TWEED Officieële Mededeelingen E BLAD Plaatselijk Nieuws NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden e 1 Aitena, de Langstraat en de Bommeierwaard Nieuws voor boer en boerderij den Landbouwdag op 19 Dec. te behooren No. 6425 De aanslag voor de verplichte veelevering. Zooals reeds in Augustus is me degedeeld, heeft de regeering be sloten de verplichte veelevering te handhaven. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch heeft thans bepaald dat voor de periode van i Septem ber 1946 tot 1 Mei 1947 een voor- loopige aanslag van 80 kg. wordt opgelegd voor elk vrouwelijk rund van 1 jaar en ouder, dat in Dec. 1945 blijkens de inventarisatiegege- vens op de bedrijven aanwezig was. De definitieve aanslag zal wor den opgelegd voor de periode van i September 1946 tot 1 September 1947 op basis van de in December 1946 gehouden veetelling. In deze periode zal per vrouwelijk rund van 1 jaap en ouder gemiddeld 120 kg geleverd moeten worden. Deze aan slag zal voor de verschillende pro vincies en ook voor de verschillen de bedrijven varieer en, zoodat. in bepaalde deelen van het land de aanslag boven het gemiddelde zal komen te liggen. Hierover kan ech ter pas worden beslist, wanneer de eindresultaten van de telling Dec. 1946 bekend zijn. Veehouders, wier bedrijven ge vestigd zijn in de provincies Zee land, Noordbrabant, Limburg en het gedeelte van de provincie Gel derland, dat ten Zuiden van de Waal is gelegen, kunnen van den hun opgelegden aanslag niet vol doen door levering op overname- plaatsen ten Noorden van de groo- te rivieren. Ook overdracht van de leveringsbonnen voor slachtvee, dat op de overnamemarkten ten Noorden van de groote rivieren wordt geleverd aan de veehouders in het hierboven omschreven ge bied in het Zuiden van het land is niet mogelijk. Een zeer groot deel van de te lers is nog niet op de hoogte met de voorschriften omtrent de te le veren hoeveelheden tarwe en gerst. Telers, die 25 are of minder van deze prdoueten (gerekend per pro duct) hebben verbouwd, mogen de opbrengsten van deze oppervlakten geheel in eigen bedrijf aanwenden. De opbrengsten van de opper vlakten. grooter dan 25 are (per product) moeten volledig worden ingeleverd, met uitzondering van die hoeveelheden waarvoor een „toewijzing uit eigen oogst" voor consumptie, zaaizaad en/of veevoe der is verstrekt. Aan deze voor schriften moet streng de hand wor den gehouden. In ons vorig artikel werd o.a. medegedeeld, dat voor partijen rog ge en haver, welke na 23 Novem ber 1946 aan ingeschakelde graan handelaren of aan erkende zaai zaadhandelaren wordt geleverd, geen inleveringspremie zal worden betaald. Het ^al de aandachtige lezers reeds zijn opgevallen, dat in deze mededeeling een fout is geslopen. Voor rogge en haver moet n.l. ge lezen worden: rogge en tarwe. Teneinde de aardappel voorzie ning veilig te stellen is het vervoe deren van consumptie-waardige aardappelen niet meer geoorloofd. Voor alle partijen, die als veevoe der worden gebruikt, moet een vee voederverklaring aanwezig zijn, met uitzondering van partijen kriel tot 35 mm. met hoogstens iopCt. boven deze maat. le bij het DONDERDAG 19 DECEMBER 1946 IIEUSDEN. Het kinderkoor „Friseh Ge zongen" gaf Donderdag- en Vrij dagavond een uitvoering^ onder leiding va,n den heer H. A. Rung[e. De verschillende zangnummers werden op zeer verdienstelijke wij ze ten gehoore gjebracht en de tooneelstukjes „Doornroosje" en „Geesje moet weg" oogsten veel bijval. Het was jammer, dat die twee den avond de belangstelling te wenschen overliet en het publiek, niet zoo talrijk was opgekomen als den eersten avond. 1 Vrijdagavond werd door de IJsvereeniging „Heusden" een bui tengewone jaar vergadering gehou den in Hotel „Concordia". De Penningmeester Adr. Boelen, bracht rekening en verantwoording uit. welke vooraf was nagezien door een commissie, bestaande uit den heer C. Verhoeven en Mej. den Hollander. Deze werd goedgekeurd Besloten werd de contributie voor het jaar 1946-'47 vast te stellen op f 1,per lid. Personen van 14 tot 18 jaar betalen f0,50. Voor kin deren beneden 14 jaar is de toe gang op de ijsbanen der vereeni- ging, vrij. Het bestuur werd gemachtigd tot het geven van een eventueel ijsfeest ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan. Het bestuur zal met een tweetal leden worden uitge breid voor het vormen van een feestcommissie, en na afloop van dit ijsfeest des avonds een feest-i avond te organiseeren. Het bestuur werd herkozen en verklaarde zijn benoeming weder aan te nemen. Het is samengesteld als volgt: A. J. v. d. Kolk, voorzitter; P. Sprengiers, vice-voorzitter, Mej. R. v. d. Staak, secretaresse, Adr. Boe len, penningmeester, Tj. Jonker en M. Boeren, commissarissen van materiaal, D. Burghouts, commissa ris. „Na de rondvraag werd vajMvege het 40-jarig bestaan een atractie aangeboden aan de leden, bestaan de uit een prachtige taart, waar voor moest geraden worden naar den inhoud erwten in een flesch. Na indiening der briefjes bleek de heer Tj. Jonkers Sr. het dichtst br te hebben geraden, en werd de zen door den voorzitter de taart aangeboden, die vanzelfsprekend in dank werd aanvaard. Hierna sloot de voorzitter onder dank aan de leden voor hun op komst deze* geanimeerde vergade- ring. Moge de vereeniging in ledental toenemen en op waardige wijze bii een a.s. ijsfeest haar 40-jarig bestaan herdenken. De damvereen. V.D. alhier gevestigd in Hotel „Central", speelde Maandag j.l. in haar club" lokaal een competitiewedstrijd voor de hoofdklasse Ned. Dambond. In een mooie en spannende wedstrijd waarin Tilburg (gespeeld werd te gen T.D.V.) aanvankelijk de lei ding nam, wist de Heusdensche club uiteindelijk te zegevieren met 137. De gedetailleerde uit slag luidt als volgjt V.D. T.D.V A. de Graag'-J. v. Koltenburgi 2o B. Klerks-L. Berens 2o A. Nieuwkoop-A. Berens o2 C. Schaap-C. Kivits 1—^1 C. de Joode-A. Stad 2o A. de Rooi-H. Koffijberg1 2o C. Bax-A. Jansen ii 1 J. Klaren-P. v. Loon 1 1 J. Deurloo-P. Kivits 2o W. v. Wijk-C. v.d. Wetering o2 I *37 V.D. heeft thans 5 punten uit 6 wedstrijden en verkeert niet meet in degradatiegevaar. Maandag a.s. speelt het tweede riental thuis tegen „Ons Genoe gen" uit Haarsteeg. Aanvang half acht. Vrijdagavond 13 dezer had in het Hotel „Central" alhier een vergadering plaats van de besturen der biljartvereenigingen van Heus den en om'streken voor hiet op richten van de kring: Heusden, on- derafdeeling van de Nederlandsche biljartbond. Het bestuur werd als volgt samengesteld J. F. de Moor, voorzitterW. van Bokhoven, vice- voorzitter B. Aarts, secretaris j. Verhoeven, penningmeesterA. Nooten, wedstrijdleider. Na Nieuwjaar zal er een onder linge competitie gespeeld worden, waaraan de volgende vereenigin gen deelnemen Stoottroep en Krijt op Tijd te Heusden, Nooit Volleerd te Hlerpt en De Vroolijke Ketsers tie Haar steeg'. 1 AALST. Onder buitengewoon groote belangstelling, -«oowel van in als binten ons dorp, vierde de Chr. M.V. „Dydia", Dinsdagavond ,10 Dec. haar 14 de j aarver gadiering i.n de Ned. Herv. kerk', onder lei ding van haar eere-voorz., D|s. v. d. Ivooy. Deze jaarvergadering, welke ge heel in het teeken van de Advent's- gedachte stond, werd geopend miet het zingen van Pis. 103 1 en 3, lezen Ps. 138 ien gebed. Uit he;t jaarverslag! van de secretaresse hoorden we, dat de M.V. sinds enkele maanden is aangesloten bij den bond van M.V. op G\.G. in Nederland. Hejt ledental bedraagt thans 38. Ook de penningimeteste- resse g|af een overzicht van dien stand van zaken met betrekking tot de financiën. Het lid B. Sprong verzorgde de bijbelinleiding1 naar aanleiding van Due. 1 126, 5767, 80. Ter afwisseling zong imein den Dof- zang van Zacharias vers 1 en 4. Van de hierna .gegeven gelegen heid om van gedachten te wisselen over 'het behandelde onderwerp is ruim gebruik gemaakt, hetgeen tevens leerzaam was. Diverse Laden beijverden zich met voordragen van gedicht of proza, terwijl ook (het bondslied aangeheven werd. Afgevaardigden van nagenoeg alle zustervareeni gingen uit den omtrek brachten hun beste wen schen en felicitaties over. Ook de plaatselijke vereeni gingen waren vertegenwoordigd. Onder het zin gen van Ps. «86 3 en 6 werd gecol lecteerd voor kerk en jarige. In de pauze «werd de aanwe zigen een versnapering aangebo den. Nadat nog gezongen is Ps. 98 1 en 3 werd tot slot een Aid ven tj- cantate uitgevoerd, die door de aanwezigen met g'raote aandacht werd gevolgd. Ds. v. d. Koov sprak een slot woord, bracht dank voor de be langstelling en aan alle medewer kenden en ging voor in dankge bed. Met het zingen van Ps. 1381 vers 1 behoorde deze goed ge slaagde jaarvergadering tot het verleden. Donderdag j.l. vergaderde de af deeling Aalst:Nederhemert van de B.O.G. «voor de eerste maal dit seizoen in «café Gijbe aan de Rietschoof. Er wanen slechts 15 leden aanwezig, toen de secr. bij afwezigheid van den voorzitter opende en de notulen van de laat ste vergadering las. welke werden vastgestel d. Met algemeene stemjmen werd de heef J. Rosieboom tot eere voorzitter benoemd. De hierna ge- hoduen bestuursverkiezing had den volgenden uitsLagG. Koolhaas, voorz., C. Haasakker, .secr., T. Oo- men, penningtn., D. van Os en E. C. van Ballegoijen, leden. Onge veer de helft der aanwezige leden gaf zich op ter bijwoning van Geldermalsen. Het lid P. Vernoou verklaarde zich bereid op een in Januari te houden vergadering een inleiding be houden. De hoop werd uitgesproken, dat de belangstelling dan wat beter zal zijn. 1 Nadat nog gelegenheid was ge geven tot betaling der contributie, volgt sluiting. CAPELLE. In de zaai van den heer E. C. Cové aan de Nieuwevaart gaf het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" met medewerking van het Revue-Ensemble „De Baronians" uit Breda, j.l. Woensdagavond voor zijn honoraire leden en Donderdag avond d.a.v. voor niet-leden een uitvoering, welke en door de be langstelling en door de afwerking van het programma, schitterend geslaagd is. Toen de secretaris, de heer W. J. v. Nieuwenhuijzen opende, was de zaal tot de laaste plaats bezet. Het met zorg samengestelde pro gramma. werd onder leiding van den directeur, den heer J. v. d. Nieuwenhuizen, op uitstekende wij ze ten gehoore gebracht en ieder nummer oogstte dan ook een wel verdiend applaus. Na de pauze traden de „Baroni ans" voor het voetlicht. In een non-stop programma, waarin ernst en luim elkaar afwisselden en dat elk wat wils bood, heeft het gezel schap de aanwezigen eenige uren geamuseerd. De verschillende num mers vielen zeer in den smaak hetgeen bleek uit het daverend ap plaus na ieder nummer. In de bestaande vacature van ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier is als zoodanig benoemd de heer D. Werther, die deze benoe ming. heeft aangenomen. Ds. A. Vroegindewey, predi kant der Ned. Herv. Gem. aan den Boonschendijk ontving een beroep naar Hierden. Tot notabel der Ned. Herv. Gem. a. d. Boonschendijk werden herkozen de heeren N. de Rooii en A. Wijnants, terwijl tot ouderling is benoemd de heer H. v. Achter berg en tot diaken de heer A. van Dommelen. Het Kerstfeest zal met de kinderen der Ned. Herv. Zondags school alhier gevierd worden op tweeden Kerstdag des namiddags. Tot. havenmeester der Ca- pelsche en Babbegatsche haven is tijdelijk aangesteld de heer W. Speelman. De duivenvereeniging „De Duchtvaart" organiseert 2en Kerst dag in haar clublokaal een postdui- vententoonstelling. GIESSEN. De aandacht van belangheb benden wordt erop gevestigd, dat de gemeente-secretarie alleen des voormiddags voor het publiek gie- opend is. De begrooting van inkom sten en uitgaven dezer gemeente voor den dienst 1947, ligt ter se cretarie voor een ieder ter inzage. D,e legger van wegen en voetpaden der gemeente ligt ter secretarie voor een Jeder ter inzage van 26 Dec. ,1946 t.mf. 2 Jan. 1947» des voorin. 11 uur, zijnde het tijd stip waarop zitting gehouden zal worden voor het .behandelen van bezwaarschriften. NEDERHEMERT. De uitvoering van de mu- ziekvereen. „Concordia", welke zou plaats vinden op resp. 21 en 28 Dec. 1946 kan door ziekte van den dirigent niet doorgaan en zal uitge steld worden tot op nader te be palen datum. SLEEUWIJK. v Ds. G. de Deeuw, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een be roep naar Hellevoetsluis. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd dhr. D. d. Meer te Hallum.

De Sirene | 1946 | | pagina 5