BUITENLAND. België. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. met liet voor den aanvang van liet examen vast gestelde tijdstip, uiterlijk op don 3 Juli c. k. tot het afleggen van het examen, schriftelijk bij den voorzitter der Staats—Commissie, mr. JPols moeten aanmelden. In Darmstadt is dezer dagen een rijk man gestorven; zijn vermogen bedraagt zegt men 15 millioen mark. De man had geen gezin en heeft nu allendie hem in zijn leven kleine diensten hadden bewezen in zijn testament be dacht. Een groot aantal legaten van 20.000 tot 100.000 mark maakt geheel onverwachts veel gelukkigen. Een der bedachten, ten bedrage van 2S.000 mark, is zelfs niet te vinden. Indien, luidt het aan het slot. van het testament, de rechtmatige erfgenamen ook maar de minste op positie tegen deze legaten maken dan vervalt het geheele vermogen aan de gemeente Darmstad. Te Weert is een 7 Ojarig man gevat, die ver dacht wordt gepoogd te hebben zijn meester den landbouwer Vaassen, te vergiftigen, waarna hij hem toen deze ziek te bed lag, eenc som van f 75 ontstal De vergiftigde is herstellende. Voor het assisenhof van Valok in Rusland, zal binnen weinige dagen een negen-jarig kind verschijnen, beschuldigd zijne moeder vermoord te hebben. Ziehier hoe de Russische dagbladen liet feit verhalen Een weduwe had schuldige betrekkingen aan geknoopt met een beambte van het Russisch gouvernement. Haar negenjarig zoontje, datioo- r.ls vele kinderen in Rusland eenc grootere geest ontwikkeling bezat dan uien op zijn jaren zou vermoeden, begreep weldra dc schande die op het huis zijus vaders kleefde en die reeds geen geheim meer was. Langen tijd verkropte hij zijne droefheid en zijne schaamte doch zekeren dag wierp hij alle vrees van zich af en smeekte zijne moeder hare plichten niet te vergeten, uit eerbied voor den overledene, uit eerbied voor haren zoon. Zijne moeder lachte bij de vermaning en ant woordde aan haren zoon, dat hij zich zou bezig houden met zaken van zijnen ouderdom. Verscheidene malen nog drong het kind hij zijne moeder aan, doch ontving telkens hetzelfde antwoord. Alsdan nam hij liet. afgrijselijk be sluit, de schande, die op zijnen naam kleefde, uit. te wisschen met het bloed zijner moeder. Eens dit besluit genomen, legde hij aanstonds de hand aan het werk. Hij graafde eerst een kuil om zijne moeder te begraven, en wanneer alles gereed was, brgaf hij zich zekeren nacht met eene bijl gewapend naar hare kamer en naderde het bed. Toen hij de trekken der on gelukkige vrouw, die hij zoo lang en zootceder had bemind en geerbiedigd, bij liet maanlicht aanschouwde, verloor de knaap al zijne wils kracht, hij viel op zijne knieen en weende, tot hij eindelijk in slaap geraakte. Toen dc moeder hem 's morgens aan den voet van haar bed zag liggen, de hand nog geklemd om de bijl, maakte zij hem wakker en vroeg hem verschrikt wat dit beduidde. Het kind verzon eene fabel en herhaalde nogmaals zijn smeekingen doch zij bevool hem te zwijgen en zond hem uit hare kamer. Den volgenden nacht kwam de knaap weer, nog meer verbitterd en vast besloten zijn vader te wrecken. Zonder beven naderde bij ditmaal liet bed en met een enkelen slag kliefde bij het hoofd zijner moeder. De ongelukkige bleef op den slag dood. De moedermoordenaar sleepte liet lijk tot, in den hof, en bcgraafde haar in den kuil dien hij op voorhand had gegraven. Wij zullen onze lezers den uilslag dier ver schrikkelijke zaak mededeelcn. Zaterdag-middag heeft op de hoek van de Boulevards de Belleville en de la Vïlletle een verschrikkelijk voorval plaats gehad. Een groote bulldog viel nl. op een niets kwaads vermoedend voorbijganger aan en wierp hem op den grond. Toen andere voorbijgangers hulp wilden bieden werd de hond nog woedender en beet den on gelukkige, die hartverscheurende krecten slaakte, geheele lappen vlcesch uit armen en borst. Toen de politie aankwam nam de hond de vlucht. Het slacht,offer lag,buiten kennis; zijn geheele lichaam was één wond, waaruit stroomen bloed vloeiden. In hopeloozen toestand heeft men den ongelukkige naar een nabijzijnde apotheek vervoerd. De commissaris van politie heefteen streng onderzoek' doen instellen naar den ge vaarlijken hond en diens meester. In de gemeente Woensel zijn op het gehucht Eckart, ter plaatse waar, ongeveer twee maanden geleden, twee landbouwerswoningen door brand werden vernield, weder twee woningen afgebrand. Yaii dc inboedels i3 bijna niets gered. 3 koeien en 3 schapen werden mede een prooi der vlam men. De oorzaak van den brand is onbekend. Slechts eene woning met inboedel was verzekerd. Door de marcchaussées der brigade te Hulst is naar het buis van arrest te Middelburg over gebracht zekere F. de K., die zicli dezer dagen aan niet minder dan zeven verschillende dief stallen heeft schuldig gemaakt. Zekere C. F. R., die aldaar zonder middel van bestaan rondzwierf, en eerst als dader van genoemde diefstallen verdacht stond, is tevens als landlooper door hen aangehouden en insgelijks in handen der justitie overgeleverd. Donderdag-ochtend is te 's-Hcrtpgepboseh uit de stadsgracht opgehaald het lijk van zekeren v. B., opzichter bij den aannemer der stadsrei niging aldaar, llij werd sedert Donderdag vermist en scliijnt door een of ander toeval te water geraakt te zijn. Te Smilde is Woensdag-nacht, een ingezeten gearresteerd wegens diefstal van een paard te Dcdemsvaart gepleegd. De vrouw van den ge arresteerde heeft zich kort daarop door worging van het ljven beroofd. Een merkwaardig staaltje van Amerikaansche. dolzinnigheid heelt een Mexicaansch ruiter Francesco Peralto, geleverd, door zich te leenen tot eene weddenschap die hij ook volkomen goed heeft gewonnen om op een dag in 15 uren, in de renbaan van Fleedwoodpark, bij New-York, 305 Engelsche (70 Duitsche) mijlen af te leggen. Daartoe stonden 3 paarden en 6- mustangs (wilde paarden van Spaansche af komst) gereed, daar de New-Yorker jockev-elnb, van welke de paarden warengeweigerd had een dergelijkeri rit door minder dan 10 paarden te doen afleggen. Voortdurend stond een twaaltal paarden voor de tribune van den prijsrechtcr gereed. Carillo, de vriend van Peralto, zadelde eigenhandig ieder paard en onderzocht zorg vuldig de buik- en beugelriemen. Des morgens te 4 uren besteeg de ruiter zijn eerste paard, en te 6 uren 31 minuten des avonds hield hij zijn rosna voleindigde ritvoor de tribune van den prijsrcchter stil. Peralto wisselde tel kens, na een mijl te hebben afgelegd, van paard, waarbij hij dikwijls van het eene op het andere sprong zonder den grond aan te raken zoodat gemiddeld slechts 4 seconden door de verwisse ling verloren ging. Hij droeg een Jookey-pet van blauwe zijde en een zwart wambuis, dat hij echter weldra uittrok en toen in zijn hemds mouwen reed. Ilij bediende zich van een zeer kunstig vervaardigde respirator, waardoor zijn mond bedekt was zonder dat zijn ademhaling eenigszins werd belemmerdmaar integendeel werd bevorderd. Te 8 uren 23 minuten had hij 100 Engelsche mijlen afgelegd en rustte 9 minutengedurende welke hij door zijn arts werd onderzocht, die verklaarde, dat hij in uit stekenden toestand verkeerde. Te 9 uren 41 minuten hield Peralto 24 min. op om te ont bijten. Te 11 uren 14 min. had hij juist de helft van zijn weg afgelegd en jaagde hij met onverminderde snelheid voort. Te 12 uren rustte hij 20 minuten verkleedde zich en werd ge- wasschen. Na het gebruik van een weinig bouillon en limonade steeg hij, onder de hoora- kreten der toeschouwersweder op. De beste reis was die van een kleinen mustang little Tom genaamd, die de 154ste mijl in 2 minuten en 10 seconden aflegde. Te 3 uren rustte Pe ralto voor het laatst 11 minuten en nam een glas orsade. In de laatste 5 mijlen toonde hij nog volstrekt niet vermoeid te zijn waut bij sprong van den eenen zadel in den anderen de laatste mijl werd in 2 minuten 14 seconden afgelegd. Toen hij zijn dampend paard stilhield, stormde een duizendtal personen op hem aan om hem de hand te drukkendoch de arts kwam tussckcnbeide en Peralto reed naar bet club-gebouw, waar hij terstond te bed werd ge bracht. Hij bevond zich in volkomen .gezonden toestandhoewel zijn pols 140 slagen in de minuut deed. Hij had gedurende zijn fabelach tige rit 10 pond van zijn gewicht verloren, was eenmaal van het paard geworpen en had een ander lam gereden. Kaatsheuvel, 21 Juni. Bij de op 18 dezer gehouden verkiezing is tot Lid van den gemeente raad ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. J. Lombarts, ge kozen de heer A. Sprangers. öisterwijk, 19 Juni. Bij dc heden plaats gehad hebbende herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad tusschen de lieeren P. Van Beekhoven en H. Verhoeven en A. Willemse en O. Kooien, zijn gekozen dc heeren Hendrik Verhoeven met 70 en Adr. Willemse met 77 stemmen, De heeren Van Beekhoven en Kooien bekwamen rcspectivelijk 74 en 73 stemmen. Kiel, Woensdag-namiddag is de bliksem ge slagen in de onderwijzerswoning alhier. Gelukkig heeft hij geene schade aangericht, zoodat de bewoners met den schrik vrij kwamen. Bij de aanbesteding der te bouwen school met onderwijzerswoning was de minste inschrij ver de heer XI. Duzee te Tilburg voor eene som van f 0999,95. Het werk is aan genoemden insclirijvei gegund. 's-IIertogcnboscb. Met genoegen is hier ver nomen, dat er van den eersten trein, die des morgens ten 6,44r- naar Utrecht vertrekt, zal worden gebruik gemaakt tot verzending van brieven enz., met uitzondering van aangeteekende, in de richting UtrechtAmsterdam, Rotterdam- Arnhem en Zwolle. Door de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is besloten, dit jaar bij gelegenheid van de groote St. Jans linnen-, paar den-, en beestenmarkt op 24 dezer, een extra- trein met rijtuigen voor alle klassen te doen loopen van Utrecht af en alle tusschen gelegen stations naar hier en terug; Vooral in linnen heeft op deze markt belangrijke omzet plaats. 's Hertogeiibosh20 Jiini. Vergezeld van den Jloofdingeneur voor de rivieren is lieden morgen alhier aangekomen de Minister van waterstaathandel en nijverheid, ten einde een onderzoek te doen naar den waterstaatstoe stand in do omstreken (lezer stad.. liet Ministerieis samengesteld als volgt: I'Ycre-Orhan, Minister-president en Minister van Buitenlandsche Zaken; Bara, Minister van Justi tie Van Humbeek, van openhaar onderwijs Sainteclctte, van Openbare Werken Graux van Finanticn Rollin Jacquemyns, van Binne.nland- schc Zaken Renard, van Oorlog. Waarschijn lijk zullen de Kamers tot een buitengewone zitting worden bijeengeroepen om baar goedkeu ring te verleen ui aan de instelling van liet nieuwe Ministerie van Onderwijs. Gedurende de eerste helft der maauil Juni zijn op de beestenmarkt van la Yillettc (een wijk van Parijs) verkocht9S33 ossen, 398 stieren, 2323 koeien, 4235 kalveren, 73758 schapen en 9598 varkens. Dc aanvoer van fruit en groenten is tegen woordig te Parijs zoo aanzienlijk, dat de daar voor bestemde localiteiten te klein beginnen te ivorden. Zoo kwamen o. a. Zondag bijna 300 wagens met aardbeziën aan en dagelijks telt men op de markt ongeveer 9000 manden erwten. Blijkens een depeche uit Hfivre heeft jl. Woensdag in de haven aldaar een ernstig on geluk plaats gehad. De naar Honfleur vertrek kende stoomboot Francois I. is overzeild gewor den door het stoomschip Alliance, komende van Southampton. Verscheiden personen zijn ver dronken en negen zijn gevaarlijk gekwetst. Nadere bijzonderheden ontbreken. De uitgebreide Werkstaking in het graafschap Lancashire, welke tot zooveel daden van geweld en tot zooveel ellende heeft geleid, is thans ge lukkig als geëindigd te beschouwen. Tc Black burn, Burnley, Accrington en meer andere fabrieksplaatsen hebben de arbeiders besloten, het werk op de door de patroons gestelde voor waarden te hervatten. Londen. De correspondent van Daily News te Weenen zegt, dat de grootste moeielijkheid tusschen Engeland en Rusland is de souverei- niteit van den Sultan te verzekeren, bij de aan merkelijke inkrimping die het Rijk zal onder gaan. Generaal Todleben weigert meer troepen tegen de opstandelingen in Rumelie te zenden, omdat de Turken te Konstantinopel aanzienlijke versterkingen ontvangen. Men vreest ieder oo- gcnblik voor liet uitbreken van een opstand aldaar. Aan de Pol. Corr. wordt uit Konstantinopel geseind De opstand in Turkije strekt zich over den Balkan uit tot in de districten van Grabowa en Lowatz. Bij Bulair zijn Russische versterkingen aan gekomen. Dc Engelsche vloot heelt voor (le Prinseneilanden station gekozen. Berlijn, 19 Juni. Nadat Zaterdag en Zondag dc stemming over liet algemeen gunstig was en men hoop koesterde over de „gunstige vooruit zichten" van het Congres, is daarin sedert eenigc verandering gekomen en is de vrees ontstaan, dat de heeren diplomaten zonder eenig resultaat uit elkander zouden gaan. Volgens ingewonnen informaties, bestaat er evenmin aanleiding tot bijzondere tevredenheid, als tot ernstige bezorgd heid. Men kan den toestand ongeveer als volgt beschouwen. Rusland is op het Congres geko men met halve afspraken met Engeland en Oostcnrijkrllongarije, maar in de stellige ver wachting, dat, door de persoonlijke bekwaamheid van zijne vertegenwoordigers, een zoo gunstige verhouding in het leven zou wórden geroepen, dat de halve afspraken zouden wórden aangevuld en tot gunstige en eervolle gevolgen voor Rus land zouden leiden. Na de tot nog toe plaats gehad hebbende onderhandelingen, schijnt het inderdaad zeer slecht met de Russische verwachtingen te staan, daar Oostenrijk voor alles tegen de vorming van nieuwe zelfstandige Staten aan gene zijde van den Donau ijvert, en er op aandringt, dat de betrekkingen van handel en verkeer tot. aan de Egoëische Zee in zijne handen komen. In een woord, Oostenrijk wil geen toestemming geven tot veranderingen in Bulgarije, die op politiek en economisch gebied in strijd zouden zijn met de belangen der Oostenrijkscli-Hongaarsche mo narchie. Gelijke houding neemt Engeland ten aanzien der Armenische quacstie aandoch daar deze nog niet is ter sprake gekomen, steunt het voorloopig Oostenrijk, in de hoop later op gelijken' wederdienst te kunnen rekenen. Tot nog toe schijnen (le Russische vertegen woordigers deze principeele zienswijze van hunne collega's uit Weenen en Londen niet tc kunnen (leelen en van daar, dat ook de quaestic der terugtrekking van de wederzijdsche strijdkrach ten uit de nabijheid van Cor.staritinopel, nog niet definitief is opgelost, hoewel het denkbeeld daar toe van (le zijde van Duitschland krachtig wordt ondersteund, zoo zelfs, dat Prins Bismarck moet hebben gezegd „zonder voorafgaande beslissing over (leze zaak kan "liet Congres geen goeden voortgang hebben". Dit is zeker, dat bij liet Russische gezant schap alhier een zeer gedrukte stemming heerscht en het "schijnt, dat liet congres in het gunstigste ja in het allergunstigste geval, slechts tot een kortstondige verdaging der definitieve oplossing van (le Oostersehe quaestic kan leiden. 20 Juni. liet volgend bulletin is open baar gemaakt. Dc toestand van den Keizer was gisteren in dén'loop van den dag gunstig. Hij heeft eenzeer rustigen nacht- gehad en de krach ten zijn 'toegenomen. Sedert gisteren zijn met goed gevolg pogingen aangewend om te loopen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Hot speet mij in uw nummer van 16 (lezer geen verslag te vindon van de laatste gemeenteraads zitting; dat men u niet tijdig kennis heeft ge geven en de des betreffende stukken ter opname heeft geweigerd, geeft aanleiding tot deverward- ste gissingen. Zoo zegt men dat iu die vergadering een voor het 11. C. Kerkelijk Gasthuisbestuur zeer compro- mitteerc.nd bericht aan Gedeputeerde Staten zou zijn verzonden dat een -lid van den Raaddie in een der vo rige vergaderingen liet welbekende en veel be sproken „raadsbesluit" erkende, in de laatste, weer in tegenovergestcldcn zin zou hebben gestemd nog vertelt men dat (lc tekst der nota van den. lieer van Kiel niet in den smaak viel en aanlei ding zou hebben gegeven tot hevige discussiën, doch 't zijn allemaal maar praatjes waaraan men geen geloof niag slaan. Gaarne zou ik dus zien dat de notulen der laatste Gemeenteraadszitting compleet in uw blad werden opgenomen zoodra de gelegenheid u daartoe openstaat, ten einde ieder ingezetene, doch vooral betrokkenen, in staat te stellen juist te kunnen oordeeleu. U dank zeggende voor de opname, met achting JOS. VAN DONGEN, Regent van het R.C. Kerkelijk Gasthuis. (Wij verwijzen den geachten inzender naar onze eerste pagina). Red. Van den 8 tot en met den 21 Juni 1S73. TILBURG. Getrouu-dJohannes Martin us Smulders met Catharina Kools. Johannes Swagemakers met Johanna Maria Cornelia Tromp. Antonius van Icrsel met Adriana Maria Bertens. Tranciscus van Ravels (van Goirle) met Anna Heesters. Wil helmus Horsten met Maria Antonia van den Berg. Adriann de Groot met Gcertruida Maria Timmermans. Arnoldus Cornelis van Eerd met Anna Antonia de Man. Bevallen: Maria Lucia Donders,geb. Wijnands, z. Anna Louisa Maria van ltiel, geb. Klompé, z. Johanna Horvers, geb. Van Hoof, d. Maria-Cor nelia Johanna van de Sande, gel). Sparidans, z. Anna Cornelia Lemmens, geb. Kox, a. Cornelia Donders, geb. Van I-Ieijst, d. Prancisca van Dies- sen, geb. Van Veen, d. Adriana van Vcgcliel, geb. Janssen, d. Clarina van de Put, geb. Hammen, d. Cornelia van Gijzel, geb, Reijnders, d. Johanna Maria van Beurden, geb. Beercns, z. Elisabeth Alberdina v. d. Horst, geb. koehorst, d. Johanna Cornelia Oerlemans, geb.'Brokken, d. Anna Obbens, geb. Peters, z. Thcresia Maria Antonetta Franken, geb. Dc Beer, d. Maria Elisabeth van Icrsel, geb. Smid, z. Bettje Veber, geb. Póuze, 2 doode en 1 levende z. Johanna Jacoba Francisca Abrahams,' geb. Cools, d. Wilhelmina Schravcn, geb. van Oh'schot, z. Anna Adams geb. Willems z. Cornelia Oppcrmans geb. Mutsaers z. Anna Maria van lersel geb. Vugts z. Anna Maria Haans geb. dc Beer z. Anna Christina Arnolda van den Berg geb. Donders z. Pelronella llu- berdina de Leeuw geb. Verstoijnen d. Catha rina Gcertruida Brands geb. Lathouwers d. Martha Maria van Doormaal geb. van Baast d. Ad ii au a To.oten geb. Mutsaerts z. Godefrida Ve'rreijt geb. van Opstal dl' Gerardina Iluberta Rijnen geb. Swagemakers z. Maria Mols geb. Smolders d. 'Petronella van Beurden geb. de Kok z. Maria van Oudbcusden geb. de Kok d. Adriana de Lau/e. geb. Wocstenbbrg z. Johanna Maria Adriana van den Hoven geb. van Spaendonk z. l'etronella de Weert geb. Heer- kens d. OverledenArn. Mutsaers, hüis'vr. van Joh. van Berkel, 56 j. Anna Cornelia Jansen, 4 m. Johanna Cornelia Verkuijlen, 24 j. Martinus Josephus Ilenebiens, eclitg. van Cecilia Ilceren, 71 j. Adrianus Smoulders, eclitg. van Adriana Maria Verkuijlen, 33 j. Cornells Raaijmakcrs, 17 m. Jan Pranciscus Somcrs, eclitg. van Wilha.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2