J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN, HEUSDEN ROMBOUT Ruime sorteering in Bedden - Matrassen. Firma CHARLES SCHRETJDER Zn. FINISH Spaart Uw Gezondheid Op bon ruime sortêering Schoenen. M. SMITS 1 ADR. VERWIJS - Andel (N.-Brj POOTAARDAPPELEN enz. Voorradig: Koop geen Pootaardappelen Boekhoudingen VOOR MEUBELEN B. S M I T S R:25 I C. J VERDOORN Wij leveren U uit voorraad: almkerk Van ouds bekend adies - Ziet onzen voorraad - Speciaal" voor hen die gaan trouwen. Amerikaansche Schoenen zonder bon W P. v. d. ZALM, Bergstraat, Wijk en Aalbarg V prima eikenhouten Spekkuipen, Waschtobben en Vlotjes. nieuwe Jutezakken voorradig. NAAR GENDEREN B 37 Het adres voor beter werk en Electrische Apparaten Kinderledikanten en Wiegen Kinderstoelen 44 Een- en Twee-persoons Ledikanten Een- en Twee-persoons Stroomatrassen Een-persoons Spiraal Matrassen Huiskamertafels f 33.50 Dressoirs f 119.00 Men hoort het algemeen beweren Dat men Naaimachines het best kan laten reparerer B. VIVEEN Landbouwers 1 Uit voorraad leverbaar: Wijkschestraat W 130 HEUSDEN Telef. 49 ger is in ontvangsten en uitgaven ge raamd f 300,0100 en met bet rek i king tot liet laatste f 100.000. De begrooting wordt hierop voorloopig vastgesteld. 15. Beschikbaarstelling van gel den ingevolge art. 72 der L.O.-wct 1920 ten behoeve der R.K. Meis jesschool te 1)lissen, de R.K. Jon gensschool te Dussen en de R.K. Meisjesschool te Hank. - Met betrekking lot de aanvra- vragen van de R. K. Meisjesschool en de R.K. Jongensschool te Dus sen, adviseeren B. en W. de ge vraagde medewerking te verleenen daar het hier hoofdzakelijk her stel van oorlogsschade betreft. Met betrekking tot de aanvrage der R.K. Meisjesschool te Hank adviseeren B. én W. de gevraagde medewerking niet te verleenen. Het schoolbestuur verzocht mede werking teneinde de speelplaats van betontegels te voorzien. De kosten hiervan f 1390.- - achten B. en W. momenteel niet verant woord. Het onderwijs komt door achterwegeJaling hiervan niet in het gedrang en de kosten zullen over enkele jaren vermoedelijk la- zijn. Dhr. Koekkoek mist voorstellen voor de andere scholen, misschien zijn daarvoor nog geen aanvragen binnen, als deze evenwel binnen komen, worden deze dan ook toe gestaan. De Voorzitter antwoordt dat dit zeker zak geschieden als liet nor male eischen betreft. Hierop wordt overeenkomstig hel voorstel van B. en W. be sloten. Alvorens tot de rondvraag over te gaan wonden door den voor zitter eenige niodedeelingen ge daan betreffende het verhandelde in de rondvraag der vorige ver gadering. Er is, aldus de Voorzitter, in ons land een streven om de rondvraag te doen vervallen en daarvoor de gelegenheid le bie den om vragen se bril' lel ij Ijk in le dienen, zoodat deze grondig, kunnen worden bekeken en indien noodig de vereischte inlichtingen kunnen worden ingewonnen, om ze dan in een volgende vergade ring te beantwoorden. vSpr. gaat vervolgens over tot de vragen ge steld in de vorige vergadering. De vraag over het salaris van den wegwerker is in den loop der vergadering reeds beantwoord. Over de vraag betreffende hel kerkhof deelt spr. mede dat, zoo als de raadsleden hebben kunnen zien reeds een afrastering is aan gebracht. Wat het publiceeren van de gemeente berichten, betreft in afgelegen gedeelten der gemeente betreft, is den gemeentebode op dracht gegeven daarvoor te zor gen. Op de vraag over uitbreiding de straatverlichting kan spreker meedeelen dat in Dussen 0 en in Hank 7 lichtpunten zijn aange bracht. Dat niet alle wenschen zijn ingewilligd, ligt aan de mate- riaaischaarschte. Driemaal is hij bij de PNEM geweest, doch toen hij ten antwoord kreeg, dat er gemeenten zijn, waar nog geen enkele lamp brandt, heeft hij zich maar stilgehouden. Hij heeft echter den ambtenaar die met de verlichting is belast, aangepord le zorgen, (lat de aan gebrachte lampen ook branden. Zoodra hel geheele net in orde is zal ook de straatverlichting wel beter worden. Dhr. v. Honsewijk informeert of er al iets naders bekend is over den opbouw der gemeente. De Voorzitter antwoordt dat het uitbreidingsplan de volgende week ter inzage zal worden gelegd. De plannen over den wederopbouw berusten in den Haag. Dhr. v. d. Zouwen beklaagt zich over de te late ontvangst der con vocatie voor deze vergadering, hij heeft deze gisteren pas ontvangen, terwijl dit toch 2 maal 24 uren van te voren moet zijn. De Voorzitter zal den schuldige in deze opsporen. Verder maakt dhr. v. d. Zouwen bezwaar tegen het feit, dat de openbare raadsvergadering niet be hoorlijk ter kennis van de inge zetenen is gebracht. De Voorzitter weel niet heter of dat is ook geschied. Dhr. Bax dringt aan op het doen aanbrengen van een licht punt bij de pro les tan tsche kerk. De Voorzitter heeft geïnior- meeïxl en toen is liem gebleken, dat slechts 20 pCl. van hel vroe gere aantal mogen branden', de gemeente is reeds over dit getal heen. Dhr. Snoek heeft in hel Nieuws blad van Heusden gelezen, dat in deze gemeente een ontspannings lokaal is aangekocht, wiens ei gendom is dat? De Voorzitter zegt, dat dit op 'toogenblik zijn egiendoni is, doch er komt een ander eigenaar voor. Bij zijn installatie heeft spr. ge zegd dat hem naast de stoffelijke ook de cultureele belangen ter harte zouden gaan. Daarvoor is in de allereerste plaats in een ge meente noodig een vereenigingslo- kaal. Spr. wil hiervoor Ged. St. vragen gekten beschikbaar te wil len stellen. Daarnaast zou hij zoo noodig de vereenigingen willen in schakelen en tenslotte trachten er particulieren voor te inleresseeren. Dhr. Koekkoek meent dat Dus- .seji ten aanzien van de straatver lichting achter gesteld wordt bii andere gemeenten. In Meeuwen heeft hij op een kleine afstand 8 lichtpunten geteld en ook aan de Kille, het gedeelte van de ge meente Sleeuwijk wordt royaal verlicht, in Alm kerk is het het zelfde als hier. Wordt er bij de PNEM niet met twee maten ge meten De Voorzitter zal de PNEM hierop attent maken en in een volgende vergadering hierop terug komen. Dhr. Koekkoek heeft legen het gesprokene door den A oorzitter bij den aanvang der rondvraag bezwaar. De laatste verga dering werd begin September ge houden, nu is het December, als de toen gestelde vragen eerst nu worden beantwoord, duurt dit te lang. Hij zou er geen bezwaar tegen hebben, als b.v. de raad iedere maand bijeenkwam. De Voorzitter acht het bezwaar van dhr. Koekkoek juist. Boven dien moei men het gezegde zoo begrijpen, dat hij hierbij die vra gen op het oog had, die van be- teekenis zijn en waarvoor om ze te beantwoorden inlichtingen in gewonnen moeten worden. Spr. zal de raadsvergaderingen zooveel mo gelijk bespoedigen, men kan ech ter alleen voor de rondvraag niet iedere maand gaan vergaderen, er dienen dan voldoende andere pun ten aanwezig te zijn. Daarbij voor de raadsleden staat spr.'s spreek kamer altijd open. Dhr. Koekkoek zou gaarne ver nemen hoe het staat met de we deropbouw van het kasteel en de f i nai .1 c i e ri 11 g da a rva n De Voorzitter antwoordt dat het wachten is op de begrooting, ver moedelijk zal hij hierop in de volgende vergadering dieper kun nen ingaan. Dhr. Bax vestigt er de aandacht op, dat de schutten in de Dusse dooi* onbevoegden worden open gezel, waardoor de bewoners ver derop waterbezwaar krijgen. Den Voorzitter is dit niet be kend, hij zal den postcomman- d-ant opdracht geven hierop toe te zien. Dhr. Koekkoek beveelt B. en W. de geheele waterloop van de Dusse, in hun aandacht aan. Hier over zijn verschillende klachten. De Voorzitter zegt zulks toe. Waar geen der heeren verder iets meer heeft, besluit de Voor- zitter met hen gezegende Kerst dagen, een goed uiteinde en een zalig nieuwjaar toe te wenschen, waarop hij de vergadering sluit. ELECTRO TECHNISCH BUREAU 12 N1EUWENDIJK Eetkamers Slaapkamers 56 Heerenkamers Bureaux Stoelen Fauteuils Tafels Ledikanten Clubs enz. enz. Aardige FAUTEUILTJES en STOELTJES (weer betere bekleeding). Ow tante fjeselfigf Weer KAPOK verkrijgbaar. en loopt nfet met natte voeten. Wij hebben volop 21 bruin en zwart, in de prijzen van f 11. f 13.- f 17.50 en f 20.25. Kinderschoenan in de maten 24—30 f 11.75. Ook op Schadeboekje verkrijgbaar. SCHOENENMAGAZIJN 1 Wijkschestraat Heusden. Handel in goedgekeurde Telef. 23 Giro 260943 bij Naaimachinehandel en Reparatie-inrichting 10 Hoogstr 44, Wcudrickem. Houtschroeven in verschillende mate*. Diverse soorten spaden met steel. Prima prima aardappeischilmessen kolenschoppen 75 cent 1 I voordat U eerst geïnformeerd hebt bij Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Genderen. Thans kunnen nog bestellingen worden aangenomen van alle rassen en maten ir. klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 jj Inrichten, bijhouden en controleeren van Behandeling van alle 11 H [f A \j T Hoogstraat O 119 A 1 1 HEUSDEN," *4 Op vergunning steeds W. VAN HORSSEM 11 B 112 - AALST (Geld v\ 'M Ook op sch;ade bjoekjes Kasten Theemeubels Dressoir 2-Pers.-Ledikanten met spiraal Veerenbedfcompl. 3-Delig bedstel kapok Fornuizen, enz. enz. LJl O O 14 - m

De Sirene | 1946 | | pagina 8