Gevonden en verloren voorwerpen Plaatselijk Nieuws Voetbalsport Burgerlijken Stand HET RADEERIilDDEL Installatie van den Baljuw van Woudrichem op 8 Juni 1750. Buitenland tjm. Dq 1.304 uur letters E t.m. H; Vrijdag 11 October q 12 uur letters I tjm. L; 1.30 4 uur letters M t.m. R Zaterdag 12 October 912 uur letters 5 t.m. Z. Nieuwe petroleumbonnen. Het C.D.K. deelt mede, dat op de bonnen 609 en 109 gedurende het tijdvak van 6 October t.m. 2 November 2 liter petroleum ver krijgbaar is, V erder zal op onderstaande bon nen der petroleumkaarten voor kookdoeleinden gedurende Octo ber 1,946 vier liter petroleum per bon beschikbaar zal zijn. Kaarten UA 510: bon 53 t.m. 56. Kaarten UB 510: bon 53 en 55. Kaarten UC 510: bon 74. ;Voor verlichting zal mien petro leum kunnen koopen op de nieuw uit te reiken kaarten UD 611. Ten gevolge van technische moeilijk heden zal uitreiking van deze klaart eerst in den loop van October kunnen plaats hebben. Op bon E 01 van deze kaart is voor October zes liter petroleum' verkrijgbaar. Deze bon blijft geldig! t.m. 1 5 No vember a.s. IIEUSDEN. Donderdagavond vond in Wapen van Amsterdam de jubi- leumuitvoering plaats, „ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Heusdensche Fanfare en wel voor de wijken N en O. 1 De zaal was geheel bezet, toen dj? voorzitter der fanfare, de heer A. Bax, den avond met een woord ^an welkom opende. Hierna sprak de waarnemend Burgemeester, de heer A. van Delft, een kort woord, waarin hij ook namens de ingeze- nen de vereeniging gelukwenschte en in het bijzonder de beide ju bilarissen, de heeren A. Bax en A. van Gender en, die gedurende de geheele reeks van 40 jaren aan de vereeniging verbonden zijn ge weest. Waar wegens het gemis van in strumenten de fanfare nog niet met een muzikaal prqgramima kon ko men, had de Heusdensche Too- neelvereen. den geheelen avond voor l^aar rekening genomen. De ze vereeniging voerde op het blij spel in drie bedrijven (4 taferee- len) ,,Haar andere Man" van Larr E. Johnson. Vertaling van J. G v. d. Horst. Mary, de' vrouw van Harvey Marshall, is zeer romantisch» aan gelegd Haar fantasie en film- ideeën geven aanleiding tot de al ler vermakelijks te verwikkeli ngen, die de zaal doen gieren van het la chen. Het einde is vanzelfsprekend een slot, waarbii alles weer op zijn pootjes terecht komt. Vanzelf sprekend immers, anders zor het ook geen blijspel zijn ge wee? f. Het publiek heeft werkelijk- van het aardige spel gienoten n 'na ieder bedrijf volgde een hartelijk applaus als belooning. D e heeren 'Groen en Nieuwkoop en mej. N. Kamerman zorgden voor wat muzikale afwisseling, ter wijl de heeren P. ,en A. de Graag, ieder aardige, door hen zelf ver vaardigde coupletjes declameerden, die daarna ïn de zaal ten bate van de vereeniging werden verkocht. Aan het slot dankte de voor zitter der fanfare de aanwezigen voor hun opkomst, de leden der tooneelvereeniging en den heer Kamerman, den regisseur, voor hun mooie spel. Het was 12 uur toen het publiek, hoogst voldaan hui swaarts keerd e Zaterdagavond werd de uitvoe ring herhaald voor de .wijken W en Z, waarbij de aanwezigen ook volop genoten en aan het slot van deze feestweek, de heer S. J. Deur- loo^ als voorzitter van het comité van oud-leden, als tolk van allen die deze uitvoeringen hebben be zocht, dank bracht aan de fanfare en tooneelvereeniging. voor bet- geen zij hadden geboden. Hij beval de fanfare in ieders belang»- stelling aan. Uit alles is gebleken, dat de fan fare de sympathie van de geheele gemeente geniet en dan ook mag terugzien op een welgeslaagde feestweek. Vrijdagavond maakte de fanfare een muzikale wandeling, die heel wat publiek op de been brachit. De biljart ver een. K.O.T. zet te de landelijke competitie voort met de volgende uitslagen C. Prenkeling-P. Verbeek 2o. J. F. de Moor-P*. Kivits (afgebro ken). P. Timmerm)ans-Joh. Reas 2o. A. Daros-A. Timmermans o2..A. Nooten-Jac. van Ploften o2. J. Klaren-C. Sagt 2o. Het 4e drietal had rust. A.s. Woensdag- en Donderdagavond voortzetting der competitie. AALBURG. Dinsdag 8 October hoopt des avonds om zeven uur voor de Geref. Gem. alhier op te treden, Es. A. Visser uit Poortvliet. Donderdag 10 October, om drie uur, hoopt bij' een Huwelijksinze gening in de Herv. Kerk alhier voor te gaan, Ds. Dorsmian uit Schelluinen. Dezer dagen herdacht het echtpaar M. Nieuwkoop en J. Nieuwkoop-van de Wetering, hun 40-jarige echtvereenigiing, terwijl C. Bonman en E. Bouman-Nieuw- koop eveneens hun 40-jarig hu welijksfeest vierden. AALST. Maandagavond had in de, wlanks de slechte weersomstan digheden, goed bezette Ned). Herv. kerk, de opening plaats der Cbr. Muloschool. In zijn 'inleidend woord wees de voorzitter, burgemeester W. J. Pos van Brak-el, op de vele moeilijkheden die moesten over wonnen worden, vooirdat men zoo ver was. Maar tenslotte was 'het werk van bet Bestuur, aldus spr.v met succes bekroond. Hierna in stalleerde hij het hoofd der school, den heer G. C. Schalk. Deze dankte voor bet in beml gestelde vertrouwen en sprak den wensch uit in samenwerking met alle belanghebbenden te moglen arbeiden aan de nieuwe school, tot zegen van deze streek. Als vertegenwoordiger van het Land van Heusden sprak Dis. Har- kema uit Wijk, die zijn blijdschap uitte over het f»eit, dat de leerlijn- gen uit het overmaasscbe nu, niet meer zulke lange afstanden be hoeven af te legjgfeti. Tot slot werd het woord 'gevoerd Moor Ds. A. P. v. d'. Kooij, Ned'j Herv. predikant albier, die een warm pleidooi hield voor bet Cbr. onderwijs. Es. F. Snel, Ger. predikant alhier ontving achtereenvolgens beroepen naar Vrijh.-Capelle, Lo- bith en naar Asperen. Voor de twee eerstgenoemde plaatsen heeft Z. Eerw. inmiddels bedankt. ALMKERK. 'Op 23 November a.s. hoopt onze geachte gemeente-secretaris, de heer A. Geudeke, bet feit te herdenken, dat hij voor i21/?.jaar in den echt werd verbonden. Aangezien de heer Geudeke, die in deze gemeente geboren en ge togen is, ter gemeente-secretarie van de laagste tot de hoogste rang is opgeklommen, zullen de inwo ners dezer gemeente dezen dag voor den jubilaris zeer zeker niet ongemerkt laten voorbijgaan. Wij hopen, dat hem en zijn ge zin een onvergetelijke dag bereid zal worden. Zijn wij goed ingelicht dan heeft zich reeds een comité tot herden king van dit feit gevormd. Tijdens een kort doch he vig onweder. dat Donderdagmid dag over onze gemeente trok. werd de heer P. Pruijssen tijdens -zijn werkzaamheden door het hemel vuur getroffen en op slag gedood. Men kan zich de droefheid van zijn vrouw en kinderen en familie voorstellen. pp de Vrijdag j.l. alhier gehouden najaarspaardenmarkt, werden 203 stuks aangevoerd. Ee handel was tamelijk levendig. DUSSEN. Voor den bouw van 6 ur- gentiewoningen voor de gemeente Lussen is als volgt ingeschreven Brand en Aartman, Leimuiden f 687 7 6 Struik, Nieuwendijk f 69.933 W. v. Arkel, Gorinchem f 69.980 Fa. de Korte, Vianen f 70.000 K. v." d. Stelt, Hardinxveld f 70.690 Kamsteeg, Hardinxveld f73.900 Fa. Bakker, Giessendam f 74.200 GebrLeijtenRaarnsdoqk f73.845 Gorn. Vos. Meeuwen f75.000 Gebr. Meus, G.-Nieuwk. f75.000 F. de Kotter, Hardinxveld f75.600 J. v. d. Heuvel en A. van Varik, Werkendam f78.500 P. A. Kramer, Genderen f 84.440 Van Reekuim, Haaften f 80.000 Fa. v. Andel de Veth f85.000 C. F. van Wendel de Jood. Sleeuwijk f90.500 H.C. Ottevanger, N'dijk f90.900 Gebrs. Straver, Almkerk f91.300 P. W. Straver, Almkerk f 90.500 Architect J. de Lint te Breda. Plet door dén storm bescha digde electriscbe net "aan de Karn, is door de P.N.KJ.M. weer her steld In Dussen-binnen zal een noodstal van geperst strooi worden gebouwd. Met belangstelling zien wij dezen bouw tegemoet. Deze week arriveerde aan de los- loswal te Lussen 'n schip met hout voor de in aanbouw zijnde urgen tie woningen. Thans zijn de werk zaamheden aan deze woningen, die eenige -dagen hadden stop gele gen. weer bervat. Pp 10 October a.s. hoopt op te treden namens de Ned. Herv. T.iV.. D's. A. Vroegindewey van Loonopzand, met het onderwerp ,,Onz-e jeugd in onze dagen", in de Chr. Geref. Kerk. Aanvang 7 uur. éSZÊfa MET verrassend Boekhandel Firma VEERMAN, Heusden. EETIIEN. De zitting voor afschrijving van de schade-enqueteboekjes zal in de week v&n 7 t.m. 12 October plaats hebben op Woensdag 9 Oc tober a.s., des nam', half acht op het gemeentehuis. LOON OP ZAND. Onze geachte predikant, Ds. A. Vroegindewey, heeft voor het beroep naar Nijkerk bedankt. WERKENDAM. Woensdag 9 Oct. 's avonds om 7.30 uur. fyoopt voor de Herv. Evangelisatie (Nutsgebouw) op te treden, de heer C. Middelkoop van Oud-Beierland. WOUDRICHEM. 1 October is wederom van kracht geworden de verordening Jeugdbescherming krachtens wel ke bet aan personen beneden den leeftijd van 16 jaren verboden is, zich óp wegen te bevinden tusschen een half uur na zond sond er gang en een uur voor zonsopgang. Eit geldt niet voor hen, die zich in ge zelschap bevinden van een opvoe der, of die tot het vólgen ^an een cursus of het bezoeken van cate chisaties blijkens een door den be trokken leider afgegeven schrifte lijke verklaring, zich na genoemd tijdstip op wegen moeten begeven. WELL. Men verzoekt ons mede te deel en, dat de luxe auto, dlie van den dijk geraakte, niet was die van den garagehouder P. Smits, doch van Gebrs. Doruiter, bak ker te Nederhemert. GEVONDEN Een overall en een jurk. Terug te bekomen bij L. Wijgers, C 24, Aalburg. GEVONDEN Een damesschor t. Terug te bekomen bij de marech. Schipper te Wijk. Aan komen loopeneen rund, bij W. M. Schaap Rijswijk. VERLOREN van Giessen naar Almkerk, een paar zware regen pijpen. Tegen belooning terug' te bez. bij G. Verhoeven, Giessen. WERKENDAM. Zaterdag j.l. speelde de v.v. Koz. Boys I de eerste competitiewed strijd in de 4e klasse K.N.V'.B. tegen Z.W.Sf.H. I uit Rotterdam en wist deze wedstrijd te winnen met 21. A.s. Zaterdag wordt een uitwedstrijd gespeeld tegen de v.v. Pelikaan' 'te Zwijndrecht. ANDEL. Over de maand September. Geboren: Johanna Petronella,d. van O. Vos en J. P. Groenenberg Gerrit, z. van G. Verhoeven en Ei. van OoijenJohanna Clazina, d. van A. Verbeek en H. C. den Dek ker Jantje Krijna Rastiana, d. v. Ghr. v. Houwelingen en A. G. Koolhaas. Getrouwd A. van der Beek, 27 j. en G. C. van Haaften, 25 j. 1 OverledenHendrika van Til- borg, 81 j., wed. van G. v. Herpen- Op 8 Juni 1750 weid Baron van Wassenaar plechtig als baljuw van Wou drichem geïnstalleerd, alsmede tot Dijk graaf" van het Land van Altena. Om ongeveer 10 uur kwam Van Was senaar te Woudrichem met een jacht aan. Hij werd verwelkomd door den Magistraat en andere voorname inge zetenen, „doende den President Burge meester Van der Kolff bij die gelegen- heit een welgepaste Aanspraek." Hierna werd de baljuw naar „het stadhuis geleid, staende de Burgerij van de Waterpoort, waer het Jagt lag, tot aen het Stadhuis onder de wape nen, in twee rijen geschaard, doende van tijd tot tijd verschillende salvo's." Toen hij daar eenigen tijd had ver toefd, begaf hij zich, vergezeld van den Magistraat enz. naar het huis van D. van Helden, „Representant in absen tie van zijn(t HoogEd., wordende aldaer door de Predikanten dezer Stad, als mede van eenige Gecomm. Predikanten wegens den ring van Altena gecompli menteerd voorts bezichtigde zijne HoogEd. al het merkwaardige, vertoef de omtrent een half uur aen het Huis van den Eerw. Heer Kuiper, en werd vtervolgens door den Ed.Achtb. Magi- straet deftig ter maeltijd onthaeld en tegens den avond, op gelijke wijze als bij de receptie, tot aen het Jagt uit geleide gedaen, pijnde zeer vernoegd over de genegenheit, door de Inwoon- ders betoond." Vliegtuigramp in Amerika. De Amerikaansche kustwacht heeft bericht, dat een Ameri- kaansch transatlantisch lijnvlieg- tuig, dat van New York naar Ber lijn was vertrokken, is verongelukt. Er bevonden zich 31 passagiers aan boord en een bemanning van 8 koppen. Het was een vliegtuig van de American Amines. De machine is verongelukt in het heuvelachtig gebied ten N.O. van Stephensville op New Found- land. w SNELLE WERKING

De Sirene | 1946 | | pagina 3