OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws BELASTINGDIENST dan gewone activiteit van; u vra gen. Ik heb persoonlijk 'het (genoe gen gjehad met |u te mogfen sa menwerken vooral als wethouder en weet uw werk te waar de eren. Dit schenkt mii vertrouwen voor de toekomst. Zonder vooringeno menheid zal het noodig zijn al onze krachten in te spannen om onze gemeente weer tot bloei te (brengen. Ér mag heel veel in deze wereld zijn, wat ons scheidt, maar daarnaast is er een 'breed terrein, en de 'bezettingsjaren hebbeni dat bewezen^ waarop; wij gezamenlijk kunnen arbeiden. Onze medewer king, die wij in bet verleden ga ven willen wii ook in de toekomst toezeggen. In het volle vertrouwen, dat dit alles in uwe handen, veilig is, en de hoop uitsprekende, dat u als een stipt rechtvaardig burgerva der, ook rekening houdende met dat deel der gemeente! Hat niet uw politieke overtuiging deelt, het u gegeven moge zijn, deze ge meente te dienen, verklaar ik u, thans geinstalleena. Thans wil dk overgaan u het teeken uwer waar digheid om de schouders te han gen. Het is mr1 een groot génoe- gen dit symbool veilig! te hebben kunnen bewaren. Nooit heeft het de borst van een onwaardige ge sierd en ongerept ontvinjg dk het uit de handen van fwijllen Burge meester van der Lely. Ik wensch u toe, dat ,u het ook eenmaal in denzelfden staati zult kunnen overdragen aan uw' op volger, als u eenmaal een welver diende rust zult gaan genieten. Met ingang van 1 Juli 1946 viTzden eenige wijzigingen plaats in de ambts gebieden van Directe en Inspectie der belastingen en van de Ontvangkantoren der directe belastingen en accijnzen wel ke voor de gemeenten in het Land van Heusden en Altena van belang zijin. De gemeente Dussen wordt afge scheiden van het kantoor der directe be lastingen enz. te Geertruideriberg en komt voortaan te ressorteeren onder het kantoor Woudrichem. De gemeenten Almkerk, Dussen Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Andel, Werkendam, De Werken en Sleeuwijk, Veen en Wijk worden afgescheiderr van de Inspectie der belastingen te Waal wijk en ressorteeren voortaan onder de Inspectie Gorinchem. Deze gemeenten ressorteeren voort aan onder de Directie van 's Rijks be lastingen en Domeinen te Rotterdam. Aan de bewoners van deze gemeen ten "Wordt verzocht in de week van 24?29 Juni behoudens in spoedei- schende gevallen geen correspondentie meer tot de Inspectie te Waalwijk te richten,- doch te wachten tot 1 Juli en zich dan te wenden tot de Inspectie te Gorinchem. HEUSDEN. Op Woensdag 26 Juni komt het H oofd s ta dt ooneelin het Wa pen van Amsterdam, mét het boeiende tooneelstuk in 3 bedrijven „De Treinduivel". Leest de bil jetten en de advertentie in dit'blad van Maandag 24 Juni a.s. De Pers schrijft o.a. het vol gende („De Gelderlander" Nijmegen). ^,Het Hoofdstadtooneel" onder ar tistieke leiding van Willy Veltman, presenteerde in het „Casino-Thea ter", drie opvoeringen van het boeiende Tooneelspel _,,De Trein duivel." Het is een sterk en goed gespeeld stuk, met dramatische en vroolijke conflicten. De hoofdrol van de „Treinduivel" vertolkte Willy Veltman uitstekend, vooral in het derde bedrijf. Hij wordt voortreffelijk terzijde gestaan door Gonda Gijswijt, terwijl de Moe derrol in goede handen was van Marie Veltman, die er een zeer goede karakterrol van maakte. Het publiek ging zeer voldaan naar huis en het succes was groot". Bii het" te 's Bosch gehou den examen j.l. Donderdag, plaag den onze stadgenooten de heeren C. en P. Timmermans' voor het m i dden stand sdiploma Verder slaagden nog mej. M- Sleegers uit Herpt; B„ JCuys uit Herpt, Th. Pieck uit Heesbeen en B. de Waal te Drongelenj. Allen genoten hunne opleiding bij den heer H. Kant alhier. Uitslag verloting ten bate der biljartclub K;.0.(T. alhier, ge houden op 13 Juni. 9e pr. no. 168 10e pr. no. 348 1 ie pr. no. 189 12e pr. no. 393 13e pr. no. 304 q4e pr. no. 416 15e pr. no. 1 5 ie pr. no. 272 2e pr. no. 177 3e pr. no. 322 4e pr. no. 1 57 5e pr. no. 75 6e pr. no. 449 7e pr. no. 555 8e pr. no. 474 Maandag 24 Juni zal in het clublokaal van de Bossche Dam club Lunchroom „De Witte Brug" de 'beslissingswedtrijd gespeeld worden om het eerste klas kam pioenschap van de Noordbrab. Dambond, tussehen V.D. uit Hèus- den en Éxoelsior lij den Bosch. Aanvang ,s avonds half acht4 Zondag j.l. hield de scherp- schuttersvereen. „St. Blasius" voor de eerste maal na de duitsche onderdruk king een wedstrijd in het z.g. vogel-* schieten. De Voorzitter, de heer J. v. Blade! sprak een kort openingswoord en ook de heer A. v. Delft, wnd. bur-^ gemeester sprak eenige woorden en los te het eerste schot. Ook de eene-leden der vereeniging waren bij' de feestelijke opening tegenwoordig. De harmonie „De Eendracht" van Herpt luisterde een en ander op en speelde bij den aanvang het Wilhelmus. Het mocht geen der schutters ge lukken den vogel naar benleden te halen, vermoedelijk tengievolge van het gebrek - kgie materiaal, waarmede mien moest schieten. Over drie wieken wil men het nogeens probeerien, naar wij1 hopen met meer sucoes. ALMKERK. Voor het examen midden standsdiploma slaagden te 's Her togenbosch de. heerenC. Burgl- hout, L. van Bur gel, A. Go-lijn, C. Monfrooij1, H. C. Timmer. W. van Varik, A. Verwoerd, allen te Almkerk en A. Bouman, Ei. H. S. Hoevenaren, J. Hoevenaren te Dussen. Ze ontvnigen hun opleiding aan de Chr. Mid den stands cursus te Almkerk, gegjeven door de hee ren S. Willemse en J. v. Duist. Het ligt in de bedoeling met September een repetitie- en spoed cursus te openen voor het exa men 1947. Door middel van een advertentie in dit 'blad, zal de aan vang van bedoelde cursus nog worden 'bekend gemaakt. ANDEL. Tot predikant cLer Geref. Kerk alhier is beroepen, cand. J. Wiersema te Heemstede. CAPELLE. Nu de werkzaamheden tot het op diepte brengen van de Labbegatsche- sche haven haar beslag hebben gekre gen, zal eerstdaags begonnen worden met het uitbaggeren der haven alhier. De baggermolen is reeds ter plaatse aangekomen. DOEVEREN. Zondagmiddag! nam Ds. I. de Tombe afschleid' van onze ge meente. 1 - De pastorie, waarin na die be vrijding de kerkdiensten werden gehouden, was ondanks het min der gunstige wieer, geheel met be langstellenden gievuld, waaronder- behalve enkele collega's, vele vrienden van buiten o.a. Wijk, Aal burg, Heesbeen. Heusden, Dron- gelen enz. Na het zingen van Psalm 105 vers 1 en 5, zegenbede, gebed en geloofsbelijdenis, bepaalde de scheidende herder en leeraar zijn gehoor 'bii dat gedeelte uit Han delingen 11 waaruit hii tot tfekst had gekozen het laatste gedeélte van vers 23 „dat .zii met een voor nemen des harten bii' den Heere zouden blijven". Voor het laatst vermaande Ds. de Tombe zijn gemunte paar aan leiding van dit tekstgedeelte om trouw te blijven aan het Woord. de kerkdiensten trouw te blijven bezoeken om te bewaren 'het pand hun toevertrouwd, terwijl hij' Ihun de consulent. Ds. Vogel, 'in hun aller vriendsciha.p aarlbeveelde. 7 jaren heb ik, aldus Ds. de Tombe, het Woord mógen bren gen in uwe gemeente. Ik heb hipt gebracht aan allen, zonder onder scheid of aanzien dies: persooins en héb daarbij! niets achtergehou den. 1 Na de predikatie richtte Z.Eerw. zich met eien persoonlijk! woord tot de gemeente, memoreerde de oorlogsdagen, de vriendschap die hem is bewezen bii gijn 25-jarig huwelijksfeest en betrok1 i'ni fijn aanKwoord ook Kerkeraad, Kerk voogdij, koster en organist. Ook' de aanwezige collegia's dankte Ds. de Tombe voor allies wat hii in die iaren van hen 'had ondervon den aan medeleven en' vriend schap, maar ook tot alle andere aanwezigen o.a. Burgemeester en Mevr. v. d. Schans sprak hij war me woorden tot. afscheid. Hierna werd het woord gevoerd door Ds. Koele uit Gender en, die namens den Ring Heusden herin nerde aan de prettige sfeer die Ds. de Tombe altijd bracht in de ver gaderingen en dankte hem1 voor het werk dat hii ook als scriba een tijd heeft verricht. Namens den Kerkeraad, Kerk voogdij en gemeente van Doeve ren sprak Ds. Vogel uit Heusden, dankte Ds. en Mievrouw de Tom be voor alles wat zij voor de ge meente hadden gedaan om na mens hun allen en hem persoonlijk de gevoe'ens te vertolken eener zij ds van vreugde voor de .schei dende zelf, anderzijds het vertrek betreurende van een zoo algemeen bemind en gezien predikant en col lega. Op verzoek van Ds. Vogel werd den scheidenden dominee toegezongen'-Ps. 121 vers; 4. Tenslotte sprak Burgemeester v. d. Schans en dankte Ds. de Tom be voor alles wat hii in het be lang der gemeente heeft gedaan, waarbii hij de overtuiging had, dat Ds. de Tombe ook buiten zijn ker kelijke gemeente .steeds op de bres stond voor de belangen van dat deel dier gemeente en. hare be woners. Hii £prak 'de 'beste werr- schen uit voor den dominee en zijn ecihitgenioote bij hup vertrek naar Bladel. Ds. de Tombe dankte alle .spre kers voor hun sympathieke woor den en goede wenisohen en de aan wezigen voor. hunj zegenbede. Na het dankgebed en het zin gen van Ps. 27 vers 7 maakten ve len gebruik van de gelegenheid om Ds. en Mevrouw de vTomibe nog even de hand- te drukken. Hierbij werden nog hartelijke woorden gesproken, waarbij tot ui ting kwam, dat met het vertrek van Ds. de Tombe die gemeente Doeveren een 'bemind, humaan en getrouw herder en leeraar, en de omgeving een vriendelijke verschij ning ziet heengaan, die bii jong' en opd in deze streek vele harten had gewonnen door zijn populaire en gulhardge levenshouding, die hem bijzonder eigen was. We onderschrijven de wensch van velen, het ga Ds. en Mevrouw de Tombe in alLe opzichten goed. EETHEN. De Partij van de Arbeid, hoopt op Dinsdag 25 Juni a.s. een ledenver gadering te houden in café Smits te Meeuwen. In verband met bestuursver kiezing en enkele belangrijke punten is trouwe opkomst gewenscht. (Zie advertentie). 's-GRAVENMOER. Door den landbouwer v. T). werd Zaterdag j.l. zijn fiets na het melken onbeheerd in de polder achtergelaten, met de bedoeling, deze nog denzëlfden avond op te halen. Door het slechte weer ech ter hierin verhinderd, kwam' 'hii Zondagmorgen tot de ontdekking dat zijn karretje was gestolen. voor de tweede helft van de 7e periode (23 Juni t.m. 6 Juli) Bonkaarten KA, KB, KC 606 340 t,/m 344 Algemeen 800 gram brood 345 Algemeen 400 gr. brood 346 Algemeen 200 gram kaas 347 Algemeen, 100 gr. bloem 348 Algemeen, 100 gram gedroogde zuidvruchten A 64 Reserve, 1 ei B 64 Reserve, 1600 gram biood C 64 Reserve, 800 gram brood B 66 Reserve, 100 gram kaas Bonkaarten KF 606 380 BMV, 250 gram boter 381 BMV, 125 gram margarine Bonkaarten LA, LB, LC 606 255 vleesch, 200 gr. vleesch 256 vleesch, 300 gr. vleesch A 52 melk, 2 liter melk B 52 C 52, melk, 3x liter melk Bonkaarten KD, KE 606 840, 841 Algemeen, 800 gram brood 842 Algemeen, 100 gram kaas 843 Alg-meen, 100 gram bloem 844 Algemeen, 100 gram gedroogde zuidvruchten D 64 Reserve, 800 gram brood E 64 Reserve, 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten KG 606 880 BMV, 250 gram boter 881 BMV, 125 gram margarine Bonkaarten LD, LE 606 755, 756, vleesch, 100 gram vleesch D 52, E 52 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 33 2 rantsoenen tabaksartikelen V 33 100 gram chocolade of suiker werken X 33 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor melk zijn geldig tot en met Zaterdag 29 Juni a.s Het aardappelrantsoen zal nader en afzonderlijk worden bekend gemaakt. Gedurende deze 14 dagen wordt 100 gram vleesch extra beschikbaar gesteld. In totaal heeft men dus over 500 gram de beschikking. Voor de week van 30 Juni t m. 6 Juli zullen nog bonnen worden aan gewezen voor melk, aardappelen, vet, jam, thee, tabak, en versnaperingen en huishoudzeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 21 Juni a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 24 Juni mag worden afgeleverd. LAND VAN ALTENA. Op het oogenhlik wordt er een wedstrijd gespeeld om het per soonlijk damkarnpioenschap van bovengenoemde streek. De stand is thans als volgt Pellikaan 6600 12 de Joode 6 4 2 o 10 v. d. Lelie 5410 9 v. Wijk 7 3 1 3 7 de Rooij 5221 6 Risseeuw 6222 6 Visser 4 2 1 1 5 v. Arkel 3201 4 Kramer 7205 4 Krop 7 1 1 5 - 3 v. Lier 7034 3 de Waal 7 1 1 5 3 Pellikaan maakt dus wel de bes te kansen. De afd. Ned. Fruitteeltor ganisatie, heeft het voornemen om een excursie te houden naar het Fruitteelt-demonstratiebedrijf te Geldermalsen. Vooral in de laatste jaren breidt de teelt van fruit in onze om geving zich regelmatig uit. Dit is echter alleen verantwoord wanneer de boomgaardbezitters in onze streek voldoende inzicht héb ben in de problemen, die de fruit teelt oplevert, en waaraan zii hét hoofd kunnen bieden. Daar in onze omgeving! veel door oorlogsgeweld is verwoest, en opnieuw zal worden ingeplant of ingeboet en willicht in de toe komst nieuwe aanplantingen zullen worden aangelegd, heeft het be-

De Sirene | 1946 | | pagina 2