OFFICIEELE BONNENLIJST een bijbelinleiding verzorgd is door A. v. Ooijen uit Hand. 17:1634. Ds. v. d. Kooy sprak als eere-voor- zitter een slotwoord, verzocht nog te zingen Ps. 138:4 en ging voor in dankgebed, waarna dit hoogtepunt in het vereenigingsleven weer tot het ver leden behoorde. De belangstelling voor deze jaarvergadering was matig. ALMKEKK. Vrijdag 20 Dec. a.s. zal alhier in de Geref. Kerk een Kerstwijdings- dienst worden gehouden, alwaar door het Herv. Kerkkoor en het Kinderkoor Irene", onder leiding van dhr. v. Ype- ren uit Rotterdam een Kerstcantate ten gehoore zal worden gebracht, afge wisseld door schriftlezing, door Ds. v. Krugten, Herv. Pred. alhier. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier is beroep uitgebracht op Ds. Stoutjesdijk te Tuil. ANDEL. 6 en 7 Dec. a.s. organiseert de v.v. Sparta" alhier een bazar. Cand. Pleysant heeft bedankt voor lnpt beroep naar de Geref. Kerk alhier. De heer H, de P ij ter is herko zen tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier. BABILONIëNBROEK. Maandagavond wil men al hier een gymnastiekvereen. oprich ten voor de gemeente Eethen met een dames- en heerenafdeeling. Daar er weinig ontspanning is op onze plattelandsdorpen, hopen wij dat er veel belangstelling is voor deze mooie en gezonde sport. Wordt dus zoo mogelijk actief lid of anders altijd financiëei begunsti ger, want deze zijn ook zeer wei- kom. BHAKEL. De wachtmeesters der rijkspoli tie, G. v. Duijn en A. Lankhuijzeii alhier werden bevorderd tot wachtmeester le klasse. Naast de voetbalclub bestaan er plannen om tot oprichting te komen van een Korfbalclub. Voor de dames is dit een mooie maar ook gezonde sport. Een ieder welke hieraan wil medewerken kan zich reeds bij een der bestuursleden van de voetbalverceni- ging opgeven. GABELLE. Door de overweldigende belang stelling en de talrijke bewijzen van medeleven in onderscheiden vorm en aard is de dag van Vrijdag 29 Nov. voor het echtpaar P. v. Beek-Bogers, wonende aan den Loonschendijk, dat dien dag zijn 40-jarig huwelijksfeest vierde, tot een dag geworden, die bij hun kinderen en kleinkinderen, in lieve herinnering zal blijven voortleven. Op Donderdag 5 December a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur zal bij de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk de verkiezing plaats heb ben voor Leden van het college van kerkvoogden en notabelen wegens peri odieke aftreding van de heeren N. de Rooij en A. Wijnands. Met de leerlingen der O. L. school in de Kom zal het St. Nicolaas- feest a.s. Vrijdagnamiddag gevierd wor den. St. Nicolaas hoopt alsdan met zijn knecht een bezoek te brengen aan de school. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" geeft Woensdag 11 Dec. voor honoraire leden en donateurs en Ek>n- dag 12 Dec. d.a.v. voor niet-leden, bei de avonden om half acht, met mede werking van het Revue-Ensemble „De Baronians" uit Breda een uitvoering in de zaal van den heer E. C. Cové aan de Nieuwevaart. Doordat Cand. A. Baas te Rot terdam het beroep naar de Ned. Herv. Gem. van Baardwijk en Drunen heeft aangenomen en ook Waalwijk een eigen predikant krijgt zullen eerlang ale Ned. Herv. Gem. in den Ring 's-Grevel- duin-Capelle, weer een eigen Herder en Leeraar hebben. DHONGELEN. Het onderhoud van het Afwate ringskanaal Drongelen-Den Bosch is op gedragen aan de fa. A. J. de Koning te s'-Bosch. GIESSEN. De Gem. Zangvereen. „Ex celsior" alhier is voornemens op ib en 2i December a.s. een uit voering te geven. GENDEREN. Onze geachte predikant Ds. J. Koele heeft voor het beroep naar Nieuw-Beijerland bedankt. Op Vrijdag 6 Dec. zai in de Herv. Kerk verkiezing worden ge houden van ouderlingen en diake nen. Bij gehouden verkiezing in de Geref. 'Kerk zijn gekozen als ouderling A. Meiresonne en als diaken j. W. Versteeg. De maandcollecte in de Herv. Kerk gehouden op 24 Nov. heeft opgebracht f93,75. De aanbesteding van de Banslooten in het waterschap „De Polder van Genderen" was een der de lager dan vorig jaar. Op Woensdag 18 Dec. ho pen de Brandweermannen uit de gemeente Eethen, in de O.L. schooi te Bab.-Broek een contactavond te houden. Alhier is gedemonstreerd in het landbouwbedrijf een nieuwe Fordson Major Tractor met rupsinstallatie. Er was veel belangstelling. ^-GRAVENMOER. De propaganda-avond van het C.N.V. alhier mag zeer geslaagd heeten. Voor een publiek van een kleine 100 man heeft dé heer Ou- werkerk een schitterende rede ge houden. De heeren Fr. Rosen brand en C. Heyblom werd het gouden insigne toegekend, daar zij reeds 25 jaar lid zijn. Op Vrijdag 6 Dcc. a.s. houdt de afd. s'-Gravenmoer-Dongen van het Groene Kruis haar afgemeene ledenvergadering in café Snels. De A.R. Kiesvereen. „Vreest God, eert den Koning" hield Dins dagavond 3 Dec. j.l. een ledenver gadering in de Chr. school. NEDERHEMERT. Voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier, bedankte Ds. A. J. Timmer. Van de verloting die onlangs door de Zangvereeniging alhier was georganiseerd en reeds lang is uitge loot zijn nog vier prijzen steeds niet afgehaald en wel op lot No. 769, 221, 209 en 761. Zijn deze prijzen op 21 Dec. 1946 niet afgehaald dan vervallen zij aan de vereeniging. NIEUWENDIJK. Het echtpaar A. Wal raven-Kei ler herdacht onder groote belangstel ling zijn zilveren huwelijksfeest. a.s. Zaterdagavond om 7 u. houdt de Chr. Schoolvereeniging een ledenvergadering in de consi storie der Geref. Kerk. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing. -A.s. Zaterdag 7 Dec. geeft de reciteervereen. „Hou en Trouw" een uitvoering in gebouw „Tavenu" Opgevoerd zat worden o.a. „Storm- eiiand". Aanvang 7 uur. Tot dirigent van de Chr. muziekvereen. „Crescendo", is be noemd de WelEd. Heer v. Bokho ven, oud-kapelmeester te Breda. OUDENDIJK. De fiets van den landbouwer v. H. die vorige week werd gestolen, is weer terecht. Vanuit Kerkwijk werd n.1. bij de politie aangifte gedaan dat daar een heerenrijwiel was blijven staan terwijl men kans gezien had een dames rijwiel mede te nemen met betere ban den dan van het eerste. Dit bleek het eigendom van v. H. te zijn, aan wien het inmiddels is ter hand gesteld. Van dader(s) verder geen spoor. Om te komen tot oprichting van een afd. van den Ned. Bond van Plat telandsvrouwen zal op Vrijdag 6 Dec. a.s. ten huize van Mej. Struik-Smits een vergadering worden gehouden, waarbij een aantal dames zijn uitge- noodigd. Mevr. Snoek te Dussen zal hierbij het doel van dezen Bond uit eenzetten. Allen zijn welkom. Door gebrek aan zaalruimte ter plaatse, hoopt de muziekvereen. „Kunst na Strijd", directeur de heer P. C. v. d. Wiel alhier, vergezeld van haar beschermheer en eere- voorz., haar eerste openbare uit voering in dit seizoen te geven op Zaterdag 7 Dec. a.s. des n.m. 7 u. in het vereenigingsgebouw „Vegos" te Sleeuwijk, met medewerking van de bekende tooneelvereen. „Onder Ons" aldaar. RIJSWIJK. Voor de getroffen tuinders is hout beschikbaar gesteld voor het ver krijgen van nieuwe raamlijsten voor de broei ramen. Aan personen, die in aanmer king komen voor het verkrijgen van kiembakken voor pootaardappelen kun nen daartoe een formulier invullen, dat ingeleverd moet worden bij K. Bui- ze r te Almkerk. SPRANG-GABELLE. Vrijdagavond j.l. kwamen de leden der Chr. Vakbeweging, onder lei ding van het bestuur van den Chr. B.B. „Sprang-Capelle" in groote No- vember-actie bijeen. Haar voorz. de heer C. Braspenning opende deze bij eenkomst en ging voor in gebed.. Ver volgens sprak hij een welkomstwoord waarbij de spreker dhr. Ouderkerk uit Utrecht zijn teleurstelling uitsprak dat Ds. de Bruin wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn om het slotwoord te spreken. Spr. wekte op om de beginselen der Chr. Vakbeweging uit te dragen. Zijj heeft den steun noodig van allen, die den Christus belijden. Ten slotte wekte spr. op tot een herziening der Chr. Vakbeweging te zoeken in de eenheid van Jezus Chris tus. „Allen werk, allen verantwoor delijkheid." Spr. begon met te zeggen dat wij o is moeten bezinnen op onze taak om te komen tot eenheid. Spr. wek te op tot getrouwheid en volle plichts betrachting. Daarna sprak hij over een goede bedrijfsorganisatie, waarin zoo wel patroon als arbeider kan werken in het belang van het bedrijf. B urge mee ster Smit was verhinderd deze vergadering bij te wonen, in diens plaats sprak dhr. G. J. v. Willigen- burg de vergadering toe. Het was een leerzame samenkomst. Ongeveer 10 uur sloot de spreker met dankzegging. A.s. Vrijdag hoopt de sociale studieclub in vergadering bijeen te ko men, waar door den heer A. Braspen ning zal worden behandeld het onder werp „Nieuwe vormen voor samen werking. SLEEUWIJK. Mej. Barendregt is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Spijkenisse. UITWIJK, Ds. G. v. d. Meulen alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kérk te H. I. Ambacht. WIJK. De heer J. K. Rees alhier, is met ingang van 1 Maart benoemd tot onderwijzer aan de Hervormde School te Boskoop. De door de fanfare „Oefe ning en Uitspanning" alhier aan gekondigde uitvoering kon Zater dagavond niet doorgaan, tengevol ge van een sterfgeval bij het Ca baretgezelschap v. Engelen uit Waalwijk dat zijn medewerking zou verleenen. De uitvoering zal nu op een later vast te stellen datum worden gehouden. WOUDRIGI1EM. Tot notabelen bij de Herv. Ge meente werden herkozen de heeren W. Baks Bzn., J. A. W. van Puffelen en J. H. Kant. Tot gemachtigden voor het Kies college der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren W. G. v. d. Heet- camp,' P. de Joode en J. H. Kant. WERKENDAM. De Burgemeester van Werken dam en DeWerken maakt bekend, dat de navolgende regeling ook geldt voor de Oorlogsslachtoffers en gerepatrieer- den die thans in de gemeente Werken dam, DeWerken en Sleeuwijk wonten. voor de 2e helft van de 13e periode (8 t.m. 21 Dec Bonkaarten KA, KB, KC 612 (Strook no. 4). 51-1 brood 800 gram brood. 51-2 brood 400 gram brood 51-1 boter 125 gram boter. 51-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 51-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 51-1 melk 4 liter melk 51-1 vleesch, 100 gram vleesch. 51-2 vleesch, 400 gram vleesch. 51-1 Algem 200 gram kaas 51-2 Algem. 50gram korstlooze kaas 51-3 Algem 500 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop, enz. 51-1B Res 1600 gram brood 51 IC Res 800 gram brood 51-2B, 51-2C Res. 3 liter melk 51-3B, 51-3C Res 1 ei (vijfde klasse) 51 4B Res 100 gram kaas Bonkaarten KD, KE 612^(Strook no. 4). 52-1 brood, 800 gram brood 52 1 boter 250 gram boter 52-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 52-1 melk, 12 liter melk 52-1 vleesch, 100 gram vleesch 52-2 vleesch, 100 gram vleesch 52-1 Algem. 100 gram kaas 52-2, 52-3 Algem 250 gram suiker of boterhamstrooisel enz. öf 500 gr. jam, stroop, enz. 52-4 Algem. 52-1D Res. 52 2D Res 52-IE Res 52-2E Res 1 ei (vijfde klasse) 800 gram brood 50 gr korstlooze kaas 250 gram rijst of kin dermeel (uit rijst be reid) of kinderbiscuits. 600 gram bloem of kin dermeel (niet uit rijst bereid). Tabakskaarten enz. T 61 2 rantsoenen tabaksartikelen V 62 200 gram chocolade en of suikerwerken X61 2 rantsoenen tabaksartikelen X 62 100 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 15 t.m 21 Dec. zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, versnaperingen, bloem, koffie, thee en gedroogde zuidvruchten. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat inen in totaal 5 0 gram per i4 dagen ont vangt Op de bonnen voor tabaksartikelen zal bij aankoop van 2 rantsoenen ci- garetten ten minste één rantsoen ci- garetten van Zuid Amerikaansche tabak gekocht moeten worden. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 Dec as worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 9 Dec. mag worden gekocht. De niet aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernietigd. Ten behoeve van oorlogsslachtoffers die in het bezit zijn vanf een blauwe schadekaart en van gerepatfrieerden uit Indië en Du tichland, wordt door tus- sciienkmost van de Stichting Herstel Noord-Brabant als maximum per oor logslachtoffer bonnen beschikbaar ge steld voor aankoop van: een 1-persoons deken, twee 1-per oons lakens, 1 sloop en 50 textielpunten. Degenen die hiervoor in aanmerking komen en die dringend behoefte heb ben aan bovengenoemde goederen kun nen daarvoor een aanvraagformulier afhalen op het gemeentehuis (afd>. So ciale Zaken en aldaar worden inge diend. De collecte, welke alhier is ge houden voor de Ned. Oorlogsgraven heeft f 235 opgebracht. ZALTBOMMEL. De gehouden Verkooptentoon stelling alhier werd door plm. 5500 personen bezocht. Tot directeur van de Ambachts school en Avondteekenschool alhier, is benoemd dhr. A. E dik alhier.

De Sirene | 1946 | | pagina 2