li BUITENLAND. Belgie. Handelsberichten Frankrijk. Engeland. Turkije. (■oiinchem. 3 Nov. Op de St. Hubertsmarkt alhier waren ongeveer 3800 stuks vee aan de lijn. De Yenlo'sche bootdie er na afloop der markt ruim 100 stuks geladen had, helde bij het wegvaren eenigzins overwaardoor de op perlast naar één kant schoof en een 40-tal koeien met een gedeelte der verschansing in de rivier stortten alsmede een passagier over boord sloegdeze werd echter spoedig gereddoch vijf koeien aan elkander gekoppeld verdwenen in de diepte en zijn niet teruggevondende overige koeien werden na veel inspanning nog levend op den kant gehaald. Van een veeboot sprong een os over boord en was verdronken eer hij opgehaald kon wor den. Rotterdam, 2 Nov. Gister-ochtend vertoon de zich in de manufactuurwinkel van den heer Leo Werneraan den Steiger een vrij net gekleed heernaar liet scheen een Duitscherdie voor f 14 overhemden besteldete bezorgen in het Hotel Guilliams, waar hij verzocht ook de qui- tantie te presenteeren. Den winkel verlatende -stapte hij een naast- bijgelegen herberg indoch kwam eenige oo- geublikken later terug met het verzoekeen muntbillet van f 10 te wisselen waaraan door den heer W. voldaan Werd; het muntbillet zou hem oogenblikkelijk worden ter hand gesteld toen echter eenigen tijd verloopen was zonder dat het muntbillet bezorgd was, ging de heer W. den persoon in de herberg opzoeken doch de vogel was gevlogen. De heer W. deed hiervan onmiddelijk aan gifte bij de politie en stelde intusschen ook zelf pogingen in 't werk om den vluchteling op te sporen dien hij op den Schiedamscken Dijk toevalligerwijs ontmoettetoen .-deze uit een danshuis kwam. Hij sprak hem aan, waarop de man zijn excuus maaktehij had het vergeten doch zou het geld dadelijk ter hand stellen. De heer W. verzocht hem even wel mede naar zijn huis te gaanwaaraan hij voldeed. Toen de deur gesloten was en hij tot betalen werd aangemaand bleek echter dat de oplichter geen cent rijk was. Hij zeide echterdat hij aan een besteller een wissel van f500 ter incasseering had ter hand gesteld wan neer deze werd ontvangen was er dus tot bela- len geen bezwaar meer. Uit het onderzoek door den heer W. naar het al of niet bestaan van dien wissel ingesteld bleek dat de persoon werkelijk waarheid had gesproken en zelfs den besteller f IS had beloofd ingeval hij den wissel incasseerdedoch tevens kwam men tot de ontdekkingdat de wissel valsch was. //Van 187 3 tot 1876 hebben de operatien van T'Kint met aandeelen van dc Banque de Belgique aan die Bank een verlies berokkend van 3.750.000 francs. „Maar dat is nog weinig vergeleken met de noodlottige resultaten van zijn speculation op tijd, die met een verliescijfer sluiten groot 11 millioen 505.337.12 francs. z/In een enkele liquidatie, die van 15 Mei 1875, verloor T'Kint Bij de Buck (Brussel en Parijs) fr. 1.1037.31. BijdePorre n 3343.41.7S BijDansaert 1925.81.50 Het volgende is ontleend aan de acte van beschuldiging van 't Kikt de Roodenbeke. De brieven van T'Kint, die in extenso in de acte zijn opgenomen, getuigen van een zorge loosheid en schaamteloosheid, die aan het on waarschijnlijke grenzen. Van de acht beschul digingen wegens valschheid in geschriften, tot welk einde hij de boeken heeft vervalscht en brieven onderschept, bekent hij er verscheidene; daarentegen blijft hij hardnekkig ontkennen zijn schuld of medeplichtigheid aan de overige feiten, om daardoor zijn stelsel te kunnen volhouden, dat hij zich aan ontvreemdingen zou hebben overgegeven teneinde de Banque de Belgique te redden. Nu is gebleken uit de instructie, dat T Kint reeds voor 1872 dezelfde manoeuvres bedreef en dat hij die voortdurend in practijk heeft gebracht tot op het oogenblik van zijn vlucht. Om onzen lezers een denkbeeld te geven van de uitgestrektheid der diefstallen, waarvan T'Kint beschuldigd wordt, laten wij hier een woordelijke aanhaling uit de acte van beschul diging volgen Van 1868 tot 1872, derhalve in een tijdvak van vijl jaren heeft T'Kint, door tusschenkomst van den wisselmakelaar de Buck en diens corres pondenten te Parijs en elders, in operatiën op tijd op het spel gezet de volgende sommen Inkoopen voor frs. 462.162.348.79. Verkoopen voor. 461.328.216.28. Verlies8.336.076.50. De waarden waarin T'Kint voornamelijk han delde, ten getalle van drie-en-twintig, staan in niet het minste verband met de geldswaarden die de Banque de Belgique bij voorkeur in bescherming neemt. Laten wij hier tusschen de regels voegeu, dat T'Kint, buiten deze beursspeculatiën, zich boven dien nog overgaf aan een verwoed spel in oliën en andere artikelen van wrakke maatschappijen, waaronder om slechts een enkele te noemen, de beruchte maatschappij tot exploitatie van bosschen in Sardinië. Wij komen echter terug op de acte van beschul diging en schrijven woordelijk af: „Om zich een juiste voorstelling te maken van den omvang der diefstallen, sedert 1873 gepleegd, moeten hier nog eenige cijfers worden aangehaald uit de mededeelingen van den expert Michaux. Totaal. fr. 1.630.547.—" Wij zullen bij deze citaten geen andere voegen. De acte van beschuldiging is er anders vol van. Vooral de passages op Fortamps betrekking hebbende, zijn overstelpend, daar het feit van het maken van valsche balansen onbetwistbaar wordt bewezen. Nu zult gij u echter nog wel herinneren het vonnis, door het Hof van Cassatie indertijd geveld in de zaak van Langrand Du- monceau c. s., waaruit tot veler bevreemding en ergernis bleek, dat het Hof het overlegger, van valsche balansen niet beschouwt als valsch heid in geschriften. Op die manier zou For tamps er misschien nog vrij goed afkomen en zich alleen te verantwoorden hebben wegens het feit van aandeelen in de Banque de B.lgique aan de Beurs te hebben doen verkoopen, om daarmede a la hausse en a le baisse te specu- leeren. De lezing der acte van beschuldiging zal Vier zittingen van het Hof van Assises van Brabant innemen. Brussel, 4 November. In de zaak van Phi- lippart is heden uitspraak gedaan. Voor zoover betreft de beschuldiging van misbruik van ver trouwen en verduistering van gelden, is hij van rechtsvervolging ontslagen. Wegens enkelvou dige bankbreuk dat wil zeggen wegens het aangaan van groote verbindtenissen niettegen staande hij met den staat zijner zaken bekend was - is hij veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. heeft een ware manifestatie op het graf van Thiers plaats gehaddat als 't ware bedolven werd onder de immortellen- en andere kransen en bouquetten. Zoowel Vrijdag als Zaterdag werden ook de graven van MicheletBalzac, Ledru-Rollin Dupuytren de zoons van Victor HugoDorian enz. door talrijke vereerders be zocht. De ontruiming van de Tentoonstelling is Vrijdag-ochtend begonnen. De kroon-diamanten zijn door den Minister van Financien in bijzijn van twee getuigen bijeengezameld en ingepakt. Andere juweliers hebben dit voorbeeld spoedig gevolgd. Een handelsbank te Parijs, welke een ze kere som heeft te vorderen van de Engelsche Vennootschap Taylors Patent Co., heeft van rechtswege beslag doen leggen op verscheiden van de door die Vennootschap geëxposeerde voorwerpen. Op voordracht van den Gouverneur van Nienw-Caledonië heeft de President der Repu bliek kwijtschelding van hun verdere straf ver leend aan een viertal gedeporteerden, die krachtig hebben medegewerkt tot de operatiën tegen de Kanaken. twee Muzelmannen onder de stokslagen van de Bulgarenzonder dat dc Russische politie er zich mede bemoeide. Te Sarhauly nabij Lulu Burgas werden een lid van 't gemeentebestuur en zijn vrouw vrceselijk mishandeld en hun huis verbrand. Zelfs de kerkhoven worden niet meer ontzien. Het jongste telegram van den Times-corres pondent uit Darjeeling doet blijken., hoe sterk in Indïe de verbittering is over liet besluit der Regeering in Londen om den Emir nog een ultimatum te zenden. „Indien de openbare mcéning in Engeland"(zoo schrijft de correspon dent) niet zoo krachtig mogelijk hare gevoe ligheid aan den dag legt over het affront, dat ons ten aanschouwt van geheel Indie is aange daan dan zal men hier van meening zijn dat het Indische gouvernement vernederd en het Britsch .prestige in Indie geknakt is. Het geval is van hoogst critieken aardhet eischt ten dringendste wilskracht en doortastendheid. Eene weifelende politiek zou de noodlottigste gevol gen na zich sleepen. De ontvangsten der tentoonstelling hebben tot 1 November bedragen 12,621,908 fr. Die van de tentoonstelling van 1867, welke eene maand vroeger geopend was en zelfs reeds vier maanden voor de opening, gedurende de voorbereidende werkzaamheden ontvangsten had afgeworpen wijzen daarentegen slechts een cijfer aan van 9,645,417 fr. Bij den gemeenteraad is een voorstel ingeko men van de raadsleden uit het vijftiende arron dissement waarbij de prefect wordt uitgenoodigd, met den staat in onderhandeling te treden tot het behoud van de .tegenwoordige inrichtingen op het Champ de Marsten einde er een win tertuin te kunnen aanleggen en de zalen te ge bruiken voor concerten tooneelvoorstellingen volksspelen enz. De groote volksfeesten, wordt tot toelichting van het voorstel gezegd, dringen al meer tot de zeden der Parijsche democratie door, en het is dus wenschelijk de inrichtingen, die daarvoor uitstekend geschikt zijn en wier verdwijning men later zou kunnen betreuren, in stand te houden. Een treurig ongeval had te Parijs plaats in een huis van de Champs Elysées. Eene Engelsche dame, slechts 25 jaren oud, die zich sedert acht dagen met haren echtgenoot te Parijs bevond, was bezig zich te kleeden om een bezoek aan de tentoonstelling te brengen, toen haar man binnentrad eene sigaar opstak en de lucifer nog brandende onder den schoor steen wierp. Zijne vrouw naderde dien, om eer. laatsten blik in den spiegel te werpen, haar dun kleed vatte vuur en in een oogwenk was zij door vlammen omringd. De doodelijk verschrikte echtgenoot trachtte met zijne handen het vuur te blusschen maar te vergeefs. Op beider angstgeschreeuw kwamen ten laatste buren toeschieten, wie het gelukte de vlammen uit te dooven maar de arme vrouw overleed reeds een uur daarna onder de hevigste pijnen. - De jongste berichten, uit Sénégal door de „Orénoque" aangebracht, melden, dat de gele koorts zich tot St. Louis en het le arrondisse ment, die tot dusver gespaard waren gebleven heeft uitgebreid. Het aantal sterfgevtdlcn in dat gedeelte der kolonie heeft van 15 tot 25 October meer dan 150 bedragen. Drie doctoren en een bedienaar der godsdienst zijn onder de slachtoffers. In het 2de arrondissement is de gezondheidstoestand veel verbeterd. Baron Gustaaf von Rothschild heeft aan de Israelit. gemeente te Parijs een terrein van 1500 v.k. meter afgestaan om er een speciaal Joodsche school op te richten. Grooter dan ooit was de toeloop op de begraafplaatsen ter gelegenheid van de jaarlijk- sclie bedevaart op Allerzielen-dag. Niet alleen de familiegraven, maar ook die, welke het stof felijk hulsel van groote mannen omsluiten werden zeer druk bezocht. Op Père-Lachaise Naar the Globe verneemt, heeft de Rus sische Regeering naar Amerika bevel gezonden, om met groote snelheid voort te gaan met de uitrusting van de daar aangekochte kruisers opdat deze in den loop der maand voor de active dienst zouden geschikt zijn. Archibald Forbes, de hoogst vertrouwbare correspondent van de Daily News te Simla (nog kort geleden was hij op Cyprus), bevestigt het bericht omtrent het zenden van een ultimatum aan Sherc Ali. „Het is, schrijft hij, geen ge heiin, dat tot dezen stap wordt overgegaan in lijnrechten strijd met het gevoelen van den Onder koning en den Indischen Raad. Vrijdag, na het houden van den Ministerraad, werd uit Londen per telegraaf last gegeven tot het zenden van een tweede schrijven aan den Emir. De Onder koning en zijn Raad meenden eenstemmig dezen stap to moeten ontraden Lord Lytton protes teerde daarom met een aandrang, die aan oflici- eele gedachten wisseling vreemd pleegt te zijn. Doch het mocht niet baten de Regeering te Londen volhardde bij haar besluit. Met een gevoel van bittere vernedering heeft dus de Onderkoning het hoofd moeten buigen. Iedereen, van den hoogste tot den laagste, beschouwt het besluit der Hooge Regeering als een grievende misstap." Het ultimatum stelt als voorwaarden eene onbewimpelde leedbetuiging en bereidverklaring tot het ontvangen eener Britsche missie. Het is niet te verwachten (schrijft Forbes) dat de Emir zich aan die voorwaarden zal onderwerpen. Men koestert de hoop dat hij kortaf weigeren zal den boodschapper over zijne grens te laten en den brief te ontvangen in' dit geval zou er niet nutteloos tijd verloren gaan. Doch veel waarschijnlijker is het, dat Slier* Ali, op aan stoken van Rusland, juist zooveel mogelijk op onthoud veroorzaken en trachten zal het geschil sleepende te houden. Middelerwijl valt er aan een veldtocht voor April of Mei a. s. niet meer te denken. Simla, 4 November. Generaal Lomaken komraandant van de Russische expeditie tegen de Turkomans aar. de noordelijke grens van Perzie, heeft approviandeering ontvangen over de Caspische Zee. Hij versterkt zijne stelling te Tekhi. De Turkomanen bestoken zijne com municatielijn. In het ultimatum wordt geeischt dat des Emir's antwoord den 20n dezer maand te Pe- shawur ontvangen worde. Anders zullen de Engelschen onverwijld Afghanistan binnenrukken. De gruwelen die de Bulgaren bedrijven op de in hun woonplaatsen achtergebleven Muzel- mansche inwoners sedert de Russische troe- pon Lula Burgas en Tschorlv zijn binnengerukt hebben de Muzelmannen tot een emigratie aangezet. In beide plaatsen werden zij mishan deld en mtgepluhderd door de Bulgaren van het Russische leger. Dezer dagen bezweken Rotterdam, 4 Nov. Tarwe. Van Inlandsehe witte zoo jarige als nieuwe was de toevoer weder bij zonder beperktzoodat tot vorige prijzen nog moeielijk was öp te ruimen. Jarige Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche de beste f7.50 5 10.— dito min dere f7.00 A 9.00. Nieuwe dito de beste f9.80 A 10.60; dito dito mindere f 7.50 a 9.60. Buitenland- sche goed prijshoudend, in sommige gevallen veel minder betaald. R°8Ke- Inlandschè door meerderen toevoer tot vorige prijzen niet gemakkelijk te verkoopen. Vlaamsche en Zeeuwsche f'6.50 a 7.25Overra. en mindere soorten t'5.80 a 7.—.' Partijtjes voor den zaai niet genoteerd. Gerst. Zeeuwsche Winter en Zomer met. redelijken toevoer tot vorige prijzen-, vlug van de liand ge gaan. Mindere kwaliteiten traag. Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche Winter de beste f7-20 a 7.50, dito mindere f5.80 a 7.—. dito Zomer f 4.S0 a 6.20. Haver. De beste soorten 10 cents hooger, lichte en wankleurige qualiteiten ondervinden weinig aftrek. b Jarige korte naar qual. f4.50 a f5.50; lange dito f2.— A 5.10. Boekweit. Zonder prijsverandering, doch moeie lijk alles tot genoteerden prijs te verkoopen en te vergeefs Jager gelaten. Nieuwe tfoordbrabantsche f190 nieuwe Vlaam sche f195 a 190 per 2100 kilo. Paardenboonen als voren de beste f7.75 A 8.25; mindere f6.— a 7.50. Duivenboonen f8.25 A 9. Bruine boonen ruim toegevoerd en 25 cents lager langzaam opgeruimd Vlaamsche en Zeeuw sche de beste f 12.50 A 13.50, dito mindere f8.— 5 10.75. Ook Witte Boonen waren ruim toegevoerd, meest afwijkende van kwaliteit, die moeilijk te verkoopen waren. Vlaamsche en Zeeuwsche, de beste fll a 12.— dito mindere f7.25 A 9.25. Blauwe Erwten als voren goed te plaatsen. Er was redelijken aanvoer. Puike Zeeuwsche f9.75 a 10.50; Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche f9.A 9,50; geringe f7 A 9. Schokkers in goede soorten gevraagd, doch af wijkende niet begeerd. De beste t 10.50 A 11.50 en mindere f7.50 A 10.25. Van Koolzaad en Lijnzaad is niets genoteerd. Kanariezaad beter te verkoopen en 25 cents hooger; het beste f9.A 9.50; goed en minder f Ö.50 A 8.75. Ter Aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt Zeeuwsche jammen f4.50, Geldersche ronde wolkammers 1' A dito kralen f4.50, stoele- matters f-.Zeeuwsche blauwe f.Pruissische f 3.50. Zeer veel aanvoer. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 4000 heet., prijs f 1.60 per heet. Zeeuwsche eieren f4.25 a 5.en Overmaassche dito f -.A de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 10.— k 11.—de uanvoer was redelijk. 5 November. Beestenmarkt. Aangevoerd paarden 0, runderen 973, vette graskalveren 321, nuchtere kalveren 1schapen ot lammeren 1129, varkens 451, biggen 208, bokken of geiten 9. De besteedde prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 90 A 88 ct., 2de kw. 80 a ct.. 3e kw. 75 A 70 ct. Kalverenle kw. 105 A 100 ct., 2de kw. 90 A ct., 3de kw. 85 a 80 ct. Schapenle kw. 80 a 75 ct., 2e lew. 70 k ct., 3de kw. 65 A ct. Lammeren: le kw. 80 A ct.,2ekw. A ct., 3de kw. a ct. Varkens: le kw. 62 A ct., 2e kw. 60 A ct.,' 3e kw. 58 a 50 ct. Gorinchem 4 Nov. Aanvoer van Granen redelijk, handel weinig. Het aangevoerde ruimde tegen vorige prijzen moeilijk op. Men besteedde voor: Ristarwe fll.k 11.50, roode dito f9.— A 10.50, witte dito f9.75 A 10.50.' Inlandsehe Rogge f6.50 A 7.50, buitenlandsche dito f5.50 A 6.00. Gerst f5.— A 6.—. Haver f4.50 A 5.—. Blauwe kookerwten f9.50 A 10, dito mesting f7.25 A 7.75, dito geele f-.A -. Paardenboonen f7.— a 8.—. Duivenboonen f 9.A 10.alles naar qual. en per heet. Witte boonen f—bruine boonen fl2al2.50. Op de Veemarkt was heden minder aanvoer dan de vorige week, er heerschte tragen handel, lste soort kalf koeien f 270 A f 325 2de soort 215 - 260 Kalfvaarzen-160 -235 Melkkoeien-145 - 210 Hokkeling Ossen-100 -140 dito Stieren- 90 -125 Nuchtere Kalveren- 7 - 10 Schiedam, 5 Nov. Moutwijn f 11.25; Jenever f 16.75; Amsterd. proef f18.—per Ned. vat en zonder fust of belasting, Spoeling per ketel f 1.60. Amsterdam, 4 November. Tarwe in loco niets :edaan. Op. levering traag. Nov. f257, Maart 271. Rogge in loco kleinigheden als voren verkocht; puike nieuwe Galatz f 175 jarige Taganrog f 146, nieuwe f 148 jarige Petersburger f 157, 160, nieuwo f130, 141, dito van boord f 140, A compt. zonder korting per 2100 kilo. Op levering onveranderd, voorjaar iets flauwerOct. f 145,147Maart f 162, 161, 160, 159. Koolzaad f7 lager; Oct. f360, April f377. Lijnzaad niets verhandeld.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2