Engeland. Mededeelingen. Burgerlijke Stand. Italië. BUITENLAND. Frankrijk. Spanje. Turkije. Oostenrijk. Kantongerecht Tilburg. Als een bijzonderheid lean vermeld worden dat bij den herbergier A. Oerlcmans te Labbegat, cene eenddoor een kip uitgebroed drie vol maakte pooten heeft en zich daarmede zeer goed zoowel te water als te land, beweegt. Een zwaar onwedcr brak in den nacht van 3 op 4 Augustus boven de gemeente Haren los. De regen viel daarbij met zulk een geweld ne der dat de donderslagen er als 't ware door verdoofd werden. Tengevolge van het inslaan van den bliksem stond eene boerderij in een oogenblik tijds in vollen gloed. Het woonhuis de schuurmeubelen een paar runderenenz werd verbrand. Zondag-avond ten 10 uur is te Goor de trein, die van Zutfen kwam ontspoord. Persoonlijke ongelukken hebben er gelukkig niet plaats gehad. Eenige goederenwagens zijn omvergeworpenen de locomotief is in een der wagens vast komen te zitten. Het ongeluk veroorzaakte eenige uren oponthoud. Te Meppel is Zondag door broeiing brand ontstaan in eene gevulde hooischuur. Gelukkig werd de brand bijtijds ontdekt. Ongeveer 40 duizend pond hooi is verteerd. Alles was tegen brandschade verzekerd. Voor eenige dagen arriveerde te Utrecht des morgens aan een logement een heer met twee jeugdige dames, die twee kamers vroegen. Of schoon het dag was begaven zij zich ter ruste (zij hadden den nacht in een rijtuig gereisd). Later gingen zij de stad in. 'sAvonds kwamen een oude heer en dame aan hetzelfde logement, wachtten het drietal op, en er had toen eene niet aangename familie-scène plaats. De ouders (dit waren het oudere paar), lieten hunne onte vredenheid over het zonder verlof verlaten der ouderlijke woning door de céne dame en van de voogdelijke woning door de andere op heftige, bijna handtastelijke wijze gevoelen. Zij schijnen zelfs aangifte van dit ontvluchten der nog min derjarige vriendinnen gedaan te hebben, ofschoon het moet gebleken zijn dat deze jonge dames niet tevreden over het lotdat de ouders .en voogden haar hadden bereid niet anders van plan waren dan hier of daar een conditie te zoeken, waarvoor zij de hulp van den heer, die haar begeleidde, hadden ingeroepen. Deze kende slechts^ een van de beide jeugdige schoonen, met wie hij vroeger ook reeds eene korte escapade moet gemaakt hebben. Tilburg. Bij het provinciaal concours te Aalst zijn nog de navolgende prijzen behaald; derde prijs voor Snieder-geweer door luitenant Daamen vijfde prijs met Snieder-geweer door luitenant Lommen derde prijs voor Snieder-geweer voor onderoffi cieren en minderen door sergeant Tangiet. Waalwijk, 7 Augustus. Gisteren is een kind van Hinkelmanaan den hoek alhier door een hondenkar overreden het kind is dadelijk naar huis gedragenmen hoopt dat het geen nadee- lige gevolgen zal hebben. Bcsoijen. Kon onze gemeente reeds wijzen op twee machinale schoenfabrieken weldra zal dit getal met één vermeerderd worden; wel een bewijs dat de industrie hier een groote vlucht neemtzoodat men met handenarbeid niet aan alle commissies voldoen kan. baar, waarin gemeld wordt dat de opstand van een der stammen aldaar onderdrukt is. Te Livrybij Ville Neuve, had Zaterdag het volgend treffend voorbeeld van zelfopoffering en kinderliefde plaats. Mevrouw Henry wier echt genoot als hoofdambtenaar aan het spoorweg station te Lyon werkzaam is en dagelijks heen en weder gaat, ging, vergezeld van hare dochter, als naar gewoonte hrar man op zijn thuisreis te geraoet, Plotseling wordt zij door een groo- ten hond die uit een boschjedat zij passeerde, te voorschijn sprongeerst in den rechterarm en vervolgens tot driemaal toe in den linkerarm gebetenwaarna het verwoede dier op het hulp geschrei van het meisje de vlucht nam, zijn slachtoffer in een vreesselijken toestand achter latende. De beide vrouwen bevonden zich alleen op weg en ver van elke geneeeskundige hulp verwijderd. Op eenmaal herinnert liet meisje zichin der tijd gelezen te hebbendat het uitzuigen van de wonden door een dollen hond toegebrachtvoor de persoon dig zulks doet niet gevaarlijk is.' Zonder zich verder te beden ken gaat zij onmiddellijk aan hel werk en brengt beurtelings haar lippen aan de verschil lende wondenwaardoor zij er in slaagt het venijn daaruit te verwijderen en de zelfvoldoening mocht smaken het leven van haar moeder te redden. De Junon heeft de reede van Marseille ver laten om de reis rondom de wereld te onder nemen onder bevel van luitenant ter zee Biard. Er ga$n vier officierenvier machinisteneen dokter, een aalmoezenier en een drietal leeraren in de natuurlijke historie», de geschiedenis en de aardrijkskunde mede, ter geleide van de 2 3 jon gelieden die aan de roepstem van de Socicte des voyages gehoor gegeven hebben om een reisje om de wereld te maken. Bij de wedrennen om de Goodwood Cubeen van de interessantste gebeurtenissen van het fas hionable „sportseason", heeft een Hongaarsch paard Kingchameigendom van den heer von Blascowitzden prijs gewonnen. De gelukkige eigenaardie met zijn paard reeds 37 maal groote prijzen bij wedrennen heeft behaaldhad de eeraan den Prins en de Prinses van Wallis te worden voorgestelden werd met zijn schit terenden triomf, levendig geluk gewenscht door de aanzienlijkste Engelsche „sportsmen". De heer von Blascowitz is voornemens zijn paard ook te laten loopen bij de wedrennen van Deau- ville in Frankrijk. Londen3 Aug. In het Lagerhuis werd gis ter avond de beraadslaging over de motie-Har- tington voortgezet en ten einde gebracht. Uit de beraadslaging valt nog te releveeren de ver klaring van den Minister Northcote, dat buiten de Engelsch-Turksehe overeenkomst 'in deze aan gelegenheid geenerlei verbintenis is aangegaan. Ten slotte werd de motie van afkeuring, door markies van Ilartington voorgesteld, verworpen met 338 tegen 195 stemmen, zoodat de Begee- ring een meerderheid van 143 stemmen heeft verkregen. De motie-Plumkett (votum van ver trouwen door de conservative partij) werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Turkschc bataljons moeten zich bij de opstande lingen hebben aangesloten, terwijl drie andere zich tf^en den opstand verklaarden en besloten zich zoo mogelijk bij de aanrukkende Oostenrijk- sche troepen aan te sluiten. Inderdaad moeten deze laatste zich naar Metkovic aan de Dalma- tisclie grenzen in beweging gezet hebben om desnoods op Oosteurijkscli gebied te vluchten. 5 Augustus. Luidens nadere berichten uit Mostar van gisteren had de beroering ten doel alle muzelmansche burgerlijke en militaire au toriteiten te verjagen. De Turkscke overheid bleek niet bij machte tot het onderdrukken van den opstand. Allen die wat bezitten en de orde wenschen bewaard te zien verwachten met ongeduld de Oostenrijksche troepen. Behalve Biefat Bey werden de Kadide Musti en de luitenant Murad Bey om het leven gebracht. Een deel der troepen weigerde te gehoorzamen en sloot zich bij het gepeupel aan. Het gemeen begon de stad te plunderen en maakte zich meester van de kazernewapensmaterieel en amunitie. - De Abendpost meldt, dat de hoofdko- lonrie, na groote moeilijkheden, te hebben over wonnen in het Bosriadal is voortgerukt. De bevolking is door de tactvolle houding der troe- ped gewonnen, -'ooral de bezittende klasse, daar de beweging te Serajowa blijkbaar een communistisch karakter had. Millincovic, kapitein bij den generalen staf, den lsten dezer met een escadron huzaren uit Derbent op verkenning uitgegaan werd overal naar het scheen met genoegen ontvangen. Op het bericht dat er te Zepee een opstand werd georganiseerd, hééft hij zich daarheen begeven. Bij den ingang der plaats werd er een geweer vuur op zijne manschappen gelost. Daarop liet hij de huzaren tot een gevecht formeeren. Doch weldra inziende dat er geen mogelijkheid bestond om voorwaarts op te dringentrok hij naar Maglaj terug, alwaar de bevolking, ofschoon vroeger vriendschappelijk gezind een kruisvuur op de huzaren opende, die een met gewapende manschappen bezetten bergpas moesten passeeren, met jict gevolg-dat 70 huzaren sneuvelden. Het overig gedeelte van het escadron bereikte onge hinderd de troepen. Den 4n dezer heeft, op Marsch naar Mostar bij Citlak een kort gevecht plaats gohad met 500 opstandelingen, die terugtrokken met achter lating van dooden en gevangenen. Vier Oosten rijksche jagers werden gekwetst. Layard kennis gegeven, dat zij tegenstand zul-' len bieden en de llusscn voor de gevolgen ver antwoordelijk stellen. De gezondheids-cojpmissie te St.-Petersburg heelt de invoer van de Teerkapsules vnn Guyot geauthoriseerd van wege hunne uitstekende uit werking in geval van verkoudheid, entharren, bronchitis en teering. Twee kapsules, ingenomen telkens als men gaat etenbrengen spoedt beterschap aan. De behandaling kost slechts zes a acht eenten per dag. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige handteekc- ning van den heer Guyot, op liet etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Rome, 3 Aug. Het Vaticaan heeft aan de Nuntiussen bericht gezonden, dat de dood van kardinaal Franchi 'geen verandering in de Paus selijke staatkunde zou brengen. Kardinaal Luca is tot Secretaris van Staat benoemd. Gorinchcm. Het mannenkoor „Cecilia" alhier heeft in zijne vergadering van Zondag besloten, deel te nemen aan den nationalen zangwedstrijd, uitgeschreven door de koninklijke liedertafel „Kunst- en Vriendschap"te Amsterdamter viering van haar 29jarig bestaanaldaar te houden op 14 en 15 September a. s. De rue Biquet werd dezer dagen in opschud ding gebracht door een hevig tumult, waarvan een spoorwegbeambte en diens huisvrouw de helden waren. Het echtpaar had ruzie gehad van woorden was het tot daden gekomen waarbij de beide partijen zich van messen hadden be diend. De man moest het onderspit delven. Hij ontving zeven ernstige wondentwee aan de armen en vijf aan het hoofd.. De vrouw kwam er met een paar geringe kwetsuren af, waarmede zij naar de gevangenis verhuisde. Duitsche officieren zullen, op uitnoodiging der Fransche regeeringin de maand September as. de militaire manoeuvres bijwonen. Dit zal sedert den oorlog van 187071 de eerste maal wezen, dat de Duitsche uniform bij de manoeuvres der Fransche troepen te zien zal zijn. Daarentegen worden reeds sedert een paar jaren de groote Duitsche wapenoefeningen door Fransche officie ren bijgewoond. Het Journal ojjiciel maakt een telegram van den gouverneur van Nieuw Caledonie open- De Koning van Spanje, Alphonsus XII, heeft besloten, dat op het graf van zijn betreurde Gemalin een groote basiliek zal worden gebouwd, gewijd aan de H. Maria van Almodena. Jaar lijks zal, ter bestrijding van de kosten een milli- oen realen van de civiele lijst worden afgezon derd, totdat het monument geheel voltooid zal zijn. De Hertog van Montpensier en de Prinses van Asturië_ hebben met het plan van den jon gen Souverein hun instemming betuigd en den koning verzocht voor hetzelfde doel de som van 200.000 realen jaarlijks te mogen bijdragen. Eindelijk heeft de Hertog van Montpensier, die dezer dagen te Parijs terugkeerde, aan Koningin Isabella een brief van koning Alphonsus over handigd, waarin de beproefde Vorst zijn moeder verzoekt voor den bouw van het gedenkteeken op het graf van Dona Mercedes de diamanten en kleinoodiën te willen afstaan, die bewaard worden in de cathedraal van Atocha en die een waarde vertegenwoordigen van 15 millioen realen, of ongeveer 3 millioen francs. Koningin Isabella heeft op dit verzoek van haar zoon onmiddellijk geantwoord, dat zij niet alleen haar toestemming geeft tot den verkoop van haar diamanten, maar dat zij zich met ge heel haar hart aansluit aan een edel en vroom werk, dat waardig is, den Koning, den Christen en den echtgenoot. 5 Augustus. Kardinaal de Luca aarzelt het ambt van staatssecretaris te aanvaarden, daar hij zich niet leenen wil tot voortzetting van Fran chi's politiek. In gevolge de conferenties tussclien den nuntius Masella en prins Bismarck, stelt het Vaticaan instructies op voor de geestelijkheid in Pruisen. De schikking tussclien Engeland en het Vati caan is opgeschort. Wccncii, 4 Augustus. Volgens particuliere berichten zou te Mostar een opstand uitgebro ken, de Kaimakan en de Mufti vermoord en een Ulema als gouverneur opgetreden zijn. Drie De Porte heeft aan haar gezant te Weenen de laatste instruction gezonden betreffende de Oostenrijksche bezetting van Bosnië. De Begcerino- was, naar 't schijnt, voornemens, om aan de groote Mogendheden een protest te richten, waar in zij de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van die bezetting geheel van zich afschuift; doch zij heeft daarvan afgezien en besloten, schikking met Oostenrijk te treffen. Uit Serajewo ontvangen berichten melden, dat de Muzelmannen opgestaan zijn en de verschrikte en voor een bloedbad vreezende Christenen de aankomst van de Oostenrijksche troepen reikhal zend te gemoet zien. De Oostenrijksche - consul M'assich zou naar Mostar gevlugt zijn. De ni- zams maken zich gereed Mostar te verlaten De Albanezen hebben besloten, de Bosniërs bij te staan in hun vei zet tegen de bezetting. Voor zijn vertrek heeft de Fransche gezant Fournier een langdurig gesprek gehad met den Sultan, bij wien hij ontboden was. De heer Fournier zou zich voor een onverwijlde en defi nitive oplossing van de Grieksche kwestie ver klaard hebben. Op nieuw zijn Bussische troepen in de nabijheid van San Stefano aangekomen. Konstantinopel, 4 Augustus. De Bussen pro testeerden tegen het transport van Bulgaarsclie politiekveroordeelden van Varna naar Konstanti- nopel op een Oostenrijksch vaartuig. De Bussen hebben de opstandelingen in het Bhodope-gebergte gesommeerd binnen 10 dagen het grondgebied van Oost-Bumelie te ontruimen, daar anders geweld gebruikt zal worden. Twee hoofden der opstandelingen zijn alhier aangeko men en hebben den Engelsclien ambassadeur Van den 27 Juli tot en met den 2 Aug. 1878. TILBURG. Gehuwd: Gerard us Vingerlioets, weduwn., met Adriana Ballemans, wed. Martians van Lieshout met Maria Philipsen. Hendrikus van Berkel met Maria Vocts. Bevallen Helena Kruijssen geb. Spapens d. Anna Maria Joscpha Sutorius geb. Swagcmakers d. Adriana van Draanen get). Kleemans d. Johanna Maria Catharina de Beer geb. de Beer d. Cornelia van Broekhoven geb. Looijmans Antonia de Kort geb. Lijten d. Johanna Maria Antonia de Booij geb. Heijdendaal d. Maria Arnolda de Bont geb. Staekenborg d. Cornelia lloosemans geb. Neuhaus z. Petronella lieijnen geb. Hamers z. Petronella Josephi na Rubbens geb. de Swart d. Johanna Brokken geb. Pijnenburg z, Nicolasina Arnolda Swa-e- makers geb. Bogaers z. Maria Catharina Jans- sens geb. Hendriks z. Johanna Cornelia de Kort geb. Boenders z. Petronella Rombouts geb. llakkens z. Maria Elisabeth Swaanen f>eb. van Beers z. Maria Anna Haans geb. van I)on- gen d. Johanna Carolina Louisa Juliana Sclio- haus geb. Schneider z. Maria Swolfs geb. Pelkmans d. Cornelia van Gorp geb. van Gestel z. Henrica Joanna Scheefhals geb. Ghijben d. Overleden: Maria Petronella Beeris 3 m. Jacobk Maria van Dommelen li. Cornelia K lij senhuisvr. van Petrus van Haaren 35 j Jean Francois Marie Gimbrère 7 m. Gerardus van Gestel 3 m. Adriauus Franciscus In't Yen 21 m. Petronella Johanna van der Wcegen GO j. Aloysius Wilhelmus Josephus Eras 3 m. Anna Maria Catharina van Doormalen Gj. Adri ana van Loonhuisvr. van Ilendrikus van Dom melen 31 j. Johanna Maria van Gils, huisvr. van Johannes de Kort 51 j. WAALWIJK. GehuwdCornelis Bergmans met Johanna Siegers. Bevallen: Geen. Overleden Lucia Maria Josepliina Hesselberlh G weken. LOONOPZANJ). BevallenCatharina Smulders geb. de Kok d. Cornelia Soijer geb. Mutsacrts d. Maria Wilde mans geb. Smolders d. Overleden: Gerdina Ooerlemans 10 m. Ja cobus Spierings G w. BESOIJEN. Bevallen: Elisabeth Antonia de Bont geb. van Doelen z. Maria de Bie geb. Blok d. Cor nelia Zoutricks geb. van den Brock d. Quinira I etronella Treffers geb. Kuijsten. Zitting* iu strafzaken van 1 Augustus 1878. Bij vonnissen zijn 1. C. W., huisvrouw van A. P. S., wegens houtdiefstal, veroordeeld tot fl.boete, subsi diair tot een dag gevangenisstraf2. W. v. d. P. en P. v. d. P., wegens bladerendiefstal, ver oordeeld, elk tot f 1 boete, subsidiair elk tot 1 dag gevangenisstraf; 3. H. v. J., huisvr. van A. B., wegens bladerendiefstal, veroordeeld tot 2 dagen gevangenisstraf; 4. J. M. v. S 5. A. v. B., G. II. K„ 7. P. 11., 8. .j. V.,' 9. J. A. v. B. en 10 P. B., allen wegens het schenden van een boom op een openbaar plein te Tilburg, door er takken, bladeren of bloemen af te trekken, veroordeeld elk tot fl boete, subsidiair elk tot 1 dag gevangenisstraf 11. F. v. O., wegens liet gaan over eens anders afgreppelden grond te Tilburg, veroordeeld tot f 1- boete, subsidiair tot een dag gevangenis straf; 12. C. P. en F. d. L., wegens het zwemmen of baden te Tilburg, eerstens zonder vergunning van den eigenaar van het water, en twecdens, ontkleed zijnde, op minder dan 400 meters van een openbaren weg, veroordeeld ieder in 2 geldboeten, elk van f2.—, subsidiair elk tot 2 gevangenisstraffen, ieder van een dag; 13. A. v. I., J. P. en J. P. v. M., wegens het gaan over eens anders met rijpende vruch ten bezetten grond onder Berkel c. a., zonder daartoe gemachtigd te zijn, veroordeeld elk tot f 3 boete, subsidiair elk tot twee dagen gevan genisstraf: 14. J. S., wegens het onbeheerd laten van een paard op een openbaren weg on der Udenhout, veroordeeld tot f3.— boete, subsidiair tot een dag gevangenisstraf15. A. v. D, en P. S., wegens houtdiefstal, veroordeeld elk tot twee dagen gevangenisstraf16. H. v. L.,

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2