TWEEDE BLAD Gemeenteraadsverslag Vervolg Raadsverslag Woudrichem. behoorende bij „DE SIRENE" van Donderdag 11 |uli 1946. Voorstel van B. en WL om over te gaan tot vaststelling! van een verordening woonruimte. De Voor zitter deelt mede, dat die burge meester de bevoegdheid bezit, woonruimte te vorderen, doch dat hii daarvan niet naar behioorien ge bruik 'kan maken, zonden dat tegen eigenmachtig betrekken van een woning niet een strafbepaling; in het leven is geroepen. Die betref fende verordening voorzien daarin, o.m. door te bepalen, dat de ver huurder van een woning verplicht wordt aangifte te1 doen indien een woning door den huurder zonder opzegging is verlaten, pf kennis krijgt van de opzegging! der 'huur. Deze aangelegenheid ontlokt ©en langdurige bespreking. De heer van der Giessen zou gaarne willen wieten hoe bet moge lijk is, dat waar er zullk) een gr,oot woningtekort is in deze gemeente, dat personen uit een andere ge meente hier zonder meer een wo ning kunnen betrekken, terwijl ©en ander genoodzaakt is in een karot te wonen. i De Voorzitter deelt mede,i dat in het betreffende geval aan belang hebbende toestemming was ver- Vergadering van den raad der gemeente HEUSDEN op Vrijdag 5 Juli n.m. 8 uur. Voorzitter de heer A. v. Delft, wnd. burgemeester. Afwezig de heer G. de Kort, één va cature. Na opening met het formuliergebed leest de ambt. ter secretarie die notulen, die worden vastgesteld. Ingekomen stukken Besluit van Ged. St. van 25 Juni houdende goedkeuring wijziging ge- meentebegrooting 1944, idem van die voor 1945. Schrijven van de Commissie tot we ring van schoolverzuim, waarin wordt medegedeeld, dat de heer G. de Wflt te Herpt wordt voorgedragen als lid dezer Commissie. Met algemeene stem men wordt de lieer G. de Wilt als zoo danig door den raad benoemd. Aanvraag van het bestuur der R.K. school te Herpt, om gelden beschik baar te willen stellen voor de af schaffing van 36 schoolbanken, waar voor een bedrag van f 1627,80 is be- noodigd. Het verzoek voldoet aan de eisdhen der wet, en de Inspecteur van het L.O. is er over gehoord. Ged. St. hebben ook geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek, doch stellen wel de voorwaarde, dat de be dragen die het schoolbestuur voor de opgeloopen oorlogsschade zou m°gen ontvangen, in de gemeentekas moeten worden gestort. Op voorstel van B. en W. wordt het benoodigd bedrag hierop met algemeene stemmen goedgekeurd. Vaststelling verordening op verma kelijkheden. Deze belasting zal wor den geheven op tooneelvoorstellingen, en andere vermakelijkheden, die voor het publiek toegankelijk zijn. De be lasting bedraagt 20 pCt. van den en treeprijs, als toegang wordt verkne^ gen door betaling van entree-prijizen en wanneer deze niet wordt geheven f 5, per keer. Eveneens voor bals en dans partijen, door vaste gezelschappen of vereenigingen gegeven, minimum f 5, maximum f 30,naar gelang van de oppervlakte der dansvloer. Voor dans- cursussen en danslessen f 25 per half jaar of gedeelte daarvan, voor een les per week. Vrij; van belasting zijn de vermakelijkheden tijdens de kermis, voor tentoonstellingen ter bevordering van kunsten en wetenschappen, der land en tuinbouw, vermakelijkheden gege ven ten bate van een liefdadig doel, voordrachten, welke uitsluitend een godsdienstig, wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter dragen. Zonder discussie werd deze verorde ning, die de leden was thuisgezonden, vastgesteld. Verzoek van B. van Kuijk, havenmees ter om ontneffing der pacht over hef gedeelte van .1945 dat, het veer niet bediend is geworden. B. en W. ach tem inwilliging van het verzoek billijk en stellen voor een vermindering van drie vierde der pacht, zijnde f 100, dus van 75 gulden te verleenen. Aldus wordt be sloten. Verzoek van den heer Meijer v. d. Linde om ontheffing der - pacht voor de staanplaats van zijin oliebollenkraam op de kermis alhier. Aangezien deze exploitant geen toewijzing kreeg voor meel. olie en suiker, kon hij zijin staan plaats niet innemen. Hij verzocht ont heffing en terugbetaling van de helft der pacht, die f 382 bedroeg. B. en W. zijn van oordeel dat van terugbeta ling geen sprake kan zijin, achten ech ter kwijtschelding van het nog te beta len gedeelte billijk. De raad gaat hier-* mede accoord. Aanbieding gem.-rekening en die van het Vleeschkeuringsbedfij'f voor 1945, worden voor onderzoek in handen ge steld van de heeren de Kort, v. Ooijejn en Wijnstekers. Aanbieding rekening der Godshuizen over 1945, die zal worden onderzocht door de heeren de Kort, Nieuwenhui- zen en Wijnstekers. Van het Departement van Binnenland- sche Zaken is terug ontvangen de in vorige vergadering vastgestelde veror dening op bioscoopvoorstellingen, met de bemerking dat art. 2 moet vervallen. Hieraan wordt voldaan, de verordening wordt aldus gewijzigd. Rondvraag. De heer Wijnstekers vraagt wanneer er een begin wordt gemaakt met de herbestrating van Heusden. De Voorzitter antwoordt dat mach tiging moest worden gevraagd voor de kosten van het architectenbureau. Deze is inmiddels afgekomen. Het bu reau is opdracht gegeven zoo spoedig mogelijk een en ander gereed te maken, zoodat met de herbestrating kan word|en begonnen. De heer Wijnstekers informeert hoe het staat met de plaatsing van een uurwerk. De Voorzitter antwoordt dat men daarmee nog niet veel verder is geko men. Deze zijn blijkbaar heel moeilijk te verkrijgen. De heer Wijnstekers vraagt hoe of het nu staat met de vergoeding die de heer de Haan heeft gevraagd voor de inbruikleen gegeven ijzeren .platen voor het maken van schuilkelders. De Voorzitter zegt dat de raad het verzoek heeft afgewezen met welk be sluit Ged. St. in kennis zijin gesteld, voor de gemeente is de zaak daarmede afgedaan. De heer Oldendorp vraagt of er in de gemeente nog werkloozen zijn? Zoo ja, dan acht hij; het toch de hoogste tijd dat deze te werk wordien gesteld'. Er is overal een tekort aan arbeids krachten. Hij meent dat er hier nog een paar zijn, waarvan de één wel de gelegenheid heeft zijn tuintje op te> knappen. De Voorzitter antwoordt dat hier nog wel een paar personen zijn die z.g. overbruggingssteun geniete^. Spr. heeft er echter biji de arbeidersbeurs op aan gedrongen om deze personen tewerk gesteld te krijgen. Hij hoopt dat dit succes zal hebben. De heer v. Ooijen vraagt hoe of het met de verlichting in Hedikhuizen staat. De Voorzitter heeft hierover naar de PNEM geschreven doch daarop is bericht ontvangen dat er Hoen nog geen materiaal voor was. Spr. zal thans nogeens informeeren. Hij heeft tevens aan de Waterleiding Mij. West-Brabant gevraagd om Herpt en Hedikhuizen ook aan te sluiten aan het net. Hij hoopt dat het hiertoe binnen niet al te lan gen tijd zal komen. De heer v. Ooijen vraagt verder hoe het staat met de wegen verbetering in Hedikhuizen. Is die al aanbesteed9 De Voorzitter zegt dat het zoo ver nog niet is, er wordt echter aan ge werkt. De vergadering wordt hierop met gebed gesloten.

De Sirene | 1946 | | pagina 5