Distributiemededeelingen eethen. '8-gravenmoer. land van altena. land van altena. nederhemert. rijswijk. uitwijk. wijk. werkendam. woudrichem. De architectenkeuze in het Land van Heusden en Altena. fractuur en een kneuzing aan den voet opliep. Zijn toestand is re delijk goed. IMet den bouw van de ur gentiewoningen op de Molenkade is een aanvang gemjaakt. Ce fun damenten zijn reeds gelegd. Binnen enkele weken zal een aanvang worden gemjaakt met het bodemonderzoek in het Zuiderveld, zulks m verband met het nieuwe uitbreidingsplan dezer gemeente. DUSSEN. Het Capelsche veer wordt weer even druk te Bussen bespro ken als in de dagen toien er de titanenstrijd tussehen 2 verschillen de legers werd gevoerd, om het bruggenhoofd, dat in heti najaar van 1944 door de Euitschers over de Maas was gevormd. T-oen was het alleen mjaar de vraag, wie zal als eindoverwinnaar uit den strijd komlen, na al die bloedige gevechten van man tegen man in de bunkers. Thans ligt echter de zaak ge heel anders. Toen Nederland) in Mei 1945 was 'bevrijd: werd er, schijnbaar geen moeite door de overheid gedaan om een verbin ding tot stand te brengen tussehen Capelle en Bussen, .over de Maas, z'ii Jh-el dan ook maar alleen voor voetgangers en wielrijders. In Juli deed een particulier ini tiatief aan al.de moeilijkheden een einde maken. Eerst werd er met één boot gevaren, later mlet twee- Men kon zoo de laatste maanden met ongeveer 20 personen tegelijk overvaren en de rijwielen tegel'ii- kertijd meenemen. In d e koudste winternachten kon men op de hulp van de mensehen rekenen die dit veer onderhielden. Thans heeft echter weer de. Rijkswaterstaat de zaak in handen genomen. Iedereen dacht dat er een pontveer zou komen, waardoor de moeilijkheid van een grooten omiweg voor voertuigen enz. zou worden weggenomen. Neen. We hebben, een slechte boot gekregen. We gaan weer de winter tegemoet -met zijn regen en stormen. "Zullen, wii dan in die dagen zonder veer komen te zitten? Is het niet erg ge noeg dat er thans mjaar A personen tegelijk over kunnen worden gezet tot s'avonds 8 uur, terwijll toen het in particuliere handen was het veer voor een ieder dag en nacht ter beschikking was? Wij) vertrou wen echter dat de overheid aan deze zeer afkeurenswaardige toe stand spoedig een einde zal ma ken. Anders 'krijgen wiijj, Dussena- ren, weer het gevoel, dat we nooit meer uit o,ns isolement; zullen wor den verlost. Naar uit betrouwbare bron wordt vernomen, zal het op tie richten monument voor wijlen Jan. de Rooii zeer waarschijnlijk komen, te staan bij de brug van Kei zier si-' veer of bij het pontveer te Sleeu- wijk, doch niet te Bussen. Be keuring van dienstplich tigen, lichting 1947, dezer gemeenf te, zal plaats hebben te Gorincbem op Maandag 9 December a.s. Voor deze lichting zijn alhier 18 dienst plichtigen ingeschreven. Be Minis ter van Oorlog deelt mede, dat met ingang van 1 September a.s. een regeling in werking treedt, w-eTke betrekking heeft op het toekennen van een vergoeding voor loonder ving bij keuring voor den dienst plicht. Zooals u bekend is, neemt de keuring twee vallei dagen in beslag, wanneer men aen eersten dag niet ongeschikt wordt bevon den. In enkele gevallen komt het ook voor, dat een keuringsplich- tige, die nog oml een of andere re den een specialistisch onderzoek' moet ondergaan, een derden dag zijn arbeid wordt onttrokken. Met ingang van 1 September 1946 zal de werkgever verplicht zijn het loon uit te betalen, waarop de keurings- plichtige op d.en eersten dag van de keuring aanspraak zou kunnen mia- ken, indien hij op dien dag zijn normale werk had verricht. M.a.w. bij verzuim door den werknemer ter voldoening aan een oproep voor imilitaire keuring wtordt het gé- derfde loon ovér den eersten keu ringsdag door den werkgever door betaald. Op den tweeden en even tueel op den derden keuringsdag zal vanwege het Ministerie van Oorlog aan belanghebbenden een vergoeding worden toegekend voor loonderving. Deze vergoeding: zal worden uitbetaald door het hoofd van den indeelingsraad, waarbij ge keurd wordt. Be keu rings pl ichti- gen, die meenen aanspraak op ^le ze vergoeding te kunnen) maken, moeten daartoe eenige dagen voor de keuring ter gemeentesecretarie van hpn woonplaats een formulier vragen, waarop d,e noodige gege vens betreffende naam-, voornaam, enz. moeten worden ingevuld. Ver volgens verzoeken zij hun werkge ver de op het formjulier voorkok mende we r'k ge vers verklaring in te vullen en van een ha.ndteeken.ing te voorzien. Tijdens de keuring mioet liet formulier door belanghebben den aan het hoofd van den raad' worden overhandigd, die na ac~ -coord bevinding tot uitbetaling van de vergoeding overgaat. Ingevolge de Crank wet moe ten verzoeken om toestemlming voor den verkoop van zwa'k'- alcoholischen drank in een lokaal, een consumptietent of een terrein bij een of andere bijzondere zeer tijdelijke gelegenheid, minstens 2 weken voor den dag, waarop de verkoop van zwak-alcoholiscben drank zal. geschieden, bij den bur gemeester dezer gemeente worden ingediend. Belanghebbenden die nen hiervan goede nota te nemen. Be Geref. M.V., K.M.1V. en K.V. maakten B-isdag 20 Augustus een uitstapje paar Den Bosch, waar de 'St. Janskerki werd be zichtigd, vervolgens Oisterwijk, het dierenaprk te Tilburg en een speel tuin bij 'Breda. Alhier is éen comlité ge vormd, om 'het 50 jarig bestaan van de 'school met den Bijbel op 30 September feestelijk tie herden ken. De heer ,A. Kanters alhier werd benoemd tot tijdelijk ambte naar op vhet gemeentesecretarie te Zwaluwe. Be nieuw gekozen gemeen teraad vergaderde voor het eerst op Vrijdag 23 Augustus) j.l. on der voorzitterschap van den loco- burgemeester den heer NH. v. d. Bussen. Tot wethouders werden gekozen de hoeren H. v. d. Eussen en K. de Geus, resp. C.H. en AJR. Het gemeentebestuur van Gorkum heeft het voornemen per 1 Jan. 1947 de veertarieven m)et 25 pet. te verhoogen. Tot heden is gegund het bouwen van 46 urgentiewoningen, als volgt verdeeld over de diverse gemeenten Gemeente Bussen: 10 woningen voor f 107.945.1 fa- Brand en Aartman te Leimuiden. 1 Gemeente Eethen8 woningen voor f 84.000.fa. Brand en Aart man te Leimuiden. Gemeente Werkendam: 10 wo ningen voor f 101.181.fa. W. en C. v. d. Bosch te Dordrecht. Gemeente Be Werken c.a.10 woningen voor f107.716.fa. W. en C. v. d. Bosch te Dordrecht. Gemeente Almkerk4 woningen voor 'f46.975.B. Moerman's AannemingsbedrijfRotterdam. Gemeente Wijk c.a.2 woningen voor f 26.736.B. Moerman's Aannemingsbedrijf. Rotterdam. Gemeente Veen2 woningen voor f27.288.fa. Wed. P. A. Kramer te Gender-en. Tevens zijn aan particulieren uitgegeven en inmiddels gegund 2 woningen in de gemeente .Rijs wijk, 1 woning in de gemeente Giessen. In totaal zijn dus gegund 46 plus 3 woningen is 49 wonin gen. Op 16 September a.s. zal er een aanvang gemaakt worden- met de opleiding v-oor het .Midden standsdiploma. Naar we uit goede, bron vernemen ,zal er binnenkort een filmvertooning plaats hebben, waarvan de opbrengst is ,ten bate der tSichting Herstellingsoord-en. Dinsdagavond en Donder dagavond j.l. werd door -cj-e -kin- terschool een afscheidsavond ge houden in de Naaischool. Dins dagavond voor de ouders en Don derdagavond voor de gtenoodig- den. i' Donderdagavond precies half acht opende de leidster merj. A. W. Schulz, deze avond .met allen hartelijk welkom te heeten. Ze hoopt op aller medewerking en verzocht de aanwezigen er .reke ning mede te willen boud en. het geen vertoond zou worden. ,dat dat door kleuters zou geschieden. We kunnen echter niet anders zeggen -over dezen avond, dan dat het „af" was. Er volgde dan ook steeds van de zijde van ihiet pu bliek een daverend applaus.. ,We hoorden zang van één kleuter (ech ter door verschillenden achter él- kaar), duo -en 'trio .zang. Om onge veer 9 uur werd pauze gehouden waarin de aanwezigen werdén ge- tracteerd alsmede de kinderen, .het geen z-e-er o|p prijs werd gesteld. Na de pauze werden .die kleinsten reeds door hun ouders afgehaald, doch het programma werd verder afgewerkt door meisjes en .één jon gen tot 10 jaar. Hierin werden kleine voordrachtles gedaan, wei- op schitterende wijze werden ver tolkt. Tot slot volgde .het linten- spel, waarin de saamv-e rbdruden- heid met het Koninklijk! Huis naar voren werd gebracht. Eiit wierd door 16 meisjes uitgevoerfd, na verschillende bewegingien, ontplooi de zich steeds weer de driekleur mét den oranjewimepl. Een) woord van waardeering is hier zeer zekejr op zij'n plaats. Aan het einde gekomien. dankte <mej. Schulz de aanwezigen, voor hun belangstelling1 en deelde 'méde, daar men vele personen teleur*had moeten stellen welke dezen avond -ook gaarne hadden willen bijwo nen ,dat er heropvoering van "dit programma zal plaats hebben op Dinsdagavond a.s.. in de Naai school om ,half acht precies (en geen half acht op i'n Heméjrts, daar het storend werkt) ïmjet de kinderen, indien <er personen te laat binnen komen). Verdei* beveelde spreekster dë collecte bij de aanwezigen aan, die aan den uitgang zou gebouden worden -en die naar wie vernemen, -een behoorlijk bedrag heeft op geleverd ter bestrijding van de onkosten van dezen avond. Tot slot dankte de heer Ro se boom voor het vele werk dat zij heeft gedaan om dezen avond te doen slagen. Na het zingen vani het eerste couplet van ons volkslied, keerden allen voldaan huiswaarts. xDe keuring van de lichting' 1947 is voor deze giemjeente be paald o{p 10 Dec. a.s. Het betrokken waterschap zal voor loozing van Jbet overtollig water in zijn gebied onder deze gemeente een uitwateringskanaaltje doen graven. D oordat kinderen met vuur speelden, is Zondagmiddag tenna- deele van J. van Wijk 'in de Véld- straat alhier, een mijt haver afge brand. De brandweer, die spoe dig arriveerde, wist grooter on heil te voorkomen. De keuring voor de dienst- plichtigen lichting '1947, zal voor deze gemeente plaats vinden te Go- rinchem op 11 December J946. De keuring van springstie- ren voor deze gemeente zal te Ee then plaats vinden op 9 September a.s., des nam. 1.30 uur. Voor den keuringsplicht zijn in deze gemeente 27 dienstplich tige personen aangewezen. Het ligt in de bedoeling om vanaf Sleeuwijk langs; de rivier de Merwede een geheel nieuwen dijk aan te leggen die .hoogier zal zijn dan den thans bestaande. Ee nieuwe dijk -zal ook het middel we zen dat de geheele Riesbosch droog komt te liggen en om zoodoende vruchtbaar land te winnen. Be oude thans bestaande dijk, zal dan dienst doen als- zg. slaper. 1 Be postduivenveraen. „Tot Weerziens" Jiield een wedvlucht vanuit Nouville (België) afstand 157 K.M. Lossing 7.30 uur, aan 'komst ie duif 9^52^17 uur. ie prijs Ant. Biesheuvel,. 2e, 3e, 5e, 6e en 7e prijs Arie Paans, 4e pr. Jan. Zwets. Be -eerstvolgende vlucht zal worden gehouden vanuit Cuvrain (Belg.-Franscbe grens) af stand 179 K.M. Be najaarskeuring van stie ren zal voor deze gemeente wonden gehouden te Almk-erik op/ 9 Sep tember a.s. om 12 uur. 1 Zooals reeds eender is bekend gemaakt, bestaat er in het ,Land van Heusden en Altena een com missie welke advies geeft iinzaké3de keuze van een architect. Baar ter door de oorlogshandelingen zeer veel inwoners van deze streek in de nabije toekomst zullen gaan bouwen, voorziet deze commissie in een behoefte. Daar er ;in deze streek ze-er weinig architecten zijn gevestigd, is het duidelijk, dateen groot percentage architecten uit andere streken zal moeten worden ingeschakeld. De commissie is i-n April haar werkzaamheden begonnen en se dertdien hebben meerdere parti culieren, instellingen en gemeente besturen advies gevraagd, giekre gen en opgevolgd. Er 'kan op gewezen worden, dat deze adviezen geheel gratis! zijn en dat jpte commissie deze: .200 objectief mogelijk verstrekt, daar bij' uitsluitend lettende op het be lang van den aanvrager. Die ad viezen zijn niet bindend, alhoe wel met het oog op een juiste werkverdeeling onder de bereik bare en geschikte architecten, op opvolging van het advies molet worden aangedrongen. Wat den herbouw van boerde rijen betreft kan worden opge merkt, dat door een daartoe /be voegde commissie een zgn. urgen- ti el ijst wordt opgemaakt, waarop vourkomen de boerderijen die het eerst voor herbouw in aanmer king komen. Komt men hierop (mor, dan ontvangt de eigenaar daarvan bericht en zal Bureau We deropbouw Boerderijen tevens bij den eigenaar de architecten-keuze aanhangig maken, waaromtrent echter met de Architectenkeuze- commissie overleg wordt gepleegd. Het adres voor correspondentie is Adviescommissie Architectenkeuze Verlaat C 15, Almkerk. Distributiekring 251 WAALWIJK Na-uitreiking bonkaarten. Be na-uitreiking van bonkaarten K en L610, zoowel aan zelfverzor- gers als aan normaalverbruikers, zal voor den geheelen kring plaats vinden op Maandag en Dinsdags resp. 2 en 3 September a.s. telkens van 912 en 13 16 uur op het distributiekantoor te Waalwijk. Eistributie van schoenen. In het tijdvak van 2 t.m. 20 Sep^- tember 1946 zal in de geméenten

De Sirene | 1946 | | pagina 2