Distributie mededeelingen Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws datumstempels NOOIT TE OUD OM TE LEEREN. Dit bewees de 71-jarige p. v. d. Wal te Uitwijk, die dezer da-; gen. slaagde voor het JBewijls van. Rijkaard i gh eid B (mot or rij wie 1 Aanvankelijk kon hem dit niet wor den uitgereikt, wegens het over schrijden van den 68-Jarigen leef tijd Hii moest zich daarvoor aan een keuring onderwerpen in 's, Her togenbosch. De krasse baas stap te op een fiets, reed naar de Keu ringsplaats om te toonen, waartoe hijs nog in staat was en mocht het genoegen smaken te worden goed gekeurd en het begeerde rijbewijs werd hem uitgereikt. Distributiekring 231 A LM KERK Uitreiking nieuwe bonkaarten. Voor zelf verzorgers en niet- zelfverzorgers. Uitgereikt zal worden een levensmid delenkaart, bestaande uit reserve alge meen. brood boter, melk en vleesch, alsmede tabak, versnaperingen- en ge combineerde kaart. Tevens de Petrole- umkaarten voor verlichting en kook- doeleinden. Het publiek dient na ontvangst van de bescheiden, deze direct te contro leeren. (Na-uitreiking geschiedt op Vrijdag 25 Oct. van 9-11 uur op het Distri butiekantoor te Almkerk. VEEN, Woensdag 2 October van 910 uur 150, van 10t,T •uur 51 100, van 11 12 uur 101 150, van 12 uur 151 200, van 22.30 uur 201 einde. ANDEL, Donderdag 3 October van 9—10 uur Ai50, van 10 11 uur A 51100. v4an 1112 uur A 101 150, van I2.30 uur A 151 einde. Vrijdag 4 October: van 910 uur B 1 40, van .1 o11 uur B 4180, van 11 12 piur B 81 einde. Dislributiekriiig 251 WAALWIJK Wijziging zitdagen. Met ingang van Maandag 30 September 1946 zijn de zittings dagen van de afdeelingten „Voor lichting" en „Centrale Kassa" in de onderscheidene gemeenten van den kring, als volgjt gewijzigd HEUSE EN, distributiekantoor el- ken Woensdag van 13.301 5.3c uur en eiken Zaterdag van 9 11 uur. SPRANG-CAPELLE, gebouw Chr. Belangen, eiken Maandag en Eonderdag van 13.3015.30 uur. WASPIK distributiekantoor (Pa tronaat), eiken Woensdag' van 1912 uur. Het publiek wordt ter voorko ming van moeilijkheden en teleur stelling dringend verzocht van de zen ge wijzigden zittingsrooster goede nota te nemen. Voorts wordt er nogmaals aan herinnerd, dat aanvraagformulieren uitsluitend bij de plaatselijke zittingsambtenaren kunnen worden ingeleverd,. Formu lieren, welke rechtstreeks bij het kringkantoor worden ingediend, worden zonder meer vernietigd. De „Centrale Kassa" zal in het algemeen slechts uitreiken aan de genen, die een oproepkaart met vermelding van de rechthebbende bescheiden kunnen overleggien. De ze oproepkaarten, die vanuit het kringkantoor worden verzonden, moeten bij afhaling worden inge leverd. Voor de afdeeling „Handel" (in levering door de grossiers en de taillisten) pn de periodieke uit-i reiking van bonkaarten blijft de tot dusver bestaande regeling van kracht. Openstelling Kringkantoor. Ingaande Maandag 30 Septem-> ber 1946 zal het kringkantoor voor het publiek geopend zijn alle werk dagen, behalve 's Zaterdags van 8.301 2uur. Des Zaterdags uit sluitend voor spoedgevallen van 8.3011 uur. Uitreiking nieuwe bonkaarten. In het tijdvak van 30 September t.m. 25 October 1946 zal in de tot den distributiekring Waalwijk behoorende gemeenten op de daar voor vastgestelde plaatsen en tij den (zie afstempeling inlegvel) die uitreiking geschieden van bonkaar ten K/L 612, alsmede tabakskaar- ten QA 612, versnaperingskaarten QB 612 en gemengde kaarten QC 612. VoQr normaalverbruikers bevin den zich de melk- en vleeschkaar- ten weder aan de algemeene kaart. Zelf verzorgers ontvangen in- plaats van K-bonkaarten, L-kaar- ten waaraan de bonnen voor melk en vleesch ontbreken. Voor zoover het zelfverzorgers voor melk be treft, ontvangen deze aanvullende vleeschkaarten P. 612 zelfverzor gers voor vleesch ontvangen aan vullende melkkaarten O 612. Voor niet-uitgereikte kaarten O resp. P 612 zullen in de nieuwe boekjes zegels vleesch resp. melk met opdruk 19461947 worden geplakt. Nog complete 'kaarten L 610 kunnen voor het laatst gedu rende deze uitreiking worden in geleverdhiervoor zullen evenwel odue zegels in de oude boekjes worden geplakt. Na-inlevering van kaarten L 610 en kaarten 612 is na deze uitreiking niet mleer toegestaan. De uitreiking van bovenstaande bonkaarten zal uitsluitend geschie den aan houders van TE(, voorzien van een TE'-2-zegel en dienststem pel en in het algemeen slechts aan pen ,dia opgenomen zijn .in het bevolkingsregister van een tot den distributiekring Waalwijk behoo rende gemeente. Overlegging van de Tweede Dis tributiestamkaart met het daarbij behoorende inlegvel is bij de afha- ling noodzakelijk. Nummertoewijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat van 29 Sept. t.m. 5 October nummer toewijzingen zul len worden uitgereikt voorver snaperingen A 154; suiker /'jam A 15 5, A 156; brood Aj 157 (patent bloem), A 158 (inl. bloem). A x59 (roggemeel), A 160 (reduce tie); rijst A iói boter A 162,1 margarine/vet A 163, A 164; kaas A 165 A 166; vleesch ontvangst bewijs met vleeschzegelsvLeesch- waren A 167 eieren (rts.bonnen) artikel 37 tabak A 168, A 169. De toeslag voor versnaperingen, suiker/jam, rijst, jkaas en vleesch- waren bedraagt 50 pet. Voor boter en margarine 20 pet. De toewijzin gen voor tabak worden .uitgereikt voor een aantal rantsoenen, gelijk aan het aantal ingeleverde rantsoe nen. De toewijzingen voor boter worden uitgereikt op basis van een half maal het aantal ingeleverde rantsoenen, de toewijzingen voor margarine op basis van ander half maal het aantal ingeleverde rant soenen. Bovenstaande toewijzingen yjn geldig voor detaillisten t.m. 19 October, voor grossiers t.m. 2 November. De reductiebonnen zijn geldig van Sept. t.m. 26 October. De aflevering van suiker. Het honoreeren van de thans loopende suikerbonnen, waarbij1 ook de tweede bon van 500 gram' extra is, stelt hooge eisohen aan de bevoorrading der detaillisten. Juist in deze weken valt de over schakeling van de geïmporteerde rpwe suiker op dip, welke uit ei gen productie verkregen wordt. Hoewel iedereen er verzekérd vaji kan zij'n, dat hii het hem toe komende rantsoen zal 'ontvangen, zal hier en daar de aflevering niet onmiddellijk in vollen gang kun nen geschieden. Geldigheidsduur toewijzingen korstlooze kaas. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de voor korst looze kaas aangewezen toewijzing' A 106 geldig blijft voor detaillis ten t.m. 5 October en voor gros siers t.m. 19 October. f Producenten en daarmede ge- lijkgestelden kunnen deze toewij zing A 106 voor het laatst in de week van 20 t.m. 26 October als' geldige toewijzing tegen ontvangst bewijs inleveren. Op 7 October koffie. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de koffie op bon 599 eerst in de week van 6 t.m'. 12 October afgeleverd kan worden. Dit houdt verband met de omstan digheid, dat deze bon volgens het oorspronkelijke plan eerst op 4 October zou worden bekend ge maakt. Aangezien evenwel in de genoemde week slechts bonnen voor een zeer gering aantal arti-J kelen bekend gemaakt zouden moeten worden, zij'n ditmaal alle bonnen op 26 September in de bonnenlijst opgenomen, behalve die voor tabak. Karnemelk en magere melk-yoghurt weer ep den bon. Met ingang van 29 September zullen karnemelk en magere mlelk- yoghurt niet meer bonloos ver krijgbaar zijn, zooals in de zomer maanden het geval was. Deze zul len thans weer uitsluitend ten goe de komen aan zieken en zuigelin gen, die ze op voorschrift van hiun, huisarts noodig hebben. De bon nen voor gestandaardiseerde melk van den betrokkene moeten daar toe ingeleverd worden en daar-» voor in de plaats zal deze karaee melk ontvangen tot 'elke voorge schreven hoeveelheid. Ook zal het mogelijk zijn in 'plaats van 'karne melk magere melk-yoghurt 'toe ver krijgen. Inleveringspremie tarwe en rogge. Aanvankelijk Was de inleverings premie voor tarwe en rogge be paald op f2.50 per 100 kjg voo.r leveringen vóór 29 Sept. 1946, van 29 Sept. tot 13 October op'f 1.75 en van 13 October tot 27 "October op f 1.Nu de dorsc'hingendoior de slechte weersgesteldheid zijh vertraagd,Hs besloten deze termiji- nen twee weken te verschuiven, zoodat de inleveringspremie van £•2.^0 per 100 kg zal gelden voor leveringen vóór 13 October, ter wijl de prernie daarna zal bedragen van 13 Oct. tot 27 Oct. fiv5 en van 27 October tot 10 Novem ber f 1. Ook wanneer rogge boven den opgei egden aanslag wordt gele-* verd, wordt hiervoor de inleve ringspremie uitbetaald. IIEUSDEN. Donderdag wapperde de vlag van de woninge,n aan de Wielstraat, 7 in 'getal die als eer ste nieuwe woningen na de bevrij ding, onder de kap ztijn gekomen. Gezien het nijpend tekort aan ma terialen, een mooie prestatie. Mogen deze eerste zeven spoe dig door meerderen 'gevolgd wor den, opdat aan het nijpend wo ningtekort, dat in onze gemeente bestaat, een einde ko-mlt en daar mede ook aan de minder aange-» name gevolgen, die dit voor somL migen medebrengt. Vrijdagavond werd in de zaal van het „Wapen van Amster dam" alhier een tooneeluitvoering gegeven door een Haagsch too- neeigezefschap, onder leiding van den heer Charles Braakensiek, die kort geleden zijn gouden tooneel- jubileum yierde. Opgevoerd werd „Waarheen als men oud wordt?", blijspel in drie bedrijven bewerkt voor Ne derland door den gouden jubi laris. Willem Stevens, boekhouder aan een bank te Amsterdam, is ge trouwd met Marie, een nichtje van WEER VOORHANDEN, in den Boekïntndel van de Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN 7 in diverse maten. Jan van den Berg. Willem's vader is gestorven en zijn moeder, zon der inkomsten zijnde, heeft haar intrek in het gezin^van haar zoon en schoondochter genomen. De verhouding tusschen schoon moeder en schoondochter is zeer slecht. Marie is een ontevreden zelfzuchtig wezen, die bovendien onder de slechte invloed ^an een stokende vriendin staat. Dit leidt tot allerlei verwikkelingen, waar door ook de onderlinge verhou ding tusschen de echtelieden ernstig verstoord dreigt te wor pen. Een rijke oom van Marie, vrijgezel, weet het gezin evenwel door alle narigheden heen te "hel pen en het schip van huishou den tenslotte weer in kalme zee te brengen. Bijzonder mooi spel werd gele verd, waarbij Marie, de schoon moeder en de heer Braakensiek als de rijke oom. bijzonder uit-» blonken. Het publiek ..genoot van hun fraaie spel. Jammer .dat de zaal niet uit verkocht -was, het gezelschap had dit ten volle verdiend. Van harte hopen wij, dat dit wel het geval zal zijn bil de voorstelling die het ge zelschap 6 November hoopt te ge ven. Ee bedoeling van deze voor stellingen is, om het beroepsitoo- neel 'ook in» de kleinere plaatsen te brengen. Het ligit aan de Heus- denaren zelf ..of dit streven voor wat Heusden betreft, zal worden voortgezet. BOMMELERWAARD. Ee gezamenlijke fruitkwee- kers in de Bommelerwaard hebben het voornemen een laboratorium te stichten te Zaltbommel. Voor dit doel worden gelden ingeza meld. Allen, die glasbonnen heb ben, kunnen het glas aan de Vei ling te Zaltbommel afhalen. Het veilen en verhandelen van koolrapen is tot nader order verboden. ALMKERK. Alhier zijn voor de nieuwe lichting 23 keuringisplicbtigen. EETHEN. 'Op Eonderdagavond 3 Oc- toebr a.s., zal in de Openbare school te Eethen een ledenver gadering worden gehoduen van de Plattelandsvrouwenbond van Meeu wen en omstreken. Die directeur Van het Centr. Bureau voor het Consume ntencre- diet deelt mede, dat met ingang ^an 7 Oct- a.s. formulieren voor het aanvragen Van een cons, ere-' diet, tegen 'den prijs .van .5 cent op de postkantoren besohikbaaLT zullen zijn. De termijn van indiening bij den Cistrictsraad gevestigd op het gemeentehuis, wordt 'op 14 Oct. a.s. geopend 'en zonder .tegenbe richt op '2 Nov. a.s. gesloten. Kostelooze inenting zal plaats hebben 'op Woensdag 2 Oct. a.s. om '10.30 uur, op .het ge meentehuis. Bij de aanmelding dient trouw boekje te worden medegebracht. Persoonlijke oproeping zal wor den toegezonden. GEXDEREN. i.pp Vrijdag d Oct., des avonds om 7 uur. zal (op verzoek van de afdeelinigen Gen-deren, Ee then. - Heesbeen en Wijk van iele C.B.T.B. in de school alhier iopjre- den, Ds. de Jong ,uit IZwolle, om te spreken over „De mogelijkhe den van vestiging van jonge boe ren van Prot. Chr. beginselen :in de Noord-Oostpolder". Deze ver gadering is voor een 'ieder 'toeJ ga nk el ijk.

De Sirene | 1946 | | pagina 2