Aanvullende Bonnenlijst i Distributie mededeelingen De eerste nieuwe woningen te Heusden. De Koningin naar België. Officieel wordt medegedeeld Het ligt in de bedoeling van H. M.. de Koningin van 24 tot 26 October een niet-officieel bezoek te brengen aan België, teneinde den dank van het Nederlandsohe volk over te brengen voor de be- I toonde hulp gedurende de bezet- nng en de periode van de bevrijd ding van Nederland. H.M. de Ko ningin zal op 24 October 's namid dags in Brussel aankomen. Het voornemen bestaat, dat op 2 5 Oc tober voor de Koningin een ont vangst wordt georganiseerd door de Belgische Koninklijke Acade mie van wetenschappen, letteren en schoone kunsten. Op 26 Octo ber zal H.M. via Antwerpen naar Nederland terugkeeren. Bijzonder ^rechtshof. Einsdag 1 October 1946, deed het Bijzonder Gerechtshof te 's Her togenbosch o.m. de volgende uit spraken Cornelis Mille naar, oud 25 jaar, chauffeur uit Wijk en ^Aalburg, (dienstname N.S.K.K.), twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. 1 Antonie Willem .van Wijk, oud 22 jaar, metselaar uit Wijk eni Aalburg, (dienstname N.S.K.K.), twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Ouden van dagen worden geholpen. In zijn M. van T. op de begroo ting van sociale Zaken 'kondigt mi nister Ere es een algeheele her ziening van de sociale verzeke ringswetten aan. haar het dringend noodzakerijk is zoo spoedig mogelijk verbetering te brengen in de positie van vele ouden van dagen, ook van de niet- loontrek'kenden, wordt daartoe een noodvoorziening ontworpen, welke reeds in vergevorderden staat van voorbereiding verkeert. Omtrent de verlenging van den duur der verhooging1 van behaal de sociale verzekeringsrenten tot en met 31 December 1947 zal een wetsontwerp aanhangig wonden ge smaakt. w Dakpannen vrij. Dakpannen ziulLen met ingangt van 7 Oct. vrij yan distributie ko men. Hoewel de productie op j^et oogenblik voldoende wordt geacht om aan de huidige vraag te vol doen acht de overheid eenige con trole op de aflevering van dakpan nen wenschelijk. Het is daarom aan handel en in dustrie verboden dakpannen te le veren voor niet-goedgekeurde wer ken. Het goedkeuringsnummer van alle Werken waarvoor dakpannen worden afgeleverd zal dan ook op elke factuur moeten voorkomen'. Vijf dooden in de mijn Laura. Woensdagmiddag omstreeks 7 uur stortte te Eygelshoven in de mijn Laura een pijler over een lengte van ongeveer 25 Meter in, ten gevolge van het wegschuiven van het dakgesteente. Zes gedeti neerde arbeiders werden onder val lend gesteente bedolven. Eén van hen kon spoedig bevrijd worden. Hij had een hoofdwond en een open beenfractuur. Van de vijf an dere vermiste* arbeiders werden er eenige uren later twee geborgen. Het staat vrijwel vast, dat de overige drie eveneens doodelijk zijn verongelukt. Is het adres goed In het postverkeer van Neder land met die Ned. militairen in Ned.-Indië, die behooren tot de Kon. Landmacht of tot het Kon. Ned .-Indische leger, behoort de vologende adresseering te worden gebruikt. I 1. Naam, voorletters, rang. 2. Legernummer. 3. Veldpostkantoor Batavia. Leze bepalingen gelden ook voor de pakketpost. Eonderdag 26 Sept. j.l. mocht de gemeente Heusden zich verheugen in het feit, dat ter eere vhn heti plaatsen der eerste kapspanüen, de Nederlandsche driekleur werd ge- heschen op den bouw der 7 wo ningwet-woningen van het bouw plan 1946 van den Wederopbouw. JOm pLm. 3 uur arriveerde op het bouwterrein de Ed.Acbtb. Heer A. van Eelft, wnd. burgemeester, in gezelschap van de directie, de architect van den bouw, den heer Baaijens en voor den Wederop- bow d e He eren H. Ed el'man, 'Hl Zuur en W. Redde. Ee heer en wenden door den aan nemer, den heer I^aanen, rondge leid en gebracht op de plaats waar de vlag geheschen zou worden en wend de Burgemeester uitgienoo'- digd de plechtigheid1 te verrich ten. Ee Burgemeester nam het woord en verklaarde, gaarne de uitnoo- t.iiging aan te nemen en gaf^ een uiteenzetting over 'de tot standko- ming van den bouw dezer eerste nieuwe woningen voor Heusden. Ee aanbesteding had plaats op 29 Juni van dit jaar en reeds 5 Juli daaropvolgend werd vergun ning ontvangen en kon met den bouw op 18 Juli reeds een aan vang worden gemaakt door de fir ma van Laanen uit Dinter. Ee Burgemeester bracht dank uit aan de .directie van den Weder opbouw voor de vlugge en groote medewerking, die het gemeente bestuur mocht ondervinden en te vens eën dankwoord aan den heer Baaijens voor zijn geslaagd ont werp van deze nieuwe woningen, die Heusden zeer zeker een beter aanzien zullen gaan geven. Vervolgens werd een dankwoord uitgesproken aan den aannemer, den heer Laanen en het personeel voor de snelle en kundige wijze. waarop deze bouw is aangepakt, dank zij hun prestaties kon reeds na 7 weken de vlag op dezen bouw geplaatst worden. Tot slot sprak de Burgemeester den wensch uit. (dat de architect aannemer nog meer woningen voor Heusden mochten bouwen, en hij hoopte, dat de ver dere werkzaamheden ook in het zelfde tempo afgewerkt konden worden zoodat de woningen dan «spoedig door hun bewoner konden worden betrokken. Hierna wéTd de vlag door den Burgemeester ontplooid en werden wederz'ijdsehe gelukwens chen uit gesproken. Ee Burgemeester overhandigde 'den aannemer een geschenk van het gemeentebestuur in enveloppe voor bet personeel, als dank voor hun activiteit. Na afloop w<erd dyo.r het gemeentebestuur thee "aange boden aan de directie in ,,Het Wa pen van Amsterdam". Niettegenstaande er reeds veel op den Wederopbouw gekankerd is en elk zijn eigen leed het best voelt, moet toch gezegd worden, dat de Wederopbouw in Iieusden ar heel wat werk verzet heeft. On geveer 200 huizen zijn reeds zoo goed als gereed gekomen, althans behoorlijk bewoonbaar gemaakt, terwijl de materiaalschaarste hen heel wat moeilijkheden heeft be zorgd. Vooral de houtpositie is ho peloos. Toch zal er naar gestreefd worden voor het invallen van den winter, voorzoover de hout- en glasvoorraad dit toelaat, alle wo ningen zoo goed mogielijk in orde te krijgen. Het Wederopbouwplan van Heusden is in voorbereiding en het voornemen bestaat in 1947 een 16-tal woningen te plaatsen. Men zal trachten Heusden weer zoo veel mógelijk in zijn ouden vorm te doen opbouwen. Leiden viert 3 October. Ee 3 Octoberdag in de Sleutel stad is "dit jaar ingezet met een taptoe, welke d,ie van voor-> gaande jaren verre heeft overtrof fen. Het voorbijtrekken van den stoet duurde bijna drie kwartier en tienduizenden Leidenaars waren op de been om den fakkeloptocht gade te slaan. Bij het monument van burge meester Van der Werff heeft het muziekcorps „Werkïnans Wils kracht" de taptoe geblazen, bij welke gelegenheid het gemeentebe stuur en vele autoriteiten aanwezig waren. Na afloop bleef het nog langen tijd een gezellige drukte in de binnenstad. lOm zeven uur Donderdagmor gen blies het politiemuziekcorps .op het balkon van J^et gemeente huis reveille, waarna in het v. d.« Werff-park duizenden aanwezig waren bij de koraalmuziek', welk programmapunt nog altijd een waardig begin van den feestdag vormt. 20 Duitsche zeeschepen voor Nederland. Naar wondt vernomen, zijn 20 Euitsche zeeschepen met een ge- zamenlijken inhoud, van 52.000 ton als herstelbetaling aan Nederland toegewezen. Moedige Nederlander onderscheiden. Nadat de ouders van Wim Von- keman te Noord-Scharwoude reeds een dankbetuiging hadden ontvan gen van den luchtmaarschalk der R.A.F. voor de hulp, die hun zoon aan Engelsche piloten heeft ver leend, kregen zij dezer dagen een oorkonde, onderteekend door den president der V.S. en generaal Ei- senhouwer, eveneens bestemd voor hun zoon. Wim Vonkeman, die thans als vrijwilliger in Indië dient, heeft twee jaar in Gelderland on dergedoken gezeten, waar hij vele illegale vliegers heeft geholpen. Later wend hij in zijn functie van sectie-commandant der B.S. en we gens spionnage in de Euitsche stel lingen te Amersfoort gepakt en ter dood veroordeeld. Op wegnaar Voor de 2de helft van de 11e periode (6 Oct. t.m 12 Oct Tabakskaarten, enz. T 50 2 rantsoenen tabaksartikelen de plaats van executie wist'hij met een kameraad te ontsnappen. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking nieuwe bonkaarlep. Voor zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers. Uitgereikt zal worden een levensmid delenkaart, bestaande uit reserve alge meen. brood boter, melk en vleesch, alsmede tabak, versnaperingen- en ge combineerde kaart. Tevens de Petrole- umkaarten voor verlichting en kook- doeleinden. Het publiek dient na ontvangst van de bescheiden, deze direct te contro leeren. (Na-uitreiking geschiedt op Vrijdag 25 Oct. van 911 uur op het Distri butiekantoor te Almkerk. OUDENDIJK, Woensdag 9 Oct. van 910 uur B 170; van 10 11 uur B 71 140; van 11 12 uur B 141einde. WOUERICHEM, Donderdag 10 (October van 910 uur A 1 90, van 1011 uur A ,91 180, van 1112 uur A 181 270, van 12 uur A 271-ein de, van 22.30 uur B huisnrs. SLEEÜWiJK, Vrijdag 11 Oct.: van 910 uur 140, van 10- 11 uur 4180, van 11 12 uur 81 120, van 12.30 uur 121 170. Dislribiitickring 251 WAALWIJK Uitreiking bonkaarten petroleum. Ee Directeur van d.en Distribu tiekring 251 Waalwijk maaikt be kend 1 In het tijdvak van 7 t.m. 16 October 1946 zal in dje tot den Eistriibutiekring Waalwijk behoo- rende gemeenten volgens onder staand schema aan personen, die destijds een aanvraagformulier ME 323-14 hebben ingediend en vól gens de vastgestelde normen daar voor in aanmerking komen, de uit- eiking plaats vinden van petrol eumkaarten UA t.m. UD1 voor koo'kdoe le inden en verlichting. Overgelegd dienen te worden de TE's van* alle gezinsleden. Uitgereikt worden a. petroleumkaarten voor kiook- doeleinden UA 611 (gezins- kaarts b. petroleumkaarten voor kook- doeLeinden UB 611 (voor alleen- wonenden) c. petroleumkaarten voor kiook- doeleinden UC 611 (toeslag- kaart) d. petroleumkaarten voor verlich ting UE 611 (voor gezinnen en all een w o n end en WASPIK: Einsdag 8 October van 912 uur de Letters A t.m. L; van 13 16 uur de leters M t.m. Z. SPRANG-CAPELLE Woensdag 9 October, van 912 uur de let ters A t.m. G; van 1316 uur de letters H t.m. N. Eovnderdag 10 October, van 9 12 uur de Letters O t.m. Z. HEUSDEN Zaterdag 12 October, van 912 uuur alle Letters. Dislributiekring ZALTBOMMEL Bijzondere arbeid 12e periode. In het tijdvak van 7 t.m. 11 Oct. 1946 is er op het kringkantoor te Zaltbommel en bij de reizende ambtenaren gelegenheid tot het in dienen van aanvragen voor toesla gen v\£gens bijzondere arbeid. Bij de inlevering der formulieren dient de oude naamlijst en deblau- we oproepingskaart te worden overgelegd. Zonder deze formulie ren kan de aanvraag niet in behan deling worden genomen. Uitreiking bonkaarten zelfverzorgers en pe troleumkaarten. AMMERZOEENDonderdag 10 {October, 912 uur letters A 4

De Sirene | 1946 | | pagina 2