Aanvullende Bonnenlijst Distributiemededeelingen HEESBEEN EN DOEVEREN WIJK—AALBURG—VEEN. BRAKEL. Aan rnej. C. V-ersteeg-Sus- tronk adhier, schoonmaakster van het gemeentehuis, is de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toege kend. wegens 40-jarigte trouwe dienst. Een felicitatie aan Mej. Ver- steeg-Sustronk is hier zeker op zijn plaats. Tot wethouders dezer ge meente werden g ekozen de heerén E. W. van Dam van Erakei en H. J. Euijzer. - Ee collecte ten bate van het sanatoriumfonds bracht in deze ge meente f 190.05 op. 1 Bij 'de plaatselijke afdeèling van de H.A.R.K. alhier, is nog een beperkt aantal schoenzolen en hakken aanwezig. Aanvragen kun nen nog deze week bij een der co mité-leden worden ingediend, waar na uitreiking zal plaats hebben. DUSSEN. Het voltooien van de werk zaamheden en het herstellen van de Rijksbemaling van de Bleek' en Oostkil te Hank en van het Noor der stoomgemaal alhier? is ge gund aan v. Wendel de Jpóde te Sleeuwijk. t DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Bij Kon. Besluit is toegekend de eeremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Öranje-Nassau: Aan P. A. van Pelt, meesterknecht bij de firma A. Meerburg te De Werken. EETHEN. Ee EmmabloemlcolLecte ten bate van de Tuberculosebestrijding heeft in deze gemeente opgebracht f 580.62 t.w. in Eethem f 102.125, Meeuwen f 130.315, Genderen f208.86, Babiloniënbroek f 108.16, Erongelen f31.035. Op- het Consultatiebureau alhier, kwamen ter onderzoek 11 zuigelingen n.l. uit Genderen 2, Eethen 2, Erongelen 3, Meeuwen i, Babiloniënbroek 3. Ee vólgende zittiing zal gehouden worden. ,gp Maandag 30 Sept. a.s., des mor gens om 10 uur. GENDEREN. Het j.l. Vrijdag en Zaterdag ge houden Koninginnefeest is in alle op zichten goed gesfaagd. Zoowel Vrijdag voor de kinderen als Zaterdag. De op tocht was schitterend. De jury had dan ook een moeilijke taak bij de vaststelling der prijzen. De volksfeesten des n.m. waren druk bezocht. Voor kruiwagen rij den voor de vrouwen, alsmede het koek- happen enz. voor de jongens, wek ten de lachspieren bij het publiek. Des avonds gaf de fanfare O. en U. uit Wijk, de Zangvereen en Kinderkoor uit Genderen een goed geslaagd conoert. Maandag 16 Sept. j.l. had de officiëele installatie van den nieuw be noemden burgemeester onzer gemeente, de Ed.Achtb. Heer G. J. de Raadt plaats. Des 's morgens om ongeveer 11 uur werd de burgemeester met zijn vrouw en genoodigden welkom geheeten aan den rand der gemeente, waar me vrouw de Raadt door enkele schoolkin deren bloemen werden aangeboden. Hierna inspecteerde de burgemeester de aldaar opgestelde Öranje Garde en de 's-Gravenmoersche Ruiters. Vervolgens stelde de stoet zich in beweging en werd naar het gemeente huis gereden, waar de Öranje Garde en de 's-Gravenmoersche ruiters de eere- wacht vormden. Het fanfarekorps „Eu terpe" zorgde bij dit alles voor de noodige muziek. Hier werd de nieuwbenoemde bur gemeester allereerst door de schoolkin deren toegezongen. Vervolgens was er een openbare raadsvergadering waar in o.a. het woord werd gevoerd door den heer H! v. d. Dussen als loco-bur gemeester, de heer van Rijswijk namens de gemeente-ambtenaren en de heer J. Loeff namens het feestcomité. Na de raadsvergadering zat het gezelschap aan een diner aan, hetwelk door Gemeente raadsleden was aangeboden. Na het diner werd een rondrit door de gemeente gemaakt, de verschillende rijtuigen werden vooraf gegaan en ge volgd door de plaatselijke vereenigingen en het muziekkorps. Hierna stelde het gezelschap zich voor het gemeentehuis op en volgde een défilé van de ver schillende plaatselijke vereenigingen. O.a. werd hieraan deelgenomen door de Oranje Qarde, de 's-Gravenmoersche Ruiters, het fanfarekorps Euterpe, de Gymnastiekvereen. DITO, het 's-Gra- véffmoersch Mannenkoor, de Zangver- eeniging „Excelsior" enz. Dies Avonds van half 8 tot 9 uur werd een concert gegeven door de, plaatselijke muziekvereeniging, bij welke gelegenheid de burgemeester mede na mens zijn vrouw de geheele bevolking hartelijk dankte voor de warme hulde en de vele blijken van medeleven die hij dezen dag van de burgerij van 's-Gravenmoer mocht ondervinden. Tot slot werd aan den Molendijk een vuurwerk afgestoken, waar honderden en honderden waarlijk van hebben ge noten. De uitreiking van kindervoedsel aan kinderen van 04 jaar van Hees- been en Doeveren zal plaats hebben op Maandag 23 Sept. a.s. van 22.30 uur n.m. in de consistorie te Heesbeen. Stamkaarten van betrokken kinderen moeten worden medegebracht. 's-HERTOGENBOSCH. Bij Kon. Besluit is toegekend de eeremiedaille, verbonden aan de or de van Oranje-Nassau: In zilver aan: A. Bretveld, opper wachtmeester bijl de parketwacht te 's-Hertogenbosch, die ook geruimen tijd in de omgeving van Heusden als rijks veldwachter heeft gestaan. N EDERIIEMERT. Zooals was aangekondigd zou Woensdagavond 11 Sept. de filmvertoo- ning plaats hebben, waarvan de op brengst ten goede kwam aan de Stich ting 1940-1945 Herstellingsoorden. Om half 8 was de geheele garage gevuld, doch er kwamen geen sprekers of film operateur, zoodat toe werd besloten door den heer Hinderks uit Nijmegen welke wel was gekomen, dat deze avond uitgesteld moest worden tot Vrij dagavond d.a.v. Toen was de garage nog voller dan Woensdag het geval was, het zag er wederom naar uit dat de menschen weer voor niets waren ge komen, doch er volgde een telefoontje dat de heeren autopech hadden in Waar denburg, doch toen de aanwezigen wis ten dat ze onderweg waren bleven ze. wachten, zoodat deze voorstelling op dien avond dan pok doorgang kon vin den al was het wat laat gewprden. Als spreker trad op dhr. Grotenberg welke als onderwerp had „Hoe denkt het Engelsche volk over Holland". Ver der vertelde dhr. Grotenbreg ook zijn belevenissen in een concentratiekamp. Na eenige filmvertooning keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. De collecte gehouden tusschen de filmvertooning, heeft ruim f 122 opgebracht, zoodaf deze (a vond weer een steentje bij kan dragen voor het mooie doel. Na zijn dankwoord deelde de heer Hinderks mede, dat dezen winter nog meerdere filmvertooningen plaats zullen hebben in Nederhemert ten bate van genoemde Stichting. MEEUWEN. Begin October wordt een 2-ja- rige tuinbouwcursus geopend o.a. in de vakken: Groente- en fruitteelt,, Bemes tingsleer. Kennis van den grond, Schei kunde, Plantkunde, enz. Wilt U in de toekomst een zelfstandig groenten- of fruitteeltbedrijf beginnen, dan is het noodzakelijk >om deze zeer leerzame cursus te volgen. Reeds een 10-tal personen in ons dorp gaven zich op. Het is de bedoeling, als daar toe toestemming wordt verkregen, de cursus te houden in de Openbare La gere School te Meeuwen. Jongeren, vergeet uw taak en plicht niet en zorgt voor uw toekomsf. Ouderen, zegt niet: ik ben te oud. Er is een waar spreekwoord dat zegt: „Men is nooit te oud om te Ieeren". Iemand zei eens: er zijn groenten- en fruittuinen genoeg, maar geen groen ten- en fruittelers. Dit is zeer juisti gezegd. Er wordt op het moment hard gewerkt voor één groote centrale vei ling in het Land van Heusden en Al- tena. Als deze straks verrijst, dan moe ten wij met producten komen, die kun nen evenaren met het beste uit Neder- land's grondgebied. Dat kan, doch daar voor hebben wij vakmenschen noodig. Daarom meldt u nog dezen avond bij den secretaris der Tuinbouwvereeniging Afd. Eethen. (Zie verder advertentie). SPRANG. J.l. Zaterdag maakte het Zang koor „Klein Excelsior" per autobus, onder leiding van het bestuur een uit stapje naar Nijmegen en Arnhem. Even in den avond keerden zij hoogst voldaan in onze gemeente terug. Zaterdagavond 1.1. werd alhier in het Ned. Herv. Kerkgebouw een af scheidsavond gehouden voor de naar Ö.- Indië vertrekkend militairen, onder voor zitterschap van Burgemeester Smit. Ds. de Bruijn, Ned. Herv. predikant te Sprang opende met het laten zingen van Ps. 119:5, ging voor in gebed en riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hierna zette Z.Eerw. uit een met welke bedoeling het comité de zen avond georganiseerd had. Met de woorden van den 23sten en; 91 sten Psalm richtte spr. zich tot de van ons scheidende „jongens". Spr. spoorde hen aan om niet in eigen kracht te willen gaan, want dan komt men verkeert uit, maar steunt in alle le-« vensomstandigheden op de trouw Gods, welke zijn in Jezus Christus Ja en Amen. Ga in de vreeze Gods, hopend op Gods genade blijmoedig uw weg. Nadat de Chr. Zangvereen. uit Be- soyen eenige liederen tcn gehoore had gebracht betrad Ds. Westra, Geref- pred. te Vrijh.-Capelle den kansel en "sprak naar aanleiding van 2 Cor. 13 vers 13. „De genade van Jezus Chris tus" enz. Spr. begon met te zeggen, dat aan onze afreizende jongens reis bagage wordt meegegeven, doch ver geet vooral niet de Bijbel bovenop de bagage in te pakken. Na deze inleiding wees spr. op de kracht die van het Woord Gods uitgaat, wekt óp om gezamenlijk zich steeds aan elkander te verbinden, hiertoe ge drongen door de liefde Gods, kunt gij elkander tot een hand en voet zijn. Toegezongen werd Gezang 196. Na zang door „Hallelujah" sprak de Voorz. van het Comité, Burgemees ter A. Smit een opwekkend woord. Z. Ed.Achtb. deed dit naar aanleiding van Jesaja 58:11 „De Heere zal U gedurig- lif'k ledien". Wie zal onze leidsman zijn Want van de leiding hangt voor den soldaat veel af voor zijn militaire loopbaan, daarom hebben we voor het geestelijk leven God als leidsman noo-' dig. Spr. kan niet weerhouden te wij'-i zen op de gevarien waaraan onze jon gens zullen bloot staan, maar zoo God onze leidsman is dan zijin wij veilig, al moeten we door de valllei des 3oóëb heen. God leidt de Zijnte veilig door alle moeilijkheden heen. Spr. wekt op moedig de reis te aanvaarden. De Chr. Zangvereen. uit Capelle zong hierna eenige liederen, waarna vaandrig Jan Smit het comité in eenige welgekozen woorden dankte voor dezen genotvollen avond de scheidende jon gens geschonken. Deze avond zal als een levende herinnering ook in de tropen bij ons blijven. Ook kapitein W. Rijken sprak nog eenige woorden van dank en verzocht de reeds in Indië gevallen kameraden met 1 minuut stilte te her denken. Dit was een indrukwekkend oogenblik. Ds. A. Vroegindewey sprak daar na een slotwoord. Onze jongens bren gen een offer, aldus spr. Zij doen dit ook voor ons. Wij allen tesamen mak en het Nederlandsche volk uit. Gij gaat voor ons heen. Brengen wij daarom ook voor jullie een offer? Maar zie in dit alles op het volbrachte offer dat Christus bracht. Daarom: Ga met God, ga met Jezus door het leven, dan be land gij in veilige haven. Na het zingen van Ps. 121:4 werd deze avond gesloten met dankgebed. De collecte bij den uitgang bracht c.a. f285 op. Naar schatting waren 12 a 1300 menschen aanwezig. Het bestuur van de Afdeeling Wijk-Aalburg-Veen van het Nederland sche Roode Kruis maakt het volgende bekend Van het Amerikaansche Roode Kruis zijn aan de Afd. Wijk-Aalburg-Veen van het Nederlandsche Roode Kruis een aantal bussen Infadol verstrekt, die gra tis zullen worden uitgereikt aan kin deren tot en met de 4 jaar, zoolang de voorraad strekt. Infadol bestaat uit door verstuiving gedroogde koemelk en is een uitstekend kindervoedsel. De uitreiking in de gemeente Wijk en Aalburg zal geschieden in het ge meentehuis op Dinsdag 24 September a.s. tusschen 2 en 3 uur, onder over legging van de stamkaart van het be treffende Jjind. De uitreiking in de gemeente Veen zal geschieden in het gemeentehuis op Maandag 23 September a.s. tusschen 11 en 12 uur onder overlegging van de stamkaart van het betreffende kind. Tijdens de uitreiking zal een bus ge plaatst worden waarin een bijdrage wordt gevraagd ten bate van het Ne-* derlandsche Roode Kruis. Voor de 2de helft van de 10de periode (15 t.m. 28 September). Bonkaartan KA'*KB, KC 610 576 Algemeen 100 gram bloem. 577 Algemeen 50 gram thee. BonkaartaniKD,|KE^610 D^19 Reserve 100 gram bloem. E 19 Reserve 300 gram bloem. Tabakskaarten, enz. T 48 2 rantsoenen tabaksartikelen Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 20 Sept. worden ge bruikt. Met ingang van 22 September a.s. zullen geen bonnen meer voor aard appelen worden aangewezen Vanaf Maandag 23 Sept. a s. af zal men aard appelen zonder inlevering van bonnen kunnen koopen. WIJK. Ce beer W. van, Bergeijk Mzn., werkzaam ten kantore van Notaris Jhr. J. J. H. Pompe van Meerdervoort te Andel, behaalde de acte van bekwaamheid als no tarisklerk, afgenomen door de Iixamencomimissie van den Bond van Notarisklerken in Nederland, gehouden te Amsterdam, op; 13 en 14 September j.l. WELL. De muziekvereen. O.B.K. alhier, gaf Zaterdagavond onder leiding van den heer P. G. Bas el aar, een concert bij café van Geffen. Ondanks het slechte weer was er vrij veel publiek. De verschillende nummers werden zeer ve rd ie n s te 1 ij k u itgevoe r d Op Zaterdag 21 Sept. a.s. hoopt ge noemde muziekvereen. een conoert te geven bij Mans aan het benedeneind van het dorp. Aanvang half 8. WOUDRICHEM. Zaterdag zal ten gemeentehui ze alhier worden aanbesteed het herstra- ten van een gedeelte van de Burgem. v. d. Lelystraat en het aanleggen van een straatje met tegelpaden ten behoe ve van de noodwoningen. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat verzoe ken om uitstel van eerste oefening om studieredenen niet meer rechtstreeks naar het departement; van oorlog mogen worden verzonden, doch dat in voorko mend geval eerst een daartoe strekkend formulier ter secretarie alhier moet worden afgehaald. Distributiekring 231 ALMKERK UITREIKING SCHOENENBONNEN. De Directeur van den Distributie- dienst te Almkerk maakt bekend dat,, aangezien een vorige opgave de drukker te laat heeft bereikt, alsnog voor de navolgende gemeenten op onderstaande zitdagen en uren schoenenbonnen zullen worden uitgereikt aan houders van stamkaarten waarvan het nummer ein digt op het cijfer 4, mits in of na Jan. 1945 geen bon voor gewone of beroeps schoenen werd ontvangen. Op Maandag 23 Sept. 1946 voor de gemeenten Wijk van 1012 u. v.m.; Veen van 13 u. n.m. Op Dinsdag 24 Sept. 1946 voor Ee then van 1012 u. v.m.; Giessen van 23.30 u. n.m. (Andel en Rijswijk in begrepen).* Uitreiking nieuwe bonkaarten. Voor zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers. Uitgereikt zal worden een levensmid delenkaart, bestaande uit reserve alge meen. brood boter, melk en vleesch, alsmede tabak, versnaperingen- en ge combineerde kaart. Tevens de Petrole- umkaarten voor verlichting en kook- doeleinden. Het publiek dient na ontvangst van de bescheiden, deze direct te contro leeren. (Na-uitreiking geschiedt op Vrijdag 25 Oct. van 911 uur op het Distri butiekantoor te Almkerk. DUSSEN, Maandag 23 Sept. van 910 u. AlA40; van 1011 u. A41 A80; van 1112 u. A81einde; van 12.30 u. BIB76. DUSSEN, Dinsdag 24 Sept. van 910 u. B 76BI25, van 10 11 u. B126B176; van 1112 u. BI 77B225, van 12,30 u. B225 einde. 'U-GRAVENMOER.

De Sirene | 1946 | | pagina 2