BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Oostenrijk. welke zullen gehouden worden op Dinsdag na den 2n Zondag in September en Dinsdag na den 9 n November, de navolgende premiën uit geloofd aan de verkoopers van lo. het schoon ste en beste handelspaard van 46 jaar f25; 2o. de schoonste en beste kalfdragende koe f 25; 3o. de schoonste en beste kalfdragende vaars f 15 4o. de belangrijkste partij aangevoerd vet hoornvee f25. De Omslag voor het 1ste distrikt van het Waterschap der Beneden-Dommel bedraagt voor het jaar 1878, tegen 20 pCt. der verhoudings- waarde f 4666,03. Het hoogst aangeslagen voor dit district is Theodora Maria van Lanschot te 's Bosch voor f297.44. Tot Secretaris der gemeente Escli is be noemd de heer Jan van TJdenvan Boxtel. Een groot aantal voorwerpen zijn reeds voor de Tentoonstelling te Boxtel aangeboden. Het plan voor het Tentoonstellingsterrein dat verleden Maandag in de Vergadering der Rege- lings-Commissie en der Commissarissen ter tafel kwam, droeg in hooge mate de goedkeuring van allen weg. Het is ontworpen door de lieeren Bloem en Wielaert. Maandag was een sergeant met een kor poraal en een sappeur te Minden bezig met het uitpakken van een partijtje schietkatoentoen dit ontplofte. De drie militairen zijn er bij omgekomen. Van den sergeant was het hoofd verpletterd en de borst uiteengereten. Een ingezetene der gemeente Woerden werd dezer dagen door een voor de slachtbank bestemd rund derwijze in de borst gestooten dat hij aan de gevolgen, is overleden. Uit Montfoort wordt gemeld Woensdag ochtend ten ruim half achture kwam een estafette te paard hier het bericht brengen van een zwaren brand in het naburige Cattenbroek, gemeente Linschoten, De Burge meester riep onmiddellijk de brandweerplichtige manschappen op en zond twee van onze drie spuiten naar de plaats des onheils, waar een groote berg, waarin 200,000 pond hooi, door sterke broeiing in vuur en vlam was geraakt en met man en macht werd ledig gemaakt. Aanhoudend gaven vier spuiten water. On gelooflijke moeite moest worden gedaan om on der een stormwind het uitslaan van de vlam te beletten en herhaaldelijk ontstond de vrees dat de berg (en daardoor ook de nevengebouwen allen met rieten daken) niet te behouden zouden zijn doch de groote massa waterdie in het vuur geworpen werd maakte het gelukkig mo gelijk het vuur te beperken. Met levensgevaar stonden intusschen eenige mannen uit deze gemeente het hooi uit den berg te werkenzoo groot zelfs was het gevaar, dat die onverschrokken menschen doorstondendat zij zeiven moesten nat gehouden worden om niet te verbranden. Dank zij den lofwaardigen ijver van die mannenwas ten 6 ure s'avonds het gevaar geweken en rukten onze spuiten in. Het hooi was niet verzekerd. Ongeveer 200C personen verlustigden zich den 26n der vorige maand in den Amerikaanschen Staat Illinois met het schouwspel van een lucht reis door Atkinson. Zijn ballon was door warme lucht opgeblazen en een trapeze bevond zich on der het schuitje. I)e touwen werden losgelaten; eenige seconden later zweefde de ballon in de ruimte en de luchtreiziger-acrobaat verrichtte zijn gewone toeren. Plotseling scheen hij te wanke len. Hij greep de trapeze met beide handen maaralsof zij plotseling verlamd waren lieten zijn vingers los en hij viel van een hoogte van 300 voet neer. Zijn lichaam werd verpletterd op den spoorwegwaarop hij neerkwam. Zooals wij zeidenwaren 2000 personen getuigen van dat ontzettend schouwspel. Het paard voor de sjees van een ingezetene van Maarssen den heer J. K. E.die van de droogmakerij der Tienliovensch-Maarseveensche plassen huiswaarts keerde geraakte Donderdag ochtend aan het hollen. Een naast hem zittend persoon sprong er uit en bekwam weinig leisel. De heer E. daarentegen viel achterover en kwam met het hoofd op een steen terechtdie hem diep in liet hoofd drong. In deerniswaardigen toestand werd hij huiswaarts gebracht. In den nacht tusschen 13 en 14 Aug. is onder IJselmuiden het hnis van den landbouwer J. Yan de Sluis met twee bergen hooieene hooimijt en de schuur afgebrand. De brand is ontstaan door het broeien van het hooi. Ook eenig vee is verbrand. Van den inboedel heeft men nog iets kunnen reddeti. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. Door de jonkheeren Verheijen van Loon- opzandvergezeld van hunne dames en hun jagerzijn op een door hen op 12 dezer in die gemeente gehouden 'klopjacht niet minder dan dag-avond een wandelaar aan een voorbijganger om juiste inlichtingen aangaande den tijdtoen hem die werden gegeven nam de vrager, waar schijnlijk om zelf den tijd te kunnen zien of te weten hoe het horloge er uitzaghet uurwerk met gouden ketting van den eigenaar af en ging er mede op de vlucht, vervolgd door den eige naar. Op het Damrak hield de nieuwsgierige vrager eensklaps met een paar kameraden stand, onder het aanbod den eigenaar in het water te werpen. Deze had daarin weinig luststaakte zijn vervolging doch deed bij de politie aangifte van een en ander. Gedeput. Staten hebben benoemd tot pro vinciaal veearts van het district Oosterhoutden heer G. C. A. Hoeben, Rijks-Veearts te Capelle. De Provinciale 's Hertogenbosscle Courant schrijft het volgende •Wegens ziekte worden thans een aantal var kens in de omstreken geslachtwaarvan men het vleesch waarschijnlijk in, den handel zal trachten te brengen. Wij- vermeenen liet niet ondienstig hierop de aandacht te vestigen, daar het gebruik van dergelijk vleesch ten hoogste gevaarlijk voor de gezondheid is. Voor hen die zich voorstellen dat aan den handel in geslacht vee de toekomst behoortis het leerzaam den blik te werpen naar Amerika. In strijd met veler verwachtingneemt de uit voer van geslacht vee uit dat land naar Enge land voortdurend afterwijl de uitvoer van levend vee in dezelfde verhouding toeneemt. Te Liverpool werden (volgens den Manchester Courier) verleden week uit de Vereenigde Staten 700 vierendeelen versch ileesch ontscheept; daar entegen 2468 levende runderen 3218 schapen en 60 varkens. Wie nooit in Zuid-Amerika geweest is, kan zich geen denkbeeld vormen van de verbazende dingen die daar op het gebied van den veestapel omgaan. Eén voorbeeld onder duizenden. De gebroeders Lothyechte natuurkinderen uit de Pampasbezitten op dit oogenblik ruim 8000 paarden 20,000 stuks hoornvee en een ontel- da'ar aantal schapen. Onmogelijk is het eene nauwkeurige opgave te doen van de hoeveelheid huiden die door hen van Buenos-Ayres en Mon- video worden verscheeptmaar men kan gerust aannemen dat Antwerpen en Havre ladingen ontvangen geheel bestaande uit hunne verzen dingen. En de geschiedenis dier heeren is echt Amerikaansch. Daniel Lothy was in 1858 een eenvoudige gids. Ontembaar in het vangen en najagen van veebewees hij den eigenaren in de Pampas groote diensten. Hij kende liet merk van ieder eigenaaren wat een ander verloren waandevond hij terug. In 1864 kocht hij grond en begon vee te fokken. Uiterst voor zichtig was hij in de keuze. Zijne hengsten en springstieren zijn beroemd. In 1867 associeerde hij zich met zijn broeder Bill. Toen begon liet leventje eerst goed. Waar de beesten van daan kwamen wist niemand. Maar ze kwamen bij duizenden. Hij kocht, verkocht, leverde en ging altijd vooruit. Daniel was overal, en Bill stroop te en slachtte naar lust. Bill was de man van het huis. De een voerde aande ander doodde. Verleden jaar gingen de broeders eene wedding schap aan om 500 paarden, dat zij vóór 't einde van 1878 bezitters zullen zijn van 40,000 stuks paarden en 100,000 stuks rundvee. 'tZijn de echte mannen om woord te houden. Daniel zegt „ze zullen er zijn En Bill antwoordt: „natuur- lijk Tilburg, 16 Aug. Zooals bekend is werd herhaaldelijk door het Gemeente-Bestuur van Tilburgzoowel als door een aantal direct be langhebbenden, bij de Regeering aangedrongen, tot het maken van een „viaduct" of „tunnel" aan den overweg van den Staats-Spoonveg bij den Heuvelterwijl het verkeervooral voor voetgangers, op dat punt, door het aanhoudend rangeeren der goederen-treinen groote belem mering ondervindt. Jaren reeds is door de Regeering de gegrondheid der ingediende klach ten erkend. Nu zou men meenen dat in Nederlapd, waar zooveel millioenen aan nuttige werken worden besteed, een zoo onbeduidend werk, waarvan de noodzakelijkheid is erkend, dadelijk zou gemaakt wordentemeer omdat voornamelijk de werk man, die zoo weinig vrije oogenblikken heeft en nu dikwijls 5 a 10 minuten aan den overweg moet staan wachten, er 't grootst belang bij heeft, maar neen wel opnemen, rapporteeren en plan nen maken, maar uitvoeren Of is het zoo heel bemoedigend voor de tot wachten geuoodzaaktenin het verslag van 1877, door den Raad van Toezicht op de Spoorweg- diensten aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid uitgebrachtte lezen„In het „belang van het verkeer langs den overweg aan „de Oostzijde van het Station te Tilburg, werd „door den Directeur-Generaal voorgesteld aldaar „eene ijzeren overbrugging voor voetgangers te „maken. „Met het oog op de niet onaanzienlijke kosten „van dit werk stelden wij den Minister voor, „den Directeur-Generaal uit te noodigen tot het „inzenden van een gewijzigd ontwerp, waarbij „houtconstructie werd aangenomen, hetgeen ons „voor eene proef voldoende voorkwam. Dat „advies werd gevolgd." Denk niet lezerdat de proef genomen is met het maken van eene overbrugging waarbij houtconstructie gevolgd isdaarmede zouden we al heel best in onzen schik zijn, maar wijl van de overbrugging nog niets te bespeuren is, moet dit zoo verstaan worden dat de Directeur-Ge neraal is uitgenoodigd om een nieuw plan te maken. Aan dat advies aan de uitnoodiging tot liet maken van een nieuw plan is gevolg gegeven. Het is inderdaad jammer dat ook hier vijf raden aan den wagen blijken te zijn, en nergens minder dan bij spoorwegaangelegenheden moest dit het geval wezen, liet algemeen volksbelang staat er te zeer mede in verband. Het is intusschen te hopen dat de Minister Tak, ook dezen knoop zal weten door te hakken. Een jongeling uit deze stad was 'met eenige anderen te Oisterwijk eii vermaakte zich daar met het schieten met eeii Elaubert-geweer. Al wandelende speelde hij er mede en terwijl de loop naar beneden gekeerd was, ging het schot af en trof hem in den voet. De kogel is er nog niet uitgehaald kunnen worden. Waalwijk, 16 Juli. De Liedertafel „Oefening en Vermaak van Waalwijk en Besoijen" heeft in hare gisteren gehouden Vergadering met al- gemeene stemmen besloten, gevolg te geven aan de uitnoodiging der Koninkl. Liedertafel „Kunst en Vriendschap" te Amsterdamom deel te nemen aan den door die verceniging uitgeschreven wedstrijd voor mannen-zangvereenigingente houden binnen Amsterdam, op 14 en 15 Sep tember eerstk. Wij juichen dit besluit onzer Liedertafel ten zeerste toe en wenschen haar bij deze eerste proef, den besten uitslag. Heden voormiddag kwam een bijwagen van de fiima Gend Loos, komende van Til burg onder Loonopzand in botsing met een vrachtwagen (naar men zegt van de Heusdensche Stoombootmaatschappij.) De bijwagen werd in zooverre beschadigd dat de passagiers hunne reis met eene andere gelegenheid moesten vervolgen. Elsliout. Woensdag-namiddagomstreeks 6 uur, wilde J. II., werkzaam aan de in aanbouw zijnde R. K. kerk alhier, onder een der steigers een stuk ijzer oprapen op hetzelfde oogenblik viel er een steen naar beneden en trof hem juist op het hoofdmet het ongelukkig gevolgdat hij reeds daags daarna's namiddags ten een uur, aan de gevolgen overleed. Antwerpen, 13 Augustus. In den afgeloopen nacht had op het kasteelplein, nabij het Zuider kasteel, dat geslecht wordt, een treffend voorval plaats. Een inwoner van Gent, die herwaarts gekomen was 0111 zijn zoon, soldaat bij de artil lerie en in dienst op de forten, te bezoeken, keerde 's avonds zeer laat naar de stad terug. De man was met den weg niet bekend en ver dwaalde op het Kasteelplein. Daar arbeidt men nog steeds aan het gelijkmaken van den grond kloven worden er met gruis en aarde gevuld en het is zeer gevaarlijk, zich op een kortelings toegemaakten put te wagen, want bij het minste gewicht zakt de grond in. Den Gentenaar nu trof het ongeluk, dat hij tot onder de armen in de lichte aarde van zulk een put zakte. I)e toestand van den man was verschrikkelijk hij daalde dieper en dieper, er was geen levend wezen in den omtrek om hem ter hulp te komen. Eerst 's ochtends ten 3 ure werden zijn angst kreten door een voorbijganger gehoord; deze haastte zich, de politie van hel geval te verwit tigen, en met vereende kracht slaagde men er in, liet slachtoffer uit zijn kritieken toestand te verlossen, 't Was hoog tijdde ongelukkige gaf nog slechts flauwe teekenen van levenon middellijk werd hij naar het gasthuis overge bracht. Men ziet thans aan de verschillende stations te Parijs weer het gewone aantal huurrijtuigen. De koetsiers hebben voor verreweg het grootste deel de zweep weer ter hand genomen. De Compagnie des petites voitures heeft slechts op een paar punten toegegeven het eene punt be trof den eisch der koetsiers, om twee dagen in de maand vrijaf te hebben. Het loon is onver anderd gebleven, en de maatschappij heeft ook geweigerd het aantal werkuren daags tot 14 te verminderen, of voor elk uur daarboven aan de koetsiers de gevraagde 50 centimes toe te staan. Daarentegen heeft zij zich verbonden, om geen enkelen koetsier wegens de werkstaking af te danken. De plechtige uitreiking der prijzen aan de bekroonden der tentoonstelling zal den 18 Sept. in het nijverheidspaleis, in de Champs Elysée; plaats hebben. Het zal dan opnieuw feest zij.' te Parijs. De Regeering heeft daarvoor eei half millioen bestemd en de burgerij zal uitge-7 noodigd worden, even als 30 Juni, door lie; j uitsteken van vlaggen, door illumineeren, enz.': aan het openkaar feest deel te nemen. Het aantal onderwijzers uit de departe menten, die op staatskosten de tentoonstelling zullen kunnen bezoeken, is op 1200 gebracht Zeshonderd hunner zijn te Parijs aangekomen, om er eene week te blijven. De tweede helft korst den -25n dezer en zal tot 1 September tf Parijs vertoeven. De onderwijzers zullen vier voorlezingen bijwonen. Ieder is gehouden na zijn terugkeer aan den inspecteur binnen zijn ressort een rapport in te zenden van zijne be vinding omtrent hetgeen de tentoonstelling op het gebied van onderwijs te aanschouwen geeft Blijkens mededeeling van le Temps heeft de Eransche .zaakgelastigde te Kopenhagen vat den Deenschen Minister van Buitenlandsche Za ken de formeele verzekering ontvangen, dat ct geen sprake is van de verloving van Prinses Thy ra van Denemarken met den Keizerlijkcc Prins. De Londensche Standard bevat gelijk soortig bericht. Daarentegen blijft le Constitn- ftionnel de juistheid zijner mededeeling vol houden. De Dinsdag-namiddag voor Spithead ge houden revue over het door admiraal Key ge- kommandeerd reserve-eskader is door het regen achtig en stormachtig weer bijna volkomen mis lukt. De Koningin kwam ;tegen half vier, aan boord van de Victoria and Albert, voor Spithead aan en voer langs de liniën van het uit 26 schepen bestaande eskader, gevolgd door de Osborne, de Albert en de Euphratis, aan boord van welke schepen zich een groot aantal leden van beide Huizen van het Parlement bevonden, Gedurende de voorbijvaart loste het eskader de gebruikelijke saluutschoten, waarna de Victoria and Albert onmiddellijk naar Osborne terug- stoomde. Aan het strand waren duizenden toe schouwers bijeen, terwijl meer dan 200 particu liere yachten rondom de schepen voeren. Londen, 15 Aug. Reuters-office verneemt, dat de Bosnische opstandelingen voornemens zouden zijn den Oostenrijkers bij Serajevo slag te leveren. In het Lagerhuis heeft de onder-secretaris van buitenlandsche zaken Bourkc, in antwoord op verschillende vragen gezegd, dat de Porte op Cyprus de belastingen inde tot het oogenblik der ov( rgave aan de Engelschen en dat er geen grond is aan te nemen, dat zij op de inning van belasting anticipeerdeverder dat Batum nog door de Turken bezet is, doch de onder handelingen over de ontruiming worden voort gezet en dat Sir A. 11. Layard inderdaad seinde, dat de Engelsclie Consul te Trebizonde een petitie uit Lazistan ontving, waarin de Lazen verklaren als zij aangevallen worden de Engelsclie vlag te zullen ontplooien en zich onder Engelands be scherming te plaatsen. Aan Harcourt enEorster zeide hij, dat Engeland daardoor volstrekt geen verantwoording op zich neemt. Sir S. Nortcothe zeide, dat er met den Paus of een zijner ver tegenwoordigers geen onderhandelingen gevoerd werden tot herstel der diplomatieke betrekkingen met het Vaticaan, en dat de Regeering nog niet weet, of en hoe het Engelsche gezantschap op het gebied van Caboel ontvangen zal worden, maar dat daartoe voorbereidende stappen gedaan zijn. Wccneii, 15 Aug. Van den opperbevelheb ber der bezettingstroepen, generaal baron Phi- lippovic, is uit het kamp bij Zenica, dd. 13 Augustus, per telegraaf bericht ontvangen om trent zijn onderhoud met den Turkschen divisie- generaal Hafiz Pacha. Vergezeld van eene de putatie uit de notabelen van Serajevo kwam Hafiz Pacha in het kamp aen. Hij verzocht baron Philippovic het voortrukken der keizerlijke troepen te staken, omdat eenerzijds door de Porte geen kennisgeving hoegenaamd aan de bewoners van het te bezetten gebied gericht was, en ander zijds ook onze proclamatie te Serajevo niet be kend gemaakt werd. Generaal Philippovie ant woordde, dat de bezetting van Bosnië en de Herzegowina door de Oostenrijksch-Hongaarsche troepen geschiedde krachtens het eenstemmig besluit der groote Mogendheden, waaraan ook Turkije zijne toestemming hechtte, en dat hij derhalve overeenkomstig de hem gegeven beve len zijn marsch op Serajevo zou voortzetten. Ten slotte ried hij Hafiz Pacha en de hem ver gezellende notabelen ten dringendste aan, al hun invloed aan te wenden om de misleide bevol king tot rust en orde te vermanen en haar te nopen van eiken verderen nutteloozen tegenstand af te zienTen slotte gaf hij hun onze procla matie, opdat zij die ter algemeene kennis zouden kunnen brengen. vier van de vijf vossen die zij mochten opspo ren, geschoten. De Pr. Nbr. Ct. vermeldt dit als eene groote zeldzaamheid daar haar altans niet bekend is, dat in Noordbrabant ooit op één dag een zoo groot getal vossen door een zoo klein getal jagers geschoten is. Op het Rokin te Amsterdam vroeg Maan-

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2