Officiëele mededeelingen Distributie mededeelingen kerk. E.V. Adriana van A. Ver schoor te Almkerk1, E.V. Jptntje van job. v. Breughel te Aimker'k, E.V. Ellv I van Kind. J. P. Eib- bits te Almkerk', E.V. -Marie van A. de Ruiter te Almkerk; E.V., Trijntje van M. Verschoor te Alm kerk. Klasse VII. Melkgevende stam boekkoeien geb. in 1941 00,1942 ia priijs Beth 4 van J. Brander- horst Wzn. te Eethen, ib prijs Ca- to van dezelfde, ic priijs Geertje's Irene van H. Tolenaars te .Nieu- wendjijk, 2a prijis Dferber 3 .van A. Verschoor te Almkerk, 2b prjijs Nelly van A. C. v. Breugel te Almkerk; 3a priijs Eiruif 5 van G. J. Daggelders te Almkerk, ,3b pr. Jantje van H. Crezee te Nieuwien- djijk, E.V. Mina van H. Tolenaars te Nieuwendiijk. Klasse VIII. Erachtige koeien geb. in 1941 en ,1942 ifste pr'ijs Hendrina 5 van W. Snoek Azn. te Nieuwendiijk. 2de prijs .Tountje 12 van W. de Graaf te B.,-Broek, 2de prjjs Bas je 40 van J. Brander horst Wzn. te Eethen, 3de prijs Truus van P. v. d. Wal te Uitwijk, 3de prijs Zwartkop 13 van J. C. Wink te .Wiijk. Klasse IX. Melkgevende reg. of fokreg. koeien geb. in .1941 en 1942 iste prijs Maria van A. Ver schoor te Almkerk; iste pr. Flora van Z. van Herwijnen te Uitwijk;,, iste pr. Anna van .O. Walraven te Almkerk, 2de pr|ij!s Mina van ,P. H. v. d. Meijden te Almkerk, 2de prijs Jelma van A. Verschoor te Almkerk', 2de prijs Ali ,143 -van G. de Peuter te Almkerk, ,2de pr. Willy van A. Kant te R ijs wijk, 3de prjijs Marie II van O. Wal raven te Almkerk; 3de pr. Emjma 30 van Gebr. OerlemianS-v. d. Schans te Erongelen, 3de ,pr;ijs Frida van Z. v. Herwjijnen te Uit wijk, 31de pr. Beatrix van Kind. J. P. Eibbits te Almkerk, ..3de prijs Greta 7 van P. Hi. v. d. Meijden te Almkerk'. Klasse X. Melkgevende dieren geboren in 1943 2a prjijs Eora van J. Roubos te Almkerk, ,2b pr. Lucie 13 van J. C. Wink te™7'"11' 20 prjijs van Jac. Branderhorst Wzn. te Eethen. 3a prjijs Bertha 128 van P. A. Westerlaken ,te Rijswijk, 3b prijs Fransyna .2 van C. M." Eionken te Drongelen, E.V. Margriet van. P. A. Westerlaken te Rijswijk. Klasse XI. Erachtige dieren ge- Doren m, 1943 iste prijs Annie van A. C. v. Breugel te Almkerk',, 2de prijs van Gebr. lOerlemans v. d. Schans te ETongelen, 3 de prijs Eim'ma 6 van L. v. 't Sant te Sleeuw1,ijk. 1 Klasse XII. ie prijs Marian van W. Snoek Az'n. te .Nieuwenjdijk 2de prijs Schuurmans Rooske 2 van J. C. Wink te Wjijjk, 3de prijis Juliana 3 van C. M. .Eonken te Erongelen. Klasse XIII. Vaarzen geb. in. 1944: iste prijis Sipke 16 van J. C. Wink te Wijk. rste prijs Eiert- mans 47 van M. Verschioor 'te Almkerk, 2de prijs Trijntje 3 van dezielfde, 3de prijs Petertje 5 van W. de Graaff te B.-Broek, 3de prijs Bas je 51 van J.'Branderhorst Wzn. te Eethen E.V. Pietje 31 van A. C. van B reu gel te Almkerk,, E.V. Broma II van J. C. Wink te Wijk. 1 Klasse XIV. Vaarzen met 4 bree- de tanden ia prijs Vera van L. v. 't Sant te Sleeuwljk, ib prijis Koos je van dezelfde, 3de prijis Zegeri- na van Z. L. v. Her wijnen te Alm kerk. 1 li. Klasse XV. Kuispinken geb. in 1945 iste prijs Jaantje 6 -van H. Crezee te Nieuwendiijk, 2a prijs van Gebr. Verschoor te Alm kerk, 2b prijs 'Mina van dezelfde, 2c prijs Baat je Van, dezelfde. Klasse XVI. Kuiskalveren geb. tusschen 31 Dec. 1945 en 1 'Mei 1946: iste prijs Anna II van A. de Ruiter te Almlqerk, iste .pr. Truus 47 van J. Branderhorst VVz. te Eethen. 2de prijs Kosma .II van G. Westerlaken te Rijswijk, 2de prijs Bertha 29 van P. A. Westerlaken te Rijswijk', 2de pr. Truus van J. Branderhorst Wz. te Eethen. 3de prijs Wilfy van J. A. v. Mersbergen te Genderen, 3de pr'ijs Rika 2 van A. C. v. Breugel te Aimker'k. Klasse XVII. Moeder met min stens drie afstammelingen, met de moeder rste prijs Rika van A- C. v. Breugel te Aimker'k. Klasse XVIII. Groepen van min stens 5 dieren van een .eigenaar voor bedrijven met meer dan 15 koeien: iste prijs J. Branderhorst Wzn. te Eethen. 2de prijs J. C. Wink te W|ijk, 3de prijs C. M. Eonken te Drongelen. Klasse XIX. Groepen van .min stens drie dieren van een eigenaar voor bedrijven met 15 of .minder melkgevende koeien iste prijs H. Crezee te Nieuwendiijk, 2de prijs A. Verschoor te Almkerk. StierenKampioen Willem van de Stierhouderij Al'mfcerk (dorp), res.-kampioen Bernard van C. M. Eonken te Dr ongel en. Koeien: Kampioen Klara van J. Branderhorst Wzn. te Eethen, res.-kampioen Adlri 3 van J. Dek ker Mzn. te Almkerk. 1 (Slot in 'tvolgend nr.). Verbod tot het in voorraad hebben van ap pelen en peren. Het bedrijfschap voor Groen ten en Fruit heeft bepaalld, dat het in verband met de uitvoering der fruitdistributie. met ingang van 28 October a.s. verboden is appelen en/of peren in voorraad- te hebben tenzij hiervoor dloor of namens het Bedrijfschap schrif telijk toestemming is verleend. Telers zullen teneinde de ver- eischte toestemming voor opslag te verkrijgen, aan d'e veiling, waarover zij' verplicht zijn te vei-1 len. keen opgave moeten verstrek ken van de hoeveelheid appelen en/of peren, die zij per 28 Oc tober a.s. in voorraad hebben. Voor pachters van ongeoogst fruit geldt voor dat gedeelte van het door hen opgeslagen fruit waarvoor zij nog geen vergunning' tot opslag hadden, eenzelfde re geling. Zij' dienen hun opgave te verstrekken aan de veiling, (waar over de teler, van iwieln zij het fruit hebben gepacht, verplicht is te veilen. Wanneer bij controle op of na 28 October a.s. blijkt, dat mien geen toestemming1 beeft voor het opslaan van fruit, kan de desbe,- treffende partij in beslag .worden genomlen. Deze regeling geldt uiteraard niet voor groot- en kleinhande laren die fruit in .voorraad heb1- ben dat hun voor distributiedoel'-' einden is toegewezen, overeen komstig de daarvoor glesteldie be palingen. Voorts is het miet ingang van 28 October a.s. aan telers en pachters van ongeoogst frint ver- iDoden appelen en/of peren ter vei ling aan te voeren, tenzij in op dracht van het Bedrijfschap. Ap pelen en/of peren, die op grond van hun kwaliteit niet meer houd baar blijken te zijn, mogen echter worden aangevoerd. Wanneer door of namens bet Bedrijfschap na genoemden datum opdracht wordt gegeven aan te lers en pachters van ongeoogst fruit om appelen en/of peren ter veiling aan te voeren, moeten zij' hieraan binnen den kortst moge- lijken termijn voldoen. Melkprijs voor veehouders. De melkprijs voor veehouders wordt voor het a.s. winterhalfjaar, ingaande 27 October 1946 en ein digende op 26 April -1947, met 3 cent per kg. verhoogd. Om deze verhooging te bereiken wordt de z.g. melkprijs toeslag, wel ke die Regeering: via de zuivelfa brieken aan de veehouders uit keert. met ingang van -27 October 1946 van 1.25 cent per procent Waarom gooiden ze er soms naast? WAAR WAS DE RAF op 10 Mei 1940? Hier is „inside information" over de RAF, over de jagers, de bommenwerpers, de nacht en dagaanvallen over het spannende en gevaarlijke leven der piloten. Hier zijn de ver rassende antwoorden op de honderde vragen die ook U gesteld zult hebbenin Guy Gibson's ZOEKLICHTc» AFW£ERVCfUR Uw boekhandelaar heeft hetl vet per kg melk' verhoogd tot 2.20 cent per prooent vet per kg melk. De verkoop van land-en tuinbouwwerktuigen. Teneinde de misverstanden ten aanzien van dien verkoop van land en tuinbouwwerktuigen wegi te ne men, volgt hieronder een opgave van die werktuigen, waarvoor bij aflevering aankoopvergunningen vereischt zijn. Een bereidverklaring van een leverancier en een aankoopvergun ning zijn noodig voor aardapp elpo otmachinesaardapp el- stoomers, giervaten 'en gierpom'- pen, aardappelsproeimachines (niet gecombineerde motorsproeiers) veevoederstoomers, zaaimachines. veevoederkookpotten en aardap- pelrooimachines. Op aankoopvergunning; onder goedkeuring van het bur. Grond stoffen van de Directie van de Voedselvoorziening, gijn 'verkrijg baar dorschmdchines^ persen touw en draad, graan'mdaier zelfbinders, land bouwtrac toren, landbouwwa- gens. fruitsproeimachines (behal ve rugsproeiers), stroobinders en kruiwagens, speciaal voor arbeid in den tuinbouw. Kracht werktuigen voor den tuin bouw, op minder dan vier wielen zijn vrij. Üistributiekring 231 ALMKERK Gezien de ondervonden moei lijkheden bii 'het afwerken der sta pel van niet volgens een ge regelde gang van zaken inge diende aanvragen voor Keuken gerei en Serviesgoed t.b.v. oorn- logsgetroffenen en gezien het feit dat de aldus gevolgde werkwijze niet toeliet te controleeren of .door betrokkenen reeds eerder aanvra gen werden ingediend, zoo-dat dn vele gevallen dubbele aanvragen bleken te loopen, is 'ten aanzien van de indiening van .aanvragen voor onder- en bovenkleeding t. b.v. oorlogsgetroffenen de navol gende regeling' van toepassing Teneinde een opeenstapeling van niet direct verwerkbare aanvra gen te voorkomen, zal met tus- schenpooaen worden bekend ge maakt wie van belanghebbenden in een bepaald tijdvak hun aam vrqgen kunnen indienen. Deze werk Wij zie beeft het voordeel, dat de in een bepaald djdvak inge-: diende aanvragen zoo vlot moge lijk en zondier onderbrekingen naar aanleiding van ingekomen brieven waarin verzocht wordt de behande ling te willen bespoedigen kun nen worden afgewerkt. Gezinnen van 5 en meer per sonen gelieven hun aanvragen in te dienen in het tijdvak van 21. October t.m. 16 November 1946. Blij het indienen der aanvragen moet. benevens de stamkaarten van betrokkenen, tevens die schade- kaar t worden overgelegd, waarop door het stellen van een controle- aanteekening het indienen van dubbele aanvragen zal worden voorkomen. Belanghebbenden worden in het belang van een goede gang van zaken verzocht van een ,en ander go ede no ta te willen nemeji en hieraan hun volle medewerking .te verleenen. DisfcrUjutiekring ZALTBOMMEE Uitreiking bonkaarten zelfverzor- gers en petroleumkaarten. AALST Einsdag 12 October van 912 uur letters A t.m. K; van 1.304 uur L t.m. Z. i ZUILICHEMWoensdag 23 Oc-> tober van 912 uur letters A t.m. K1.304 uur L t.m. Z., Nummercoupures. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributiediensten ifi de week van 20 t.m. 26 October nu.mlm.ercou pures zullen uitreiken voorver- snaepringen A 191, A 192 suiker A 193, A 194; bloem A 195^ A 196; brood A 179 (inl. bloem),1 A 180 (reductie). A 181 (rogge-' bloem) melk A 197, A 198; A 199, A 200, eieren ,(rts.b.) art. 37. Ee toeslag bedraagt voor bloemi 50 pet., voor melk 10 po£. Ee; toewijzingen voor suiker worden uitgereikt op basis van 0.6 maal het aantal i ngeleverde rantsoenen.; Ee toewijzingen A 196 worden uit gereikt voor een aantal rantsoe nen gelijk aan het ingeleverde aan tal. Ee toewijzingen geven .uitslui tend recht op het koopien van, zelfrijzend bakmeel en zijn be- stemd om de daarvan blij grossiers,' I aanwezige voorraden te ruimen. Grossiers, die over een voldoende hoeveelheid zelfrijzend bakmeel be- schikken en geen lierbevoorra ding noodig hebben, moeten deze. toewijzingen niet aan een fabri kant opzend'ein, maar ter verkrij ging van een out van gis tbe wijs MEi 242-52 bii jden distributiedienst in leveren. Voor versnaperingen wor den twee afzonderlijke voorschot-, ten verstrekt. Beide voorschotten worden gegeven op basis van het aantal rantsoenen ingeleverd in de week van 13 t.m. 19 October j.l. Voor het eene voorschot worlden toewijzingen A 191, voo.r het an dere toewijzingen A 192 uitge reikt. De toewijzingen voor imel'k zijn geldig van 27 October t.m. 9 November. .cj;e overige toewijzing gen zjjn geldig voior detaillisten, van 20 October t.m. 9 November., voor grossiers van 20 October t.m. 23 November. Grossiers in tabak ontvangen toewijzingen G ,98 en G 99 voor een aantal rantsoenen,, gelijk aan het ingeleverde aantal. Deze toewijzingen zijn geldig t.m. 9 November. Extra voorschotten voor versnaperingen. Het Centraal Eistributiekantoor deelt mede, dat die extra voor schotten voor versnaperingen, wel ke in de week van 2026 October, a.s. aan detaillisten worden ver strekt tjesüemd zijn voor de extra bonnen, yvelke ter gelegenheid van Sinterklaas en Kerstmis zullen worden aangewezen. Ee toe Wij 2. A 191 ziin bestemd voor den extra bon mjgt Sinter klaas en blijven geldig t.m:. 7 De cember. Fabrikanten en daarme de gelijkgesteLden kunnen deze toewijzingen voor het laatst als geldige toewijzing inleveren in de week van 8 t.m. 14 Dec. a.s. Ee toewijzingen A 192 zijn be stemd voor den extra bon met Kerstmis. Eeze blijven geldigi t.m. 28 December a.s. en kunnen door fabrikanten ;en daarmede gelijkp gestelden voor het laatst in de week van 29 December t.m. 4 Januari als geldige toewijzing wor den ingeleverd. G. W. BREUGHEL - AMSTERDAM

De Sirene | 1946 | | pagina 2