Aanvullende Bonnenlijst Gevonden en verloren voorwerpen Correspondentie directeurschap op zich te nemen. Na een half jaar werd aan het eer ste concours deelgenomen te Leer dam en met succes. Alen behaalde een eerste prijs in afdeeling 4.. In totaal werd in deze kwarteeuw aan 14 concoursen deelgenomen, waarbij werden behaald 7 eerste met 2 eereprijzen, 4 tweede en 3 derde prijzen. Op het concours te Vianen in 1936 werd de hoogste trede van den muziekladder bereikt. In de hoogste afdeeling behaalde zij een eerste en eereprijs voor het hoogst aantal punten. Lit alles bereikte men onder de kwame leiding van den dirigent. Bij intreding van den oorlogstoe stand zijn de instrumenten opge borgen, daar men zich niet schik ken wilde aan de eischen van de cultuurkamer. Na de capitulatie is de studie echter weer ijverig ter hand genomen en succes zal dan ook niet uitblijven. Ontelbare concerten werden de afgeloopen periode gegeven en bij alle feestelijke gelegenheden gaf de fanfare acte de precense. In de hierna volgende jaren werd rijkelijk getracteerd op gebak en choco lademelk gedronken. Het verdere van den avond werd gevuld met diverse voordrachten en zangstuk jes door de leden ten gehoore» tebracht geassisteerd door enkele ames, alles tot genoegen van de aanwezigen. Tot besluit werden nog enkele marschen uitgevoerd, waarna de voorzitter door alle medewerken den dank te brengen, deze feest avond sloot. Vanaf deze plaats willen wij ook niet naleten alsnog onze felicitatie te voegen bij de velen, dank te zeggen voor de ontvangen uitnoodi- ging en de hoop uitspreken, dat de fanfare Prins Hendrik onder be kwame leiding van haar dirigent nog vele successen mogen behalen. ALMKEHK. Vrijdag 7 Nov. j.l. hield de Almkerksche IJsclub, onder lei ding' van den heer W. van Stra ten, haar jaarvergadering. Als se cretaris der vereenigjiing werd her kozen de heer A. Burghout Jir. Nadat de vereenigingszaken waren afgehandeld, werd door den voor zitter medegedeeld, dat nog eem gratis-verloting van klippen, ko nijnen en sigaren zou plaats vin den. Lit werd door de leden met een daverend applaus begroet. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat de meeste prijzen door de vrouwelijke leden werden ge wonnen. Aan het einde van de vergade ring sprak de voorzitter nog een woord van dank voor de trouwe opkomst, en hoopte, dat nog ve len lid van de vereenigiing zullen worden. DUSSEN. Op doortocht door het Land van Heusden en Altena, heeft de HoogiEdelGestr. Heer Prof. W. de Quay, Commissaris der Koningiin voor Noordbrabant, op 11 November j.l. een (bezoek gebracht aan deze gemeente. Z.H.EdelGestr. was vergezeld van den heer Air. van /Thiel, Direc teur der Stichting Herstel Noord- Brabant. W - Het bezoek aan Dussen .was in officieel en droeg slechts een in-j formatorisch karakter. Daartoe voerde Z.H.EdelGe^e een diep gaande samenspreki^ met Burge meester Oderkerk, waarbij alle groote problemen, waarvoor deze in hejrbouw zijndgemeente 'staat, op tafel werden gelegd, izooals huisvesting, industrie en cultureele opheffing. De Commissaris legde voor al deze problemen de 'groot ste aandacht aan den dag en ad-t viseerde daarbij in richtlijnen, waarin een goede oplossing 'daar voor te zoeken ware. Wel izeer sterk kwam hier naar 'voren, de feitelijke kennis, die de '.Commis saris zich 'inzake had 'verzameld, nog voor 'zijn ambtsaanvaarding. Na dit onderhoud mocht de Burgemeester den Commissaris be geleiden tfoor zijn gemeente. Op dezen tocht onderhield* hij zich. op minzame wijze met eenige dor pelingen, aan 'welke hij de eer bewees zich van hunne huisvesting persoonlijk op de hoogte te stel len. Na een bezoek aan de pa- Eierfabriek de Alaasmond en aan et vermaarde Kasteel van Dus sen, nam de Comtmj;ssaris van (den. Burgemeester afscheid. Het be hoeft -geen betoog, dat de ibevöl-, king, die wegens het in-officieel karakter van liet bezoek niet en de gelegenbed was, haar vreugde op goor ga niseer de wijze tot uitdruk king te brengen, de belangstelling die de Commissaris voor «haar ge meente heeft betoond, op buiten gewoon hoog en prijs heeft gesteld. In deze gemeente is een ijsclub opgericht, waarvoor de heer P. Koops het initiatief hda geno men. Staande de oprichtingsver gadering gaven zich onmiddellijk' reeds 20 leden op. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. van Voorthuizen, tot secre taris de heer M. Bax Mzn. eln tot penningmeester de heer G. de Peuter. Ce contributie voor gezinnen met kinderen beneden de 1 5 jaar bedraagt f2.en voor ouderen dan 15 jaar fi.50 per jaar. De heer J. F. Raamls heeft te gen een redelijken prijls een mooi stuk laag weiland beschikbaar ge steld gelegen van zijn woning naar het Kornpad, langs den ICorn-' schendijk, mooi beschermid achter de huizen en een daar liggende griend. Aden is voornemens de ijsbaan des avonds te verlichten, er een consumptietent op te plaatsen err voor muziek te zorgen. EETHEN. Wegens reparatie aan de hoofdleiding .zal de druk op de wa terleiding hedenavond om' half acht voor een uur gestoord zijn.' lOp het Consultatiebureau v. zuigelingen waren Einsdag j.l. 5 zuigelingen voor onderzoek aan wezig en wel uit Genderen 1, Ee- then 1, Crongelen 1, Meeuwen 2. Te eerstvolgende zitting zat praats fretvben op Dinsdag 26 Nov. a.s., eveneens des morgens om 10 uur. 's-GHAVENMOElL Op Donderdag 7 Nov. j.l. sprak voor de Jeugdcentrale al hier Ds. M. Ros uit Sleeuwijk met het onderwerp: „Welk meisje mag ik trouwen." Ds. Th. O ostra alhier werd benoemd tot consulent van de Ger. Kerk te Vrijhoeve-Cape 11e. GENDEREN. Heden, Donderdagavond, te 7.15 uur, hoopt de Chr. Vrouwen- vereen. alhier, in de school een vergadering te houden, alwaar Ds. J. Koele een onderwerp zal be handelen over „De maatschappe lijke taak van de .vrouw". Pp Vrijdag 15 Nov.. des nam. 7 uur, zal in de Geref. Kerk dankstond voor het gewas wor den gehouden, alwaar zal voor gaan Ds. J. Ritsema. HEESBEEN. Op Vrijdag 15 Nov. a.s. om 2 uur zal op het fruitteeltbedrijf van den heer C. H. v. Ever dingen een sproeidemonstratie plaats vin den met een zgn. Atotmiser. Leden der N. F. O. worden gaar ne verwacht. LAND VAN ALTENA. pp 6 Nov. j.l. hield in ho tel „de Beurs" te Breda, de Noord- Brabantsche Mij. van Landbouw een hoofdbestuursvergadering, die druk bezocht was. De Voorzitter, de heer W. G. de .Waard hield een pittige ppe- jatngsrede, waarbij hij de verschil lende aanwezigen van harte wel kom heette. Verschillende ingekomen stuk ken kwamen 'daarna aan de orde. Als gevolg hiervan werd subsidie toegekend aan de Ver. NaCoBrouw en aan de Chr. Lagere Landbouw school te Capelle, Uit een rapport van de Tuin-, bouwcommissie bleek, dat deze in zake prijsstelling vroege aardap pelen adviseert geen vaste prijzen te stellen, doch alleen een mini mumprijs te bepalen. Met algemeene stem/mien werd tot secretaris-penningmeester der Maatschappij benoemd, de heer A. Kor te weg te Zevenbergen. Tot lid van het Dag. Bestuur werd in de vacature A. J. Korbe-: weg te Zevenbergen gekozen, 'de heer A. de Lint te Zevenbergen. Op voorstel van het Dag. Best. werd als adviseerend lid uift de Tuinbouw aan het Bestuur toege voegd, de heer J. den Hollandier te Kaatsheuvel. Uit het financieel rapport, uitge bracht door het Acoountantskan- toor Wielinga, bleek, dat de Mij. het er nog goed heeft afgebracht. Na de pauze kwam1 in behaln- deling het voorstel inzake samen stelling van het Bestuur der op te richten Prov. Stichting voor den Landbouw voor Noord-Brab. Ce Maatschappij zal hierin verte genwoordigd worden door de hoe ren W. G. de Waard en v. d. Nieu- wenhuizen. Nadat nog verschillende huis houdelijke zaken waren behandeld kwam tot besluit de gebruikelijke rondvraag, waarbii de zaken van den dag aan de orde werden .ge steld. Het was reeds vrij laat, toen de voorzitter de vergadering! sloot. MEEUWEN. Donderdag 14 Nov. desn.m. 6.30 u. zal in de Geref. Kerk dank stond voor het gewas worden ge houden. Voorganger Ds. Hamming. NEDE1UIEMEHT. Het wijzigen van den onder bouw en de toeritten van de brug over het Heusdensch kanaal alhier, is opgedragen aan de fa. Verhagen te Breda. NIEUWENDLJK. De heer C. A. Heijstek heeft wegens vertrek naar elders bedankt als voorzitter van de Chr. zang- en oratoriumvereen. alhier. 1De heer M. Hoekie alhier is benoemd tot opzichter Vajn de polder het Nieuwland 'van Altena. Pp Zaterdag 24 Mei en Maandag' 26 Mei ;(2e Pinkstendagb 1947, hoopt de Chr. muziekvereen. ^Crescendo" alhier, een groot na tionaal muziek- en zangconcoprs te organiseeren. De rjury zal wor den gevormd door de he eren A. M. van Leest ite Eandhjoven, L. Smeets te 'sGravenhage en O. de Vaal te Rotterdam. iConcourssecre- taris is de (heer J. van der 'Pijl. Met de straatverlichting, in ons dorp is 'het nog niet best ge-> steld, terwijl het gedeelte Kille, dat behoort tot 'de gemeente De Werken en Sleeuwijk, 'reeds wie ken straatverlichting beeft, 'tot groot genoegen van de bewoners, is het gedeelte dat onder de ge meente Almkerk ressorteert nog steeds daarvan verstoken. 'Het is te hopen, dat hier spoedig veran dering in komt, Eet is een alge-t meen belang. De buslichting aan het Postkantoor is des Zaterdagsmid,- dags gewijzigd van 1 5 uur in 2.30 uur. it [Op Zaterdag 23 "Nov. a.s. zal in deze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van het T.B.C.-fonds D.EL., uitgaande van het C.N.V. Steunt hen die hiervan hulp noodig 'hebben, door spontaan uw medeleven 'te bet 00- nen, door de collectanten niet af wijzend door te zenden. UITWIJK. Ds. G. Vermeulen, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een be roep naar H. I. Ambacht. VEEN. Te Sliedrecht is in den ou derdom van 78 'jaar overleden, Voor de 2de helft van de 12e periode (10 Nov. t.m 23 Nov.) Bonkaarten KA KB, KC 612 (Strook No. 2. 47-7 Algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 11 lOgram pinda kaas (3 potjes) 47-8 Algemeen 125 gram koffie 47-9 Algemeen 50 gram thee. Bonkaarten KD, KE 612 (Strook No. 2) 48-6, 48-7f Algemeen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz of 370 gram pinda kaas (1 potje).- Tabakskaarten, enz. T 58 2 rantsoenen tabaksartikelen Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Vrijdag 15 November a.s. worden gekocht. de heer A. Vios, die to-t izijn pelrn sioengerechtigdien leeftijd in deze. gemeente kan toorhouder van het hulppostkantoor is geweest. A.s. Maandag zal Ds. La- main van Rijssen alhier ,voor de Geref. Gemeente optreden, des nam. half drie en ides avonds om half zeven. Er zal dan (dankstond voor het gewas worden gehouden. WAALWIJK. Es. W. C. van Bur geler te O verzande heeft het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier aange nomen. WELL. J.L Donderdagavond hield de meisjes ver een. „Tabitha" an de kleine meisjes ver. „Jong! Leven." alhier, hun jaarfeest. De feestver- gadenng werd geopend met het zingen van Ps. 103 en gebed, daar na volgde het openingswoord. Ee avond werd afgewisseld doorvoor- drachten, zang en samenspraken, welke bij het publiek, dat zeer tal- rijk was opgekomen, goed inden smaak viel. Te ongeveer half twaalf werd de avond gesloten met het zingen van Gezang 135 en dankgebed. De ve re en i gingen kunnen op een goed geslaagde avond terugj- zien. WEHKENDAM. Ds. Ph. G. Huyser, predi kant der Geref. Kerk te Westerlee heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. Hedenavond om 8 uur hoopt in de Rehobothschool voor de afa. v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond alhier op te treden onze vroegere dorps- genoote Mej. Andree. Zij zal spre ken over haar ervaringen tijdens de Japansche bezetting in Indië. GEVONDEN: Een vijl. Te be vragen gemeentehuis Werkendam. VERLORENEen damespara- pluie. W. van Krugten, Kerkeinde 221, Sleeuwijk. VERLOREN Een wantje. San- der Paans, Kruisstraat 145, Wer kendam. WEGGELOOPEN Een drieha- rig poesje. Tegen belooning terug te bezorgen bij H. de Graaff, Loo- ze Stoep 183, Werkendam. VERLORENEen grijze pet „Euro Cap". Terug te bezorgen bij A. A. van Bergeijk, C 115, Aalburg. VERLOREN Ojp den weg van Eussen naar Heusden teen dek kleed van een vrachtwagen. Ver zoeke beleefd inlichtingen »te ver strekken of tegen belooning terug te Bezorgen bij A. Nieuwkoop's Pootaardappelbedrijf, Tel. 74, jte Heusden. 1 Een tweegesprek uit Almkerk kan niet worden opgenomen. DE REDACTIE.

De Sirene | 1946 | | pagina 2