OFFICIEELE BONNENLIJST WI|K EN AALBURG EN VEEN adres en, of men al lid w«s, of zich nu pas opgeeft. Formulieren, papier en geld in gesloten enveloppe inleveren Behalve de prijzen van het Hoofdbestuur o.a. een réis naar lndië, stelt de Afdeeling Heusden ook nog enkele mooie prijzen be schikbaar, voor de Heusdenaren, die het dichtst bij het juiste aan tal zijn. ie prijs 30 stukken zeep. 2e prijs 20 stukken zeep. 3e prijs 15 stukken zeep. 4e prijs 10 stukken zeep. 5e t/m ioe prijs 5 stukken zeep. Zaterdagavond 17 Aug. zal er een wagen met muziek door de straten van Heusden, Oudheusden en Herpt trekken. Op deze wagen zal een groote bus geplaatst wor den, waarin de oplossingen gede poneerd worden. Zorgt dus allen de enveloppen gereed te hebben op Zaterdagmiddag In Hedikhuizen kan men de en- enveloppen inleveren bij den heer D. van Herpert. De wagen zal vergezeld worden door een stoet van collectanten, die chocolade-guldens zullen aan bieden voor een kwartje. Laat ieder tot deze collecte bij dragen, opdat deze slage ten bate van het mooie Roode Kruis-werk. De heer A. de Graag, Prov. Kampioen Dammen alhier heeft een uitnoodiging ontvangen van de damclub „Terneuzen" te Terneuzen voor deelname aan het Internatio naal Damtournooi aldaar op 24 en 25 Augustus a.s. Hij zal o.m. uitkomen tegen den oud-kampioen van België J. D. Mesmacker uit Luik in één der eere-groepen. Heden Donderdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk de verhu ring van zitplaatsen plaats hebben, resp. om 6 uur voor slechthooren- den en om 7 uur voor de overige gemeenteleden. Met den bouw van een orgel is een aanvang gemaakt, zoodat bin nen korten tijd dit in gebruik kan worden genomen. Maandagmorgen wildé een zeiljacht op de rivier de Maas zich mee laten sleepen door een boot. Bij het vastmaken werd deze ech ter onder water getrokken en zonk onmiddelijk. De opvarenden wis ten zich, al zwemmende, in veilig heid te brengen. Maandagmiddag is het zeiljacht gelicht door een bok, welke werkzaam is aan de brug. AALBURG. Vrijdag 16 Augustus hoopt Es. Bel uit Dirksland, des avonds om zeven uur voor de Ger. Gem. alhier in den dienst des Woords voor te gaan. Zaterdag 17 Augiustus zal in de consistorie der Herv. Kerk pi llier, des avonds vap 6.30 tot 8 uur, zitting worden gehouden tot het ontvangen van zitplaatsengel1 den. AALST. Zondagmorgen maakte oiize geachte predikant Ds. v. d. Kooy van den kansel bekend, dat hij voor de beroepen naar de gemeenten Bodegraven, Eemnesbuiten en We- zép bedankt had. Met groote dank baarheid nam de gemeente hiervan kennis en aan het einde van den dienst werd Z.Eerw. door ouder ling de Heer toegesproken en de predikant toegezongen de zegenbe de van Ps. 134:3. Moge Ds. v. d. Kooy nog vele jaren in onze gemeente arbeiden. Een 35-tal gemeenteleden woonden den Zendingsdag van den Geref. Zendingsbond bij in hetRij- senburgerbosch te Driebergen op Donderdag 8 Aug. De reis werd gemaakt per auto van de Wed. v. d. Werken alhier. Onder den veestapel van de Wed. C. W. v. Ballegoijen is mond en klauwzeer uitgebroken. ANDEL. Tot predikant bii de Geref. kéék alhier is beroepen cand. «S. v. Bekkum te Rotterdam. ALMKERKr ip Sept. a.s. wordt alhier de classicale vergadering: der Ger. Kerken gehouden. BOMMELERWAARD. In de provincie Gelderland verbouwt men dit jaar 1700 ha. suikerbieten. CAPELLE. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse is be roepen Ds. Wisgerhof te Lienden. De Postduivenvereen. ,,De Luchtvaart" hield j.l. Zondag met oude en jonge duiven een wed vlucht vanaf Quievrain met den volgenden uitslag: Oude duiven: G. Treffers 1, Gebr. v. Onzenoort 2 en 3, Adr. Klootwijk 4. Jonge duiven: Adr. Klootwijk 1, B. Pols 2 en 12, Gebr. v. Onzen oort 3, 7 en 14, Adr. Blom 4, G. Treffers 5, P. Nieuwenhuizen 6, W. Versteeg 8, 9 en 11, H. v. Kampen 13, ie overduif B. Pols. Ds. A. Vroegindewey, predi kant bij de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk, ontving een tweetal beroepen en wel naar de Herv. Gem. te Hoevelaken en naar die te Bruchem en Kerkwijk. Ter gelegenheid van een hu welijksbevestiging op Woensdag 21 dezer hoopt des nam. 3 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds. A. L. v. d. Smit uit Waspik. DUSSEN. Onze plaatsgenoot, de «beier J. Pellicaan, is met ingang! van (ió Juli benoemd als hulpkom^mjiesl bii de grensdienst te Stievensweert (L.). EETIIEN. De Burgemeester van Ee- then maakt bekend, dat. zij, die nog geen huurwaardeverg|oedi;ng voor verlaten woning hebben ont vangen, zich daartoe onder, over-i legging van het Personeele belas tingbiljet ten gëmeientehiuize moe ten vervoegen vóór 25 Aug. a.s. Aanvragen welke na dieni datum; worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling woorden geno men. De tijdelijke Raad dezer ge meente zal op Vrijdag 16 Aug. des namiddags om 3 uur in open bare vergadering bijeenkomen. GENDEREN. Bii 4e gehouden aanbeste ding, voor het bouwen van 2 mid denstandswoningen voor de gle- meente Veen, onder architectuur J. van Lint te Breda, was de uitslag als violgt1 A. M. de Waal, Andel f36.650 A. de Kort, Vianen 29.000 A. H. v. Reekum, Haaf ten £28.700 Bouw-Comb inatie, Dordrf28.152 A. Moerman, Rotterdam f 27.668 Fa. P. A. Kramer, Gend. 27.288 Gegund aan den laagisten in schrijver. De gehouden collectie voor het bouwfonds bracht in de Ger. kerk1 alhier op f82.75. MEEUWEN. Ds. Bel uit Dirksland hoopt heden (Donderdag), des avonds om zeven uur voor de Ger. Gemeente alhier op te treden. NIEUWENDIJK. Te Tilburg slaagde voor de akte Nuttige Handwerken, Mjej. A. de Pender alhier. OUDENDIJK. Door het Bestuur der Ver een. voor Neutraal Bijz. onderwijs, werd op haar verzoek, wegens g|e- zondheidsredenen, aan mej. M- A. Suydendorp, per 1 Sept. a.s., eer vol ontslag verleend als onderwij zeres. y i Mevr. Bogers-Stam werd be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan genoemde school. LAND VAN ALTENA. De Stamboekvarkensfokver- eeniging' „Land van Altena, hoopt op 5 Sept. a.s. deel te nemen met een collectie varkens aan de fcenb toonstelling te Dordrecht. Waarschijnlijk zal dit najaar 6 kg. suiker per bijenvolk worden toegewezen. Als feestredenaar ter gele genheid van het gouden bestaans- feest van den N.CJ3. op 26 Aug. a.s. zal optreden Mr. Wintermans uit Den Haag. Naar de Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau ons me dedeelt zijn er van het «Ministerie van Sociale Zaken twee uitvoe ringsbesluiten af gjek omen betref fende het aangaan van1 arbeids-ver- boudingen met werknemers in de textiel-, schoen- en lederindustrie. Uit deze besluiten blijkt dat er. zooals dit voor de bouwbakken reeds bestaat, een toestemming wordt vereiscbt van genoemden Directeur voor het aangaan van ar beidsverhoudingen met werkne mers, die in de textiel-, schoen- en lederindustrie wensiclben te gaan werken, daarin reeds werken of laatstelijk werkten. Deze toesteml- ming moet gievraagld worden aan den Directeur van het Gew. Ar beidsbureau e.q. Bijkantoor binnen welks gebied de arbeid zal worden verricht. I LANGSTRAAT. Die spoorlijn door de Lang straat zal niet alleen voor het ver voer van goederen, maar binnen kort ook voor het personenvervoer gebruikt worden. NEDERHEMERT. Aan de Werkliedenvereen. „Helpt Elkander" is goedkeuring gegeven tot het houden van een verloting. De hoofdprijs is, een to tale keukenuitzet en verder andere prachtige prijzen. De trekking zal plaats hebben op 31 Aug. a.s. De Chr. J.V. alhier, maak te Dinsdag 13 Aug. j.l. een uitstap je naar Apeldoorn en omgeving. SPRANG. Ds. W. v. d. Kerk, emb pred. der Geref. Kerk te Doorn spijk heeft zijn benoeming tot hulp prediker bij de Ger. Kerk alhier aangenomen. In Sept. a.s. hoopt Z.Eerw. zijn dienstwerk alhier aan te vangen. De Ned. Herv. Knapenver. „Samuël" alhier, maakte een drie- daagsche reis naar het Gooi. Hoogst voldaan keerden zij per vrachtauto huiswaarts. Het bestuur der afdeeling Wijk en Aalburg ien Veen van het Nederl. Rooide Kruis brengt, het v'olgende ter kennisi Op 17 Augustus 11946 zal door het geheele land een Roode Kruis dag worden gehouden, waarop ten bate van het Roode Kruis pen collecte zal worden gehouden,, ter wijl bovendien een iPrijsvraag wordt uitgeschreven, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. Het motto der collecte luidt: „voor elk kwartje krijgt U een gulden terug", d.w.z. voor elk kwartje ontvangt U een chocolade gulden verpakt in staniolpapier. Te vens worden er speldjes voor dit doel verkocht. Ook in de gemeenten Wijk en Aalburg en Veen wordt een der gelijke collecte gehouden. Tenein de hieraan luister bij te zetten, zullen de muziekcorpsen in deze gemeenten hun welwillende mede werking verleenen en een rondgang door het dorp maken 's avonds om 7 uur, terwijl ijverige collectrices klaar zullen staan om deze gul dens .en speldjes aan den man te brengen. Onnoodig te zeggen dat het Be stuur op de volle medewerking der inwoners rekent, die op deze wij ze de gelegenheid krijgen hun be langstelling voor dit prachtige weik te toonen. Een ieder wordt opgewekt deze collecte volledig te doen slagen! WELL. Die leden van dp jongelings- en meisjsevereen. hopen op Dom deidag 22 Augustus a.s. .gezamen lijk een uitstapje te maken naar Zuid-Limburg. voor de tweede helft van de 9e periode (18 Aug. t.m. 31 Aug.) Bankaarter. KA, KB, KC 608 486 t,/m 490 brood 800 gram brood. 491 brood 400 gr brood 494 boter enz. 125 gram boter 495 boter enz. 375 gram margarine of 300 gram vet 505 suiker 500 gram suiker 496 Algemeen, 100 gram bloem 497 Algemeen, 200 gram kaas 498 Algemeen, 250 gr. jam, stroop, enz. 499 Algemeen, 50 gram cacao 500 Algemeen, 50 gram thee 501 Algemeen, 100 gram koffie 502, Algemeen, 250 gram zachte zeep B 94 Reserve, 1600 gram brood C 94 Reserve 800 gram brood B 95 Reserve, 100 gram kaas Bonkaarten LA, LB, LC 608 413 vleesch, 100 gr. vleesch 414 vleesch, 400 gr. vleesch A 76 melk, 2 liter melk B 76 C 76, melk, 3h liter melk Bonkaarten K0, KE 608 986, 987 brood, 800 gram brood 994 boter enz. 250 gram boter 995 boter enz., 125 gram margarine of 100 gram vet 005 suiker, 500 gram suiker 996 Algemeen, 100 gram bloem 997 Algemeen, 100 gram kaas 998 Algemeen, 250 gr. jam, stroop enz. 999 Algemeen, 50 gram cacao 001 Algemeen, 250 gram zachte zeep D 94 Reserve, 800 gram brood E 94 Reserve, 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 608 913, 914, vleesch, 100 gram vleesch D 76, E 76 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 43 2 rantsoenen tabaksartikelen en 2 rantsoenen sigaren van minder dan 18 cent per stuk of een pakje kerftabak van 40 gram, merk „Pax". V 43, V 44 100 gram chocolade en/of suikerwerken X 43 2 rantsoenen tabaksartikelen X 44 100 gram chocolade-en/of suiker werken Margarine of vet naar keuze. Margarine en vet zal men in den vervolge naar keuze kunnen koopen. De bonnen 495 boter geven derhalve recht op 375 gram margarine of 300 gram vet, de bonnen 995 boter op 125 gram margarine of 100 gram vet. Des- gewenscht kan men op een bon voor 375 gram margarine of 300 gram vet zoowel margarine als vet koopen en wel in de volgende hoeveelheden 250 gram margarine en 100 gram vet of 125 gram margarine en 200 gram vet. De bonnen voor aardappelen zullen afzonderlijk worden aangewezen. De bonnen voor melk zijn geldig t/m Zaterdag 24 Aug. as. Voor de week van 25 t/m 31 Aug. zullen voor tabak, melk en aardappelen nog bon nen worden aangewezen. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram per 14 dagen ont vangt Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Aug a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch en melk waarop eerst met ingang van Maandag 19 Aug. mag worden gekocht. WOUDRICHEM. De heer Groeneveld slaagde voor het eerste gedeelte van het examen Hoofdakte. Het echtpaar J. van Zijl- Wijgers hoopt 22 Augustus a.s. den dag te herdenken, waarop zij voor 55 jaren in het huwelijk tra den. WERKENDAM. Dje heer G. Ml Kprtenhoer ven, leeraar aan .die Chr. U.L.O. schooi aan de Tol, slaagde de zier dagen voor akte DuitsCh. De heer Westerhout, onder wijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke functie benoemdi te Utrecht.

De Sirene | 1946 | | pagina 2