Gevonden en verloren voorwerpen. Buitenland EXCURSIE. 10 beste Biggen, Woensdag 8 Mei a.s„ des avonds van 7-9 uur Inschrijving Lesgeld f 100,00, bij inschrijving f 25,00, verder per lesavond. Voetbalsport Binnenland Advertentiën DRUK- EN BINDWERKEN Firma L. J. VEERMAN TE KOOP: 7 Plechtige herdenking der gevallenen voor onze bevrijding. De heeren Groeneveld en P. A. v. Krieken, slaagden voor het di ploma typist. Met ingang van 1 Juli a.s. komt het kantoor Woudrichem der Di-. recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te behooren tot de Inspectie Gorinchem en de Directie Rotterdam., De gemeente Dussen, welke thans tot het kantoor Geertruidenberg behoort en de gemeente Eéthen, welke thans onder het kantoor Waalwijk ressorteert, komen met ingang van gemelden datum' tot het kantoor Woudrichem te behoo ren, zoodat dan alle gemeenten in het Land van Heusden en Altena tot dit kantoor behooren. iTer gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana, maakte de muziek ver een. „Kunst en Vriendschap" alhier, Dinsdagavond een muzikale wan deling door de gemeente, waarna op de muziektent een concert werd gegeven. Het vendel Woudrichem van de Oranje-Garde maakte even eens een marsch door 'de gemieenüe. Een afdeeling van het ven del Woudrichem van de Oranje- Garde, zal op 11 Mei a.s. deel nemen aan den door het. ve;nid(el Leerdam uitgeschreven Glasstad- marsch. WERKENDAM. Dinsdagavond trad als spre ker voor de A.R. Kies ver een. in een openbare vergadering! in de Nutszaal alhier op, de heer C'hr. v. d. Heuvel, Landbouwkundige en reeds jaren lid der Tweede: Kamer der Sta ten-Gene raai met als on derwerp „De slag om Neder- :land". Spr. memoreerde, dat de eerste slag om Nederland in die Meida- |en van 1940 verloren wasj, maar e tweede slag hebben we in groo te trekken gewonnen. Spreker beperkte zich verder tot de 6 hoofdpunten van het pro gram van actie, zooals duidelijk op ieder raam- en miuurbiljet is te lezen. Om een duidelijk beeld te geven van s'lands financiën zei- de hij, dat het totale volks vermo gen 25 milliard bedraagt en de totale schuld .30 milliard. De huidige regieering draagt geen se huid van die toestand der financiën zooals zii waren, toen dit kabinet aan de regieering kwam!, maar wel voor de 2 milliard die er sinds dien tijd bijgekomen iis. Over de bureaucratie zei de hij, dat er bij 1 departement opgaaf gevraagd was over het aantal Amb tenaren in 1939 en nu, nl. het De partement van Handel en Nijver heid, dat bedroeg: in 1939: 1800 en thans 11.700. Een enkel bewijs van hoe het overal is. Aan het einde der toespraak werden vragen gesteld, welke al len werden beantwoord. Doordat Dinsdagmiddag de bus naar Sleeuwijk op het kruis punt Hoogstraat-Visschersdijk zeer hard moest remlmien, schoot een juffrouw, welke op die voorste bank zat, met het hoofd door de voorruit der bus. Nadat de wonden waren uitgewasschen en een ver band aangebracht was, kon de bus haar reis weder voortzetten. Voor de Chr. Hist. Unie zal Vrijdag 10 Mei, des avonds om half acht in de Nutszaal spreken de Edelachtb. Heer J. Reyers, bur gemeester van Kamerik. WIJK. Op den vooravond van de herden king, dat het een jaar geleden is, dat ons geheele land werd bevrijd, werd door de familieleden van hen, die door het oorlogs geweld een hunner bloedverwanten hadden verloren, een herdenkingstocht gehouden naar het kerkhof, waar door den heer Rengersen het woord werd gevoerd De heer Van Loon bracht de spr. dank. Na afloop van deze plechtigheid, werd door Ds. Harkema een openluchtsamenkomst gehouden, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond. Spr. bepaalde zijn gehoor bij de woorden uit de Klaagliederen van Jeremia: „Het zijn Gods goedertierenheden, dat wij niet zijn vernield geworden". Hij besprak ook in het kort de woorden: Als Duitschland eens gewonnen had?". Verder werden allen die op eenigerlei wijze om het leven gekomen zijn herdacht, waarmee deze bijeenkomst weer tot het verleden behoorde. ZUILICHEM. Op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Mei a.s. zal door de Oranje- ver eeniging „Trouw aan Oranje" een filmavond worden gegeven. Aanvang om 7.30 uur op .beide avonden. Verschillende oorlogsfilms zullen worden voorgesteld o.a. Stalingrad, strijd in het Verre Oosten enz^ Dinsdag 30 April j.l. wer den door den heer T. A. van der Linden alhier de eerste aardbeien uit de koude bak, te Zaltbom'mlel geveild. De opbrengst was f 12.80 per k.g;. Vrijdagavond vond alhier de reeds aangekondigde stillen om gang plaats, georganiseerd door de verzetsgroep Heusden. Van alle vereeni gingen namen afgevaardigden aan dezen omgang deel, terwijl een glroot aantal inge zetenen zidh daarbij aansloot, zoo dat het weer een indrukwekkende stoet werd. Precies half acht ging deze stoet vanaf de plaats van het v.m. stad huis naar de R.K. begraafplaats, waar in alle stilte langs |de gra ven van de gevallenen werd ge marcheerd. Vandaar ging men on der 't gelui van de. klokken naar die begraafplaats van de protestantsche gemeente, die onder Ouidlheusden is gelegen. Een aangrijpend oogenblik was het toen even voor acht uur de sirene van de Cons er venfab riek het tijdstip aangaf voor een minuut stilte. De lange stoet was toen met de kop genaderd nabij de plaats waar het stadhuis heeft giestaan. Iedereen stond stil om de gevalle nen te herdenken. Precies acht uur gaf de sirene het sein van het einde en werd vierder gemarcheerd. Ook op de protestantscbe be graafplaats werd in allen eenvoud en stilte langs de graven, gemar cheerd en daarna die terugtocht naar Heusden aanvaard. Te ruim half negen was de plechtigheid ge ëindigd en dankte die heer Olden- dorp namens de illegale werkers voor de betoonde belangstelling: en verleende medewerking. Sociale Week Waalwijk. Het menschdom leeft in een ty pisch na-oorlogische mentaliteit. Verloet van haar boeien en kluis ters leeft het zijn herwonnen vrij heden uit op ongebreidelde wijze. Het is uit den band gesprongen, niet alleen in zijn doen, maar ook in zijn denken. Er beerscht in de geesten een Babyloriisdhe verwar ring. De geheele wereld lijkt oip: een gebouleverseerd warenhuis, waarin alle artikelen in een chaotische wanorde voor iedereen te grabbel liggen. Vele personen hebben zich in een profetenmantel gestoken, ve lerlei theorieën worden ons aange prezen. Hoe kan het van alle ban den losgeslagen menschdom nu een goede keus bepalen? Niet het oude Christendom, maar wij Christenen hebben in het ver leden onze ontoereikendheid bewe zen, deels door gebrek aan goede wil. Na den oorlog zijn we tot de ontdekking gekomen, dat de uiter mate gunstige kans voor het Chris tendom was aangebroken. Het is de kans van de eindfinale. Het gaat er op of er onder! Wij, Katho lieken, die onze beginselen hebben ontvangen van den Godmensch, die Zich noemde de Weg, de Waarheid en het Leven, wij Katho lieken, die dien schat van levens waarden in ons hart dragen, wg dragen tevens met ons mede de overtuiging, vast als een rots, dat wdi( en wii alleen het wanhopig zoekende menschdom de reddings boei kunnen en moeten toewerpen, vooraleer het in barren nood zijn toevlucht zal zoeken bg een slu- wen vogelaar, die in het troebele water zijn netten reeds heeft uit gezet. Terwijl de bouwmeesters van de ze wereld zoekende zijn naar een ideale heilstaat, zien wij. Katho lieken op naar het Pauselijk bouw plan van een Christelijke Maat schappij, neergeschreven in de ma gistrale encyclieken „Rerum No varum" en „Quadragesimio Anno". Overtuigd dat hierin die eenig-juis- te oplossing wordt gegeven voor den opbouw van onze ontredderde maatschappij, maken wij, Katholie ken ,'ons klaar pm dit Pauselijk toekomstbeeld in ons vaderland te verwezenlijken. Wij stellen ons dus tot taak de ideeën van dieze Pause lijke documenten te gaan üitdra- nen. Daarvoor zal van 2630 Mei te Waalwijk een sociale Studieweek gehouden worden. Op deze dagen zal deo avonds in een massale bij eenkomst in de openlucht door zeer bekende Katholieke redenaars de leer der Pausen op sociaal-eco nomisch gebied worden uiteenge zet. Dit zal geschieden op een be vattelijke wijze. Het doel van deze Sociale Week is tweedeelig 1Het verspreiden van onze Ka tholieke theorieën op Sociaal-eco nomisch terrein bij alle bevolkings groepen van het rayon. Dit zal te vens de meest effectieve afweer zijn tegen 'Be extremistische stroo- mingfen, welke zich nu weer aan dienen. 2. De Sociale Week zal tevens zijn ;een vlagigenparade van onze Katholieke Sociale organisaties. Het zal een manifestatie worden van de kracht en de begeestering van onze georgianiseerden en zoo doende een feit van groote propa gandistische waarde. GEVONDENeen textiel-lederkaart. Te rug te bekomen bij A. van Esch, C 72 te Aalburg. VERLORENeen dames-polshorloge met rood lederen bandje op den weg van Meeuwen naar B -Broek. De vinder wordt verzocht dit tegen belooning terug te bezorgen bij H. Schook, bakker, te B -Broek. GEVONDEN Brei stekken, te rug' te bekomen bij H. Pruijsen, C 11 o, Almkerk. VERLOREN Een portemon- naie, inhoudende geldswaarde, vleeschbonnen, textielbonnen en versnaperingenkaart. Tegen beloo ning1 terug te bezorgen bii T. de Haan, Brugdam, Almkerk. ZUILICHEM. Zaterdag 27 April j.l. speelde Vios' I en II te Andel. Door Vios werden beide wedstrijden vertonen resp. met 2o en 3o. 1 De Junioren speelden eenvriend- schappelijken wedstrijd tegen de Junioren van Wik uit Del wijnen. Ook deze wedstrijd werd verloren met 2o. ANDEL. Dinsdagavond 7 Mei speelt Sparta I" een competitie-wedstrijd tegen Wilhelmina" uit Wijk - Aalburg. Indien Wilhelmina" dezen wedstrijd wint of gelijkspeeld, is zij kampioen. Deze belangrijke wedstrijd vangt aan om half zeven en wordt gespeeld op het «Sparta'-terrein aan de Wilhelminasluis. WIJK EN AALBURG. Morgen, Dinsdagavond, wordt op het Wilhelminaterrein alhier, de competitiewedstrijd N.O.A.D. Aalst gespeeld. Aanvang 6.30 uur. W. C. J. L. Kipp overleden. Te Me gen overleed op 1 Mei in den leeftijd van 77 jaar de heer W. C. J. L. Kipp. De overledene verving meermalen den Comings sa- ris der Koningin in Noord-Brabant en was een zeer gezien fid van de Provinciale en Ged. Staten on zer provincie. Mr. Trip onderscbeiden. Bij Kon besluit is 'bii bevorde ring benoemd tot grootkruis in de Orde van Oranje Nassau Mjr. L. J. A. Trip, oud-preside.nt van de Nederlandsche Bank. Voor verzorgen van Uw Telef. 19 Heusden. Onderwijzers krijgen invasietoeslag. De meeste ambtenaren hebben destijds een gesloten enveloppe ont vangen met een maand salaris, wel ke enveloppe eerst geopend mocht worden, wanneer men door de toen te verwachten invasie der geal lieerde troepen in geldnood zou komen te vierk eer en. Later is bepaald, dat die ambte naren den inhoud dier enveloppe mochten behouden. Thans heeft de ministerraad goedgekeurd, dat aan de onderwij zers, alsnog een invasie voorschot verleend wordt. Zal koning Victor Emmanuel aftreden. Volgens een correspondent van de „Daily Herald" te Rome zou koning Victor Emmanuel van Ita lië aftreden en voor het plebisciet Italië verlaten. De koning is, vol gens dit bericht, verrast door de groote meerderheid, die zich tij dens het congres van de Christelijk Democratische Partij heeft uitge sproken ten gunste van de repu bliek. Op WOENSDAG 8 MEI as., n.m. 6 uur, zal er een BUURTEXCURSIE worden gehou den in Rijswijk bij den heer Van Gam meren en tevens op het Fruitteeltbedrijf van den heer Smits. Gezien de belangrijkheid van deze excursie, worden de leden van de Fruitteelt Organisatie verzocht, dezen avond bij te wonen. Namens het Bestuur N. F. O., De Secretaris, JAC. DE HAAN, 17 Meeuwen. 7 weken oud. G. WESTERLAKEN, 't Zand 114, Sleeuwijk. in café van den Heuvel te Nieuwendijk en in caté P. J. de Gelder, Kruisstraat Werkendam voor den Populairen Automobiel-cursus met practische rijles, te geven door A.T.O.S. Breda.

De Sirene | 1946 | | pagina 3