Aanvullende Bonnenlijst Distributie mededeelingen GIESSEN. Voor het Mulo-diploma üjn geslaagd, W. v. '»Vug!t alhier en J. v. Vugt 'te Rijswijk. GENDEREN. J.l. Woensdagavond is al hier een kinderkoor opgericht met aan.vanK.el ijk 29 leden, het draagt de naam „Beatrix". Nieuwe leden kunnen zich op de repetitie's .opge ven. 's-GRAVENMOER. Het Christel. Mannenkoor maakte per autobus êen uitstapje naar Arnhem en de Grebbëberg. In het sanatorium „Oranje Nassau Oord" werden voor de patiënten enkele nummers ten beste (gege ven. c De heer A. v. d. Veen. on derwijzer aan de Chr. echool al hier, slaagde vootr de Hoofdacte. De Vaartweg alhier, welke de laatste jaren zeer slecht was, wordt thans olpnieuw bestraat. In verband hiermede is het verkeer vanaf Waspik richting Tilburg1, omgelegd door de Hoofdstraat en en, over Klein-Dom gen. Het zoontje van de fam. H. kwam zoodanig van een paard te vallen, dat hij zijn arm brak. HERPT. Zaterdag, Zondag' en Maan dag werd alhier het festival gehou den ter herdenking van het .1001 jarig bestaan van de harmonie De Eendracht Zaterdagmiddag opende de wnd. Burgemeester A. van Delft met een toespraak de feestelijkheden, waarna „De Eendracht" en de fan fare „Wilhelmina" uit Veen, die nog slechts alleen aanwezig was, den feestmarsch uitvoerden. Aan het festival namen hierop ,'deel de harmonie „De Eendracht" zelf, de fanfare's „Oefening en Uitspan ning" uit Wijk en Aalburg, „T)efe- ning Baart Kunst" uit Well, „Con cordia" uit Nederhemert en „Wil helmina" uit Veen en de zangver- eenigingen „De Vervulde Wensch" uit Nederhemert en „„Kerkwij'k's gemengid koor" uit Kerkwijk. Vooral in de avonduren heersch- te er een gezellige drukte. Het con cert door de Kon. Militaire Kapel uit 's Bosch ging wegens .het niet opdagen van het gezelschap niet door. De fanfare „Wilhelmina" uit Veen verzorgde toen 'een concert, dat bij de aanwezigen .goed in den smaak viel. Zondagmiddag werden om 2 uur de feestelijkheden opnieuw geopend door den waarn. Burgemeester, waarna de gezamenlijke vereeni- gingen den feestmarsch uitvoerden en namen de volgende vereenigin gen aan het festival «deelde har- moniën „De Eendracht" van Herpt, Jongenscongregatie te Dru- nen, „Volharding" te Dirunen, „Concordia" te Vlijmen, „De Een dracht" van Onsen oor t en Nieuw- kuik, „Cecilia" te Haarsteeg, „St. Jan" te Baardwijk, de fanfare „Eendracht maakt macht" te Els- hout en de zangvereenigingen „Uitspanning door Inspanning" te Elshout, „Aurore" te JEngelen, „Vriendenkring" te Haarsteeg, Da meskoor „Levensvreugd" te Haar steeg, Gemengd Koor Haarsteeg en Helvoirts Mannenkoor. Vooral op dezen dag was het aantal bezoekers groot, terwijl alles vlot en rustig verliep. Ondanks de warmte werd een druk gebruik ge maakt van de danstent, die goede zaken maakte. Maandagavond werden de feest dagen besloten met een concert, dat door de jubileerende veneeni- ging werd gegeven. Begunstigd door fraai zomer weer kan „De Eendracht" terug zien op een uitstekend geslaagd feest. Zondag j.l. had de trekking plaats der verloting, gehouden ten bate van het Vaandelcomité voor de Harmonie „De Eendracht" al hier. Ce hoofdprijs, een rijwiel, viel op .Nr. G 416 ,en de tweede prijs, een stoel, op No. Y 203.. Prijzen kunnen afgehaald wor den bii den heer G. de Wilt alhier. KERKWIJK. Ds. G. M. v. Dieren te Hei en Boeicop, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier. LAND VAN ALTENA. Van de tChr. U.L.Oj. school voor het Land van Altena, slaag den dit jaar alle candidaten. En wel voor diploma A J. v. Delzen en C. Schouten t£ Nieuwendijk, A. Schreuder en Rj. Paans te Wer kendam. Voor diploma B M- v. d. Assem, F. Kuiper en H. v. Don kelaar te Werkendam en J. v. And el te Sleeuwijk. Door bemiddeling van de World Friendship Association te Londen zullen begin September een aantal leerlingen van de noog- ste klassen der Chr. U.L.O. scnoöi te Sleeuwijk een studiereis van 14 dagen maken naar Engleland. Deze reis zal niet alleen hun kennis van de Engelsche taal ten goede komen, maar ook een kostelijke bijdrage leveren voor hun algle- meene ontwikkeling. Als groeps leider zal meegaan de heer G. M. Kortenhoeven, onderwijzer aan ge noemde school. .5 Dezer dagen slaagde de heer A. v. Beuzekom, onderwijzer *aan de Chr. U.|L.O. school te Sleeuwijk voor "de acte Engelsch M.O. NEDERHEMERT. Het gemeentebes tuur alhier heeft besloten, behoudens goed keuring van Ged. (Staten, een sub sidie, groot f 100.toe te kennen aan de Werkliedenvereen. Hielpt Elkanderalhier. De iweiMieden- vereeniging en het daaraan ver bonden T.B..C-Fonds verkeeren nog steeds in jfinancieele moeilijk heden en daarom heeft het bestuur besloten, om dezen zomer nog een verloting te organiseeren. "Wij ho pen dat vele inwoners deze ver- eeniging zullen steunen, die in on ze gemeente al zooveel goied werk heeft verricht, want jin haar 8-jarig bestaan 'heeft zij «ruim f 8000. uitgekeerd aan zieke (arbeiders. Eén lid is gedurende 3 jaar verpleegd in een (Sanatorium, wel ke het T.B.C.-Fonds ook' f 1000. heeft gekost. Diegene die iiets voor die verloting willen bijdragen kun nen zich vervoegen bij het dagel. bestuur: T. Biesheuvel, woorzitter G. Dekkers, secretaris (G- van de Werken, penningm.. en JVC Verheij Czn., buitengewoon bestuurslid. NIEUWENDIJK. Op Zaterdag 24 Augustus a.s. organiseert de Oranjevereen. „Prinses Margriet" te Kille een Oranjefeest. Op den vooravond van dit feest zal een groot openingsh concert worden gegeven waaraan medewerken 't fanfarecorps „Over winning na Strijd" te Kille, de Chr. gem. zangvereeniging „Oefe ning Kweekt Kunst", het Chr. jeugdkoor „Van Knop tot Bloem", het Chr. kinderkoor ,,'t Knopje" en het mannenkoor „Onderling Genoegen". Op 24 Augustus, zullen er ,des morgens kinderspelen gehouden worden met tractatie, des middags verschillende volksspelendes avonds zal de Chr. muziekvereen. „Crescendo" een concert verzor gen en zal 'er een groote open lucht „Verzets"-geluidsfilm wor den vertoond. RIJSWIJK. Cand. P. Uidam »te Weesp heeft bedankt voor .het beroep naar de Geref. Kerk wan Giessen-Rijs- wijk. v SPRANG. A.s. Zondag, na den mid- dagdienst, zal bii de Ger. Kerk alhier de verkiezing plaats vinden voor ambtsdragers. Candidaat zijn A. Eerks en H. de Hoop. De heer C. Haver hals, amb tenaar ter secretarie der gemeen te Sprang-Capelle, is benoemd tot adj. comlmles ie klas te Zutphen. De N.H. Knapenvereen. op G.G. „Timotheus" alhier, gaat voor eenige dagen kampeeren te Huizen in het Gooi. Het dagelijkssch bestuur van het comité tot behartiging} van de belangen der militairen uit Sprang- Capelle en omgeving, bestaande uit twee leden van iedere aange sloten J.V. en M.V. hield Vrijdag avond O5 Aug., .om 8 uur in de consistorie van de Ned. Herv. kerk te Sprang, haar eerste huishoude lijke vergadering. Besloten werd o. a. om te trachten de eerste week in September het eerste numjmer van het wekelijksche contactor gaan „Van Eigen Haard" uit te ge ven en het aantal medewerker si voor div. rubrieken nog eenig'szins uit te breiden. Die commissie van red. bestaat uit de heer enC. Ha- verhalsj,, eindredacteurJ. v. d. Mei, Nic. Klas en. De adm. uit de dames A. Tim mermans, ie seer., J. Dees, 2e secr., W. J. Rijken, penningm. WIJK EN AALBURG. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, bestaat er gelegen heid om een aanvraag in te dienen voor rubberlaarzen bij A'. K. Bou- man te Aalburg. 1 WAALWIJK. Per 1 Aug. «is tot directeur der N.V. Noord-Brabant ,alhier be noemd. Mr. N. (Timmermans. WASPIK. Onze geachte predikant, Dis. v. d. Smit, heeft een beroep onH vangen naar de Ned. Herv. ge meente te Den Ham (O.). WELL. Zaterdagmorgen had alhier bij café de Hopwaag de jaarlijks sche geitenkeuring plaats. Aangevoerd 15 stuks. Ingeschreven plaatselijk regis ter 6 stuks. De. prijzen werden behaald als volgt Adr. van den Bogert ie. g?r., Jobs, van Lopik 2e,Adr. v. d. Bogert 3e, G. Krijglh 4e. Oudere melkgeiten 4 stuks Jac. van den Bogert Pz. ie pr., Adr. vqji H ors s en, 2 e pr. Ingeschreven lammeren 2 stuks. P. Oomen ie pr. Niet ingeschreven lamlmJeren 3 stuks. Johs. van Lopi'kl re pr., D. M. van Loon 2e pr. De twee ou-i dere melkgeiten werden tevens in geschreven in het plaatselijk; regis ter. Als keurmeesters fungeerden de heeren A. Blikman te, Arnhem), A. van Loon te Bruchem en H. J. Brouwers te Zaltbomlmel. De leden van de yereeniging; kunnen zich opgeven bij de jaar- lijksche vergadering, om dan tegen het voorjaar een goed lam( te be trekken. 1 WERKENDAM. Dezer dagen slaagde mej. B. H. van Priel alhier voor het te 's Gravenhage gehouden exa men voor Coupeuse, Costuumi- en Mantelvak. Vorige week slaagde <mej. B. Kapel op het te Gorinchem ge houden examen voor lingerie-naai ster. Distributiekring 231 ALMKEKK Uitreiking Bonkaarten. Voor zelfverzorgers en niet-zelf- verzorgers. AALBURG, Maandag 12 Augus tus. Van 910 uur huisno. C 1 50, van 1011 uur C 5190, van 1112 uur C 91 140, van 12 uur C 141180, van 2 2.30 uur C 181einde. Café D. v. Wijk. Gemeente EETHEN Dinsdag 13 Aug. Van 910 uur Eethen, van 1011 uur Drongelen, van 11 12 uur Meeuwen, van 12.30 uur B.-Broek. Gemeentehuis. CUSSEN Woensdag 14 Augustus. Van 910 uur huisno. B 76 125, van 1011 uur B 126 176, van 1112 uur B 476 Voor dejeerste helft van de 9e periode (4 t.m. 17 Aug.) Bonkaarten iLA,^LB,^LCA608 A 74 melk, 2 liter melk. B 74, C 74 melk, 3x liter melk. 402 aardappelen, 3 kg. aardappelen Bonkaarten LD,|LE|608 D 74, E 74, melk, 6 liter melk 902 aardappelen, 1 kg. aardappelen Tabakskaarten, enz. T 42 2 rantsoenen tabaksartikelen Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 Aug. a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waar op eerst met ingang van Maandag 12 Aug. mag worden gekocht. 225, van 12.30 uur B 025 ■einde. Café Leemans. RIJ S WIJ K-GIE(SS E N Donderdag 15 Aug. Van 910 uur huisno. 175, van 1011 uur huisno» 76einde. Giessen van 11 12 uur huisno. 1 50, van 12 uur huisno. 51 100, van 22.30 uur 101 einde. Café de Lorm. Uitreiking Schoenenbonnen. De Directeur van den 'Dislribu- tiediensit Almkerk maakt bekend, dat op onderstaande dagen en data in de bekende uitreiklokalen schoe nenbonnen zullen worden uitge reikt aan die rechthebbenden, wier, Tweede Distributiestamkaart of Nood Tweede Distributie stamkaart nummer eindigt op het cijfer 8. Maandag 12 Aug., Werkendam van 91.2 en van 13.30 41ur. Maandag 12 Aug, Giessen van, 912 uur (in café de Lorm voor de plaatsen Giessen, Rijswijk en Uitwijk). Maandag 12 Aug., Andel van 14 uur. Dinsdag 13 Aug., iWijk van 9 12 uur. Dinsdag 13 Aug., Veen van 1 3.30 uur. 1 Dinsdag 13 Aug., Hank van 9 12 uur. Dinsdag 13 Aug;., iDussen 1 3.30 uur. Woensdag 14 Aug., tSleeuwijk van 912 uuir. Woensdag 14 Aug., Woudri- chem van 14 uur. Woensdag 14 Aug., Almkerk van 912 uur. Woensdag 14 Aug., Nieuwendijk van 1.303.30 uur. Donderdag 1 5 Aug., Eethen van 912 uur. Iedere belanghebbende wordt verzocht op de bovengenoemde data en tijdstippen 4e komen, daar geen na-uitreiking meer ,zal plaats vinden. Wie niet op tijd komt moet wachten tot de volgende maand. Inlevering Fruitbonnen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten in groente en/of fruit de voor fruit aangewezen bonnen 473 en 973 Algemeen, "geplakt op opplakvel len, op Vrijdag 9, .Zaterdag iio en Maandag 12 Augustus bij .de Gros sierscombinatie van hun rayon moeten inleveren. De Grossierscombinaties moeten uiterlijk op Woensdag 14 Augustus a.s. de opplak vellen met bonnen bij den distributiedienst der ge meente, waar zij gevestigd zijn, in leveren tegen ontvangstbewijzen. Met deze ontvangstbewijzen moe ten de Grossierscombinaties zich tegenover het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit verantwoorden. Nader zal nog worden bekend gemaakt, welke hoeveelheden 'op de bonnen 473 en 973 verstrekt zullen worden. Zeepbonnen op komst. Omstreeks het midden van deze maand zal wreer een bon voor zach- ze zeep worden aangewezen, .op 29 Aug. gevolgd door ,een bon voor waschpoeder. Er .komt ook een bon voor scheerzeep ,en tegen

De Sirene | 1946 | | pagina 2