OFFICIEELE BONNENLIJST Dinsdag herdacht zuster Maria Laurenza haar goudenkloos ter jubileum. De belangstelling was overweldigend. Van heinde en verre was men naar Heusden geko men om de Eerw. Zuster "de hulde te brengen. 4ie zii door haar lief devollen en opofferehden arbeid, in een lange periodej 'van jaren zoo zeer heeft verdiend. Ontelbaar is het getal personen dat die Zus ter kwam gelukwensc'hen, terwijl een schat van bloemen aan het Liefdegesticht w,erd bezorgd. Des avond bracht de Heusden- sche Fanfare een serenade, waar- bii de Voorzitter. »die heer A. Bax, de jubilaresse toesprak. Ook de waar nemend burgemeester, dje heer A. v. Delft, voerde nog het woord en dankte namens Zuster Laurenza voor de gebrachte hulde. Zondag 7 Juli a.s. worden alhier voor de 10 de maal de Bra- bants'che zeilwedstrijden op de Maas gehouden. t 1 In 193 5 opgezet als een beschei den kamp tusschen enkele tiental len zeilers, zijn deze - wedstrijden gegroeid tot een sportevenement van beteekenis. In verband met dezen 1 oden wedstrijd zullen hieraan eenigefes tiviteiten worden verbonden, die zullen aanvangen op Zaterdagavond met een diner in hotel Qonicordia. Zondagavond vind in het Wapen van Amsterdam als gebruikelijk de prijsuitreiking plaats en worden de ze festiviteiten met een bal be sloten. 1 Naar wij yernemen, be-' noemde Vrijdagavond in zlijn laat ste zitting de gemeenteraad van Baarn ,den heer G. P'. van der Beek, waarn. Secretaris der ge meente en chef van de ,ie afdeeling ter secretarie aldaar, met nagenoeg algemeene stemmen tot Gemeente-* Secroe taris, in de vacature, ont staan door de pensioeneering van den heer B. de Die. i De heer Van der Beek was sinds 1 November 1919 ambtenaar ter Secretarie aldaar^ en had' zijn op leiding in Heusden genoten. Velen zullen zich hem! nog her inneren en verheugd zijn in deze promotie, die dezen nauwgezetten en 'algemeen gezienen ambtenaar hienpee te beurt valt. A iOp Maandag a.s. zal' de damclub V.D. te Den Bosch in het clublokaal van de Bossche Damclub, Lunchroom „De Witte Brug", Hinthamerstraat, haar eer ste wedstrijd spelen tegen genoem de vereeniging. Aanvang half acht. Zoo* de Heusdensche club uit twee wedstrijden (uit en thuis) de mees te punten behaald, komt zijl het volgend seizoen uit in de hoofd klasse. i i A.s. Zondag wordt alhier in ho tel „Central" de laatste ronde ge speeld van de voorwedstrijden om het kampioenschap van Noord- brabant 1946. Om elf uur v.in vangen de navolgende partijen aan: Nieuwkoop (V.D.)v. Hel- voirt (A.D.A.1 en v. d. Oord (D. V.D.)v. d. Loo (O.G.t) Onze geachte predikant, Ds. K. M. Vogel, heeft een beroep ontvangen naar Maassluis. ANDEL. Mej. C. U. Voorst is be noemd tot vaste onderwijzeres aan de Chr. school alhier. Voor het toelatingsexamen Chr. H.B.S. te Dordrecht is ge slaagd E. Bakker alhier. ALMKERK. Door Ds. v. Krugten, Herv. predikant alhier, is een beroep ont vangen naar de Herv. gem. .te 's Hertogenbosch. De j.l. Zaterdag in deze ge meente gehouden collecte, ten'bate van het Prins Bernhard Fonds bracht op f372.39. BABILONIëNBROEK. A-s. Zondag 7 Juli hoopt de Weleerw. Heer v. Putten, can- didaat en hulpprediker te Kampen, alhier zijn intrede te doen des nam. om 2 uur, na des v.tru- te zijn/bevestigd door Ds. v. d. Zee .van Ridderkerk. De jongeheer J. C. J. v. d. Brugge alhier, .slaagde te Go- rinchem voor het toelatingsexa men Rj.H.B.S. CAPELLE. De organistenkring in den Ring 's Grevelduin-Capelle van Ned. Herv. gemeenten, houdt Za terdag 6 Juli e.k. .in de Ned. Herv. kerk te Besoijen haar eerste jaar vergadering. De agienda, welke af gewisseld wordt met orgel- en vioolspel, vermeldt o.m. het uit brengen der jaarverslagen. Voor de vacant komende be trekking van gemeente-secretaris, hebben zich, naar we vernemen, 31 sollicitanten aangemeld. Ter gelegenheid van een huwelijksinzegening hoopt Dins dag 9 dezer, des namiddags half vier in de Ned. Herv. Kerk a-id Loonschendijk voor te gaan, JDs. A. Vroegindeweij. In verband met den ver jaardag van ZJC.H, Prins Bern hard ,ga fjde gemengde zangver hard, gaf de gemengde zangvér- eeniging ,,'t Rozeknopje", in sa menwerking .met het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid", j.l'. Za terdagavond 8 uur op de muziek tent over de Binnenhaven een con cert, dat mede dank zij' bet schit terende zomerweer door honder den belangstellenden werd beluis terd. 1 l DUSSEN. Ds. J. Bijleveld te Asperen heeft bedankt voor zij n beroep naar de Ger. Gemeente te Diussen. Thans is door de Ger. Gemeente alhier beroepen Ds. R. Bakker te Zwaag- wes'teinde. f 's-GRAVENMOER. Ter gelegenheid van den verajardag van Z.K.H. Prins Bern hard, magkte de muziekvereen. al hier een rondgang door de ge meente. Ook het nog piet lang opgerichtte Oranje Garde Vendel maakte een marsch door het dorp. Daar bijna drievierde van de gar disten reeds in uniform, was ge stoken, .en men voor zullk een kor te oefentijd buitengewoon goed liep,. was het een fleurig gezicht. Voor het Middenstands diploma slaagden onze dorpsge- nooten, de heer en E. Kielen en M. van Suylekom. NIEUWENDIJK. Voor'' het Middenstandsexa men slaagden te Breda de heer en W. van Maastricht, Adr. van Noorloos, Jac. Oostveen en H. Tol lenaars. Zij genoten hun opleiding bij .de heer en J. Klop jen C. Heüj- stek. Onze dorpsgenoot H. C. v. d. Stelt, slaagde voor het (eind examen aan de Zuivelscbool te Bols ward. Van der Stelt is in- tusschen benoemd als Hoofdamb tenaar 'bij "de Geldersch-Overijsel" sche Zuivelbond te Zutphen. Het 4-jarig zoontje, van A. de Bok had het ongeluk te water te vallen in liet Kanaaltje. Al spoedig had men het opgemerkt en sprongen 4 personen te water om het kind al zwemjmjende te redden, doch helaas was het reeds in de diepte verdwenen. Na veel duiken slaagde men er in het ven tje op te halen doch de levens geesten waren reeds geweken. JOp uitnoodiging van de Oranjevereen. „Prinses Margriet" te Kille, gaf de muziekvereeniging „Overwinning na Strijd", directeur de heer O. Walraven,, ter gele genheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, j.l. Zater dag een concert op het terrein van den heer P. van Meel. Het vras een gezellige drukte. Door ruim 1200 personen wercl dit con cert bezocht. OUDENDIJK. Mej. M. A. Suydendorp, on derwijzeres aan de Neutmal Bijz. school alhier, heeft per 1 Oct. a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Op Vrijdag 5 Juli a.s., des nam. 8 uur, zal in café van der Wiel een vergadering worden ge houden tot oprichting van een Vereeniging tot Stichting van een V er eenigings gebouw. RIJSWIJK. Uitslag van de verloting van de v.v. Rijswijk, ie jpr. nr. 69 2e rp. i8,,3e j>r. 42 iv 4e pr. 91.9, 5e pr. 416, 6e pr. 631, 7e pr. 620, 8e pr. 151. ,9e pr. 89, 10e pr. 183, 1 re pr. ,576. 12e pr< 760, .13e pr. 634, 14e pr. 954, 15e pr. 94, 16e pr. 653, 17e pr. 674, 18e pr. 4.26, ,19e pr. 759, 20e pr. 938, 21 e pr. 303, 22e pr. in, 23e pr. 502, .24e pr. 599, 25e pr. 779. Verder 23 troostprijzen, waar van de nummers zijn 722, 864, 106, 121, 351 ,269, 860, 444, 441, 898. ,957. 818, 610 474,261, .743,961', 845,380, .389 60,186,833,430,, ,381. De prijzen kunnen opvertoon van het lot afgehaald worden bij den heer A. F. Mooy alhier. VEEN. Bii het te Arnhem gehouden examen voor de Banketbakkerij, slaagde de heer Otto van Balle- gooijen alhier. Zaterdag 29 Juni, maakte de muziekvereen. „Wilhelmina", onder leiding van den heer I. Jis- koot, ter eere van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, „een rondwandeling door ons dorp, waarvoor groote belangisitelling be stond. I WIJK EN AALBURG. [Op Vrijdag 5 Juli a.s. ztul- len vertegenwoordigers van het college van Aljgiemeene Comlmis- sarissen voor den wederopbouw van 's morgens 9 uuir tot 's avonds 6 uur zitting houden in café D'. van Wijk. Dijk C 27 te Aalblurg, voor het bespreken en eventueel innemen van rekeningen, nota's, kwitanties e.d. voor uitgevoerde noodvoorzieningen aan onroerend goed, dat onder hiet .streekbureau Almkerk ressorteert en is gelegen in de dorpen Wijk, Aalburg en Veen. iMet het bestuur der Oran- jevereeniging, maakte de muziek- vereeniging „Oefening en Uitspan ning" met de Oranjegarde,, Za terdagavond, ter giele genheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, een wandeling door de gemeente. Bijl den heer Dj. v. Wijk te Aal burg, die op dezen dag het feit herdacht ,dat hij voor 45 jaar het veer te Aalburg ging bedienen, werd een serenade gebracht. Een talrijk publiek! maakte deze wandeling mede. WIJK. Maandagmiddag vond al hier de begrafenisplaats van wij len den heer J. van Kapel, in le ven Ouderling der Ned. Herv. g!e- -meente alhier en leider der Zon dagsschool. 'Om half twee werd in de kerkzaal een rouwdienst ge houden waarbij Ds. Harkema voor ging. Vooraf werd gelezen Ps. 90, daarna ging "Z.Eerw. voor Jn ge bed. hield daarna een toespraak, waar Ah. hij zich bepaalde tot de woorden van genoemden Psalm en besloot met dankgebed. Nabij Jiet gemeentehuis werd de lijkstoet opgesteld, waarbij zich be halve de familieleden en vrienden van den overledene, kerkeraad en leiders en kinderen der Zondags school en de Meisjes vereeniging aansloten. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ouderling A. de Kok die sprak namens de Zondags- schoolvereen., de heer H. B. tRen- gersen, sprak namens de Jongel. vereen. „Onderzoekt de Schriften" en namens de beide pieisjesver- eenigingen. Ds. Harkema sprak als voorzitter van den Kerkeraad. Alle sprekers wezen op. de groote verdienste van den heer v. Kapel op .kerkelijk en geestelijk terrein, het kortstondige van dit leven, voor de eerste helft van de 8e periode (7 t.m. 20 Juli) Bonkaarten KA, KB, KC 608 417 t/m 421 brood 800 gram brood. 422 brood 400 gr brood 425 boter enz. 125 gram boter 426 boter enz. 250 gram margarine 435 boter enz. 100 gram vet 436 suiker 400 gram ruwe suiker 427 Algemeen, 200 gram kaas 428 Algemeen, 100 gram zelfrijzend bakmeel 429 Algemeen, 250 gr jam, stroop, enz. 430 Algemeen, 225 gram huishoud- c zeep of 90 gram toiletzeep B 79 Reserve, 1600 gram brood C 79 Reserve 800 gram brood B 80 Reserve, 100 gram kaas Bonkaarten LA, LB, LC 608 389 vleesch, 100 gr. vleesch 390 vleesch, 400 gr. vleesch A 67 melk, 2 liter melk B 67 C 67, melk, 3x liter melk Bonkaarten KD, KE 608 917, 918 brood, 800 gram brood 925 boter enz. 250 gram boter 926 boter enz., 125 gram margarine 936 suiker, 400 gram ruwe suiker 927 Algemeen, 100 gram kaas 928 Algemeen, 100 gram zelfrijzend bakmeel 929 Algemeen, 250 gr jam, stroop enz. 930 Algemeen, 225 gram huishoud zeep of 90 gram toiletzeep D 79 Reserve, 800 gram brood E 79 Reserve, 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 608 889, 890, vleesch, 100 gram vleesch D 67, E 67 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 37 2 rantsoenen tabaksartikelen V 37, V 38 100 gram chocolade en/of suikerwerken X 37 2 rantsoenen tabaksartikelen X 38 100 gramchocolade-en/ofsuiker- werken De bonnen voor melk zijn geldig tot en met Zaterdag 13 Juli a.s Voor de week van 14 Juli t m. 20 Juli zullen nog bonnen worden aan gewezen voor melk, aardappelen en tabak. Op de suikerbonnen 436 en 936 is, voor zoover voorradig, ook geraffineer de suiker verkrijgbaar Men moet er evenwel rekening mede houden dat de suiker niet onmiddellijk bij den handel verkrijgbaar zal zijn in verband met de bevoorrading. Op de bonnen 428 en 928 Algemeen is uitsluitend zelfrijzend bakmeel ver krijgbaar. Deze week is wederom een extra hoeveelheid van 100 gram vleesch be schikbaar, zoodat men in totaal 500 gram vleesch per veertien dagen ont vangt. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 Juli a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk waarop eerst met ingang van Maandag 8 Juli mag worden afgeleverd. zooals opnieuw uit dit plotseling overlijden is gebleken. Ds. Harkema dankte namens de familie voor de laatste eer den overledene 'bewezen. Terug in de Werkzaal werd ge lezen Ps. 130 en besloot D3. Har kema de plechtigheid mét dank gebed. WOUDRICHEM. (Op den verjaardag van Z. K.H. Prins Bernhard maakte de Oranjegarde des middags een rondgang. Des avonds gaf .Wou- drichems fanfarecorps een concert. Te ongeveer 10 uur werd door schoolkinderen onder leiding van den heer van Bruggen, opgevoerd het openluchtspel „Oorlog en Vrede". De nummering van de can- didatenlijsten voor de verkiezing van de leden van den (gemeente raad is als volgt1vPartij van den Arbeid2. Rechtsche Kies- vereeniging; 3. Groep Visschers.

De Sirene | 1946 | | pagina 2