OFFIGIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws Die bi erop volgende ridderslag met de daaraan verbonden plech tigheid was 'te veel voor de aan-» wezigen, hun ^gemoed schoot vol en menigte traan, van het lachen, werd er bij gelaten. Een schildknaap stond klaar met de ridderorden op §en kussen en de burchtgraaf hing de nieuwe ridders de ziqo pas verworven tee kenen hunner waardigheid om den hals. Ook de 88-jarige grijsaard werd in den adelstand verheven. Daarna werd door een zangfkoor het Burchtlied ten gehoore ge bracht, <^p de wijze van Heide Ma rie Burcht, schoone Burcht, Symbool uit grootscher tijden, Burcht, schoone burcht, Uw aanblik doet verblijden. Toonen wij groot en klein, U waard te zijn. Groot Heusden van weleer, Keer tot ons weer! Vervolgens zong men nog enkele liederen waaronder de geschiedenis van het Wittebroodje, uitgevoerd door en kele dames uit de Wittebroodstraat: Oh... wij misten 't wittebroodje, broodje, In dien barren oorlogstijd... Toen de mof het zei: „Ik dood je, dood je", Was het heusch geen aardigheid. Maar, het wittebrood dook onder, onder, Werd clandestien en heel bijzonder, zonder, De mof, kreeg het er toch niet onder, wonder, En d'ellende ging voorbij. 't Wittebroodje kwam weer boven, boven, Met Tommy, Canadees en Pool..., Lang nog zullen wij dit loven, loven, Omgezet in pret en jool. Wij krijgen weer ons wittebroodje, öroodje, Al is 't maar eenmaal in de week... Spoedig eten wij 't weer als Grootje, grootje, Ied'ren dag en Zondags cake. en een door de jeugd van deze buurt uitgevoerd wenschlied met betrekking tot de toekomst van Heusden, op de wijze van Piet Hein: Heb je de toekomst van Heusden al gezien De toekomst die dichtbij is naar wiij hopen. Fabrieken, nieuwe huizen en een zwem bad bovendien, En een speeltuin waar wij vrij in kun nen loopen. Wat fijn, wat fijin, Een speeltuin zal er zijn, Daar spelen wij dan vrij Met zijn allen in een rij Hoera een speeltuin is er bij. Hoera een speeltuin, een speeltuin is er bij. Tot slot werd door een dame nog een accordeonsolo gegeven, waarbij ze werd begeleid door ultra-modern slag werk, bestaande uit een granaathuTs en een blok hout. Daarop verliet de wnd. burgemees ter 'Brebo Pegani Hozuwa onder luide toejuichingen van de talrijke menig te de Witte Burcht. Teruggekeerd voor het hoofd kwartier van Bpebo Pegani Ho zuwa werd door het theater Clara Bella, dat ook deel had genoimjen aan den optocht, een uitvoering: gegeven, waarbii een collecte ge houden. werd ten Bate van Puften's Jeugd. .Na de beëindiging1 dezer voor stelling werd een rondgang! door de stad gemaakt en brachten de besturen van Brebo Pegani Hozu wa en de Witte Burcht mjet de bij hen aangeslotenen een bezoek aan de diverse buurtschappen, waarbij in uitvoerige ondubbelzinnige spee ches de noodzakelijkheid van een totale samenwerking naar voren werd gebracht. Om half twaalf begaf de ge- heele bevolking zich naar de Wijk- schepoort, om het door dit buurt- comité verzorgde vuurwerk te be wonderen. i Na afloop hiervan begaf de me nigte zich naar het hoofdkwartier van Brebo Pegani Hozuwa, waar fakkels werden uitgereikt voor een te houden fakkeloptocht- Spoedig was de lucht vervuld vaneen adembenemende walm en menig deelnemer kwam na de rondgang zwarter terug dan hij vertrokken was. Deze dag werd besloten met liet gezamenlijk zingen van ons Volks lied. Als waardig besluit leefde bij diversen den volgenden dag de feestvreugde weer op, waarbii de actie voor Puttens Jeugd welvoer. De wnd. burgemeester van Bre bo Pegani Hozuwa werd ^bevor derd tot permanent burgemeester voor alle komende festiviteiten. Des avonds werd door den Edel achtb. Heer burgemeester der stad, deze Nationale Herdenking' beslo ten. Hij sprak zijn voldoening uit over het welslagen van het feest en toonde zich uitermate tevreden over het feit, dat geen wanklank deze feestvreugde verstoord had. Na het zingen van het Wilhel mus gingen allen rustig huiswaarts. DE AUTO Als de voorteekenen ons niet bedriegen, dan komt binnenkort de auto in ieders bereik. Wij wil len met onzen tijd mfee, dus gaan wii Ie eren een au to te besturen. Dit is echter slechts één stap, de tweede en ook noodzakelijlkle stap is, dat men eenige kenln)is van den motor aanleert, om zoodoende kleine storingen te kunnen verhel pen en te voorkomen. Door gloed onderhouden ien met kennis van zaken met uw auto oim te gaan voorkomt men groote reparaties. Polyscola, het grootste en mo dernste Lesbedrijf op dit gebied schenkt u de gelegenheid om tin eigen kring dit aan te leeren. Men grijpe dus de unieke gelegenheid aan. i Voor bijzonderheden verwijzen wij u naar de in dit blad voorko mende advertentie. Tenslotte wijzen wii op het door ons* gegarandeerde aantal rijles sen HEUSDEN. Zaterdag; werd hier op luis- terijke wijze het bevrijdingsfeest gevierd. Voor dit doel had den zich verschillende buurt- oomlmissie's gevormd, die, het mag gezegd worden, alle eer van hun werk hebben gehad. Geen straat in Heusden of ze was versier djy de eene al mooier dan de ander, Bijzonder mooi was de buurt van de Witte Burcht" ri.l. Burchtstraat, Witte Bropdstr. en Nieuwe Burcht- straat. Hier kreeg men den indruk door een laan met bloeiende boo^ men ,te loopen, met recht werd dan ook gesproken van een sprookjes- tuin. In verschillende straten wa ren mooie verlichtingen aange bracht, die des avonds den aan blik zeer verhoogden. Mooi was ook de optocht die des middags werd opgesteld aan de Burchtstraat en Wijksche Poort. Ook hiervan was bijzonder veel werk gemaakt. Iedere buurt had voor eenige wagens gezorgd, de een al mooier dan de andere, al waren er vanzelfsprekend ook uitblinkers. Ze evenwel allen te noemen en te beschrijven zou ons te ver voeren. De jury die ze had te beoordeelen stond vooreen zeer moeilijke taak. Haar beoor deeling laten wij hieronder volgen. Met de Heusdensche Fanfare voorop werd na de beoordeeling een tocht gemaakt door Heusdens' straten, die opgepropt waren door mensehen, die van heinde en ver waren opgekomen om een en an der te bezichtigen. Van den kant van het Land van Heusden en Altena zette de pont dien dag meer dan 3000 personen over. Na den tocht door Heusden's straten trok de optocht ook nog naar Herpt en werd te ongeveer 5 uur ontbonden. Om 6 uur 's avonds kwam' de buurtschap de Witte Burcht met den slotheer en zijn echtgenoote een bezoek brengen aan de buurt schap Brebo Pegani Hozuwa en werd op het podium1, dat voor het manufacturenmagazijn van den heer de Mol was aangebrachti, een raadsvergadering gehouden. Met de Oranje Bovelanders voorop, bracht de buurtschap Bre bo Pegiani Hozuwa een bezoek aan de Witte Burcht. Sprak aan de Botermarkt de Voorzitter van Brebo Pegani Hozu wa, aan de Witte Burcht was het de Slotheer, die woorden van wel kom en opwekking sprak. Des avonds werd een fakkel optocht gehouden door de Heus densche Fanfare, waaraan door honderden personen wend deelge nomen. Daarna volgde vuurwerk bii pe schutsboom). aangeboden door de buurtvereen. Wijksche Poort. Oim twaalf uur werd nog een korte tocht door de straten van Heusden gemaakt, waarmede de feestelijkheden werden besloten. Geen wanklank werd vernomen, alles verliep in de beste orde. Over het geheele feest en zjjn verloop is slechts één roep, uitste kend geslaagd. De prijzen werden als volgt toe gekend Eere prijs f 50 No. 23, Indische Wa gen, Hoogstraat. Ie prijs f 40, No. 28 Sneeuwwitje. 2e prijs f 30, No. 4a tot c, Verleden. Heden, Toekomst. 2e prijs f 30„ No. 12, Vischhal. 2e prijs f30, No. 18a tot c, Nederland. Hooge Vel uwe, Indië. 3e prijs, f 20, No. 20. Regiment Hoog landers. 3e prijs f 20, No. 30, Theater. 4e prijs, f 10, No. 7, Paratroops. 4e prijs f 10, No. 25, Brab. Koffietafel. 4e prijs f 10, No. 31, Putten's Jeugd. Eervolle vermeldingen: No. 2. Slagschip. No. 3. Kruiser. No. 10. Zigeuners. No. 20. Boerenbruiloft. No. 24. Voedselvoorziening. Straatversiering Eere-prijs f 25, Witte Burcht. Ie prijs f 15, B reestraat. 2e prijs f 10, Putterstraat. Zij, die hun prijs nog niet in ontvangst namen, gelieve deze af te halen mor gen Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur, bij de penningmeesteresse van de Oran- jevereeniging, Wilhelminaplein 73. Maandag a.s. zal de dam club V.D. de beslissingswedstrijd spelen tegen Excelsior 2 te Den Bosch om het damkampioenschap ie klasse van Noordbrabant. De wedstrijd zal plaats hebben in het clublokaal v&n de Bossche damclub, lunchroom „De Witte Brug", Hinthamerstraat. Aanvang half acht. Onze stadgenoot Th. A. Kuypers, behaalde het diploma met veel vrucht, van den 4-jarigen cur sus der R.K. Landbouwschool te Udenhout. AALST. Ter gelegenheid van de her denking van de bevrijding, orga niseerde de Oranjevereen. „Trouw aan Oranje" op den nationalen feestdag twee filmvoorstellingen in de Julianahoeve van A. Haasakker, 's Middags werd een kindervoor stelling gegeven. De avondvoor stelling jverd door den voorzit ter der Oranjevereen. geopend, waarna de fanfare Prins Hendrik het eerste en zesde couplet van het Volkslied speelde, welke door de aanwezigen staande werden mee gezongen. Hierna vertoonde men fragmen ten uit de gteschiedenis van de Koninklijke Familie en als hoofd nummer „De vloot waarop wij dienden." Deze mooie film gaf op treffende wijze het lief en leed van de mariniers weer en wii twii- felen er dan ook niet aan of hij is bii de ongeveer duizend aan wezigen bijzonder in den smaak gevallen. Aan het eind vertoonde men nog een grappig teekenfilm pje. Zij nog vermeld, dat aan den ingang een collecte gehouden werd voor de stichting 1.9401945, ter- wiil aan het slot de trekking plaats voor de eerste helft van de 6e periode (12 t.m. 25 Mei) Bonkaarten KA, KB, KC 606 268 t/m 273 Algemeen 800 gram brood 274 Algemeen 200 gram kaas 275 Algemeen, 200 gr. bloem B 55, Reserve, 1600 gram brood C 55, Reserve, 800 gram brood B 56, Reserve 2 kg. aardappelen Bonkaarten KF 606 367 BMV, 125 gram margarine 368 BMV, 100 grani vet 370 suiker, 400 gram suiker Bonkaarten LA, LB, LC 606 231, 232, 233, 234, vleesch, 100 gr. vleesch 227 aardappelen, 2 kg aardappelen A 43, melk, 2 liter melk B 43, C 43, melk, 3x liter melk Bonkaarten KD, KE 606} 768, 769 Algemeen, 800 gram brood 770 Alg-meen, 200 gram bloem 771 Algemeen, 100 gram kaas D 55, D 56, Reserve, 400 gram brood E 55 Reserve, 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten KG 606 867 BMV, 250 gram boter 868 BMV, 125 gram margarine 870 suiker, 500 gram suiker Bonkaarten LD, LE|606 731, 732, 733 vleesch, 100 gram vleesch 727 aardappelen 1 kg. aardappelen D 43, E 43 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz.] T 27 2 rantsoenen tabaksartikelen V 27 100 gram chocolade of suiker werken X 27 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 18 Mei a.s. Voor de week van 19 t m. 25 Mei zullen nog bonnen worden aangewe zen voor melk, aardappelen, boter' mar garine, jam, koffie, tabak, versnaperin gen, huishoudzeep en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 10 Mei a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 13 Mei mag worden afgeleverd. vond van de verloting!, welke ter bestrijding1 der kosten georgani seerd was. Al met al een zeer ge slaagde en op .gepaste wijze ge- vier de be vrij dings he rd e n king Voor de partii van den Ar beid sprak Maandag1 j.l. in café van Dijk, den heer Q. Hagen, wet houder uit Brumlmen, met als on derwerp „Met het democratisch socialisme van vrijheid, vrede en gerechtigheid". Spr. stond uitvoe rig stil bii de oorzaken!, wtelke hebben geleid tot oprichting van de Partij van den Arbeid en be handelde voorts de voornaamste punten van het programjma. Van de gelegenheid tot giedachtenwis- seling werd slechts alleen gebruik gemaakt door den plaatselijken predikant der Ned. Herv. kerk. Dit had een uitgebreide discussie tot gevolg, welke door tijdgebrek moest opgeheven worden, maar waaruit wel bleek, dat genoemde zich niet met het standpunt van den spreker en diens partii kon vereenigen. Aan het einde werd een plaatse lijke afdeeling opgericht, met naar wn vernamen aanvzankelijk 17 le den. ANDEL. De dames R. Crielaard en A. Crielaard zijn geslaagd voor het examen coupeuse. CAPELLE. Ds. P. Brasser te Br.uch.em heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier be dankt. Het echtpaar P. Korsten en G. J. Spierings, wonende aan de Willem van Gentsvaart, herdach ten Maandag 6 dezer onder veel belangstelling den dag, waarop zij

De Sirene | 1946 | | pagina 2