Distributiemededeelingen Voetbalsport Hier volgt de uitslagi yan de verschillende spelen Ringrijden ipet paren: ie pr. Joh. Calm, 2e pr. C. Vink, 3e pr. N. Vink. Ringrijden per fiets ie pr. Herm Kant, 2 e pr. S. Vink, 3e pr. A. Verschoor, 4e pr. "M(ej. v. Vuur en-Kant. Hardloopen met hindernissen ie pr. L. Visser, 2e pr. P. Kant H.Gz., 3e pr. A. Vjnk Pz., 4e pirj M. Vink. Stoelendans voor dames ie pr. mej. P. Vink-Bouwman, 2e pr. mep L. Smits, 3e pr. mej. B. de Lormi,. 4e pr. mej. J. de Zeeuw-v. Andel. Tallay Ho ie pr. J. Eibbits, 2e pr. A. Burghout. 1 RIJSWIJK. Ook in deze gemeente zal het Eestructorbedrijf zijn werk zaamheden wederom hervatten. Ca davers behooren ter gemeente-se cretarie te worden opgegeven. Tot wethouders zijn gekozen de heeren A. Westerlaken en J. v. Som eren. SPRANG-CAPELLE. Tot hen, die dezer ydagen werden onderscheiden met de „Me dat of Freedom vwith Gold Palm" behoort ook A. v. Wijlen alhier, in de illegaliteit bekend, onder den naam kapitein André". VEEN. Boor de voor 'enkele wie ken 'in deze gemeente opgerichte Oranjevereen. Prinses Margriet" werd ojp 31 Aug. j.l. het Oranje feest georganiseerd. Hoewel slechts een zeer korte tijd van voorbereiding aanwezig was, werd een goed gevuld pro gramma op vlotte wijze afgewerkt. Nadat de voorzitter der Oran jevereen. 's morgens om pi ml. 8 uur het feest met een korte rede had geopend, trok een optocht van versierde fietsen, wagens enz. door het dorp, voorafgegaan door de muziek vereen. ,,Wilhelmina", die geheel belangeloos haar on misbare medewerking aan het ge- heele feest verleende. Na dezen optocht wierden de schoolkinderen in de school op limonade en reepjes chocolade ont haald waarna op het feestterrein (de kosteloos door j. C. Blankers afgestane weide achter diens wo ning), de kinderspelen werden ge houden. 's Middags begonnen de volks spelen voor dames en heeren, wel ke 's avonds nog werden voortge zet. Voor deze volksspelen bestond van de zijde der deelnemers enor me belangstelling. Het aantal deel nemers (stersl was wel wat groot om alles voor donker pf te wen ken, maar behoudens het £>igvan- geny dat eigenlijk mislukte, liep alles toch vlot van stapel. Vooral de stoelendans met paarden .trok veel belangstelling. Ees avonds werd het programv- ma voortgezet met muziek der mu- ziekvereen. en een openluchtfilm, welke vooral bii de jeugd in den smaak viel. Om ongeveer kwart over elf werd door den voorzitter der Oranjevereen. na het uitreiken der prijzen van de volksspelen, jmet een korte rede dit goed geslaagde Oranjefeest gesloten. WIJK EN AALBURG. Wijk en Aalburg heeft op waardige wijze feest gevierd', hun tweede Koninginnefeest sinds de bevrijding. i- Op den vroegen morgen ,van den 31 en Augustus begonnen een drie tal herauten door de reveille de bevolking aan te kondigen, dat het feestdag was, terwijl de Oranje Garde onder tromgeroffel een marsch maakte doo.r de kcxm van het dorp, wat als altijd een fleurig aanzien gaf, er werd goed gemar cheerd en de Gardisten lieten zien, dat er na al de doorgestane el lende nog Oranjebloed is over gebleven, wij zeggen van deze plaats dan ook Jeugd van Wijk en Aalburg, sluit je aan bii de Oranje Garde". v Op het programma stond ver der een allegorisehen optocht van versierde wagens. Met welk een enthousiasme wordt hier steeds aan deelgenomen. Reeds weken van tevoren worden er door de be volking groepen gevormd, die te samen snoode plannen smeden om elkaar op Koninginnedag de loef af te s teken, het was dan ook een en al drukte en bedrijvigheid in de Bergstraat, waar de stoet om half negen opgesteld moest wor den. Aangezien de prachtig versierde wagens op het eerste .gezicht een zeer goeden indruk maakten, was het voor de Jury, bestaande uit: Mevr. M. C. Hilwig-Kliip te Heus- den, de heer G. Schouten te Andel en de heer I. Versteeg te Woudri- chenp een moeilijke taak de prij zen toe te kennen. Sommige wagens blonken uit in kunstzinnigheid of originaliteit, ter wijl bij anderen de afwerking weer de hoofdrol speelde, er was voor ,,elk wat wils". v Ee ie prijs werd toegekend aan „Ee vier jaargetijden" van G. Poorter met 86 punten. Eeze wa gen liet ons de vier jaargetijden op z'n mooist zien. Ee jonge bruid en bruidegom, de fleurige zorner- toiletjes, de rijpe appelboom' en het jolige ijsvermaak. Ee 2e prijs viel ten deel aan ,,Buuravond op Koninginnedag" van v. Ballegoyen met 83 punten. Eeze wagen toch stond precies in het kader van den dag, terwijl de afwerking tot in de puntjes ver zorgd was. Ee 3e prijs kreeg „De Vrede- wagen' 'met 82 punten van .J enny Mans. Ee artisticiteit, de keurige afwerking en het idee, dat slechts onder de. vrede, handel, landbouw en nijverheid kunnen bloeien, kwa men buitengewoon goed uit in het stralende Oranjezonnetje, dat ge lukkig niet ontbrak. B e 4e prijs werd gewonnen door „In de Rimboe" met 80 punten van P. van Loon, welke uitblonk door originaliiteit. Ee 5e prijs kreeg weer een „Vredewagen" met 78 punten van Joh. v. Rijswijk. De afwerking hier van was goed, terwijl de deelne-- mers ook rustig op |hun wagen ble ven hetwel bij sommigen nogal eens wat te wenschen overliet. Ee 6e prijs werd toegekend aan „Hamels kinderkoor" met 77 pun ten van de Toonee 1 vereenwaar van de aardig gefingeerde kinder stemmetjes een diepe ontroering teweeg brachten. v „Kindervreugde" van P. v. d- Kaa kreeg de 7e prijs met 76 pun ten uitbeeldende hoe de Wijksche jeugd smulde van het voedsel van het Roode Kruis. Ee 8e prijs werd toegekend aan „Evacuatie" met 74 punten van B. Baayens, een terugblik op de bittere oorlogsdagen. Ee 9e prijs kre^g ^Sneeuwwitje en de zeven dwergen" met 73 punten ,van de Oranje Garde, wel ke ons naar het sprookjesland voerden ter wijl de 10e prijs verb overd werd door „Het Buffet van het Ver eenigings gebouw" mot 73 pnuten van A. Schouten. Eeze wa gen was buitengewoon goed afge werkt. „Hollands' Toekomst", uitbeel dende het Schip van Staat met de Oranje Garde als bemanning, kreeg een eervolle vermelding, als mede „Brabants dorpsleven" (ge lukkig dat er geen controleurs van den C.C.E. aanwezig waren/, an ders hadden deze den wagen mis schien nog -§en extra vermelding bezorgd). Ook kreeg een eervolLe .vermel ding Bezet gebied ten .Noorden van de Maas" en „Bevrijd ge-- bied ten Zuiden van de Maas". Na afloop van den optocht werd door de Rij ver eeni ging „Land v. Heusden en Altena" een dressuur- en sportdemonstratie gegeven, wel ke ons te zien gaf, wat door oe-> fening en training te bereiken is. Hierna werd voor een wroolijke noot gezorgd door de beide voet- balvereenigingen, die een gecostu- meerde voetbalwedstrijd speelden, wat de lachspieren danig in bewe ging bracht. Ee muziekvereen. „Oefening en Uitspanning" en de zangvereen. „Con Amore" zorgden zooals wij dat van beiden gewoon zijn, voor een keurig concert. Eoor de vanouds bekend fa. de Kat te Leiden werd het vuurwerk verzorgd, wat schitterend was, ja in één woord ,,af". Ee Oranjevereen. kan met trots terugzien op het zeer goed ge-' slaagde feest, wat door geen en-i kelen wanklank werd verstoord. 1 WAARDHUIZEN. Es. K. Bokma, vroeger pre dikant alhier, is beroepen te Oud- Beierland. Dislributiekring ZALTBOM3IEL Bijzondere arbeid 11e periode. In het tijdvak van 9 t.m. 13 Sept. 1946 er er bii den reizend amb tenaar en op het kring'kantoor te Zaltbommel gelegenheid tot het indienen van, aanvragen voor toe slag wegens bijzondere arbeid. Men dient hierbij over te leg- gen: a. de oude naamlijst (10e pe riode) b. de blauwe oproepingskaart, die bij het afhalen der 10e periode moest worden overgelegd. Zonder deze bescheiden kan niet tot behandeling worden overgle- gaan, Tevens wordt er nogmaals de aandacht van de administrateurs van groote bedrijven pp gevestigd, dat zij steeds op de naamlijsten de personen in dezelfde volgorde t,e vermelden als .op de naamlijst van de voorafgaande periode. Na 13 September worden .geen aanvragen meer aangenomen. Inlevering fruitbonnen door detaillisten. Het Centraal Eiistributiekantoor deelt mede, dat detaillisten in groente en/of fruit de voor fruit aangewezen bonnen 7563 en 063 Algemeen geplakt op ppplakvellen op 12, 13 en ti 4 September a s. bij de Grossi erscombinatie van hun ravon moeten inleveren,. te grossierscombinaties moeten uiterlijk op Vrijdag 20 Septem,'- ber a.s. de opplakvellen met bon-v nen bij den distributiedienst van de gemeente, waar zij glevestigd zijn, inleveren tegen ontvangstbe wijs. Met deze ontvangstbewijzen moeten de grossiercombinaties zich tegenover het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit verant-1 woorden. <- Ee hoeveelheid welke op boven genoemde bonnen beschikbaar ge- steld wordt zal nog1 nader worden bekend gemaakt. t 2 Liter Melk op Bon A 02. Bon „A 02 melk" van de bon/-< kaarten LA, LB, EC 610, welke in de bonnenlijst voor de volgende week is opgenomen, gieeft recht op het koopen van twee liter melk en niet van één liter, zooals werd aangegeven. 1 Nummercoupures. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke dis tributiediensten in de week van 8 t.m. 14 September numtnercou- pures zullen uitreiken voorkoffie A 118, A 119; thee A 120, A 121; cacao A 122 bloem A 23 brood 997 patentbloem), 998 (inl. bloem), A 101 (reductie), 999 (roggebloem) melk A 124, A 125, A 126, A 127; zachte zeep A 128; aardappelen A 129, A 130: eieren (rts.b.) art. 37. Ee toeslag bedraagt voor kof fie en bloem 50 pet., voor ca cao, melk en zachte zeep 10 pet. Ee toewijzingen voor koffie, thee en melk worden uitgereikt pp basis van twee maal het aantal ingele verde rantsoenbonnen. Voor 'thee, cacao en bloem 'wordt een ver goeding voor handelsverlies ver strekt. Ee vakjes 20, 40, 60, 80 en 100 van de opplakvellen met bon nen voor deze artikelen moeten dus niet beplakt worden, IJjj inle vering van de bonnen voor cacao, koffie en zachte zeep kunnen dit maal nog maximaal negen .restant bonnen worden ingeleverd. Boven staande nummertoewijzingen, met uitzondering van die voor melk en aardappelen, zijn geldig voor de taillisten t.m. 28 September voor grossiers t.m. 12 October. De toe wijzingen voor aardappelen zijn geldig t.m. 21 September, de toe wijzingen voor ipelk van 15 t.m. 28 September. 1 Grossiers in tabak ontvangen toewijzingen G 92 en G 93 op ba sis van de toewijzingen A 093 en A 94, vermeerderd met 50 pet. HEUSDEN. Supporters der v.v. Heusdenl .As. Zondag 15 September speelt het eerste elftal der v.v. Heusden haar eerste competitiewedstrijd in de 4e klasse K.N.V.B. tegen Kor- vel 1 te Tilburg. Het bestuur der v.v. Heusden zal trachten voor hen die hun club wenschen te .verge zellen reisgelegenheid te krijgen. Belangstellenden gelieven zich daartoe op te geven bii den secre taris onzer vereen. F. te Vruehte. Bii eventueele opgave dient direct twee gulden te worden betaald. Het blijkt nu weer eens van welk een groot nut een supportersver- eenigiing is. Eoel van zulk een ver- eeniging is toch o.a. de verschaf fing van reismogelijkheid tegen laag tarief. Welnu, voetballievende Heusdenaren, treedt toe tot de reeds opgerichte supportersclub. Men kan zich daartoe opgeven bii de heeren A. Kwetters en M. van Ooyen. Zaterdagmiddagcompetitie DV.B. Ee standenlijsten van de .Zater dagmiddagcompetitie D.V.B., Dis trict Gorinchem e.o., waren 'op 1 Sept. als volgt.: ie klasse. Aalburg I 9 7 1 1 15 Sleeuwijk I 10 6 2 2 1.4 Veen I 10 5 3 2 Ï31 Peursum I 9 4 2 3 10 Aalst I 9 3 2 4 8 Ameide 1 8 2 2 4 6 Wijk I 8 2 '2 4 6 Noordeloos I 9 .2 2 5. 6 Andel I 10 2 I 7 5 G.J.S. I 4 1 I 2 3' 2de klasse. Woudrichem II 10 10 O 0 20 Aalburg II 10 7 I) 2 15 Koz. Boys II .9 6 K 2 13 Zuilichem I 10 6 ii 3 13 Brak el I .10 6 1 3 13 Almkerk I 8 3 0 5 6 Sleeuwijk II 9 2 2' S. 6 Rijswijk I 10 2 I 7 5 Ameide II 9 i' 2 6 4 Aalst II '9 0 2 7 2 G.J.S. II '4 0 I 3 1 3 e klasse A. Schelluinen I Q 8 8 1 16 Koz. Boys III 9 7 o' 2 14 Andel II 10 6 1 6 ij Nnordeloos II 10 5 1 4 11 Ameide III 10 5 1 4 11' Nieuwendijk I 8 5 0 3 10 Sleeuwijk III 9 3 2 4 8 Peursum II 9 3 0 6 6 Rijswijk II 9 0 2 7 2 Ameide IV 9 0 1 8 1 3 e klasse "B. Wijk II 11 11 0 0 22 Zuiliichem II 9 5 2 2 12 Brakel II 6 3 2 1 8 Aalburg III 8 3 2 3 8 Del wijnen I 9 2 3 4 7 Aalst III 7 2 2 O 6 Del wij nen II 6 0 0 6 0 Nederhemert 6 0 0 6 0 Ween II 6 2 1 3 3 Ween II 8 verlies punten wegens 4 maal niet opkomen.

De Sirene | 1946 | | pagina 3