OFFiCIEELE BONNENLIJST Gevonden en verloren voorwerpen ANDEL. Tot notabel der N.H. Kerk alhier is gekozen dhr. ,M. van Rijswijk. Het afschrijven van de Huisraad- sohadeboekjes vindt thans pLaats- in café 'Bonman en niet op het gemeentehuis. Bezen winter wordt alhier Weer een E.H.Bj.O.-ciursus gegeven, zooals andere jaren. In den oorlog neeft de E.H3.0. 'in onze ge meente bewezen, tot welke presta ties ze in staat is. Leze week wordt 'in onze gemeente een collecte gehouden langs de huizen wor de Vereen, tot verspreiding der H. .Schrift. In de avondgodsdienstoefe ning van Zondag j.l. maakte Eis. Kler'kx, Ned. Herv. "pred. alhier, bekend. |dat hij 'bedankt heeft voor de toezegging .van 'beroep paar Bleiswijk. In verband hiermede sprak onderling Be Fijiter hem toe uiting gevend aan de blijd schap, die er leeft in de gemeente, om deze beslissing. Vrijdagavond heeft de her stemming plaats voor een notabel üusschen de heeren A. de Fijfcer en A. Kamerman. AALST. Es. G. F. Snelv predikant bil de Geref. Kerk alhier, ontving wederom een beroep en wel naar R'henen. Bs. P. A. v. d. Kooy, pre dikant der Ned. Herv. gem. al hier, maakte Zondag j.L na af loop der predikatie aan de ge meente békend, dat hij voor het beroep naar Ameide en Tienhoven had bedankt. Z.Eerw. werd hier-, op toegesproken door ouderling- de Heer, waarna hem Stoor de gemeente staande de zegenbede uit Ps. 134 werd toegezongen. Vrijdag 15 November her dacht het echtpaar G. Loef en H. Loef-van der Werken den dag, dat zij voor 40 iaren in den echt wer den verbonden. A.s: Dinsdag 26 Novu des avonds om 7 uur hoopt de Chir. J. V. „Samuël" haar jaarvergadering te houden in dg Ned. Herv. kerk alhier. ALMKERK, Cand. A. N. Langhlo.ut te Kamerik, heeft vioor het beroep naar de Herv. gemeente alhier bedankt. Men is thans bezig met de restauratie van de Herv. school alhier, voor wat de buitenmuren Detreft. 1 Aan de Achter steeg .alhier zijn een paar noodwoningen ge bouwd. terwijl men bezig is mièt den bouw van een dubbele mid- d ens tand swoning1 aan de Voor- steeg. - 'i De bewoners van wijk B worden er op attent gemaakt, dat het afhalen van 'bonkaarten op Zaterdagmorgen 23 ^ezeéj in de' zaal van Dijk zal plaats hebben. CAPELLE. Be in de Ned. Herv. kerk alhier. \>i] gelegenheid van, de be vestiging en intree- van Dis. A;. Wisgerhof gehouden extra-collecte voor het restauratiefonds van dit kerkgebouw, heeft ruim t 250 op gebracht. t Uit Oudercommissie en per soneel der O.L. school in de Kom is een Comité gtevormd ter voor bereiding van hlet St.^Nicolaasfeest voor de leierlingen dezer school. DRONGELEN. Be heer R. P. v. d. Schans vertrok een dezer dagen per vlieg tuig naar Hongarije, om daar met den in deze streek „uit den bezet tingstijd bekenden heer Gé. Wan- tink, als afgevaardigden van den Nederl. Studentenraad, deel te ne men aan een Internationaal Con gres te Boedapest. EETIIEN. [Onze vroegere dorpsgenoot J. C. Platteeuw. slaagde te Delft voor prop. examen scheikundig in genieur. GENDEREN. Be collecte tijdens 'het dankuur voor hgt 'gewas in de Ned. Herv. kerk heeft opgebracht £95.70, welke bestemd is voor het bouwfonds. Be Ring van Geref. Meis- jesvereen. vergaderde j.l. Bonder- dag alhier, in het schoolgebouw. Bij de gehouden verkiezing van het Waterschap „Be polder van Genderen", is als bestuurs lid herkozen G. Branderhorst al hier. IIERPT. Zondag 24 Notv. a.s. zal het café van den beer Th. van Horen weer wotrden heropend, on der den naam„Be NooidpLoeg". LAND VAN ALTENA. Be Ring „Altena" van Ger. Jon gel. vereen, kwam' te And el in vergadering bijeen. Beliandeld werden de ofoderwerpen ^Geloofs belijdenis art. 14" en 01De organi satie van den Bond". NEDERHEMERT. Be werkzaamheden aan de brug naar het Eiland zijn al zoo ver gevorderd., dat die eerste over spanning! is aangebracht. Thans is inen tevens druk bezig1 mlet het aanbrengen van de opritten. (Ook lonze gemeente zal in aanmerking: komen voor extra de kens, lakens en sloópen, uitgaan de van de Her stel stichting' Gelder land. Boor den Burgemeester is een herstelraad benoemd, waarvan de Burgemeester zelf Voorzitter is. Als leden zijn aangezocht omi daar in zitting te nemen: mei. A. W. Scihulz, de heeren C. v. d. Werken, W. v. Wijk, J. Kant en jac, Hobo* Be verstrekking der goederen ^jal plaats hebben door de hande laren, op bonnen die den herstel- raad zal uitgeven. NIEUWENDIJK. Tot voorzitter van 'de zang en oratoriumvereen. werd gekozen, de heer J. W. Groenieveld,. Bat het gevaarlijk is om fietsen onbeheerd langs den weg te laten staan, ondervond dezer dagen de heer G. V. Toeln hui na een bezoek ;op 'zijn rijwiel wilde stappen, bleek dit te zijn gestolen. Heden (Donderdag) avond hoopt voor de Chr. Vrouwenbond op de treden B|s. Barkay Wolf te den Haag, met als onderwerp Mijn reis naar 'Egypte en Pales tina. A.s. Zaterdag 23 November houdt de IJsclub „Be Eendracht" haar jaarvergadering in 'gebouw Tav e nu. A.s. Zondag heeft in de Geref. Kerk de verkiezing plaats van ouderlingen en diakenen. Af tredend de ouderlingen 'Jioh. Co- l'ijn en P. Wigboldus, de diaken G. Lagrouw en wegens vertrek C. A. Héijstek. Be Volgende dubbel tallen werden gesteldVoor ou derling J. Kroon, J. .de Jong, H. Groeneveld Cz. en J. W.^ Groene - veld Zz.voor diakenG. Bran derhorst. T. Bax, H. Hoeke Hz. en Jac. v. d. Stelt Az. SPRANG. J.l. Maandag werd In deze gemeente een auto glas gebracht, geschonken door de gemeente Schoor! (N.H.). Tot cand. voor het ambt van ouderling' Mi de Ger. Kerk alhier zijn gesteld W. Mandema- makers en J. W. Genuï't en tot diaken M. v. Beek en ,F. Verbeek. A.s. Zondag na den mid dagdienst zal er verkiezing plaats hebben. Tot leden van het kiescol lege bij de Ned. Herv. gemeente zijn gekozen A. v. d. Schads, B. Vos Mm. en W. Pruytssers. Op 62-jarigen leeftijd over leed te Utrecht onze vroegere plaatsgenoot, de heer F. H. Hoek, in leveh leeraar aan de Rijk&vak- school voor de schoen- en leder industrie te Waalwijk. Onder enor me belangstelling werd j.l. Zater dagmiddag zijn sltoffelijk overschot in het familiegraf op de begraaf plaats te 's Bosch bijgezet. Naast Ds. J. v. d. Meulen, Ger predikant te 's Bosch, voerden ver schillende sprekers betrokken bij de schoen- en lederbranche het woord. De oudste zoon van den overledene dankte voor de betoon de belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van zijn vader. Met den heer Hoek is eefti be kwaam en kundig leeraar heen gegaan. Ook tijdens zijn verblijf in Sprang heeft hii op politiek en Chr. sociaal gebied, goed en veel werk verricht.. A.s. Vrijdag zal alhier bil de Ned. Herv. kerk verkiezing plaats hebben voor 2 leden van liet college van notabelen. Aan de beurt van aftreding zijn de hee ren D. v. Caem en D. Vos Mzn. 26 November a.s., des nam.' 7.30 uur, zal in de zaai van den Chr. Volksbond vanwege 'het C.N. V. een groote prqp^ganda-verga dering gehouden worden. WIJK EN AALBURG. De korenmolen alhier is weer van wieken voorzien en ook de verdere noodigie herstellingen zijn tot stand gekomen, zoodat hij' weer zijn oude plaats in het land schap heeft hernomen.. Be fanfare „Oefening en Uitspanning!" zal Zaterdag 30 No vember haar eerste winteruitvoe- ring geven, waaraan het Cabaret v. Engelen uit Waalvyijk zijln me dewerking1 zal verleen en. WASPIK. Be plannen voor de .restau ratie der 'Ned. Herv. kerk alhier, zijn gereed. 'Be kos'ten zijn ge raamd op £250,000. 'Hierin zal de gemeente 'zelf £2 5.000 moeten bijdragen. WELL. Heden. Donderdagavond om 7 uur, hoopt Dis. v. d. Bosch alhier dankstond te houden voor het ge was. WAARDHUIZEN. Aan het 'hoofd der Chr. school alhier, 'dhr. D. Porters, is uitstel verleend Van militairen dienstplicht. Be weg 'naar Aknkerk is ■mede door de bietencampagne, buitengewoon slecht. 'Wanneer de oorlog niet tusscben beide geko men was,zou de nieuwe wegAn- del-Almkerk reeds voltooid zijn. WERKENDAM. Bezer dagen slaagde Mei. M. de Keyzer 'voor het examen maghineschrijven (150 aanslagen). Zii genoot haar ibpleidliing van het Instituut Nova te Gordjnchem. Uitgaande van de Nederl. Herv. Gemeente zal'hier gaan ver schijnen een eigen kerkblaadje on der den paam „Mededeelingien". Het verschijnt elke 14 dagen. Het herstellen van een strekdam aan den rechteroever van de Boven-Merwede, is opge dragen aan Gebrs. de Jager te Sliedrecht, voor f 31.800. 1 ZUILICIIEM. Na in de 'morgengodsdienst- oefening te zijn bevestjigd door den WeLeerw. Heer C. Meijer van Beverwijk, deed Zondagmiddag de nieuw beroepen predikant, Bs. W. J. van Hoek zijn intrede in de Geref. Kerk. ^prekende over Mat- theus 20 2*8. Aan het jginde van den dienst werd Ds. van Hoek toegesproken door A. Fuijkschot, namens den keikieraad der Geref. Kerk. Spr. liet ds. van Hoek toe zingen Ps. '132:6. Hierna werd Bs. van Hoek toeg'esprokien door Bs. Snel, namens d'e classis, (de kerkeraad der gemeente Vuren en Herwijnen. Tenslotte sprak nog een woord Bs. G. Willemsen. namens den kerkeraad' der Ned. Herv. kerk van Zuilichem. Be dienst werd gesloten met het zingen van Ps. 72 11. voor de le helft van de 13e periode (24 Nov.) t.m. 7 Dec.) Bonkaarten.KA, KB, KC 612 (Strook no. 3). 49-1 brood 800 gram brood. 49-2 brood 400 gram brood 49-1 boter 125 gram boter. 49-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 49-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 49-1 melk 4 liter melk 49-1 vleesch, 100 gram vleesch. 49-2 vleesch, 400 gram vleesch. 49-1 Algem. 200 gram kaas 49-2 Algem. 50 gram cacao 49-3 Algem. 750 gram suiker 49-IB Res. 1600 gram brood 49-IC Res. 800 gram brood 49-2B Res. 3 liter melk 49-2C Res. 3 liter melk 49 3B Res 100 gram kaas 49-3C Res 1 ei Bonkaarten KD, KE 612 (Strook no. 3). 50-1 brood, 800 gram brood 50 1 boter 250 gram boter 50-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 50-1 melk, 12 liter melk 50-1 vleesch, 100 gram vleesch 50-2 vleesch 100 gram vleesch 50-1 Algem. 100 gram kaas 50-2 Algem. 50 gram cacao 50-3 Algem. 250 gram suiker of boter- 50 4 Algem. hamstrooisel of 500 50 5 Algem. gram jam of stroop. 50-6 Algem. 1 ei 50-ID Res. 800 gram brood 50-IE Res 250 gram rijst 50-2E Res 300 gram bloem Tabakskaarten enz. T 59 2 rantsoenen tabaksartikelen V 60 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 59 2 rantsoenen tabaksartikelen X 60 100 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 1 t.m. 8 Dec. zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak en suikerwerken. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gram vleesch in de veertien dagen ontvangt Op de bonnen van tabaksartikelen zal bij aaankoop van 2 rantsoenen, sigaretten vervaardigd uit Zuid-Ameri- kaansche tabak, gekocht moeten worden voorzoover voorradig. Voor zoover voorradig kan op de suikerbonnen pindakaas worden ge kocht en wel 1 potje (plm. 370 gram) pindakaas per 250 gram suiker. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 November as. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch en melk waarop eerst met ingang van Maandag 25 November a.s. mag worden gekocht. VERLOREN Een zilveren kin- derarmbandje. P. Petersen, Sluis wachter te Werkendam. VERLOREN Eén paar blauw zwarte heerenhandschoenen.' PI oog straat 26. Werkendam. VERLOREN Een wollen want. H. Wesüerhout, café Zwets, Sas- dijk 120.. .Werkendam. GEVONDEN Eén knipmes op den Rijksstraatweg te Sleeuwijk.' Terug te bekomen bil -P. S. Lank- haar. Hill A 4, gbmi. Bussen. VERLORENEén gebreide sjaal. Terugt te bezorgten bij W. van Geffen. Noodwoning C 66c, Aalburg. VERLOREN Een dameshorlo ge, op Zaterdag ,16 November. Te gen belooning terug te bezongen bii den Postcommandant der Rijks politie te Veen. GEVONDEN en bii de Rijkspo litie te Heusden aanwezig; 1 paar lederen handschoenen. 1 kinder- parapLuie, 1 damesportemoinnaie met Indisch geld. VERLOREN Een linker gla.cé handschoen, gaande van Werken dam (Plein) tot Almkerk (Ver laat). Tegen béloofiing terug te bezorgen bii P. Schouten B 84a. Almkerk. s

De Sirene | 1946 | | pagina 2