Officiëele mededeelingen Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws WAARSCHUWING. enfietsbandenbonnen schijnt dit, in verband met de administratieve voor schriften moeilijker te 2?i|n. Hij zal deze zaak echter nog eens met genoemden Directeur bespreken. Naar aanleiding van een door den heer J. B. Branger in de vorige verga dering gestelde vraag, deelt de Voorz.i nog mede, dat hem bij nader onderzoek gebleken is, dat de in de Kruisstraat liggende trottoirtegels van de gemeente zijn. Door een misverstand was hij hier van niet op de hoogte gesteld, waar over hij zijn ongenoegen dan ook duide lijk te kennen heeft gegeven. Inmiddels zijn de tegels gelegd en zullen de al dus vrijkomende heele straatsteenen worden gebruikt voor de verbetering: van de straat. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergade ring. N umiiier toew ijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributie diensten in de week van 5 t.m. 11 Mei de volgende nummercoupures zullen uit reiken: Jam 856, cacao 857, brood 837 (Am. bloem), 838 (Inl. bloem), 839 (reductie), margarine 858, melk 859 en 860, zachte zeep 861, lucifers 862. 863 en 864, aardappelen 865 en 866, eieren 799, rantsoenbonnen eieren art. 37. De toeslag bedraagt voor jam en lucifers 50 pCt., voor cacao, melk en zachte zeep 10 pCt. Voor margarine wordt een aantal rantsoenen verstrekt gelijk aan het nieuwe voorschot in de \Veek van 28 April t.m. 4 Mei. Bovenstaande nummer toe wijzingen met uitzondering van die voor melk en aardappelen, zijn geldig voor detaillisten van 12 t.m. 25 Mei, voor grossiers van 12 Mei t.m. 8 Juni. De toewijzingen voor melk en aardappelen zijn geldig van 12 t.m. 18 Mei a.s. Grossiers in tabak ontvangen in bo vengenoemde week toewijzingen G 66, G 67 of G 68 op basis van twee maal het aantal ingeleverde rantsoenen. INLEVERING RANTSOENBONNEN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten de rantsoenbon nen voor voedings- en genotmiddelen, welke voorzien zijn van de letter B en de aanduiding van het artikel alsmede de bonnen der rantsoen-kaartjes voor zien van de letter N en de aanduiding van het artikel voor het laatst in kunnen leveren bij de eerstvolgende inlevering van genummerde bonnen voor de des betreffende artikelen na 12 Mei as. Twee bonnen voor zes eenheden brandstof. Vrije leverancierkeuze. Teneinde de bevoorrading van den brand- stoffenhandel voor het stookseizoen 1946-'47 zoo vlot mogelijk te doen verloopen, is be sloten reeds thans over te gaan tot de eerste bonaanwijzing op de nieuwe brandstoffen- kaart T 606, met de uitreiking waarvan de distributiediensten op 11 Mei van 61. en m. 25 Mei a.s. de bonnen 60 en 61 van deze kaart bij een brandstoffenleverancier worden ingeleverd. Op elk dezer bonnen zullen drie eenheden vaste brandstoffen worden afgeleverd, zoodra de handelaar op deze bonnen zal zijn bevoorraad. Men is thans niet meer verplicht de be schikbaar gestelde zes eenheden te betrekken van den leverancier bij wien men als klant stond ingeschreven. Tenslotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat aan hen, die pas bij de na- uitreiking in het bezit van de brandstoffen- kaart T 606 zullen kunnen worden gesteld, nog nader zal worden medegedeeld, hoe zij in verband met den verstreken geldigheids duur van de bonnen 60 en 61 moeten handelen. Aflevering kousen en sokken. gÉKousen en sokken mogen door den handel alleen worden afgeleverd tegen in ontvangst neming van den bon a van de textielkaart VA 510 en de benoodigde punten. Voor kousen, sokken en sportkousen moeten 4 punten worden ingelevwd met uitzondering van onderkousen, ongeminderde dameskousen (standaard) en skisokjes, waar voor thans 2 punten verschuldigd zijn. Dislributiekring 251 WAALWIJK DISTRIBUTIE VAN SCHOENEN De Directeur van den 'Distribu tiekring 251 Waalwijk maakt be kend In het tijdvak van 6 t.m. 17 Mei 1946 zal in de tot den dis tributiekring Waalwijk beh. gem. in de daarvoor gebruikelijke uit- reiklokalen op de hieronder aan gegeven daglen en tijden dei uit reiking plaats vinden van r schoe nenbonnen aan personen cTie in het bezit zijn van een tweede dis- stributiestamkaart (T.D.) c.q. Nood Tweede Distributiestamkaart (N. T.D.), waarvan het numimier als laatste cijfer het voor de maand Mei aangewezen cijfer 9 draagt, mits deze personen den leeftijd van 10 maanden hebben bereikt en sinds 1 Januari 1945 geen bon voor gewone c.q. beroepsschoenen hebben ^ontvangen. In afwijking van het bovenstaan de geldt voorts, dat kinderen, ge boren na 31 Mjei 1944, die den leeftijd van 10 maanden hebben bereikt, eveneens in aanmerking1 komen voor een séhoenenbon, mits zij nog geen bon hebben ontvangen. Voor deze categtorie is derhalve niet noodzakelijk, dat het laatste cijfer van hun T.D. e.q.t N.T.D. is aangiewezen. U i tr eikschema Heusden, Dinsdag 7 Mjei 1946 van I3-3°16 uur. Sprang-Capelle, Vrijdag 10 Mjei 1946 van 912.30 uur letters A t.m. Lt van 13.3016 uur, letter M> t. m. Z. 1 Waspik Donderdag: 9 Mei van 912.30 uur A t.m. L; van 13.3016 uur M t.m. Z. Disiribuliekring 231 ALMKERK Op de onder ge noemde dagen zullen in de bekende uitreiklokalen Schoenen bonnen worden verstrekt aan diege nen, waarvan de Tweede Stamkaart of Noodstamkaart eindigt op No. 9. Meebrengen: Tweede Stamkaart en nieuw inlegvel. SLEEUW1JK, 10 Mei van 9,30—12 u. BIESBOSCH, 10 Mei van 23 uur. WERKENDAM, 13 Mei van 9,30—12 u. WOUDRICHEM, 14 Mei van 9.3012 GIESSEN-RIJSWIJK, 15 Mei van 9,30 tot 11,30 uur. ANDEL, 15 Mei van 113 uur. WIJK, 16 Mei van 101 uur. EETHEN, 17 Mei van 101 uur. VEEN, 20 Mei van 101 uur. Dinsdag 21 Mei na-uitreiking te Alm- kerk van 910 en van 24 uur. Een ieder zorge dat hij op de aan gewezen dag aanwezig is, daar er 1 keer per maand gelegenheid is in Uw woonplaats Uw bon af te halen, daar na moet men die afhalen op de ïrta-uit- reiking te Almkerk. A.s. Moeders kunnen inlichtingen be komen bij de loketten voor rantsoen- bonnen Na 24 Mei worden geen bon nen meer verstrekt. Dislributiekring ZALTBOMMEL Uitreiking bonkaarten 6e en 7e periode. KA en LA 606 t.m. KE en LE 606, KF en KG 606. Dit zijn bonkaarten, waarop in het vervolg boter, vet, margarine en sui ker zal worden aangewezen. Tevens vindt uitreiking plaats van de Brandstoffenkaart T 606 tegen overlegging van het ingevulde en onderteekende en quêteformulier MD 323-11 en de oude brand stoffenkaart T 505 of T 509. De stamkaarten van alle gezingsleden medebrengen. De uit reiking vindt plaats, voor niet-zelf verzorg srs Ammerzoden, 7 Mei, A~*t.m. Z, van 9-12 uur. Kerkwijk, 7 Mei, A. t.m. Z., 2-3.30 uur. Alvorens in relatie's te treden met het „Algemeen Bemiddelingsbureau voor Weder opbouw" Provenierstraat 21 te Rotterdam, doet men verstandig, zich eerst om inlich tingen te wenden tot den Burgemeester der gemeente Heusden. HEUSDEN. Op het Consultatiebureau v. zuigelingen, waren Dinsdag 30 April 23 zuigelingen voor onder zoek aanwezig, n.l. uit Heusden ió, Heesbeen 1, Herpt 3, Wijk 1, Genderen 1, Hedikhuizen 1. Volgende zitting op Dinsdag 14 Mei- ANDEL. In de Geref. Kerk werd een gift gecollecteerd van f 100, waar van f 50 voor de kerk en f 50 oor de diaconie. Tot bestuursleden der Chr. school alhier zijn herkozen de hee- ren J. J. Oosterom en L. J. Vo gelaar. ALMKERK. 9 Mei a.s. komt de das- si's der Geref. Kerken alhier in vergadering bijeen. AALST. De afd. Poederoijen, Aalst, Ne- derhemert van de Stichting 194CU45 hield Maandagavond 29 April een bij eenkomst in de Ned. Herv. Kerk al hier, waar als spreker optrad Ds. Har- kema uit Wijk, met als onderwerp Be- teekenis van het verzet en de Stichting 1940'45. Na het zingen van Ps. 95: 1, lezen Ps. 92 en gebed, werd door Ds. v. d. Kooij een inleidend woord gesproken. Ds. Harkema teekend op treffende wij ze de beteekenis van het verzet, terwijl tevens de oorzaak en het doel belicht werden. Vervolgens zette spr. de doel-, stellingen van de Stichting 1940-,45( uiteen n.l. om de nabestaanden van de. gevallenen en ook hen die door hun verzet de gezondheid moeten missen, financiëel te steunen. Na dankzegging en zingen van Ps. 66 vers 5 en 6, waarbij tevens een collecte voor de Stichting gehouden werd, volg de sluiting van deze slechts matig be zochte samenkomst. BRUCHEM. Tot onzie giroote blijdischap heeft onze geachte herder en leeraar, Ds. L. Brasser, voor het beroep naar 's Gre-velduin-Capelle bedankt. BRAKEL. Ter eere van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana, giaf de muziek ver eenigjinlg) O.B.K. alhier, onder groote be langstelling een concert in de muziektent al hier. Door eenige sportliefheb bers is in deze gemeente thans definitief een voetbalclub opge richt. Onmiddellijk werden reeds een 75-tal leden ingieschreven. De vereenigling zal den naam dragen „Quick". Reeds js een begin ge maakt tol het in orde brengen van het voetballer re in, wat in ver band met de ruilverkaveling niet direct in gebruik 'genomen kon worden. Als voorloopig bestuur werd g'e- kozen, J. J. van Veenendaal, voor zitter J. de Weerd, secretaris D. J. Versteeg, penningimeester. Gezien dé belangstelling voor deze sport twijfelen wij er niet aan of deze vereenig'ingj zal zich spoedig met een aanzienlijk aan tal leden uitbreiden. BABILONIëNBROEK. EL Zondag werd in de Herv. Kerk alhier bekend gemaakt, dat een gift was ingekomen van de Herv. gemeente van Noordeloos, groot f250.-, en een van f25. van Ds. Hermanides, em.-predikant te Zeist. Beide giften werden met dank aan vaard. De giften werden gegeven voordoorden oorlog zoo zwaar getroffen kerk en pastorie. CAPELLE. In de vergadering van het onlangs gekozen nieuwe bestuur van de voetbalvereen. ,,Wit-Zwart" werd tot voorzitter benoemd, de heer Teekenbroek, tot vice-voorzit- ter, de heer J. van Breemen, tot secretaris de heer H. Kraak en tot penningmeester de heer J. Dor- resteijn. Tot bestuurslid van het wa terschap „De Oude Straat" is her benoemd de heer B. van der Hoe ven Jzn. 'Het echtpaar D. de Roon en W. voor de Poor te te Vrij hoeve- Capelle vierden j.l. Dinsdag' 30 April hun gouden huwelijksfeest, 's Avonds bracht het muziekgezel schap „Sirena" een serenade. Door de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „Ten Westen van de Capelsche Vaart" werd her kozen de heer R. Middelkoop. De Heer B. van der Hoeven Jzn. werd herbenoemd als bestuurslid van het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoeven- sche Vaart". De in de gemeente Sprang-Capelle gehouden buscollecte ten bate van de Ned. Vereen, tot bestrijding van de Tuberculose heeft ruim f 471 opgebracht. De Heer L. Poldervaart te Kralingsche veer heeft zijn benoeming tot hoofd der O. L. School alhier aangenomen. Voor het examen Land- en Tuinbouw- boekhouden slaagde met lof onze dorpsge noot G. Geenen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H K.H. Prinses Juliana gaf het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" in samenwer king met de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" 's avonds halfacht op de muziektent over de Binnenhaven een concert, dat door zeer veel belangstellenden werd beluisterd. Tot bestuurslid van de provinciale vereeeniging „Het Groene Kruis" werd o.m. benoemd Mej. P. J. Rijken alhier. DUSSEN. Tot waarn. secretaris-pen- ningm. van hiet Waterschap „Noor die veld" is giekozen, dhr. A. Snij ders, gemeente-secretaris alhier. HANK. De heer P. Visser van de polder Spits en Hennip, slaagde te Dordrecht voor het examen landbou w-boekhouden bedirijfs- en belastingadministratie, bedrijfsleer en wetskennis), afgenomen door het Nederlandsch Onderwijs In stituut. LAND VAN ALTENA. Verschillende landbouworganisa tie^ zijn onder voorzitterschap van G. de Jong uit Almkerk in vergadering bijeen geweest, om te geraken tof op richting eener bedrijfsorganisatie voor het Land van Heusden en Altena. In het voorloopig bestuur zijn ge kozen: G. de Jong, P. v. Schendel, A. B. Snoek, L. v. 't Sant, G. v. d. Beek, W. Schaap en A. D. v. Buuren. Er is reeds een concept-reglement ontworpen, terwijl verschillende bespre kingen zijn gevoerd aangaande doel en werkwijze van deze nieuwe organisatie. Wij wenschen de heeren,die met dit pionierswerk zijn begonnen, veel succes1 toe. De aandacht van belanghebben- wordt erop gevestigd, dat grasdrogers aan boeren, die gras ter droging heb ben aangeboden, na aflevering van ge droogd gras een verklaring kunnen af- geven, dat deze boeren een zekere hoeveelheid versch gras geleverd heb ben en een zekere hoeveelheid ge droogd gras hebben terug ontvangen. Met deze ontvangen verklaring moe ten de landbouwers zich wenden tot den plaatselijken Bureauhouder te Sleeuwlijik. Deze is gemachtigd om bonnen uit te geven voor een evenredige hoeveel heid stikstof op basis van 20 kg zuivere stikstof per 1000 kg gedroogd gras. NEDERIIEMERT. Woensdagavond is alhier een voetbalvereeniging opiglerieht onder den naam van D.E.V.O. Het voorloop!g|e bestuur is als volgt samengesteld .Voorzitter, E, M. Vos; secretaris, M. Kant; penning meester, J. P. Vos buitengewoon bestuurslid, W. v. Heemskerk; or decommissaris, A. M. Smits. POEDEROIJEN. Tot leden van het stembu reau dezer gemeente zijn do-or B. en W. benoemd: Stembureau 1 (Aalst) A. J. H. Maaj, G. van Os en J. de Weerd, leden. Plaatsvervangende leden P. de Heer en M, van Ooijen. Stembureau 2 J. W. Brienen, H. van Westreenen en H. W. Bec- kerman. Plaatsverv. leden G. ten Hagen en W. Bok. RIJSWIJK. Zaterdag 11 Mei zal, uit gaande van de Statenkring Heus den voor de Chr. Hist. Unie in het vereenigingsgebouw sprekende Edelachtb. Heer .J. Reyers, bur gemeester te Kamerik, over het onderwerpVerzamelen en stand houden. WOUDRICHEM. De Minister van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening heeft be paald, dat in het belang van de uitoe fening der visscherij, in 1946 voor de zeelt gesloten tijd wordt vastgesteld. -De heer B. Loerts^ assistent der Directe Belastingen alhier, is geslaagd voor het examen Hoofd-assistent.

De Sirene | 1946 | | pagina 2