Koop geen Pootaardappelen Huis- en Slaapkamer-ameublementen COMPLETE MEÏÏBILEEEIÏTG Firma CH. SCHKEÏÏDER Zn. J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN, HEUSDEN Ingezonden. Advertentiën C. J. VERDOORN datumstempels Voor Uw MEUBELEN B. SMITS Voorradig: W, P. v. d. ZALM, Bergstraat, Wijk en Aalburg. Landbouwers Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres WEER VOORHANDEN, naar B. SMITS B 37, GENDEWEN, BUREAUX in diverse uitvoeringen Stoelen, Tafels, Vloerbedekking, enz. enz. Wijkschestraat W 130 Heusden Het adres voor beter werk en Electrische Apparaten Ee eigen Bata brandweer vroeg direct assistentie aan de gemeen telijke brandweren van Best en Eindhoven en aan de •Philips-i brandweer, die zeer spoedig met groot materiaal arriveerden. Ce toestand was critiek, vooral daar in de kelders van het mjaga-i zijn duizenden liters benzine wa ren opgeslagen. Boor het directe ingrijpen der brandweerlieden werd het gevaar van explosie echter bedwongen. lOm tien uur was de brand nog wel niet bedwongen er sloegen nog giroote vlammen uit «het ge bouw ma^r men was den toe stand volkomen meester, en ge vaar voor uitbreiding bestond niet meer. r Het blusschingswerk duurde echter nog den geheelen nacht voort. i. i Ee brand is waarschijnlijk ont staan door broeiing der voorraden. Ee materieele schade, die ge schat wordt op een millioen gul den, wordt door verzekering ge dekt. Het rendementsverlies tijde lijk stopleggen van de schoenpro ductie is uiteraard .nog niet te bepalen. Het zal van de herbje-' voorrading door het Rijksbureau afhangen, wanneer de productie weer zal kunnen beginnen. j.Ljuctor et Emiergo". Ik worstel en klom boven. Helaas, dit kan het bestuur der v.v. Kozakken 'Boys tot op heden niet zeggen. 'Het was namelijk verleden Zaterdag 21 Sept. wieer hetzelfde liedje. Een stevige Noord-Wester, met 'als gevolg meer dan een meter water op het terrein aan de Kozakken stoep. Tientallen malen 'worden bestuurs leden aangehouden, 'ja zelfs opge beld uit diverse omliggende plaat sen en 'hooren dan steeds dezelfde vraag Hoe zit het, wordt er nog gespeeld vanmiddag? Esn dan steeds'hetzelfde antwoord te moe ten geven Neen, het veld staat onder water. Vooral nu we gepromoveerd zijn naar de IVe klas K.N.V.B. en ter vele en mooie wedstrijden be wach ten zijn, is het een zeer pijjnlijjke zaak om de vele voetballiefhebbers weer teleur te moeten stellen. Een en ander bezorgd de bestuursle den, voornamelijk onzen penning meester meerdere slapelooze nach ten. Daarom vragen wij u, inwo ners van WeVkendam, wie van u weet hier raad, wie van het sport- lievend publiek weet voor ons een goed watervrij terrein, niet te - ver uit de bebouwde kom van ons dorp gelegen, waar we onze competitie zonder stoornissen uit kunnen spe len. Wii hebben zelf meerdere po gingen in het werd gesteld, doch zijn er tot op heden, zeer tot onze spijt, nog niet in geslaagd iets behoorlijks te pakken te krijgen. Het zou droevig zijn, wanneer we zouden moeten zeggen ,,Luctor et Etmentor" Ik worstel en bezwijk. B. ML EE KLERK. Voorzitter. de 4e prijs en in' uw blad worden deze personen allen naar achteren geschoven en komt v.n. Bronk'horst als no. 1. Dit is mli. niet in orde, want het oordeel der jury moet onherroepelijk zijn. Als v.n. Bronkh horst de eer verenend heeft om' het vlugst de eindstreep te halen, dan zou hem' wel een re prijs kunnen worden toegekend, doch niet zooals nu, daar voornoemde persoon den gestelden leeftijd n.l. 40 jaar, nog niet heeft bereikt. U, mijnheer de Redacteur, nog maals dankend voor de verleende plaatsruimte, t eek en ik, Een opmerker. M. de R., Mag in een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bii voorbaat mijn dank, naar aanlei ding van het Oranjefeest te Bab.- Broek, waarvan de uitslag van de prijswinnaars in uw blad van 1.1. Donderdag werd opgenomen. Ee inzender van voornoemd stuk heeft m.i. wel een abuis ge maakt, want voor kruien met hin dernissen werd volgens uw blad üe .ie prijs toegekend aan N. Bronkhorst, dit is iemand die bij de prijsuitreiking op het terrein niet is genoemd, als in aanmer king komend voor een prijs. Eaar werden de prijzen toegekend als volgt M. Lankhaar 1, B. d,e Roojj 2. E. v. d. Beek 3 en C. Prinsen Zondagmiddag werd door de Kon. Erk. Scherpschuttersver- een. ,,St. Blasius" alhier, een on derling concours gehouden. Om twee uur ging men vanaf het club lokaal der yereen. hotel Central" naar den „schutsboom. Ee hoofd man der vereeniging', de heer Ant. v. Bladel, hield aan den boom een korte toespraak tot de schutters, waafbij hij zich in het bijzonder richtte tot den heer J'. v. Berge1- Henegouwen, als nieuw lid en de eere-Leden der vereen., de heer én W. van Heivoort en J. viaji Laar hoven. Hij spoorde aan tot een eerlijke kampstrijd. Hierna ving de strijd aan en omstreeks half zes konden de, prijswinnaars worden vastgesteld. Ee uitslag was als volgt 1 ie pr. Adr. v. d. Oever, 2e pr. Adr. de Kort, 3e.pr. G. v. Hemert, 4.e pr. Ant. Fitters. ,qe _pr. Jos. v. Sprang, 6e pr. P. v. Eeursen, 7e pr. A. de Leeuw, 8e pr. M. de Kort, 9e pr. Mj- v. Leeuwen, 10e pr. H. Brouwers, 1 ie pr. W. v. Heivoort, 12e pr. J. v. Berge- Henegouwen, 13e pr. Ant. v. Bla del, 14e pr. W. v. Kasteren, 15e pr. J. Brouwers, 16e pr. J. v. Laarhoven. fOm zeven uur werd in Hotel Central" door den hoofdman, den heer v. Bladel de prijsuitreiking gehouden, waarbij hii jjji waardee- rende woorden de leden geluR1- wenschte met het behalen van een prijs en installeerde den heer v. Berge als lid. Ee heer v. Berge bracht dank aan de leden en den hoofdman voor zijn waarde erende woorden. Hierna had nog een vergadering plaats en werd besloten, tot-dek king der kosten voor het in 1.947 te vieren 1 oo-jarig bestaan der vereeniging, dat op grootsohe en waardige wijze gevierd zal worden, een loterij te organiseer en. Voor de organisatie van deze viering, ■waaraan een internationaal schut- tersconcours zal worden verbon den, werd als 2e secretaris* be noemd, de heer J. v. Laarhoven. Ee heer v. Hel voort dankte dq leden hartelijk voor het prachtig cadeau, dat hij van hen ont ving ter gelegenheid van zijn 40- jarig huwelijksfeest. Aan een tweetal leden, die hun 25-jarig jubileum als lid mochten vieren, werd een aandenken ter hand gesteld. (Moge St. Blasius in groei en bloei toenemen. Op het concours te Kaatsheuvel werd door e enige leden van St. Blasius een 6e prijs behaald. Bij de damclub werd Maan dag j.l. in haar clublokaal Hotel Central", de onderlinge 'compe titie voortgezet. Ee volgende uit slagen werden verkregen Groep I C Bax verliest van Schaap, de Joode wint van Klaren. Nieuwkoop verliest van Klerks. Groep II Joh. de Graag wint van Kramer, van WijkEeurloo en Jonker Krop afgebroken- Groep III van Eriel verliest van Baaijens. VosVerbeek remise. Fitters wdnt van Kuijs. Maandag a.s. wordt de eerste competitiewedstrijd gespeeld voor de hoofdklasse van den Ned. Eam- bond. Op bezoek komt de Philips Damclub, wélke over zeer goede spelers beschikt. Het zal een zware, wellicht zeer spannende wedstrijd wordei^ Aanvang half acht. CAPELLE. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers, kwam: de afd. Sprang-Cape 11e en om streken van Volksonderw., Woens dag 25 September, des avonds half acht, onder leiding van den heer G. A. S. de Bas, in alge- meene ledenvergadering bijeen. Ee voorzitter opende deze bij eenkomst en heette in het bijzon der welkom het nieuwe hoofd der O.L. school in de Kom!, den heer Poldervaart. Ee notulen der vorige ledenver gadering werden na voorlezing vastgesteld, waarna de penning;- meester een overzicht gai van den financieelen toestand der vereeni ging, waaruit bleek, dat deze niet ongunstig was. Ee rekening en verantwoording over de jaren 1944 en 1945 wer den nagezien en in orde bevonden door de heeren J. A. PI. de Wit en A. H. Kerst £n onder dankzege ging aan den penningmeester goedgekeurd. In de vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer D. J. Schuller en het vertrek van den heer W. van den Boogaart naar Almelo, werden tot leden van het het bestuur gekozen de heer en G. van Beek te Kaatsheuvel en L. Poldervaart alhier. Be heer Poldervaart werd tot voorzitter benoemd, waardoor de samenstelling van het bestuur als volgt is L. Poldervaart, 4voorzit- ter J. Kraak, secretaris; G. A. S. de Bas, penningmeestervan Oversteeg, J. Michaël, C. .Sterren burg en G. van Beek, leden. In verband met een aangeno men .voorstel op de laatste alge- at eene vergadering van Volkson derwijs tot verhoogde contributie afdracht aan de Algemeene kas werd besloten de jaarlijksche con tributie te verhoogen tot f 1.50. Bij de rondvraag kwamen nog enkele huishoudelijke aange legenheden ter sprake, waarna de ze niet druk bezochte, maar toch geanimeerde vergjadering, door den voorzitter met dank voor de belangstelling werd gesloten. Het echtpaar A. Mouthaan- Boom, wonende aan den* .Winter dijk, herdachten Donderdag 26 September den dag, waarop zij 45 jaar geleden in den echt werden verbonden. in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN in diverse maten. BRAKEL. In den polder Brakel treft men kikvorschen aan, waarvan de achterste pootjes half zijn afgesne den, zoodat de beestjes hulpeloos aan den kant van den sloot in het gras rondkruipen. Onder welk soort van volk moet men nu de personen rangschikken, die deze gruweldaden, al is het dan ook maar bij een kikker, uithalen. Mo ge zij hun leven spoedig wat gaan verbeteren. Tot voor eenige dagen reed men met een angstig' hart, hetzii fnet een auto, hetzij met een rij-, wiel, over den Waaldijk alhier. Thans is daar gelukkig) weer een einde aan gekomen en is de dijk! weer heel wat verbeterd. Het ver keer is hiermede dan, ook zeker wel gediend. alles op het gebied voor de huishouding Stoelen, Fauteuils, Thee meubels, Kasten, Dres- soirs, Dekens, enz. enz. Pracht wit Fornuis. Alles tegen concurreerende prijzen. Ook te leveren op Schadekaart. Aanbevelend, 20 ten huize van Jan van Gorkum. Heutschreeven in diverse matenKamerdeursleten, met en zonder deurkruk- 10 ken benevens Emaiile en Gegalvaniseerd. voordat U eerst geïnformeerd hebt bij Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Genderen. Thans kunnen nog bestellingen worden aangenomen van alle rassen en maten in klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 ELECRTRO TECHNISCH BUREAU 12 IS en BLIJFT t

De Sirene | 1946 | | pagina 6