. Op eenigszins feestelijke wijze werd doof de afd. Sprang van den Chr. Fabriekt- en Trans- portarbeidersbond, onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Braspenning, haar 29-jarig bestaan herdacht. De bondsvoorzitter, de heer W. Strijfis uit Den Haag, hield een opwekkende rode. Door den Bariton-zanger Buis uit Zaan dam werden ter afwisseling eeni- ge solo's gezongen. Haar we vernamen hoopt Dinsdag 7 Mei eik. den beroepen predikant bii de N.[H. gemeente alhier, Ds. Damsté uit Stayenisse. een bezoek aan deze kerkelijke ge- yvCrttT? KJ --t V^ovtvojmlOl bestaat 's avonds in den Dienst des W oords voor te gaan. WASPIK* Ds. A. L. v. d. Smit alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Nieuw- Beijerland. WELL. Door de Oranjevereen. V.V. V. alhier, wordt op Zaterdag 4 Mei een feest georganiseerd. Des morgens om 9.30 uur woir&t er aangetreden door de schoolkinde ren en een wandeloptocht met Mu ziek voorop gehouden. Des mid- dagls om 2 uur beginnen de volks spelen voor de leden der Oranje- vereenigingi voor dames eni hee- ren. Des avonds wordt een volks1- concert gegeven als de muzikanten over voldoende instrumenten be schikken. WIJK EN AALBURG. Op den verjaardag van Prinses Juliana werd door de Oranje-Garde een marsch gemaakt door ons dorp. Bij den Wilhelminaboom werden 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen, terwijl bij den Julianaboom één couplet werd ge zongen en een driewerf hoera op de Prinses uitgebracht. Daarna werden de leden ten huize van den heer v. d. Werff. getrakteerd. Gezien het goede doel, wekken wij de jeugd op aan te sluiten bij de Oranje-Garde. Ter gelegenheid van de herden king van onze bevrijding zal op Vrijdag 3 Mei des avonds om 8 uur op het Schoolplein te Wijk door Ds. Harke- ma een gedachtenisrede worden gehou den. Op den Nat. feestdag zullen door de Qranjevereeniging des voormiddags de schoolkinderen op school getracteerd worden, des avonds om 6 uur zal de Oranje-Garde Vendel Woudrichem en Wijk, met de schoolkinderen een op tocht maken, terwijl om 8 uur door de muziekvereeniging „Oefening en Uit spanning op de fënt bij het Vereeni- gingsgebouw een concert zal worden gegeven. De beer L. Wittebol, tijde lijk kantoorhouder der P.T.T. al hier. is als zoodanig' in vasten dienst benoemd. Voor de tweede helft van de 5e periode (28 April tm. 11 Mei) Bonkaarten KA, KB, KC 604 221 Algemeen, 125 gram boter 222 Algemeen, 125 gram margarine 223 Algemeen 50 gram thee 224 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz 225 Algemeen 250 gram waschpoeder Bonkaarten LA, LB, LC 604 118 vleesch 100 gram vleesch A 29 melk, 2 liter melk B 29, C 29 melk 3h liter melk 112 aardappelen 2 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE 6041 724 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 725 Algemeen 250 gram waschpoeder Bonkaarten LD, LE.,604 D 29, E 29 melk, 6 liter melk 612 aardappelen, 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz.J T 26 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import cigaretten) T 35 1 rantsoen import-cigaretten V 26 100 gram chocolade of suiker werken X 26 100 gram chocolade of suiker werken X 35 lf rantsoen import-cigaretten Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 2 Mei a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 6 Mei mag worden afgeleverd. Ook op de extra vleeschbon, welke deze bonnen- lijst vermeldt, kan bij uitzondering reeds op Donderdag worden gekocht. \VOUDRICHEM. Een afd. van de Partijl van den Arbeid kon worden, opge richt met aanvankelijk 66 leden, na afloop van de vergadering, waarin Donker en Swaters het woord hebben gevoerd. 10 Mei zal voor de afd. spreken het lid der 2e Kamer C, J. v. Kienden. De gelden van de ten vo- rigen jare in deze gemeente gle- houden collecte ten behoeve van djp oorlogsslachtoffers in het al gemeen, welke collecte in totaal de som van f17759.14 heeft op gebracht, zijn thans verdeeld on der de volgende instellingen Stichting; 19401945 Comité Holland helpt Ind'ië Comité Put ten's JeugdBrabantsch Volksher stel en Nationale Hulp»-Ac tie Roo- de Kruis (H.A.R.K.). WERKENDAM. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. v. d. Wiel, is be noemd als referendaris van het Departement van Sociale Zaken in Den Haag. J Op 2 Mei a.s. hoopt de Chr. Vrouwenbond alhier, in haar vergadering 'de bevrijding! te her denken. Spreker: Ds. Ros van Sleeuwijk. Aanvang' .8 uur in de Re bobo thschool Bij de Geref. Gemeente al hier is beroepen, Ds. A. Verhagen te Lisse. - Zaterdagavond hield de A. R. Kiesvere eni ging „Nederland en Oranje" te Werkendam en De Werken een .ledenvergadering in de consistorie der Ger. Kerld. Aan de orde was Mededeelin- gen betreffende de fusie tusschen de kiesvereen. van Werkendam en de kiesvereen. van De Werkeaij. De >vaarn. voorzitter, de heer J. Visser, deelde mede, datde jusie tot aller tevredenheid was tot stand gekomen in dien zin, dat het nu pén kiesvereen. is met 2 af deel in gen. Iedere afdeel ing ver gadert op zichzelf wanneer het ge meentezaken betreft, anders geza menlijk. Verder werd medegedeeld, dat een propagandaclub was opgericht voor ouderen gn jongeren. Dan werd nog gesproken over de te voeren actie in de .verkie zingstijd. In tqtaal zullen nojgj ..4 sprekers komen. -y\ ---- y>u t* -

De Sirene | 1946 | | pagina 2