Distributiemededeeli ngen Volgende week donkere sigaretten. Eenige weken geleden is mede gedeeld. dat teneinde de mo gelijkheid te vergrooten tabaks bonnen in sigaretten te doen hono- reeren een nieuw soort siga retten. vervaardigd uit Zuid-Ame- rikaansche tabakken, op de markt gebracht zou wonden. Naar wij vernemen zijn eenige fabrieken reeds met de aflevering begonnen. Ee nieuwe sigaret zal niet overal tegelijk aangevoerd kunnen zijn, doch verwacht wordt, dat tusschen 15 en 20 October alle winkeliers bevoorraad kunnen zijn. Zooals men weet beteek ent het in den handel brengen van de nieuwe sigaret, die van donkere tabak is samengesteld niet een verhooging van het rantsoen. Wetsontwerp Dienstplichtvoorzieningen. Ee Tweede Kamer heeft Don derdag met 57 tegen 8 stemjrnen het wetsontwerp dienstplichtvoor ziening aangenomen -waardoor de regeering tot 1 Juli 1.947 die vrije hand verkrijgt bij het treffen van velerlei voorzieningen, die geen uitstel kunnen lijden doch afwii- kingen van de dienstplichtwet .in houden. Tegen stemden de com munisten Verboden blad en Ee 'minister deelde mede, dat hij pas een legerorder heeft onder teekend. waarin „Ee Waarheid". Geeft Acht" en het blad van prof. Pootjes Vredestichter", voor mili tairen verboden worden en voorge schreven wondt, dat ze uit kazernes moeten worden geweerd. Aanlei ding daartoe waren artikelen ge durende de laatste weken. Granaten suizen. Vrijdag werden te Nijmegen uit Oostelijke richting weer zoo he vige ontploffingen waargienomen, dat de ruiten ervan trilden. Naar wohdt vernomen zyn er de Jaat- ste dagen weer verschillende gra naten, vermoedelijk afkomstig uit het ReichswaM over de omgeving van Gennep en Groesbeek .geko men. Hevige ontploffing te Amsterdam. ;Met een ontzettende knal, die tot aan de overzijde van het IJ» was te hooren spatte Eonderdag- middag omstreeks 12 uur op de fabriek der firma Stork te Am-< sterdam een zuurstof cylinder uit elkaar. Ee gevolgen waren ontzettend. Ee plaatwerkerij der fabriek was ineens in ©en ravage herschapen. Twee plaatwerkers, de 17-jarige J. Bouhuis en de 21,-jarige J. Mens, beiden uit Amsterdam wer den zoodanig g>ewondA cLpt zij ter Êiaatse overleden. Ee 16-jarige J. hoemer en de 23-jarige H. Wes terman moesten zwaar gewond naar het Binnengasthuis worden overgebracht. Zes andere arbeiders liepen min of meer ernstige verwondingen op, maar hun toestand is bevredigend. De „Edam" te Pretoria. Het K.L.M. vliegtuig ,,Edam" is op 8 October .op het vliegveld Palmietfontein geland. Ee reis was voorspoedig, alle passagiers met inbegrip van een babv van vier maanden, bevonden zich in goe den welstand. Gezagvoerder Par- mentier verklaarde, dat alle 23 inzittenden een goede reis hadden gehad en dat zij J>lij den gastvrijen Zuid-Afrikaanschen bodem betre den. Ee passagiers werden ontvangen door den Nederlandschen gezant. Er. Visser, die verklaarde, dat hij in deze vlucht de symbolische be lichaming zag, van hetgeen de Ne derlanders vermogen. Met de „Edam" was .o.m. een mand gele chrysanten en een Edammer kaas verzonden, bestemd voor _„Ouma Smuts", boerderij „Eoornkloof". „Ouma Smuts" is de vrouw van den Zuid-Afrikaan schen premier, die ons land be zoekt. Te Johannesburg en Pretoria zijn velen toegestroomd om pas sagiers en bemanning van Peteer ste K.L.M.-vliegtuig in Zuid-Afri ka sinds 1938 te ontvangen. Bijzonder Gerechtshof. lOp Woensdag 9 October j.l. stond voor het Bijzonder Gerechts hof te 's Hertogenbosch terecht Cornelis Antonius van Gijzel, :oud 41 jaar, uit Waalwijk, wegens dienstneming bij de Nederlandse he Landwacht. Verd. ontkende als landwachter dienst gedaan te heb ben. Ee Advocaat-fiscaal. Mr. Hou- ben, eischte een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van voor arrest. Ee uitspraak volgt over veertien dagen. 1 i J Veldmaarschalk Jan Smuts in Nederland. Tijdens de lunch, welke H.M. de Koningin aan Veldmaarschalk Smuts aanbood, werd dezen mede gedeeld. jlat de Koningin hem' be giftigd heeft met het Grootkruis in de Orde van den Nederla(nd- secben Leeuw. 1 Ee Leidsche Universiteit be noemde den heer Smuts tot doctor honoris causa in de rechtsgeleerd heid. D'Ansembourg houdt zijn 15 jaar. Woensdag deed de bijzondere Raad van Cassatie uitspraak in de zaak .tegen den N.Si.B.'er .graaf Marchant et dAnsembourgdie door het Bijz. Gerechtshof te 's Hertogenbosch tot 15 jaren ge vangenisstraf was veroordeeld. Ee raad verwierp zoowel het beroep van vend, als dat van. den procu-» reur-fiscaal, zoodat het vonnis van liet Hof tot 15 jaar gevangenis straf gehandhaafd blijft. Ee pro cureur-fiscaal bij den Raad van Cassatie had tot de doodsitraf ge concludeerd. Ook de procureu,r,- fiscaal bij het .Hof had de dood straf geëischt. Hoofd P. 0. D. veroordeeld. Plet gerechtshof te Leeuwarden veroordeelde den 41-jarigen J. W. S., rechercheur van politie te Zandvoort, yoormalig hoofd van den P.O.E. te Drachten, Jot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdachte heeft zich tusschen 1942 en 1945 schuldig gemaakt aan verduistering van een cassette met waarde vollen inhoud, die hij te gelde maakte, terwijl hij zich voorts de opbrengst toeëigende van een gestolen lederen jas, 'welk geld ter griffie van de rechtbank had moeten worden gedeponeerd en tenslotte had hij .uit een kast verschillende sieraden gestolen, die bij geïnterneerden in beslag waren genomen. Trambotsing bij Koedijk. Woensdagavond beeft tusschen Oostdorr en Koedijk een ernstig tramongeluk plaats gehad, waar bij één doode en eenige gewon den zijn te betreuren. Te ongeveer 10.40 vertrok een trams tel uit Bergen in de richting van Alkmaar. Tusschen Oostdorp en Koedijk ontstond een defect aan de remmen. De mlachinist bracht den tramtrein tot stilstand en ging otr- onderzoek uit. Hij be vond zich juist tpsschen de ioco- motielf en den voorsten wagen, toen een tweede tram, die vijf mi nuten later uit Bergen vertrokken was, eveneens in de richting Alk maar, in volle vaart tegen het eer ste trams tel botste. De gevolgen waren ernstig. "De goederenwagen van den aangereden tramtrein werd door drie passagierswagens gedrukt. Ongeveer twintig reizi gers, die zich nog in de coupé's' bevonden, raakten bekneld; de 22- jarige D. Docker uit Amsterdam werd vrijwel bp slag gedood. Drie andere passagiers liepen verwon dingen op en zijn naar ziekenhui zen overgebracht. Deviezen-slag. Het dep. v. Financiën zal bin nenkort door middel van zijnpers- afdeeliqg aan het Ned. volk m al zijn geledingen duidelijk maken, welk een groote schade deviezen- knoeiers, deviezensmbkkelaars en allerlei andere zwendelaars die de deviezenwetgeving trachten te ont duiken. aan ons land berokkenen. Nu door de bijzondere activiteit van den douane-recherchedienst te Amsterdam, in samenwerking met de ambtenaren van de Ned. Bank een verscherpte controle op der gelijke knoeiers is begonnen, en ook de gerechtelijke instanties zwa re straffen eischen tegen lieden, die allen op eigen voordeel be dacht zjjn ten, nadeele van den Staat der Nederlanden, acht men nu den tijd gekomen, ons vol'k' duidelijk te maken, wp.t eigenlijk deviezen zijn en hoe ernstig ons land d,oor deze ontduikingen wordt benadeeld. Eerst, wanneer het ge- heele Ned. volk daarvan door drongen is, zal hiertegen nog krachtiger kunnen wonden opge treden. i Luchtverbinding Amerika - Ned.-lndië. [E'en Skymaster van de Pan- American Airways zial, nnet ambte naren van 'het Amerikaansche de partement van Buitenlandsche Za ken. het Amerikaansche leger en de Amerikaansche marine aan boord, omstreeks 10 November een verkenningsvlucht naar Ned. dndië maken. Plet doel van de vlucht is het be studeer en van dp mogelijkheid een luchtverbinding tusschen Amerika en Ned.-lndië te openen. Reeds veroordeelde politieke delinquenten. Nu de regeering besloten heeft een groot aantal politieke delin quenten de vrijheid te hergeven, vraagt men zich af, wat er .gaat gebeuren met de gedetineerden, die reeds door het Bijz. Gerechts hof of het Tribunaal zijn veroor deeld, doch diie volgens de hui dige maatstaven als „licht geval" zouden zijn vrijgelaten. Tan bevoegde zijde wordt ver nomen. dat personen, die zijn ver oordeeld dooi* het Bijzonder Ge rechtshof, na tweederde van. hun straftijd te hebben uitgezeten, in voorwaardelijke vrijheid kunnen worden gesteld. Hun gedrag! dient dan onberispelijk geweest te zijn. Gedetineerden., wien door het Tri bunaal i n te rneer i ngsmaa tregelen zijn opgelegd, worden, ieder jaar aan een onderzoek onderworpen en kunnen bij een gunstigen uit slag hiervan eveneens in voorwaar delijke vrijheid worden gesteld. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking nieuwe bonkaarten. Voor zelf verzorgers en ni,et- zelf verzorgers. Uitgereikt zal worden een levensmid delenkaart, bestaande uit reserve alge meen. brood boter, melk en vleesch, alsmede tabak, versnaperingen- en ge combineerde kaart. Tevens de Petrole- umkaarten voor verlichting en kook- doeleinden. Het publiek dient na ontvangst van de bescheiden, deze direct te contro leeren. Na-uitreiking geschiedt op Vrijdag 25 Oct. van 911 uur op het Distri butiekantoor te Almkerk. WERKENDAM, Woensdag 16 October van 910 uur Kruis straat, Laantje. JNieuweweg, van 1011 uur Sasdijk. Zagerij, van 11 12 uur Slikstraat, van 1 2.30 uur Zevenhuizen. WERKENE AM en DE WERKEN Donderdag 17 Oct.: van 910 uur Uitbreiding yan 1011 uur •Visschersdijk 175, van 1112 uur Visschersdijk 76einde. Ee Werken van 12.30 uur 175. EE WERKEN, Vrijdag 18 Oct.: van 910 uuur 76-130, van 10 11 uur 131190, van 1112 uur 191260, van 12 uur 261 33°) ya-n -22.30 uur 331 einde- Dislributickring 251 WAALWIJK Distributie van schoenen' Ee Directeur van den Distribu tiekring 251 Waalwijk maakt be kend In het tijdvak van 14 t.m. 19 October 1946 zal in de gemeenten van den Eistributiekring Waalwijk' op de vastgestelde plaatsen vol gens onderstaanden rooster de uit reiking plaats vinden van sicboe- nenbonnen aan personen, die di het bezit zijn van een Tweede Dis tributiestamkaart, waarvan het nummer als laatste cijfer het voor de maand October aangewezen cij fer o draagt, mits deze personen den leeftijd van 10 maanden heb ben bereikt en sinds .1 Jianuari 1945 geen bon voor gewone c.q. beroepsschoenen hebben ontvan gen. Kinderen geboren na 31 Mei 1944, die den leeftijd van io miaan- den hebben bereikt komen even eens voor een schoenenbon in aan merking, mits zij nog geen bon hebben ontvangen, ook al is het laatste cijfer van hun T.D. niet aangewezen. Overgelegd dienen te worden die Tweede Distributiestamkaart (TDj 'met het bijbehoorende inlegvel. Uitr eikings schema HEUSEEN Dinsdag 15 Oct. van 1:3.3°15.30 uur voor alle let ters. 'ill WASPIK: Woensdag 16 Oct. van 912 uur voor alle letters. SPRANG-CAPELLE a. Geb. Chr. Belangen voor de huisnummers A. B, C 1 t.m. 35 en Di 1 t.m. 115. Donderdag 17 Oct. van 9 12 uur. Ib. Café P. Pruyssers voor de overige huisnummers Woens dag 16 Oct. van 13.3015.30 uur. Voorts wordt de aandacht van belanghebbenden erop gevestigd, dat bezitters van stamkaarten met een der eindcijfers 3,.9, 6, 1 of 8, waarop nog geen schoenenbon is ontvangen, alsnog gedurende bo venstaande uitreiking in het bezit van den gewenschten bon kunnen worden gesteld. Na 19 October zal „zulks onder geen voorwaarde meer mogelijk zijn. 1 Dislributickring ZALTBOMMEL Uitreiking bonkaarten zelfverzorgers en petro- leumkaarten. NEEERHEMERT: Woensdag 16 (October van 912 uur letters A t.m. K; 1.304 uur letters L t.m'. Z. BRAKEL E onder dag 17 Oct. van 912 uur letters A t.m. E 1.30 4 uur E t.m. H. L Vrijdag 18 Oct. 91 2uur I t.m. L; 1.304 uur M t.m. R-. Zaterdag 19 Oct. 912 pur S t.m. Z. Met onmiddellijke ingang zijn alle totnogtoe ingediende aanvra gen vvoor werkkleeding vervallen. Eit vindt zijn oorzaak in het feit dat er massa's z.g. Bereid-' verklaringen door textielhandelaars zijn uitgeschreven, waarvoor ab soluut geen goéd aanwezig Js, het geen gebleken is bij een gehouden controle (dit slaat niet op alle winkeliers). Winkeliers, gii naoogt alleen een bereidverklaring afgeven, indien u het goed in huis hebt. Bovendien dient u er aanteekening van te houden, aan wie u deze afgeeft. Eit wordt voortaan streng gecon troleerd. Ee winkelier is bovendien ge rechtigd bij het afgeven van een bereidverklaring gedeeltelijke be taling van het betrokken artikel te vragen. 'Op alle inwoners van den dis-1 tributiekring Zaltbommel wordt een beroep gedaan geen pressie op ham leveranciers uit te oefenen 1,1

De Sirene | 1946 | | pagina 2