Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws Distributie mededeelingen Voetbalsport Landelijke Brandweerwedstrijden. HeusdenTh. v. Gestel, Haarsteeg; W. v. d. Wiel, Haarsteeg; A. Nelis Dru- nen, allen G.; M. v. Venrooij Elshout 2XO en W. v. d. Wiel, Haarsteeg 2XV.G.;P. Piron, Oudheusden en P. van Gestel, Haarsteeg, beiden B. Blauwen van Beveren: Ram: H. A. Pullus, Elshout IIV.G.; Voedsters: P. Piron, Oudheusden I GH. Pullis, Els hout IIV.G. Gouwenaars: Ram: C. Witlox, Waal wijk IG; Voedsters: C. Witlox, Waal wijk I G, II G en V.G. Black an Tan: Ram: Th. v. Son, Elshout 1G; Voedster: Th. v. Son, Elshout 1 G. Rexen: Rammen: P. Willemse, Dru- nen IG; G. Elshout, Drunen IIG III V.G. en V.G. Voedsters: G. Elshout, Drunen IG, II G, III G en V.G. Nesten. VI. Reus. Wit. Ram: J. v. Helvoirt, Haarsteeg IG. Fokrammen: W. v. d. Wiel, Haar steeg Witte Weener I G2 eereprijzen Beste ram middenrassen1 ©ereprijs beste ram W. WeenersA. v. d. Berg, Heusden, Witte Weener II G; Th. Els hout, Drunen, Blauwe van Beveren 1 G C. Witlox, Waalwijk, Gouwenaar IG; G. Elshout, Drunen, Rex IG. HEUSDEN. In de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering waarin de nieu we leden werden geïnstalleerd werden tot wethouders gekozen de heeren Th. Buijs te Herpt en H. Kant, beiden met 6 van de 7 stemmen. Zaterdag hield de afd. van het Roode Kruis een propagandatocht bin nen het raam van Roode Kruis Augus- tus-actie. Een wagen met muziek ver gezelde een aantal verpleegsters welke zich voor dat doel beschikbaar hadden gesteld. De verkoop van chocolade gul dens was boven verwachting, terwijl ook verschillende enveloppen in de bus werden gedeponeerd. De collecte bracht op f 389,53. 72 nieuwe leden meldden zich aan. Het bestuur dankt alle medewerken den en gevers voor het welslagen van deze collecte. Vanzelfsprekend zal het nog wel ee- nigen tijd duren, alvorens het aantal nieuwe leden over het geheele land bekend is. De beslissingswedstrijd voor het damkampioenschap tusschen de Bos sche Damclub en V. D. alhier zal plaats hebben op Maandag 2 Sept. a.s. in den Bosch. Zaterdag a.s. zal om 5 uur in de Ned. Herv. Kerk de verhuring plaats hebben van zitplaatsen. ALMKERK. De collecte alhier gehouden ten bate van de P.B.S. bracht f129 op. AALST. De vorige week in ons dorp gehouden collecte voor het Nederland- sche Roode Kruis heeft opgebracht de somma van f224,16. Alle gevers en geefsters en in het bijzonder de ijve rige collectrices wordt hartelijk dank gezegd voor dit prachtige resultaat. BRAKEL. Maandagavond brak brand uit in de hooimijt van W. van Tongerlo aan den Waaldijk alhier. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse en wist den brand meester te worden. Gelukkig dat het vrijwel stil was, zoodat er niet zooveel gevaar voor de naaste omgeving aanwezig was. De oorzaak van den brand is niet bekend, doch men ver moed dat kinderen met lucifers gespeeld hebben. De hooimijt brandde vpor de helft uit. Het kantoor van den gem.-ont vanger alhier zal op 24 Aug. gesloten zijn terwijl de zitting van Zaterdag 31 Aug. a.s. zal worden gehouden op Vrijdag 30 Aug. a.s. van 34 uur. CAPELLE. De bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse beroepen Ds. Wisger- hof te Lienden, bracht j.l. Donderdag een bezoek aan onze gemeente. Na ken nismaking met kerkeraad en kerkbestuur werden pastorie en kerkgebouw bezich tigd, waarna Z.Eerw. 's avonds half acht een kerkdienst leidde, welke door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond, die met aandacht den spr. volgden. De heer J. Waverijn heeft zijn benoeming tot lid van den Raad der gemeente Sprang-Capelle niet aange- men. Naar wij vernemen zal het nieuw benoemde hoofd der O. L. school in de Kom, de heer L. Polder vaart te Kralingscheveer, 1 September a.s. zijn betrekking aanvaarden. DUSSEN. Ds. C. J. v. d. Broek heeft voor het beroep naar Klaaswaal bedankt. De korenmolen van Dussen heeft men voor het dreigende gevaar zijn wie ken ontnomen. Er is thans een geheel nieuwe noodvoorziening getroffen om het inlekken van den kop te voorko men. De fanfare „Juliana" heeft op 18 Aug. deelgenomen aan het festival te Hooge-Zwaluwe. Dit was de eerste keer na den oorlog dat men aan een festival deelnam. Het komt nog regelmatig voor, dat er onontplofte granaten worden gevonden, die in dezen vacantietijd een zoo gewild speelgoed voor de kinderen zijn. Nogmaals wordt er op gewezen dat van het vinden van munitie onmid dellijk aangifte moet worden gedaan, teneinde de mijnopruimingsdienst te kun nen waarschuwen. Indien ieder zijn me dewerking verleent, kunnen ongelukken worden voorkomen. Voor het bouwfonds werd ge collecteerd ruim f 23. GIESSEN. Op 28 Aug. a.s. zal hier een Oranjefeest gevierd worden, 's Mor gens wordt een allegorische optocht gehouden, gevolgd door kinderspelen, 's Middags voortzetting der kinderspe-* len, waarna volksspelen worden gehou den. De fanfare zal een concert geven. Voor de lichting 1947 zijn vier dienstplichtigen ingeschreven. De keu ring is bepaald op 10 Dec. a.s. Aan onze -gemeente zijn voor 1947 weer .2 urgentiewoningen toege wezen. Het electrisch net in den Duil zal voor den winter hersteld zijn, ter wijl het watergemaal onder deze ge meente herbouwd zal worden, dat door de moffen was vernield. Dhr. G. Hak heeft op de laat ste raadsvergadering afscheid genomen als raadslid en wethouder, welke func ties hij resp. 19 en 13 jaar heeft be kleed. De Voorzitter sprak hem, mede namens den raad, hartelijke, waardee- rende woorden toe. A.s. Vrijdagmiddag komt de raad der gemeente in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt beëediging raadsleden ,en verkiezing wethouders. Als leden van den gemeenteraad zijn toegelaten de heeren: A. Elshout, Joh. v. Herwijnen, J. Kant Cz., P. Naaijen, H. v. d. Schuijt, W. Verhoeven en O. v. Vugt. De gemeenterekening is door Ged. Staten goedgekeurd. HERPT. Zaterdagavond hield de R.K. Boerenbond alhier, in café Verhoeven een feestvergadering ter herdenking van het 50-jarig bestaan van den Prov. R.K. Boerenbond waaraan de R.K. Boe- rinnenbond en Jonge Boerenstand deel namen. Mede tegenwoordig was de Z.Eerw. Heer Timmermans, geestelijk adviseur, Kapelaan Scheepens uit Heusden en wethouder Oldendorp, loco burgemeester. Als sprekers traden op Kapelatan Simons uit Drunen, die vooral den toe stand van voor 50 jaar belichtte en den heer J. F. v. d. Broek, Hoofd der R.K. Jongensschool te Heusden, die de ontwikkeling van den Bond schetste. De Harmonie „De Eendracht" luisterde den avond op. Tot heemraad van het water schap de Hooge Maasdijk van het Bo venland zijn bercoemd de heeren A. M. Buijs Mzn. en Chr. A. J. van Herpt, alhier. LAND VAN ALTENA. Teneinde steun te kunnen ver- leenen aan de in den nacht van 24 op 25 Juli j.l. getroffenen door den zwaren hagelslag meer in Zuid-Bra bant, is een provinciaal Rampencomité opgericht, met als voorzitter de Com missaris der Koningin. Op 18 Sept. a.s. organiseert de Ned. Fruitteelt Organisatie een lande lijke fruitteeltdag te Utrecht.1 MEEUWEN. Naar wij vernemen hoopt de Gem. Zangvereeniging „Oefening en Ontspanning" te Meeuwen een open luchtconcert te geven op Zaterdag 24 Aug. Medewerking zal worden ver leend door: Manne/zkoor „Ons Genoe gen" van Poederoijen en het Gem. Zang koor „Volharding" van Bab.-Broek. Het geheel zal worden opgeluisterd door de Muziekvereen. „Juliana" van Uitwijk. Een ieder die van zang en mu ziek houdt bezoeke deze avond. NIEUWENDIJK. De Chr. muziekvereen. „Cres cendo" directeur dhr. S. Kuipers te Drimmelen, behaalde op het te Leerdam, gehouden concours een 2e n prijs in de Superieure afd. met 276 punten. In den marschwedstrijd behaalde zij een len prijs. Voorzeker een prachtig succes. A.s. Vrijdag en Zaterdag wordt te Kille het Oranjefeest gehouden. Vrijdagavond zal om 7 uur afgemar cheerd worden met de plaatselijke ver- eenigingen vanaf het terrein van P. A. Vermeulen naar het feestterrein, al waar het openingsconcert gegeven zal worden. Medewerkenden plm. 500. Des Zaterdags zullen er kinderspe len en volksspelen gehouden worden. Des avonds zal er een verzetsklankfilm vertoond worden en zal de Chr. Mu ziekvereniging „Crescendo" een con cert verzorgen. Het feestterrein is gele gen aan de Zandsteeg bij den -heer P. v. Meel. Naar we vernemen zal de Chr. muziekvereen. „Crescendo" op 24 Aug. a.s. een concert verzorgen v. d. Ora/zje- vereen. „Prinses Margriet" te Killte, en op 31 Aug. voor de Oranjevereen. te1 Nieuwendijk., terwijl het Fanfarecorps „Overwinning na Strijd" te Kille op Vrijdag 23 Aug. te Kille, 29 Aug. te Andel, 30 Aug. te Sleeuwijk en op 31 Aug. te Oudendijk de concerten zal verzorgen. RIJSWIJK. Voor de lichting 1947 zijn hier 6 dienstplichtigen ingeschreven. WIJK EN AALBURG. De heer J. C. Wink, die bij de laatste verkiezing was gekozen tot lid van den raad, heeft hiervoor be dankt, eveneens zijn opvolger de heer J. L. van Os. De heer Antonie Michaël, die hierop aan de beurt kwam, heeft zijn benoeming aangenomen, zoodat de raad thans voltallig is. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. Het heeft zich thans ook voorgedaan onder het vee op het Wijkerzand. De collecte voor de Prins Bern- hardstichting bracht hier ongeveer op f 150.—. Op het te 's-Hertogenbosdi ge houden examen slaagde Mej. A. A. v. d. Pol voor diploma Stenografie en Ty pen. Door de firma de Haan en Qerlemans, scheepsbouwers te Heusden, zullen bij genoegzame deelname autobus sen worden ingeschakeld voor het vervoe ren van werklieden vanuit deze ge meente naar Heusden. De directie van genoemde scheeps werf hoopt daardoor een bijzondere gelegenheid te scheppen om jeugdige personen op te leiden in het s cheeps- bouwvak. WERKENDAM. Tot dijkgraaf van het Water schap Vervoornepolder is benoemd de heer B. M. Ippel alhier. Vorige week maakte de afdee- ling Werkendam van den Centrale*! Bond van Transportarbeiders een uit stapje met de kinderen hunner leden^ Uitgaande van het fonds Kinder vreugd, werd de reis gemaakt met een extra-bus naar Blijdorp, waar de kinde ren genoten bij het zien van de verschil- Voor de eerste helft van de 9e periode (18 t m 31 Aug.) Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 77 melk, 2 liter melk. B 77, C 77 melk, 3H liter melk. Bonkaarten LD, LE 608 D 77, E 77, melk, 6 liter melk Tabakskaarten, enz. T 44 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor tabak zijn reeds op Vrijdag 23 Augustus geldig. Op de bonnen voor aardappelen, die nader zullen worden aangewezen, kan eerst met ingang van Maandag 26 Augustus gekocht worden. lende dieren en hun hart ophaalden in den speeltuin. Öp de terugweg werd de Maastun nel bezocht waar ze het niet moe wer den de roltrappen op en af te gaan. Hier waren kinderen bij vanaf 7 jaar, die hun eerste reisje maakten, niets had den meegemaakt dan een wreede bezet ter en opgegroeid zonder eenige vreug de. Dat ze hebben genoten bewijst wel, dat de bus galmde van hun opgewekt zingen. I 4Zaterdag 24 Aug. a.s. zal van wege de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugddienst worden gehouden, des nam. half 8 in de Noodkerk. Als spreker hoopt op te treden de Eerw. Heer C. van Pelt, hulpprediker te Rotterdam met het onderwerp „Schijn en werkelijk heid". Mevrouw Bogers-Stam werd be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Neutraal Bijzondere School te Ou dendijk. Tot leerares aan de Huishoud school te Gorkum is benoemd Mej. N. J. de Bruyne alhier. WOUDRICIIEM. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugdappèl gehouden, waaraan vele jongelui uit de omliggende gemeenten en Gorin- chem deelnamen, zoodat het kerkge bouw zeer goed bezet was. Ds. v. d. Meulen van Uitwijk sprak een kort openingswoord, terwijl Ds. v. d. Bosch uit Well de spreker voor dien avond, het onderwerpBidden helpt niet, be handelde. Na het uitspreken der rede werden door den spreker verschillende vragen, welke schriftelijk waren in gediend. beantwoord. Aan den dienstplichtige van de lichting 1945 P. Ottevanger werd uit stel van opkomst voor eerste oefening verleend. De Prins Bernhardfonds-collecte heeft opgebracht de som van f 59,24. De keuring van de dienstplichti gen lichting 1947 dezer gemeente zal' plaats hebben te Gorinchem op Vrijdag 6 Dec. 1946. Dislributiekring 231 ALMKERK Uitreiking Bonkaarten. Voor zelfverzorgers en niet-zelf- verzorgers. DE WERKEN, Vrijdag 23 Aug. in de Nutszaal. Van 910 uur nos. 76130, van 1011 uur nos. 131190, van 1112 u. nos. 191260, van 12 u. de nos. 260330, van 22.30 u. de nos. 330 tot einde. v WAARDHUIZEN EN UITWIJK in café van Dijk. Van 8.309.30 uur Waardhuizen en van 9.3011 uur Uitwijk. WOUDRICHEM, Maandag 26 Aug. Salamander. Van 910 u. huisnos. AlA 90; van 1011 u. huisnos A 91A 180, van 1112 uur A 181A 270 van 1 tot 2 uur A 2711einde, van 22.30 u. huisno. B. AALST. J.l. Zaterdag -speelde Roda 1 en 2 thuis resp. tegen Asva 1 en 2 uit Arnei- de. Roda 2 verloor met 21, alhoewel gelijk spel verdiend was. Roda 1 bracht het er beter af. Toen de stand 31 was voor Roda, werd echter 3 minuten voor het einde door den scheidsrechter de wedstrijd gestaakt, wegens oneenig- lieid tusschen 2 spelers. Roda 3 speelde te Brakel tegen Quik 2 en verloor met 40. Op Zaterdag 17 Augustus j.l. wer den te Utrecht de landelijke brand weerwedstrijden gehouden. Zooals be kend is werden in de verschillende krin gen eerst wedstrijden gehouden. De winnaars daarvan gingen naar de afd.- wedstrijden, terwijl de ploegen die bij deze laatste wedstrijden geplaatst wer den, in Utrecht elkaar moesten be kampen. E>e uitslag was als volgt: 1Boeroepsbrandweer Tilburg. 2. Bedrijfsbrandweer Crok en Laan te Wormerveer. 3. Beroepsbrandweer Den Haag. 4. Brandweerploeg Kwiek te Alkmaar. 5. Plichtbrandweer Hilversum. 6. Vrijwillige Brandweer Druten. 7. Vrijwillige Brandweer Woudrichem. 8. Bedrijfsbrandweer Staatsmijn Mau- rits. 9. Brandweerploeg Zaandam. 10. Beroepsbrandweer Eindhoven. Wanneer rekening wordt gehouden met liet feit dat er in totaal 16 ploe gen deelnemen mag de uitslag voor den ploeg uit Woudrichem zeker goed ge noemd worden. Evenals bij de afdee- lingswedstrijden in Tilburg werkte de ze ploeg weer snel en toch rustig zoo dat ze een prima indruk maakte. Woudrichemmers, onze hartelijke ge luk wens chen.

De Sirene | 1946 | | pagina 2