Gevonden en verloren voorwerpen Correspondentie Voetbalsport Distributie mededeelingen Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten vele berichten tot ons vol gend nummer overstaan, hetwelk, in verband met den Nieuwjaarsdag, Donderdagmiddag in plaats van 's morgens zal verschijnen. DE REDACTIE. GABELLE. Ds. A. Vroegindewey, predi kant der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk heeft voor lvet beroep naar Wezep bedankt. Op de ijsbaan had de heer L. M. Heurter het ongeluk bij het vallen een arm te breken. Per au to werd H. overgebracht naar Dr. Gerlach, die hem voor verdere be handeling naar het Ziekenhuis te 's-Herlogenboscli liet overbrengen. De Capeische IJsclub „Een- dennest" organiseerde Maandag 23 dezer op haar banen aan de Nieu- wevaarl wedstrijden in hardrijden, die, begunstigd door prachtig win terweer, groole belangstelling trok ken. De jaarlijksche verhuring van zitplaatsen in de Ned. Ilerv. kerk te dezer plaatse en te Loo-n- schendijk zal plaats hebben Dins dag 31 Dec. resp. om 10 en 2 uur. (Op Donderdag 2 jan. a.s. hoopt onze geachte dorpsgenoot, de heer J. Kraak, den dag' te "her denken, waarop hii gedurende een kwart-eeuw is werkzaam geewest ais agent van de Levens ver zeke ring Mij. R.V.S. te Rotterdam. GENDEREN. Tol kerk voogd Dij de Herv. (Gein. wend herkozen dhr. Ant. ©ouman. Gekozen is tot diaken bij de Geref. Kerk, dhr. C. v. d. Beek Op Donderdag 19 December (kwam de afd. van den N.C.V.B. )in een kerstavond bijeen. Om on geveer half 8 opende de presi dente Mevr. Rilseina de vergade ring met gebed, waarna zij voor- Jas Jesaja 40:35 en na gemeen schappelijk zingen van: „Hoe zal ik U ontvangen sprak zij haar openingswoord. Na hel lezen van Ps. 24:710 volgde samenzang van Ps. 24:4 en 5, waarna het koorzang aanhief „Heft aan met luide zang". De Kerstmeditatie „Maria, de Moeder des Heeren", werd weergegeven door Mej. v. d. Beek. Na het zingen van een lied door liet koorzang, werd een voor dracht gegeven door Mevr. v. d. Meijden, waarop de pauze volgde. Na de pauze volgde zang en een Kerstvertelling door Mej. Uit hoven, waarna het Bondslied en ,,'k Wil U o God, mijn dank beta len" werden uitgevoerd. Om half 11 werd deze samen komst door de presidente met dankgebed gesloten. Op pudejaarsavond zal in de Herv. kerk na den kerSkd/enst, de jaarlijksche verhuring1 van zit plaatsen worden gehouden. De dienst vangt aan om half 7 en niet om 7 uur, zooals reeds was gemeld. NIEUWENDIJK. Tot diaken in de Herv. kerk werd gekozen de heer Quarfcel. Naar we vernemen is onze dorpsgenoot, de heer J. van Del zen. ^benoemd tot hujpkommies te Brouwershaven. -Onder groole belangstelling vierde het echtpaar J. v. Maas- tricht-Colijn alhier, zijn 40-jarig huwelijksfeest. NEDERHEMERT. Hedenavond 30 December des avonds 7 uur spreekt D.V. de WelEerw. Heer Ds. Dorsman, Pred. der Ned. Herv. Gem. te Schelluinen ten huize van den heer D. O omen. MEEUWEN. De Geref. J. V. is heropge richt met aanvankelijk 15 leden. RIJSWIJK. Cand. I). v. d. Meulen te Hilversum heeft l>edankt voorliet beroep naar de Geref. Kerk al hier. SPRANG. De Chr. gymnastiek ver een. „Pro Patria" vierde op gezellige wijze haar 2e lustrum. De voorz., de heer P. Heurter, bracht dank aan God die in weer wil van de moeilijke tijden alles zoo wel had gemaakt. In eenige welgekozen woorden herdacht spr. het plotseling verscheiden van den n>ede-oprichter wijlen de heer G. J. van Willigenburg. De uitgebrachte verslagen ga ven reden tot dank. De aftredende bestuursleden werden liefkozen. Onder de aanwezigen was ook burgemeester Smit, die de jubi- ïeerende vereen, in hartelijke be woordingen toesprak. Onder een gulle tractatie werd hel gioed ver zorgde programma afgewerkt. De voorzitter sloot met een op wekkend woord te circa 11 uur de zen drukbezochten feestavond. In de Geref. kerk alhier w,prd j.l. Donderdagmorgen een Kerstwij'dingisdienst gehouden, on der leiding van Mievr. L. Verhoe ven-van Gent uit Waalwijk, waar- bii medewerking' verleenden Mevr. N. Brugigeman-van Gent, solozang en het Geref. Kerkkoor. Door ouderling v. d. Berg werd de evangelie-verkondiging ver zorgd. De heer Dercksen bespeel de het orgel. Het uit 26 nummers bestaande programma werd o-p ver dienstelijke wijze uitgevoerd. Met medeweten van de ille galiteit te Sprang-Capelle, werd in alle stilte op 2en Kerstdag' voor de kerkdiensten, door het bestuur en redactie van het militaire week blaadje „Van Eigen Haard" ter dankbare herinnering een krans gleliegd op Ijtgt graf van wjjlen den jeugdigen held. Jan de Rooii, die zijn leven opofferde voor anderen. Nu 2 jaren geleden was hii het die belichten aan de groep And ré overseinde pn zoodoende voorko men werd, dat de moffen de Maas mond konden oversteken, zoodat het plan van Von Runs bedt kon verijdeld worden en van hieruit door zwaar kanonvuur de Duitsche stellingen vernietigd konden wor den. Deze plechhgjheid had een zoo sober mogelijk karakter en alle ruchtbaarheid was vermeden. De kranste glging- vond plaats door de dames Rijken, Timmermans en Bees. Aan het graf werden door de redactie dleze woorden .geuit, dat wij allen met dezelfde liefde bezield mogen zijn voor het va derland als bij, wien wij door deze kransleggin <2, gedenken. Een woord van dank werd gesproken tot de pers en eenige belangstellenden, tot wien de verzochte strikte ge heimhouding toch was doorge drongen. j Hiermede was deze plechtigheid afeeloopen en verliet men on der den indruk den doodenakker. Na de kerkdiensten brachten ve ten een 'bezoek aan het graf van dezen jeugdigen held, onder wie wij ook opmerkten zijn ouders en verschillende familieleden. In de vacature van wijlen den heer G. J. van Willigenburg, werd tot "bestuurslid van de wo ningstichting .„Sprang" benoemd, de beer J. W. Genuit, die deze benoeming heeft aangenomen. VEEN. Onder leiding van Mej. C. Jiskoot is alhier een jonge Herv. Meisjesvereen. opgericht. Het echtpaar M. Yerbeek- \erbeek vierde onder groote be langstelling zijn gouden huwelijks feest. WIJK. In den nacht van heden Zondag op Maandje Jmak om kwart voor twaalf brand uit in de betrekkelijk nog rfieuwe "boer derij van Jac. Kuijpers aan - de Rievel. Jerwijl de bewoners in die pe rust lagen en door bewoners uit Veen uit hun slaap werden gje- wekt. Wegens gebrek aan telefonische verbinding duurde het even voor de brandweer van 'Wijk ter plaatse was. £Oodat alles tot den grond afbrandde. Negen koeien kwamen in de vlammen om, slechts 1 paard, 1 kalf en een varken konden wor den gered. Ook de inboedel ging zoo goed als geheel verloren, ter wijl de bewoners in nachtgewaad moesten vluchten. De brandweer uit Veen ver leende assistentie, waardoor in de nabijheid gelegen woningen behou den konden worden. De Ned. Herv. Jongelings- vereen. „Onderzoekt de Schriften" alhier, brengt bij deze onder de aandacht van degenen, die gebruik van haar bibliotheek wenschen te maken, dat in verband met Oude jaarsdag, de uitreiking van boeken zal plaats hebben op hedenavond van half 7 tol 7 uur. WIJK EN AAERIJRG. Zaterdagavond 21 Dec. gaf de zangvereen. „Con Amore", on der leiding van den lieer Rh. van Rijswijk uit Sleeuwij'k, een uitvoe ring, die op den 2den Kerstdag werd herhaald. Beide avonden was de zaal be hoorlijk bezet. "De tooneel vereen, uit de leden, voerde op de kliuiclht in 3 bedrijven Lente Zotternijen" door René Bosch. Dinsdagavond 24 Idee. gaf de fanfare „Oefening en Uitspanning" haar aangekondigde uitvberTng, eveneens voor een behoorlijk be hoorlijk bezette zaal. Na de pau ze zorgde het cabaret van Enge len uit Waalwijk voor de gebrui kelijke afwisseling. Alle uitvoeringen hadden een zeer goed - verloop. (Op Vrijdag 3 Januari a.s., des avonds orn' 7 uur, hoopt in de kerkzaal te Wijk, voor de Chr. Jeugdvereen. Oranje Garde, de lieer S. Duitse uit .Utrecht een le zing te houden over „Het Ko ninkrijk in nood" .(de Indische kwestie). Gelegenheid tot vragen stellen., Wij wekken een ieder op, die belang stelt i,n deze, poo belangrijke: zaak, dezen sprëkier te jkomien be luisteren, hetgeen vooral ook door de Anti-Kev. Kiesvereeniging wordt aanbevolen. WOUDRICJIEM. 1 Jan. a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn dat mej. B. W. Ver- schuiir-Struik haar werk begon als kosteres der Ned. Herv. Kerk van Woudrichem. In verband met de sterk toegenomen onkosten zullen de prijzen der zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk worden verhoogd. ZUILICHEM. Volgens den architect zal vermoedelijk in het a.s. voorjaar met den bouw der N.H. kerk be gonnen kunnen worden. Z ALTBOMMEL. 0 Jan. a.s. zal alhier een keuring van pony-dekhengsten ge houden worden, vanwege de ver een. „ITet Ned. Shetland Pony Stamboek." Dezen winter is met de bui tengewone rivier correspondentie betreffende de Maas boven Gennip tot Woudrichem en de Bergsche Maas, belast dhr. L. Bondegem te Hoorn, met als standplaats Zalt- bommel. ANDEL. Op 2en Kerstdag werden op liet Sparta-terrein alhier op 'n goed bespeelbaar terrein en onder groo te belangstelling seriewedslrijden gehouden. De eerste wedstrijd And el 1 Veen 1 ging niet door wegens niet opkomen van Veen. Andel won derhalve reglementair, hier voor werd gespeeld Andel 1An del 2. Uitslag 53 voor Andel .1 Zuilichem 1Aalst 1 eindigde met een 21 overwinning voor Aalst. De tussclien wed,strijd An del 2Rijswijk 1 werd niel 21 door Rijswijk gewonnen. De finale 0111 den len en 2en prijs tusschen Andel 1 en Aalst 1, eindigde met een 22 gelijk spel. Strafschoppen moesten hier de be- slissng briengen. Men kon bet ech ter niet eens worden over de ma nier waarop de strafschoppen ge nomen moesten worden, zoodat hierin geen beslissing is gevallen. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA. Op 2e Kerstdag speelde liet eerste elftal een uit wedstrijd legen Heusden 1 en ver loor deze wedstrijd mei 10. Op Nieuw jaarsdag speelt het le elftal thuis legen Heusden I. Het zal ongetwijfeld een spannende wedstrijd worden, want Wilhel- mina is natuurlijk van plan revan che te nemen. Aanvang van den wedstrijd 0111 2 uur. Dislributiekring 251 WAALWIJK Uitreiking nieuwe bonkaarten. De Directeur van den Distribu- liekring 251 Waalwijk maakt l>e- kend Tengevolge van stagnatie inden aanvoer van bonkaarten zal de uitreiking der nieuwe levensmid delen kaarten niel geschieden op de data, zooals laatstelijk op de inlegbriefjes werd aangegeven, doch volgens een nieuw schema, hetwelk eerstdaags onder deze ru briek gepubliceerd zal worden. Het publiek wordt in zijn eigen belang aangeraden van het nieuwe schema goede nota te nemen en de daarin vernielde uil reik ingsda- gen stipt oj) te volgen. GEVONDEN: een witte wollen want, een nummerplaat van een auto N 52357 en een kinder-por- temonnaie. Inl. Postcominandant der Rijks politie te Wijk en Aalburg. VERLOREN'11 zilveren broche. Tegen belooning terug te bezor gen. Inl. Postcominandant der Rijks politie te Wijk en Aalburg. VERLOREN tusschen G ende ren naar Lussen, een paar donker blauwe Glacé Heerenhandschoenen. Tegen belooning terug te bezor gen bij J. C. Koekkoek, Hoek A 94, Lussen. GEVONDEN Een wollen sjaal. A. Paans, Slikstraat 14, Werken dam. VERLORENEen portemon- xiaie met inhoud. C. Vos, Slagerij, Hoogstraat, Werkendam. VERLOREN Een stamkaart ten name van Willem de I leus, Ze venhuizen 101, Werkendam. GEVONDEN, op den weg Heus denDoeveren, een overall Terug fe bekomen bij W. Col ijn 1 12, D o ev er en. VERLORENeen gouden ver lovingsring, vermoedelijk Verlaal- schendijk. Den eerlijken vinder worden een paar nieuwe schaat sen foegezegd. Terug bezorgen bij B. S tra ver, timmerman, ALmkerk. GEVONDEN Een inlegvel GA 605. No. 24535. Terug te beko men bij wachtmeester Schipper te Wiik. GEVONDEN Een sleuteltje, vermoedelijk van een rijwielslot. Terug te bekomen postkantoor te Heusden. GEVONDEN aan het v.m^pont- veer pabij de brug, 1 glacé da meshandschoen. Terug te beko men bii B. J. Kuijpers, Hoog straat 143, Heusden.

De Sirene | 1946 | | pagina 2