Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws Binnenland BIJZONDER GERECHTSHOF. Vaststelling werkvoorraden detaillisten in vlaeschwaren. In verband met de omstandig1-, heid dat van vrij'wel alle detaillis ten in vleeschwaren de werkelijk, aanwezige voorraden niet meer in overeenstemming zijn miet de ad ministratieve voorraden, is het noodzakelijk de werkvoorraden de-* zer detaillisten opnieuw vast te stellen. Eventuieele tekorten zullen niet worden afgeboekt, doch voor- loopig ojp een afzonderlijke reke ning worden overgebracht. Voor de berekening van de voorschotten zal in den vervolge rekening ge houden worden met den werke lijk aanwezigen voorraad per 20 October a.s. Het Centraal Distributiekantoor maakt in verband hiermede be kend, dat detaillisten in vleesch waren in de week van 20 t.lrn. 26 October a.s. op nader doo|r de distributiediensten te bepalen data bij deze diensten een opgave moe ten indienen van de volgende ge gevens 1voorraad in natura 2. geldige bonnen en toewijzin gen in eigen bezit 3. vorderingen op leveranciers;' 4. de som van 1, 2 en 3 5. de schuld aan hun leveran ciers (deze is reeds geblokkerd). Deze gegievens moeten verstrekt worden naar den toestand op 20 October a.s. Deze opgave moet geschieden op een ontvangstbewijs MD' 242- 08 op blz'. 2 onder 2. 1 Op de bovenste drie regels moe ten de gegevens 12 en 3 vermeld' worden achter „totaal aantal Rant soenen" de som dezer drie ges gevens. Achter „totaal aantal op- plakvellen" moet de schuld aan leveranciers worden vermeld. Het is van zeer groot belang, dat de opgaven juist geschieden. Te lage opgave zal tot gevolg' hebben, dat een nader onderzoek naar den voorraad zal plaatsvin den. Te hooge opgpve heeft tot gevolg, «dat de detaillist dje groot te re hoeveelheid ook zal moeten v e ra nt woo rden Tenslotte wordt er op gewezen, dat niet verschijnen op den vast- gestelden datum tot gevolg heeft,: dat aangenomen wordt, dat die- werkelijke voorraad overeenkomt met den administratieven voor raad. Detaillisten worden dus in hun eigen belang aangeraden de op»-' gaven volkomen juist in te drie1-* nen. Ten overvloede wordt er op ge wezen, dat in bovengenoemde week uitsluitend deze opgave moe ten worden ingediend. Inlevering van bonnen en uitreiking van toe wijzingen vindt hierbij dus niet plaats. De Burgemeester van Heusden noodigt de inwoners uit ten ge meentehuize opgave te doen van alle goederen, waarvan hun be kend is, dat zii ;loor die duitschers in Frankrijk België of Luxfemb burg zijn geroofd en welke in deze gemeente door hen zijn ach tergelaten. De Burgemeester voornoemd, A. van Delft wind. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de districtsraad voor het consumentencrediet in deze gemeente bestaat uit: de hoe ren H. Kant, voorzitter; J. W. M. v. d. Heijden; S. J. Deurloo; P. J. Verschure en Mej. A. Verhoe ven, leden. De Burgem. voornoemd, A. v. DELFT. Heusden, 18 Oct. 1946. NED. ROODE KRUIS AFD. HEUSDEN. Het Ned. Roode Kruis, Afd. Heusden, verzoekt ouders of verzorgers van militairen, die in Indië verblijf houden, de adressen yan deze te willen opgeven aan het secretariaat Scheepswerf 0 10, teneinde hun boeken, week-, maand-, streek- en geïllustreerde bla den benevens spelen en sport artikelen te doen toekomen. Een ieder, die bovenge noemde artikelen ter beschik king wil stellen, wordt vrien delijk gevraagd dit eveneens te melden aan voornoemd secre tariaat, waarna voor inzame ling en verzending gezorgd zal worden. HEUSDEN. Donderdag bracht de be roepen predikant, cand:. J. Groe- neveld uit Alblasserdam, met .zfijn verloofde een bezoek aan otnze. gemeente. Na des middags in de pastorie met ker'keraad en kerkvoogdlij te hebben kennis gemaakt, werd van de gelegenheid om kennis ite ma ken door de gemeente des avonds een druk gebruik gemaakt, waar aan naast vele ingezetenen, ook alle besturen en vele leden der bestaande jeugdvereen. deelnamen. Onze stadgenoot Andr. Vos is met ingang van 16 Oct. j.l. be noemd als Kommies in vasten dienst bij de Invoerr. en Accijnzen met standplaats Hoogerheide. De raad dezer gemeente zal Woensdag 23 Oct. a.s. des avonds 8 uur een openbare vergadering houden ten gemeentehuize. Het tweede tiental der dam club V.D. heeft de eerste compe titiewedstrijd i e klasse Ned. Dam- bond. Ponderdag j.l. te Haarsteeg tegen „Ons Genoegen" aldaar ge speeld, .glansrijk gewonnen. Met 7 13 werd de overwinning be-1 haald. Een goed begin. De vol ledige uitslag luidt Jac. Timmermans-P. v.d. Loo 1 1 H. Kramer-F. v. d. Brandt 1 1 W. v. Wijk-W. van Beijnen 2o M. Krop-A. v. Engelen 2o C. Baaijens-W. Zeeuwen 2o Joh. d. Graag-H. v.d.(Heijden 2o W. G. v. Driel-B. vd. Brandt o2 Ant. Fitters-H. Scheii' 1 1 A. Vos-Joh. v. Beijnen o2 P. Verbeek-Jos. v.d. Brandt 2o Uitslag 137' voor V.D. De Biljartvereen. K.O.T. zet te de Landelijke Competitie voort in haar clublokaal van A. Nooten alhier, met de volgende uitslagen: C. Prenkelintf-H. v. Beers 2 J. F. de Moor-C. Timmermans 20 P. Timmermans-A. Gijselhart 20 P. Verbeek-A. Timmermans 02 P. Kivits-Jac. v. Hoften 02 Joh. Reas-C. Sagt 20 Het 2e drietal had rust. Woensdag- en Donderdagavond voortzetting. AALBURG. Dinsdag 22 Oct. hoopt voor de Geref. Gem. alhier op te tre den Ds. J. v. d. Berg van Utrecht, des nam. half 3 en des avonds 7 uur. ALMKERK. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de heer A. Geu- deke bedankt als penningmeester en lid van de Boirwm: om mi s s ie der Herv. kerk. Ds. v. Krugten, Ned. Herv. predikant alhier, heeft thans we der een beroep ontvangen en wel naar de Herv. Gem. van Pernis. DUSSEN. Zondagmorgen reed het zoontje van L. met zijn zusje ach ter ojp <het rijwiel. Het kinid. dat slechts 4 jaren oud is en niet was vastgebonden, viel op een gegeven oogenblik van de fiets en kwam met zijn arm tusschen dc spaken van het wiel. Zr. Jongenelen die juist passeerde, verbond het ont velde armpje en bracht het kind naar de ouderlijke woning. Zoo kan men weer eens «zien hoe gevaarlijk het is ikinideren achter op een rijwiel te zetten, in dien dit 'rijwiel niet is voorziien van voetsteunen en jasbeschermier. Ingaande 1 November a.s. is mej. M. Jongenelen. die sedert eenige maanden al's kraamverzorg ster in onze gemeente is werkzaam geweest, benoemd tot kraamver zorgster te Sprundel. Vele huis moeders zullen deze sympathieke zuster noode zien vertrekken. Maandagmorgen schreef de ambtenaar van den Burgerlijken Stand in dezie gemeente die 100ste geboorte-aangifte in over 1946. Dit is wel een .unicuimj, aangezien de vorige jaren gemiddeld 80'kin deren werden geboren. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat het consultatie bureau voor zuigelingen alhier ge opend is om de .14 dagen van 10 tot 12 uur. De eebste zitting is op 22 October a.s. in de Rj.K. Jongensschool. Verleden week ontving het bestuur van de School met den Bijbel in deze gemeente 10 kisten met kiniderkleeren u,it Amerika- Dat dit, zoowel voor de kinderen als de ouders, een welkom ge schenk was, is te begrijpen. GENDEREN. Dis. J. J. Kit se ma alhier,, ontving een beroep naar de Ger. Kerk van Goes. GENDEREN. In verband met het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd, hoopt de Weled. Heer W. Blom, op Donderdag 31 pictober a.s. afscheid te nemen van cle school. Voor regeling van dit afscheid heeft zich in samenwerking met het bestuur der school, een comité van oud-leerlingen gevormd, be staande uit de navolgende perso nen Hesje van der Beek, Nel van Gammeren, Rika van den Heuvel, Marie Schreuders, Marinus Brou wers. Willem van Mersbergen. Arie de Ruiter, Elwoud van Wijk. Ees namiddags zal het Hoofd afscheid nemen van de kinderen in aanwezigheid van het Bestuur en bovengenoemd comité. Ees avonds van 7 tot 8 uur zal een .receptie worden gehou den voor de belangstellenden uit de gemeente, terwijl de rest van den avond bestemd zal worden voor een gezellig samenzijn met oud-leerlingen, genoodigden en le den der schoolvereeniging. Oud-leerlingen of leden der ver- eeniging. die op deze avonden wil len spreken of een Bijdrage ter verhoioging van de gezelligheid willen leveren wojrden verzocht zich daarvoor op te geven bij een der bovengenoemde comité-leden of bij den Secretaris der vereen, voor Woensdag 28 October a.s. (Zie advertentiej. 's-GRAVENMOER. In het bestuur van de Chr. Jeugdc'entrale hadden de volgen de wijzigingen plaats In de plaats van mej. Joh. van Raamisjdoiik werd gekozen mej. J. Faro; in de plaats van dhr. J. Borstlap werd gekozen de heer A. Eekkers Wzn. In een weiland aan den weg tusschen Waspik en 's Graven moer, werden 4 schapen dooreen hond doodgebeten, terwijl verschil lende andere min of meer ernstig werden gewond. %zoodat de eige naar ze allen moest verkoopen en zoodoende in een nacht al Zijn schapen kwijtraakte. Dit be tee kent voor den betrokkene een groote schadepost. Bij de Oranje-Garde alhier hadden de volgende benoemingen plaats tot tamboer-maitre, in de rang van vaandrig werd benoemd A. Ear o Hzn„ tot Cornet (troep Jongens-Aspiranten! G. Verhagen Czn. LOON OP ZAND. De bewoners van het Loon- sche Hoekje (gemeente Loon op Zand) hebben, op grond van het feit. dat zliii geheel op Wfaalwijk zijn georiënteerd en het ook geo grafisch voor de hand ligt, dat zij tot Waalwijk behooren. een verzoek ingediend bij den raad der gemeente Waalwijk, om bij! deze gemeente te mogen aanslui ten. i VEEN. Op Donderdag 24 Oct. hoopt D.V. voor de Ger. Gem. alhier op te treden Ds. J. v. d. Berg van Utrecht. Des 11.111. 2.30 u. Bed. II. Doop en des avonds 6.30 uur. Het Bijzonder Gerechtshof te 's Hertogenbosch deed o.m. de vol gende uitspraken Josephus Philippus Schoonder- mark, oud 32 jaar. Jeerlooier, uit Waalwijk, drie jaar gevangenis-' straf met aftrek van voorarrest. Cornelis Vos, oud 39 jaar. pla ger. uit Werkendam, acht jaar gevangenisstraf met aftrek, door te brengen in een Rijkswerkin-» richting en ontzegging yan het actief 'en passief kiesrecht voor den duur van vijftien jaar. Aan verd. werd het recht verleend om» beroep van cassatie in te stéllen. Pieter van Elzelingen oud 43 jaar, koopman uit Werkendam. De zaak werd verwezen naar den Raadsheer-Commissaris. TRIBUNAAL. Het tribunaal te 's-Boscli deed de volgende uitspraak: Leenderl Paans, oud 22 jaar, los arbeider te Werkendam in vrijheidstelling en ontzegging van liet actief en passief kiesrecht voor den duur van 10 jaar. Verdachte staat gedurende één jaar onder toezicht. Levenslang geëischl tegen Land- stormer. Plet Bijz. Gerechtshof in Den Bosch behandelde de zaak tegen Fr. Coremans uit Breda, 43 jaar, die in Mei 1943 toetrad tot den Landstorm Nederland. Bij de be vrijding van België in Sept. 1944 vocht hij in Hasselt tegen de ge allieerden. De adv. fiscaal mr. Houben, noemde hem een groot landverra der en aan de hand der talrijke verklaringen eischte hij levenslan ge gevangenisstraf. Prins Bcrnhard licht ongesteld. Prins Bernard is in verband met maagklachten van niet-ernstigen aard, voor enkele dagen ter obser vatie opgenomen in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht. De binnenlandsche pakketpost. De binnenlandsche pakketpost zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, tegen Februari worden heropend. Alle gewone ge frankeerde pakketten zullen voor- loopig zijn toegelaten tot een max. gewicht van 5 kilogram. Lijken der oorlogsmisdadigers verbrand? Een telegram van het Fransche persbureau A.F.P. meldt, dat vol gens een officiëele verklaring van de commissie der vier groote mo gendheden de lijken van de tien opgehangen oorlogsmisdadigers te Neurenberg en het lijk van Goe- ring in het geheim zijn verbrand. Na crematie is de asch der lijken verstrooid.

De Sirene | 1946 | | pagina 3