De Groote Boschbrand Koop geen Pootaardappelen HET WREKENDE WATER Voetbalsport Burgerlijken Stand C J VERDOORN Voor Meubelen Het Wapen van Amsterdam - Heusden Rijwielbon ELECTRISCHE STRIJKIJZERS WIT EMAILLE FORNUIZEN SINT NICOLAAS-ÉTALAGE Spreek met Van Wijlen Voorradig: W, P. v. d, ZALM, Bergstraat, Wijk en Aalbarg. B. SMITS Landbouwers Men hoort het algemeen beweren Dat men Naaimachines het best kan laten repareren B. VIVEEN B 37 GENDEREN ZATERDAG 7 DECEMBER 8 UUR ZONDAG 8 DECEMBER 5 en 8 UUR MAANDAG 9 DECEMBER 8 UUR een schitterend filmprogramma 60 in CHARLES BICHFORD en JEAN PARKER Vooraf: KEN MOYNARD in de sensatiefilm Toegang 14 jaar. Plaatsbespreken als gewoon en telef. No. 23 aangegeven? In verband met hetgeen dhr. Crielaard heeft gezegd, merkt dhr, Kuijpers op, dat het hem bekend is, dat verschillende menschen van rechts naar voetbalwedstrijden in andere ge meenten gaan op Zondag, doch in ei gen gemeente den schijn wekken, dat zij tegen deze sport op Zondag zijn. In dien dhr. Crielaart spreekt van jacht op kampioenschap, blijkt daaruit, dat hij geen sportman is. Dhr. Kuijpers vervolgt met op te mer ken, dat n deze gemeente het voetbail- len op Zondag niet verboden is. Wenscht men geen sport op Zondag, dan moet de politieverordening in dien zin gewij zigd worden. Stormvogels heeft ge toond bestaanrecht te hebben. Dhr. Crielaard merkt op, dat hij niet heeft gesproken voor anderen, doch voor zichzelf. Hij vindt het een schande voor de kerk en de partij dat dingen zooals dhr. Kuijpers naar voren heeft gebracht, gebeuren. Dhr. Hartman merkt op, dat luj niet zoo erg is voor voetballen op Zondag, doch is in dit geval voor onteigening, en liefst zoo spoedig mogelijk, anders is Stormvogels verloren. Na nog eenige bespreking wordt liet navolgende voorstel van dhr. Kuijpers in stemming gebracht: 1. Ir. de Bruin verzoeken een voet balveld in het plan op te nemen; 2. daarvoor het bestaande sportter rein te nemen; 3. dit terrein zoo vlug mogelijk als urgentieplan uit het uitbreidingsplan te lichten, en na goedkeuring zoo spoedig mogelijk te onteigenen; 4. het terrein te onteigenen ten na me van de gemeente. Het voorstel van dhr. Kuijpers wordt met 4 tegen 3 stemmen, die der lieeren Holster, Crielaard en v. Straten, aange nomen. Een schrijven van de Ned. Vereen, tot bescherming van dieren wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. Verzoek van de fa. v. d. Water om verhuring aan deze firma van een ge deelte grond buiten op de aanlegplaats voor den opslag van petroleum, gasolie en smeerolie. Op voorstel van dhr. Kuijpers wordt besloten B. en W. op te dragen nader overleg te plegen betreffende een plaats achter de keet der gemeente en te zijner tijd met nieuwe voorstellen aan den raad te komen. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening over het dienstjaar 1944 en vaststelling rekening burgerlijk armbe stuur 1944. Dhr. Spoor brengt namens de com missie, belast met het nazien der beide rekeningen verslag uit, en stelt namens de commissie voor, over te gaan tot voorloopige vaststelling der gemeente rekening en tot vaststelling der reke ning van het Burgerlijk Armbestuur, beiden over het jaar 1944, De rekening der gemeente over het dienstjaar 1944 wordt vervolgens met alg. stemmen, waarbij de beidie wethou ders zich van stemmen onthouden, voor- loopig vastgesteld in inkomsten tot een een bedrag van f 90552,13, in uitgaven tot een bedrag van f92181,11, alzoo met een nadeelig slot van f 1631,98. een en ander voor zoo vier het den ge wonen dienst betreft. Kapitaaldienst in inkomsten tot een be drag van f 71722,21; in uitgaven tot een bedrag van f 72129,20; alzoo met een nadeelig slot van f 407. De rekening van het Burg. Armbest. wordt hierna met alg. st., waarbij dhr. Holster als lid van het B. A. zich van medestemmen onthoudt, vastgespeld in inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 7220,75. Op voorstel van B. en W. worden vervolgens vastgesteld de vergoedingen ingevolge art. 103, 2e lid der L.O.-wet 1920, voor de jaren 1943, 1944 en 5 en wel voor de School met den Bijbel resp. op f 762,96; 762,96 en f 740,52, en voor de Bijz. Neutrale School op resp. f718,08; f 740,52 en f 774,18. Vervolgens wordt besloten het be drag als bedoeld in art. 55ter, onder a, b en c vastv te stellen resp. op f 1331,63, f 1211,76 en f 119,87. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de instructie van den gemeente geneesheer te wijzigen ;het ophalen van huisvuil en faecaliën onderhandsch aan te bestedenhet opnieuw vaststellen van de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik der aanlegplaats en tot het onderhandsch verpachten van het recht tot heffing van rechten voor het gebruik der aanlegplaats buiten de Wa terpoort. De benoeming van een vischafslager wordt tot later aangehouden. Bij de rondvraag vestigd dhr. Kuij pers de aandacht op den slechten toe stand aan den Visschersdij'k en infor meert tevens naar die straatverlichting. De Voorzitter zegt, den génieenteop- zichter de noodige instructies te hebben gegeven en bet bestelde materiaal ie der oogenblik verwacht wordt. De straatverlichting heeft de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur. Dhr. v. Straten vestigt de aandacht op de verlichting in de Zandstc'eg, en merkt op, dat aldaar nog een drietal woningen van electrisch licht versto ken zijn, waarop de Voorz. antwoordt dat hij in verband hiermede reeds de noodige stappen had gedaan, doch dat deze zonder resultaat was gebleven. Dhr. Holster dringt aan op liet ma ken van industrieterrein om tte kunnen trachten in deze gemeente meer indu strie te verkrijgen. Nadat de Voorzitter ook hieromtrent eenige toelichting heeft gegeven, sluit hij de vergadering. HEUSDEN. De op Zondag gespeelde Competitie wedstrijd der Voetbal vereen. Heusden tegen R.K.D.V.C. is in een eclatante overwinning voor Heusden geëindigd. Het was een spannende wedstrijd, waar in beide partijen zich geheel gaven. Heusden begon met den sterken wind wind in den rug. Zij zaten dan ook steeds voor het R.K.D.V.C.-doel, waar voor veel hachelijke situaties ontstonden, doch doelpunten kwamen er vooreerst niet. Het R.K.D.V.C.-doel ontsnapte tel kens op wonderbaarlijke wijze aan een doelpunt. Doch ook R.K.D.V.C. brak zoo nu en dan gevaarlijk door, zoodat de Heusden-backs alle zeilen moesten bijzetten en in laatste instantie was daar nog doelman de Kok, die dit gevaar resoluut keerde. Als dan circa 35 min. gespeeld is, weet G. Vos eindelijk het zoo zeer verdiende doelpunt te scoren. 10. De druk voor 't R.K.D.V.C.- doel wordt steeds zwaarder en 't ver wonderd dan ook niemand dat in de laatste minuut voor rust Heusden door L. Sluimers haar voorsprong vergroot. 20. Na de rust zet R.K.D.V.C. alles op alles, gesteund door den sterken wind. Heusden laat zich in de verdedi ging terugdringen, dit is hun noodlot tig, want Drunen weet aldus haar ach terstand te verkleinen. 21. Heusden ziet het gevaar in, en gesteund door den goedspelenden midhalf v. Wijk zet ten zij enkele mooie aanvallen op, Uit een daarvan komt de bal bij Verheij, die hard op doel schiet, de rechtshalf van Drunen doet den bal van zichzelf veran deren en de stand is 31 voor Heus den. Thans is 't woord weer aan Dru- r.en, die zich, dit moet gezegd worden, nog lang niet gewonnen geeft. Zij ko men telkens gevaarlijk opzetten en heb ben een periode van veldoverwicht. Heusden zet wel alles op alles om zich los te werken, docli kan niet ver hinderen dat G. v. d. Wiel in eens uit een voorzet inschiet, een schitterende Goal 32. Drunen begaat dan de fout, alles op den aanval te zettendit wordt hun noodlottig, want Heusden werkt zich plotseling los, J. Verheij rent naar voren, een schitterende voorzet volgt en G. Vos kopt de bal ineens prachtig in 42. Heusden legt zich dan op verdedigen tce. R.K.D.V.C. krijgtdaar- door gelegenheid telkens opnieuw voor het Heusden-doel te komen en er wordt dan zeker 10 minuten op de Heusden- helft gespeeld, doch in deze periode toont de Heusden achterhoede met doel man de Kok aan 't hoofd haar kunnen. Zoo verstrijkt de tijd. Tien minuten voor het einde gaat Sluimers er alleen tusschenuit. Hij loopt de R.K.D.V.C.- achterhoede voorbij en in èen ren schiet hij de bal onhoudbaar in 52. Met einde. Heusden blijft door deze over winning tot de bovenste groep behoo- ren. Dit is in dezen wedstrijd weer eens overduidelijk gebleken. Het 3e elftal der v.v. Heusden moest in Jan van Arckel 2 haar meerdere erkennen. Het werd 41. Toch was dit niet noodig geweest, daar zij met rust met 21 achterstonden, en daarna den wind mede kregenzij wisten dit niet uit te- buiten. Had men na de rust wat meer zelfvertrouwen gehad en ge schoten, de stand zou heel anders ge weest zijn. De Junioren-A hadden het op" te ne men tegen hun kleine confraters-jB!. Op den duur moesten onze kleintjes het afleggen 60. Zondag a.s. gaat het le elftal naar Tilburg om R.K.F.S.V. te bekampen. Wanneer onze jongens met hetzelfde élan spelen als Zondag, dan gaan de puntjes mee naar Heusden, doch dan moet er van het begin tot het einde gewerkt worden. Zij, die de reis wenschen me de te maken, kunnen zich op geven, bij de bekende adressen Het 2e elft'al speelt a.s. Zondag thuis tegen R.K.D.V.C. 2. Wat zul len onze jongens doen? Door een over winning komt ge uit de gevaarlijke zone. Wij vertrouwen op U, gij kunt winnen, dat hebt ge in Drunen bewezen. Het 3e elftal is vrij. BRAKEL. Zaterdag speelde het 2e elftal van de v.v. alhier tegen Delwijnen 2 en wist met een 40 de punten in de wacht te slepen. Het le elftal behoef de deze week niet te spelen. Vermoede lijk zal dit elftal a.s. Zaterdag voor de laatste competitie-wedstrijd uit moeten komen tegen G.J.S. te Gorinchem. CAPELLE. De v.v. „Wit-Zwart" speelde voor de 4e klasse N.NO.V.B. te Waspik te gen de club van dien naam en ver loor dezen wedstrijd met 42. HEUSDEN. Over de maand November. Geboren: Adriana A., d. van A. J. H. v. Bladel en A. Th. v. d. GriendtJ. Maria T. J., d. van A. Th. Smits eb J. M. v. d. SandenPetrus C., z. van H. Smetsers en W. C. Hakkel; Francis- ca D. L., d. van G. Kolff en B. v. d. Heuvel; Josepha C., d. van Chr. v. d. Donk en W. M. P. v. GrinsvenGij's- bertus, z. van G. v. Krevel en C. Kuij pers; Bartholomeus P. J., z. van P. J. Kivits en A. A. v. DruenenMaria A. A., d. van J. A. Couwenberg en M. PaauwJohan G., z. van A. W. Johan- nesen en H. HetjesLucia, d. van L. Verkuijl en E. Bruijstens; Clemens M. G. G., z. van P. F. H. Leijten en A. P. Maas; Lidwina Cecilia en Cecilia Lidwina, dochters van J. F. v. d. Breek en M. J. M. Verhoeven; Johan nes G., z. van A. Poddewijn en G. W. Bax; Antonia C., d. van J. v. Rijs wijk en E. J. Colijn Johanna M. N., d. van P. W. Bceren en W. v. d. Wiel. Getrouwd: H. W. Lindaert, 57 j., wedn. van J. Jansen en G. Voets 35 j., weduwe van F. Heijmans. Overleden: Maria A. Michels, 69 j.; Antonius L. v. d. Kolk, echtgenoot van A. de Vries, 62 j.; Jacobus W. Kuijs, 65 j., echtgenoot van Joh. Siegers. Wij leveren direct. Zoolang de voorraad strekt kunnen wij U leveren (Ook uitgevoerd in chroom) Vrijblijvend kunnen wij U nog aan bieden enkele Als van ouds raden wij U aan: Ziet onze speciale KOMT U EENS KIJKEN Ook voor nuttige geschenken als Lampekappen, Schemerlampen, Spiegels enz. blijft het: en het komt in orde! Telefoon 18 GENDEREN Houtschroeven in verschillende maten. Diverse soorten spaden met steel. Prima prima 14 aardappelschilmessen kolenschoppen 75 cent voordat U eerst geïnformeerd hebt bij Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Genderen. Thans kunnen nog bestellingen worden aangenomen van alle rassen en maten in klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 bij- Naaimachinehandel en Reparatie-inrichting 10 Hoogstr. 44, Woudrichem. GELD-CREDIETEN f 800. 5% Zonder borgen voor elk doel. Vrijbl. voorw. schrijf allen. Br. porto antw. Spaarcred. inst. Mathen.w. 110, R'dam-W. Ledikantenvanaf f 20. Linnenkasten f 30. T heekastenf 20.— Bloementafels f3.— Stoelenf2.- Twee Fornuiskachels. Een kist timmergereedschap. Spekkuip f 20. 19

De Sirene | 1946 | | pagina 6