Plaatselijk Nieuws Distributie mededeelingen VLIJMEN. fende de gemeenterekening over 1943. Besloten wordt dit schrijven overeen komstig het voorstel van B. en W. te beantwoorden en de rekening opnieuw voorloopig vast te stellen met een ba tig slot in den gewonen dienst groot f 1532.61. In verband hiermede wordt besloten tot wijziging van de begrooj ting dienstjaar 1943 en 1944. Een adres van C. K. van Hoven te Waardhuizen inzake grondaankoop, wordt tot de volgende raadsvergadering aangehouden. Eveneens worden tot een volgende vergadering aangehouden de beslissing van twee adressen van het Bestuur van de Ned. Herv. Schoolvereen. inzake wo- ningruil en beschikbaarstelling van het lokaal der O.L. §chool. Z.h.st. wordt besloten de noodige gelden beschikbaar te stellen ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 t.b.v. het aanbrengen van de noodige verbeterin gen der W.C.'s der Ned. Herv. school en voor herstelwerkzaamheden dier schooi. De heeren J. B. Branger. P. L. Koekkoek en Ant. Burghout worden door den Voorzitter aangewezen voor onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. De Voorzitter schorst hierop de ver gadering. Na heropening deelt de Com missie bit monde van den heer 'J. B: B.ranger mede, de stukken in orde te hebben bevonden. ZJi^st. wordt daarop 0e stoten tot toelating van de nieuw benoemde raadsleden. De Voorzitter deelt mede, dat de giemeen te re kening en de rekeningen tak ken van dienst dj. 1944 aan den raad worden aangeboden en wjjst als com missie van onderzoek aan de heeren Jac. Kolf, A. B. Snoek en P. van der Wal. Z.h.st. wordt besloten tot wwijziging der gemeentebegrooting en der be grooting takken van dienst over 1945. Op haar verzoek wordt op voorstel van B. en W. aan Mevr. M. van Voort- huizen-Bremer te Dlussen eervol ont slag verleend als gemeente-vroedvrouw van Almkerk ingaande 1 Sept. 1946. Na ampele bespreking wordt op voor stel van B. en W. besloten tot het ver- leenen van medewerking aan het ur gentiebouwplan 1947 t.w. het bouwen van 12 woningen en aan den bouw van een extra woning voor den burgemees ter in 1946. Bij de rondvraag komt de heer Cre- zee terug op zijn vraag in de voriga vergadering inzake het éénrichtingsver keer eventueel in te voeren voor do Buitenkade en de Zoetelaarssteeg. Uit de bespreking die hierop volgt blijken aan de invoering hiervan nogal bezwa ren te klevenwel zou het aanbeveling verdienen langs genoemde wegen enkele wisselplaatsen te maken. De heer van der Wal vraagt naar de electrificatie van de Waardhuizensche Steeg en de Giessen-Eng. De Voorzitter deelt mede, dat deze kwesties in de Lichtcoinmissie zijn be handeld. Zoodra de materiaalpositie het tc^elaat zal het net aan de Waardhuizen- schesteeg hersteld worden. De kosten van her-electrificatie van de Giessen- Eng zulten adil den Directeur van het G.È.B. gevraagd' worden; gevraagd zal worden aan de gemeente Giessen of en tot welk bedrag deze in de kosten wenscht bij te dragen. N;ets meer aan de orde zijnde, spreekt de Voorzitter tenslotte nog een woord van dank en waardeeri'ng tot den schei denden tijdelijken raad en i"n het bij zonder tot öe wethouders. De niet tèrugkeerende raadsleden wenscht hïji allen het öesfe toe. Hierop wordt de vergadering gesloten. HEUSDEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 21 Augustus, des avonds 8 uur ten ge meentehuize. Agenda: 1. .Opening. 2. Beëediging van de nieuw gekozen leden van den raad. 3. Verkiezing wethouders. 4. Notulen van de vorige vergadering. 5. Benoeming commissie onderzoek ge meenterekening en rekening vleeschkeu- ringsbedriif beide over 1945. 6. Rondvraag en sluiting. De aangifte voor kinder- en volksspelen op 31 Augustus a.s., voor jongens, meisjes, heeren en dames, moet geschieden op Woensdag a.s. a.d. Open bare school, van 23 uur voor jon-< gens van 615 jaar, van 34 uur voor meisjes van 6-15 jaar, van 78 uur voor de grooten. AALBURG. Woensdag 21 Aug., hoopt voor de Ger. Gem. alhier des avonds om 7 uur op te treden Ds. Lamain van Rijssen. ALMKERK. Dhr. J. Dijs, benoemd als on derwijzer te Amsterdam heeft voor de ze benoeming bedankt. A.s. Dinsdag 20 en Woensdag 24 dezer, zal de Burgemeester dezer gemeente, wegens ambtsbezigheden, géén spreekuur ten gemeentehui ze houden. In deze gemeente doen zich on der het vee enkele gevallen van het zoo zeer gevreesde mond- en klauwzeer voor. ANDEL. De feestelijkheden ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin zullen alhier plaats hebben op .28 en 29 Aug. a.s. Óp 28 Augustus! des namiddags zullen de kinderspelen worden gehouden, terwijl 's avonds nog enkele volksspelen gedaan worden en Andei's Fanfarecorps een concert zal geven. 29 Aug. wordt een allegorische optocht gehouden en de rest van de volksspelen afgewerkt. Voor de deel nemers aan de optocht worden mooie geldprijzen beschikbaar gesteld, terwijl ook prijzen gegeven worden voor de door de bevolking te plaatsen eerebogen. Het groen voor versiering wordt door de Oranjevereeniging beschikbaar ge steld. 29 Aug. zal besloten worden met een concert te geven door het bekendd Fanfarecorps Ó.N.S. te Nieuwendij'k (Kille). EETHEN. In verband met den bouw van gemeentewoningen kunnen gegadigden die als huurder in aanmerking wen- schen te komen, zich schriftelijk opge ven bij! den Burgemeester van Eethen. De huurprijzen liggen boven de hu ren voor noodwoningen en zullen vast gesteld worden in overeenstemming met de geldende huurprijzen i,n de gemeente' voor gelijkwaardige woningen. Bij' de toewijzing van deze wonin gen moet ook rekening worden gehou den met de grootte der gezinnen. Op Dinsdag 20 Augustus, des des avonds om half acht, zal de gei- tenfokvereen. „Verbetering is ons doel", in het gemeentehuis alhier, een leden vergadering houden. Aan de orde komt o.m.: Bespreking keuring op 21 Au gustus a.s. Verzocht wordt zooveel mogelijk naam en leeftijd op te geven van geiten, die aan de plaatselijke keuring zullen deelnemen. LAND VAN ALTENA. Het ligt in de bedoeling om op 19 Sept. a.s. een groote gecombineerde fokveedag te houden op een terrein in de Emmikhovensche Steeg te Alm kerk. Deze fokdag die in het middelpunt der belangstelling staat, en waarvoor ieder zich inspant, zoowel veehouders als zakenlieden zal de eerste zijjn in het Land v. Heusden en Altena. De fokdag zal omvatten de volgende groepenPaarden, Rundvee, varkjns,. schapen en geiten. Noteer nu reeds in Uw zakboekje: 19 Sept. 1946 naar de fokveedag te Alm kerk. De veefokkers zullen hier laten zien, wat voor fokmateriaal zijl bezitten. Moge de belangstelling voor dit prach tig doel vele zijn, zoowel van de zijde der veehouders als het publiek. MEEUWEN. Naar wij vernemen werd door den Edelachtb. Heer D. A. van der Schans ontslag gevraagd als kassier der Coop. Boerenleenbank „Meeuwen", wel ke functie hij in verband met de uit breiding der bankwerkzaamheden en zijn drukke ambtsbezigheden, niet langer meer kon vervullen. Gedurende 28 jaren heeft hij zich met alle toewijding aan de bank ge geven en tiet is met leedwezen, dat net bestuur hem dit ontslag op eervolle wijze verleent. Als zijn opvolger werd benoemd de heer M. G. A. Brouwers, welke reeds vanaf Mei 1944 als waarnemend kas sier aan de bank verbonden was. Tevens kunnen wij nog meededen, dat de zetel der bank zoo spoedig mo gelijk naar Meeuwen zal worden ver plaatst. NEDERHEMERT. In begin September zal wederom voor deze gemeente en omliggende plaat sen een aanvang worden genomen met de Middenstamdscursus. Zondag 11 Aug. hield Ds. J. v. d. Berg te Viijmen, zijn afscheidsrede als predikant van de Ned. Herv. Gem. in verband met zijn vertrek naar IJmui- den. Hij sprak naar aanleiding van 1 Korinthe 4 16. Hierna sprak Ds. van Moorsei uit Engelen, als lid van het Classicaal Bestuur van 's-Bosch, als praetor van den Ring en dankte den scheidenden predikant voor zijn ijver en voor de aangename samenwerking. Vervolgens sprak Dr. Tjalma uit Veen, waarna Ds. Mulhnickel uit Waalwijk het woord kreeg, die Ds. v. d. Berg, dank bracht voor zijn behulpzaamheid buiten den Ring. Diaken F. v. Hel voort sprak namens de kerkeraden en de gemeenteleden van Vlijmen en Hedikhuizen. Hij zegde Ds. v. d. Berg dank voor het vele werk dat hij in de gemeenten heeft verricht en de resultaten die bereikt werden. Ook bracht hij dank aan Mevr. v. d. Berg, waarna de gemeente hem staande Ps. 134, vers 3 toezong. Ds. v. d. Berg dankte de sprekers in het bijzonder Dr. Tjalma, en tevens als familielid, die reeds op hoogen leeftijd zijnde, toch nog de reis naar Vlijmen heeft aanvaard. Verder dankte hij' de beide Kerke raden voor de ^prettige samenwerking in de ruim drie jaren dat hij mef hen mocht samenwerken en in het bijzonder den diaken Fr. van Hel voort en den President-Kerkvoogd H. Werther voor hun groote ijver en werklust de beide kerkelijke gemeenten betreffende. WERKENDAM. Eie ledien van de Bak'kiers- v;ereen. Werkendam, maakten van hun vacant i e gebruik oml gezamen lijk ;een autotocht te maken paar verschillende mooie plaatsen in ons land. Ce tocht werd gemaakt via Werkendam, Utrecht, Eie Bilt. Zeist, Austerlitiz. Hier werd halt gehouden en verschillende dinglen in oogenscho-uw genomen. Ooik de bekende pyramide werd bezichtigd. E|e autotjes was* voor aden ^en ge noegen en er wierdien ware wied strij den gereden. L Ee reis werd nu voortgezet naar Rhenen. In Ouwehands Eierenpark werd ezeltje gereden, in (hoofdzaak door de vrouwen vanJ bet gezel schap. Op de Greb'bebierg werden de graven bezocht van Mei 1940. Hierna ging de réis naar Apel doorn waar verschillende dingen werden bezocht. Via Utrecht werd de terugreis genomen. Voor dezen 'heerlijken vacantie- dag zijn allen dankbaar, gestemd jegens het publiek van Werkend dam ,wat getoond heeft, dat ook voor de bakkers qen vacantiedag geen luxe is. WASPIK. Onze geachte predikant, Ds. A. L. v. d. Smit, heeft een beroep ontvan gen naar de Ned. Herv. gemeente te Tholen (Zl.). WAARDHUIZEN. Het zwaardere verkeer met Uit wijk is omgeleid, doordat er een brug moet gebouwd worden. ZALTBOMMEL. 22 Aug. a.s. zal alhier een paardenmarkt gehouden worden. Op de voordracht voor een te benoemen directeur der iN.V.' Veilnig Zaltbommel e.o. zijn ge plaatst de heeren W„ iK. Bok üe R,os sum -en P. Meyler ce Rotter-* dam. ZUILICI1EM. E,onderdag 22 Augtustus a.s. hoopt de Chr. gemengde zang'ver- eeniging „Sursum C.orda" een ple zierreisje te maken naarf Zuid- Limburg. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking Bonkaarten. Voor zelfverzorgers en niet-zelf- verzorgers. GENDEREN: Dinsdag 20 Augustus in t!afé van Wijk. van 910 uur huisnos. B 1B 50, van 1011 uur B 51B 100, van 1112 uur B 100einde. HANK: Woensdag 21 Aug. in café v. Dinteren. Van 910 uur C 1C 50, van 10 11 uur C 51C 100, van 111!2 uur C 101C 150, van 12.30 uur C 150C 200. OUDENDIJK, Donderdag 22 Aug. in café v. Dinteren. Van 910 uur huisnos B 1B 70 van 1011 uur B 71B 140, van 1112 uur B 141einde. Dislribuliekring ZALTBOMMEL' Uitreiking bonkaarten voor zelfver zorgers en niet-zelf verzorgers. NED(ERHEMERT 20 Aug. A t.m. Z. GAMEREN 21 Aug. A t.m. H, 22 Aug. I t.m. P; 23 Aug. Q t.m. Z. Van 1 September af gecombineerde bon voor jam en suiker. Op i September zal er wijziging komen in d e rants oeneer ing van jam en suiker. Van dien datum zal, telkens een een periode van zes wieken, elke veertien dagen een gecombineerde bon worden aan gewezen voor suiker, chocolade korrels en andere hot erhamstr ooi- seis*, of de dubbele hoeveelheid jam, pasta, kunsthoning, stroop en andere boterhamsmeiersels, resp. voor 750 gram in de eerste veer tien dagen, 500 glram! in de tweede veertien dagen en 750 gram! in de derde veertiendaagsche periode. Eus resp. 1 500, 1000 ien .1 500 gram jam. f 1 Voor 'kinderjen, geboren in 1942 ,en later, luidit dit schema 750,, 500 en 500 gram suiker iof 1500, 4000 en 1000 gram jam. D|eze krijgen dus in elke derde, veertiendaagsehe periodje 250 gram suiker, resp. 500 gram jam minder dan die ouderen. Op dezle wijze wordt de vieirhouding tot de suiker- en j amfvioorziening der oudieren hersteld. 1 1 Het rantsoen kan pok gedeelte lijk in suiker enj gedeeltelijk in jam1 worden opgenomen. Zooi zal een rantsoen van b.v. 750 gram1 kunnen worden verstrekt in 500 gram' suiker en ,2 maal 250 ^50°). grami jam of in andere hoe veelhe den in diezelfde ;ojndierli:nglef vern houding, vioor zoover die voorraden bij de detaillisten dit toelaten. Op deze wijze kan beter tegel- moet wordien gekomen aan die ÜÏD Cienloopende behoeften in de ste den en op het platteland en aan de individueele behoefte. Bonnen voor detaillisten. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor de weekvan 18 t.»m.< 24 Augustus de bonnen 409 aardappelen recht geven op 3 kg aardappelen en de bonnen 909 aardappelen op één kg aardappelen. Bovendien is voor het tijdvak van 18 t.m. 31 Aug. a.s. bon B 96 Reserve aangewezen voor 2 kg aardappelen. Zij die deelnemen aan maaltijden van de Centrale Keuken moeten aldaar bon 409 aardappelen inleveren. Inlevering sinaasappelenbonnen doordetaillisten Jiet Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten in groente en/of fruit de voor sinaasappelen aangewe zen bon „007 Algemeen", geplakt op opplakvellen, vóór Woensdag 28 Aug. aan den rayonleider van het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit moeten opzenden. De rayonleiders moeten de opplak vellen met bonnen uiterlijk 30 Aug. bij den plaatselijken distributiedienst in wisselen tegen ontvangstbewijzen. |n September gedroegde zuidvruchten. In September zal een bon worden aangewezen, welke voor alle leeftijden recht geeft op het koopen van 100 gram gedroogde zuidvruchten. Bonnen voor metalen keukengerei. Vanaf 18 Aug. geven de bonnen 506 en 006 algemeen recht op het koo pen van metalen keukengerei. De bon nen hebben een waarde van twee punten. Zij blijven voorloopig geldig en kun nen in conjbinatie met eventueel latfer öan te wijzen bonnen of met speciale punten „keukengerei extra" worden ge bruikt. De speciale punten „keukengerei ex tra" uitgevoerd in roode of in blau we kleur, blijven nog tot en met 14 Sept. geldig. Tenslotte wordt medegedeeld, dat thans zij, die voor 18 Febr. j.l. in het huwelijk zijn getreden of zichzelf zelf standig hebben gevestigd voor een aan tal punten voor metalen keukengerei in aanmerking komen, voor zoover zij nog geen punten hebben ontvangen. Bon voor sinaasappelen. Zooals is bekend gemaakt, zullen aan kinderen, geboren in 1942 of later 500 gram sinaasappelen worden ver strekt. In verband hiermede dient men bon 007 Algemeen bij een detaillist in groente en/of ^ruit 1° *e toveren uiterlijk op Donderdag 22 Augustus.

De Sirene | 1946 | | pagina 2